Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:00 27.04.24 
Спорт
   >> Спортна екипировка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Ски Нордика?  
Автор eViL (Drivers wanted)
Публикувано17.01.04 10:09



Здравейте пак, надявам се този път някой да ми отговори...Избрал съм си ски - Nordica Beast 10TT с автоматите на Нордика. Къде мога да ги намеря в София ? Ходих на един магазин на ул. Асен Златаров Фалкон спорт или нещо от сорта, но там го нямаше модела, а и цените ми се сториха височки.
Също да ми кажете дали съм направил правилен избор имам обувки Nordica F8, карам вече 5-ти сезон. Висок съм 178 мисля да взема модела 173см.

Редактирано от eViL на 17.01.04 10:11.



Тема Re: Ски Нордика?нови [re: eViL]  
АвторЙOДA (Нерегистриран)
Публикувано20.01.04 11:26



Ами иди в представителният магазин на НОРДИКА.Намира се на бул. Черни Връх...малко след кръста като вървиш към Хладилника се пада отдясно и пише с големи букви НОРДИКА на него.20-30 метра след кръстовището с алея Яворов



Тема Re: Ски Нордика?нови [re: eViL]  
Автор CuO (CuZero)
Публикувано20.01.04 12:18



не съм виждал ски нордика и не мога нищо да коментирам. Височината ако ти е м/у брадичката и носа е ок, малко +/- не е фатално. Аз съм 190 и крам 184 ски, т.е. ~ същата разлика :)



Тема Re: Ски Нордика?нови [re: eViL]  
Автор mikroni ()
Публикувано20.01.04 13:24



лично мое мнение: карай веднъж със ски 1.60 и после пак ще си говориме дали наистина ти трябва толкова високи ски, колкото си цитирал и колкото всеки инструктор се опитва да те убеди че ти трябват -))
не те знам как караш... но все пак пробвай тая съб и нед (дай боже сняг всекиму!) с по-къси ски и после решавай.
от там нататък модела би имал голямо значение за теб, ако караш ски от 15 години и можеш да направиш разликата м/у различните марки. (иначе нордика не ги знам, карала съм само елан и саломон)

Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. /Мърфи/


Тема Re: Ски Нордика? Да!нови [re: eViL]  
Авторbayou (Нерегистриран)
Публикувано20.01.04 14:11



Миналата година си купих Nordica W71 Exospacer, allround карвинг и съм много доволен. Чувал съм, че Нордика са по-силни в правенето на обувки, отколкото на ски, тъй като с последното се занимават едва от 10-ина години. Но Beast е един от култовите им модели.



Тема Re: Ски Нордика?нови [re: mikroni]  
Автор CuO (CuZero)
Публикувано21.01.04 10:16



ако ще кара офроуд в дълбок сняг или само слалом, може да са по-къси ... но ако предпочита твърда писта, шус и завои с висока скорост, трябва да са поне в тези граници
За това на нас любителите се препоръчва оптималния вариант /и за едното и за другото/ т.е. нещо в средата. Иначе както си свикне човек :)

и колкото са по-твърди ските толкова по-добре /лично мнение/




Тема Re: Ски Нордика?нови [re: eViL]  
АвторЙOДA (Нерегистриран)
Публикувано21.01.04 14:53



Вземи по-дългите.Това за късите ски е вярно,но само за състезателен карвинг стил.Това е модел за фриирайд и ти трябва дължина,защото освен всичко са и по-меки.Ската е супер.



Тема Re: Ски Нордика?нови [re: CuO]  
Автор mikroni ()
Публикувано21.01.04 21:01



личните ни мнения за твърдостта на ските съвпадат -)))

Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. /Мърфи/


Тема Re: Ски Нордика?нови [re: ЙOДA]  
Автор eViL (Drivers wanted)
Публикувано22.01.04 13:17



Благодаря на всички за изказаните мнения. Най-сетне се поуживи този форум... Ще ида да проверя там където ме упъти Йода. За дължината изпробвах този декември на Добринище почти всякаква и най-ми допадна един росиньол 174см карах едни 166 или 164 не помня точно мнооогоо по-нестабилен бях, аз понеже не съм и лекичък -95кг. и хич ме нямаше:) иначе дъгите ги правех отряз.. карах и едни 177 уж точно колко мен аз съм 178 и те добре, но 174 беше по-добре, та затова под 170-173 немисля да взимам нищо.
Още веднжъ благодаря на всички.



Тема Re: Ски Нордика?нови [re: eViL]  
Автор eViL (Drivers wanted)
Публикувано22.01.04 13:24



Намерих го магазина отидох и си купих..Лошото е че нямаше размери за Beast 10TT, а 8ТТ не ми хареса, нещо много тесен ми се видя, затова си взех 6ТТ и много се двуомях дали да не взема SUV 8x, но реших да взема 6ТТ.
Чудя се дали не допуснах грешка като взех по-голям размер от колкото ми препоръчваха натискаха ме да взема 168, аз взех 176 висок съм 178, както вече казах много пъти:), а със ските ставам точно 183см. Накарах тоя в магазина зе една рулетка и мерихме видя се в чудо човека, ама ко да напрая да не купувам домати?
Ако ви интересува как изглеждат и повече инфо:


Редактирано от eViL на 22.01.04 17:14.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.