Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:02 10.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Проблем с останки от програма.нови  
Автор the_cursed-168118 (ще се върна)
Публикувано19.12.14 12:02



Windows XP SP3
Здравейте,
сърфирам си аз из нет-а, и
попадам на един тулбар
(AyuWage илли нещо такова
беше) за който преценявам, че в
момента ми трябва.
Свалих го и започнах да го
инсталирам. Не се инсталира
като добавка за браузъра а като
отделна програма. Трудна и
мъчителна инсталация (не ме
пита къде да го инсталира и т.н.
- инсталира си автоматично).
След приключването на
инсталацията нямаше шорткът
на десктопа (пряк път на
работния плот (ако някой не
одобрява компютърния жаргон)) и тръгнах да търся къде се затри новото ми тълбарче.
Пуснах една търсачка, и ми

намери три файла в папката

Prefetch.
Реших, че нищо не се е
инсталирало и няма да го
намеря, затова го забравих
временно.
Добре, само дето възникна
проблем с интернет -
страниците спряха да зареждат
и ми се налага да спирам
зареждането и да освежавам
няколко пъти докато зареди
страницата.
Пак затърсих тулбара за да го
разкарам. Няма го нито в
"Добавяне/премахване на
софтуер", нито в IObit
Uninstaller, нито в Prefetch...
търсачката не откри нищо.
Пусках програми за чистене,
търсих вируси... нищо не
помага.
Някой да има идея къде може
да се е набутало това чудо (или
кои настройки е променило) и
как да си оправя проблема?

Уф. изпотих се, докато пусна темата.



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: the_cursed-168118]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано19.12.14 18:18



уточни:
1.Само с един браузер ли е така? За да провериш си инстални друг /дето го нямаш още на тенекето/ и пробвай с него как е.
2."Програми за чистене" казваш? Пробва ли с AdwCleaner? Доста тулбари ми е махал...
3. В папка Prefetch ВИН-а слага копие на EXE-то дето е стартирана..Така че следващия път да не рови из харда ти, а да го вземе от там...И да забършеш всички файли там - полека полека пак ще се понапълни с инфо /освен ако не си държиш комп-а изключен/...Така че, тази папка какво има - хич да не ти пука...Ако си с SSD пък можеш спокойно да си е триеш когато ти е кеф...С HDD ако я затриеш и си с по бавен хард - може няколко дена да ти се зареждат по-бавно програмите, които ползваш постоянно..Поне докато не се направят там копия на тях..
4. Можеш с autoruns на М$ да хвърлиш един поглед кое къде се зарежда...Ccleaner също има такава опция, с по-малко инфо...Autoruns с търсачката на 1 линк от М$ можеш да я дръпнеш. portable е файла /не се инсталва/ - така че можеш и на флашка да си го носиш дето ти е кеф...

На IObit им ползвам SmartDefrag-a..Но винаги след инсталация пускам AdwCleaner Да забърше тва - онова...Руснаците май не обичат да правят настройки при инсталване на това или онова . Също като Хромавия - Никъде няма опция за спиране на update...Даже с "пранираните задачи" стоят по няколко за update....

Те така..

Редактирано от BatiGogo на 19.12.14 18:23.



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: BatiGogo]  
Автор the_cursed-168118 (ще се върна)
Публикувано19.12.14 21:06



1.Само с един браузер ли е така?

Не, опитвах и с други два, но си ги имах отпреди (общо са 4 инсталирани на компа ми).

2."Програми за чистене" казваш?

Да, пробвах с AdwCleaner.

3. В папка Prefetch..

Само казвах какво намери търсачката.

4. Можеш с autoruns...

И там гледах (даже изключих драйвери и се чудех защо съвсем спряха да зареждат сайтовете

.
Има много неща които не ги знам за какво са и не смея да ги изключа, защото после няма да помня кои бяха, та да ги включа пак.
Чистих и с Ccleaner, FreeSpacer и ASC (Advansed System Care).
Гледах и в TweakUI, в контрол панела да не се е появило нещо, да го изключа...
Пусках две програми за поправка на нет-а.
Друго не мога да се сетя какво правих.



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: the_cursed-168118]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано19.12.14 22:31



1.Колкото до включване/изключване на дадена опция на програма и забравяне на кое е включено/изключено : Този проблем аз го решавам просто /според мен/. Използвам лист и хартия и там си записвам ...Тествам , рестартирам и т..н. И ако резултатът не ме удовлетворява - връщам..
2.Колкото до браузерите. Ако те са били инсталнати вече - ако нещо се е "лепнало", ше се лепне и за тях..Съветът ми е да тест с браузер дето го няма инсталнат или с portable някакъв...Ако и с portable не се отваря, значи проблемът не ти е в браузера..
3.AdwCleaner версия от 4..... нейде..По старите по-малко откриват.
4.Освен autoruns, можеш и start->run>msconfig ..И естественно рестарт след всяко бърникане
5.Ако system restore си го включила - можеш да върнеш към по-стар момента /в повечето от случаите/
6.Какво означава : ПОЧТИ не се отварят сайтове? Сигурна ли си ,че не е от НЕТ-а? Със Скайп когато си говориш с някой насича ли ти говора? А лисичето с изключени добавки как се държи? Там поне знам,че има такава опция за стартиране без добавки...
7.Можеш да погледнеш процесите които ти вървят (cltrl+alt+del или с ProcessExplorer на М$)
8.Ако предполагаш че си барнала вирус - най-добре е да се проверява от чиста система (LiveCD напр.). Никой уважаващ себе си вирус няма да те остави да режеш клона на който седи...

