Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:17 11.06.24 
Спорт
   >> Спортна екипировка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Зимната олимпиада през 2014 - в София ?нови  
Автор Meйджъp™ (грандоманин)
Публикувано18.01.03 00:25



Работи се по издигането на кандидатурата на София за домакин на зимните олимпийски игри през 2014, стана ясно днес след среща на премиера Симеон Сакскобурготски с председателя на МОК Иван Славков и спортния министър Васил Иванов-Лучано.
При положение, че идеята получи подкрепата на институциите и обществеността, столицата ни има уникалния шанс да грабне домакинството на най-големия зимен спортен форум след двата неуспешни опита през 92-а и 94-а.
Сега се очаква ответната реакция на природозащитни организации, които бяха препъникамък и при предните ни две кандидатури през миналото десетилетие. Недоволството им е породено от факта, че ще бъдат унищожени площи планинска местност за построяването на спортните обекти.

Вие как мислите? Струва ли си една подобна кандидатура?

Готино е да си важен, но важното е да си готин.


Тема Re: Зимната олимпиада през 2014 - в София ?нови [re: Meйджъp™]  
Автор XTR (зъл)
Публикувано18.01.03 08:31



струва си.

...търся спонсори за да се захвана с т.н. "extreme freeride" :)
           

Тема Re: Зимната олимпиада през 2014 - в София ?нови [re: Meйджъp™]  
Автор мъp-мъp (artery)
Публикувано18.01.03 16:39



Струва си определено,обаче се замислям дали ще е одобрят?
А и си мисля,че нямаме много шансове ,,,бе ако стане ще е готино



Тема Re: Зимната олимпиада през 2014 - в София ?нови [re: Meйджъp™]  
Автор нaциoнaлиcтa (българин)
Публикувано18.01.03 18:13



Разбира се, че си струва. Дори да погледнем чисто от икономическата страна на въпроса (а аз си мисля, че Олимпиадата е нещо велико и е много повече от пари) си има страшмо голяма полза-ще влязат доста пари в българската икономика, ще се осигурят много работни места и т.н.
Освен това ще се отрази страшно добре на българския спорт, защото след тази Олимпиада ще имаме възмоност да развиваме всякакви зимни спортове. Например, нямаме стадион за кънки-бягане, нормални 90 и 120 метрови шанци за ски-скок, улеи за бобслей, шейни и скелетон, залите ни за хокей, кънки и шорттрек тънат в разруха, а фрийстайла вобще не се практикува в България. Всичко това ще бъде променено, ако приемем тази Олимпиада.
Колкото до природозащитниците, ще оставя техните простотии без коментар. Един мой приятел (Мистър Бийн) вече им показа това, което заслужават в края на своя филм.

Господ да пази България!


Тема freestyleнови [re: нaциoнaлиcтa]  
Авторfcukme (Нерегистриран)
Публикувано19.01.03 20:53



ako she chakash edna olimpiada da te otkerehne za freestyle nachi si pulna dupka



Тема Re: Зимната олимпиада през 2014 - в София ?нови [re: fcukme]  
Автор нaциoнaлиcтa (българин)
Публикувано20.01.03 01:34



Уважаеми, fcukme, искам да ти кажа, че от твоя постинг струи простотия и некомпетентност. Би трябвало да ти е ясно, че нови писти трябва да има. Това неминуемо е свързано с изсичането на известен брой дървета. Но каузата България да стане домакин на Олимпийски игри си струва. Наистина Витоша, а и другите планини в прекрасната ни Родина са чудесни и ти гарантирам, че, ако се отсекат 1-2 дървета, те няма да загубят и грам от този си уникален чар. А и в действителност поне в България еколозите са хора не толкова влюбени в природата, а хора осъзнаващи, че могат да изкарат някой лев, наричайки се природозащитници.
И накрая, fcukme, искам да те помоля да не си излагаш повече мнението, докато не се научиш да пишеш правилно.

Господ да пази България!


Тема Re: freestyleнови [re: fcukme]  
Автор нaциoнaлиcтa (българин)
Публикувано20.01.03 01:34



fcukme, не претендирам, че съм най-големия специалист по фрийстайл на света, но това, което съм убеден е, че разбирам достатъчно от този хубав спорт. Не знам защо си решил, че чакам Игрите тук, за да науча неща за фрийстайла. По-вероятното е ти самия да имаш нужда от това някой да те открехне.

Господ да пази България!


Тема Re:нови [re: нaциoнaлиcтa]  
Автор Meйджъp™ (грандоманин)
Публикувано21.01.03 19:40



Икономическият интерес не трябва да се поставя на първо място. Не трябва и да са подценява проблема с природата. Защото не става дума за 1-2 дървета. Не трябва да се унищожава природата на Витоша дори в името на една такава кауза като Олимпиадата. Макар да съм склонен да се съглася с мнението, че "природозащитниците" (?!?!?), които пискат, го правят главно от финансови подбуди.

Готино е да си важен, но важното е да си готин.


Тема Re:нови [re: Meйджъp™]  
Автор HlTlO (№1)
Публикувано22.01.03 16:04



Аз съм планинар и любимата ми планина е Пирин!

И хич не ми харесва какво става там! Харесвам Пирин, защото е най-красивата и девствена планина! А сега и там я нарязаха от писти и лифтове!


Витоша е насрана отдавна! И въобще не е красива! И ако си мислите, че алпийските дисциплини ще са във Витоша жестоко се лъжите! Ще са или във Боровец, или в Банско (Под Тодорка е единствената писта на която може да се проведе спускане, макар и пак да е къса!).


Прекалено е готино, обаче, за да е истина - Олимпиада у нас! Дано да стане!

TAKE IT EASY, BUT TAKE IT ALL!


Тема Re: [re: HlTlO]  
Автор нaциoнaлиcтa (българин)
Публикувано22.01.03 20:03



На Витоша също ще има най-вероятно състезания по алпийски ски. Само че без спускане и супер-Г, защото там просто няма къде. Не че на Рила има кой знае колко подходящи писти, ама там си е по-добре. Може слалома и гигантския слалом също да се проведат там в крайна сметка.

Господ да пази България!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.