А ако ползваш компа само за четене на поща и за теглене на филми от замундата - за час време - преинсталиране на чиста система+плеър+торент+един браузер. и не ти требе да се ядосваш да дребни житейски проблеми.
Те така..



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: BatiGogo]  
Автор the_cursed-168118 (ще се върна)
Публикувано20.12.14 14:37



Обиждаш ме - говориш на заклет женомразец в женски род. Какво толкова сгреших, че да ме помислиш чак пък за жена

?

Няма да стане от autoruns - има прекалено много неща които не ги знам за какво са (ако съдя по пътечката, някои са драйвери...) и не мога да рестартирам на всяка махната/сложена отметка.

Не става с никой браузър - ни с инсталиран, ни с портативен ни с изключени добавки...

Да, бях с по- стара версия на AdwCleaner и свалих 4. Пак нищо.

Отидох в start->run>msconfig Сложих всички отметки в таба BOOTINI, после компа се стартира само в SafeMode, а там не намерих run за да оправя всичко и се наложи да възстановявам към по-стара дата. [sneq se] Страшен майстор съм. Опитай без съвети за специалисти!

Не става с възстановяване - опитвх вече

"ПОЧТИ не се отварят сайтове" означава, че сайтовете зареждат, но нее отмо - налага се, да спирам зареждането от "Х" и да освежавам страницата няколко пъти докато зареди.... Искам да кажа, че не ми изписва "Проблем при зареждането" или "Сървърът не е намерен"... зареждат си страниците, но "с клизма".

Не е от нет-а, връзка си имам, скайп и той се вписва трудно, но си бачка нормално (не знам дали засича нещо защото само чатя там).

И процесите които вървят гледах - няколко пъти се рестартира компа защото изключвам нещо което не трябва (абе, като с autoruns е и там)

За вируси сканирах с ESET NOD. Имам и LiveCD с антияирусна, но имам проблем и там...

Нв, не ползвам нет-а само за поща и филмчета и нямам намерение да преинсталирам. Тъкмо развивах стратегии за печелене на пари от нет-а и разцъквах РТС сайтове за добиване на начален капитал който да депозирам на друго място и "някой ме прокълна" (забележи ника ми).


Прекъсвам и освежавам по 10 пъти докато си пусна мнението.

Ами ако проблемът не е в останки от тулбара???

Редактирано от the_cursed-168118 на 20.12.14 14:41.



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: the_cursed-168118]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано20.12.14 15:52



1.Погледнах ти профила и от там - мнения по други теми...Там ми се мерна нейде,че говориш в женски род...Та за тва...
Явно е от бирата...И съм видял дру пост...
2.Щом в Safe Mode не можеш да пуснеш run (няма го в старт менюто) - значи нещо се е осрало яко.
3.Откак ESET ми пропусна вирус /преди 5-6 години верно беше/ и спрях да я ползвам.
4.LiveCd антивирусна и имаш проблем казваш? Какъв е проблема? От диск или usb го завеждаш тя LiveCD? Да не би да ти е хардуерен проблема си мисля...
5.Проблемът с ника ти е на дир-а..Дираджиите не харесват нещо кирилицата...Напиши го с американски букви и няма да имаш проблем...

Мога да те посъветвам следното: Дръпни LiveCD на AVG (от друг чист комп). Запиши го на флашка и му update дефинициите...И чак тогава зареди от usb-то..И с извадена тел на нет-а...

И още веднъж - сорка за мистейка по пола...



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: the_cursed-168118]  
Автор tuff slim (884.324.087)
Публикувано20.12.14 19:37



качил си вирус/троянец или каквото там е. онлайн сканиране докато намериш какво си сложил или преинсталиране.

.



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: BatiGogo]  
Автор the_cursed-168118 (ще се върна)
Публикувано20.12.14 22:10



Проблемът при работа с Live CD е от друго естество, а не компютърен.
Хардуерен проблем, че си имам - имам си, но не е в него проблемът сега.

Никът ми "the_cursed" означава "Прокълнатия" - като казах, че нямой ме е прокълнал... и ти обърнах вниманието към ника, а не, заради проблема, въпреки, че се чудех, защо ми изхвърли стария ник и благодаря за обяснението.

Преди малко свалих някаква програма "Connectivity fixer", но и тя не помага.



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: the_cursed-168118]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано20.12.14 22:33



1."Проблемът при работа с Live CD е от друго естество, а не компютърен."
Попитай в клуб ВРАЧКИ, след като не искаш да даваш инфо тука.
2."Хардуерен проблем, че си имам - имам си, но не е в него проблемът сега. "
А откъде знаеш,че хардуерния проблем не се е пренесъл и на софтуерно ниво? Всеки софтуер (програма) зависи от хардуера (тенекето) на което е инсталната.. Някои програми зависят по-вече, други по-малко, но ВСИЧКИ ЗАВИСЯТ.
3.Ако някой ти е сменил ника - регистрацията ти е същата от 14.09.08 17:04.. Това че някой ти е влезнъл в профила и ти е сменил буквите с които се представят (ника) - има 3 варианта:
3.1 - Някой ти е сменил ника без ти да знаеш (лош хакер)
3.2. - Сам си го сменил след 5 ракии и не помниш
3.3. -проблем "предмониторно устройство" - записана парола в браузера..И жена (дете, жена, комшийка...) отварят браузера и хоп - директно в дир-а..И от там "Профил" и т.н.
те така.



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: the_cursed-168118]  
Автор tuff slim (884.324.087)
Публикувано20.12.14 22:47



сваляй, сваляй, всичко което може сваляй. и антивирусна с вируси свали, действай докато компа ти спре окончателно

.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.