Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:53 24.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Проблем с останки от програма.  
Автор the_cursed-168118 (ще се върна)
Публикувано19.12.14 12:02



Windows XP SP3
Здравейте,
сърфирам си аз из нет-а, и
попадам на един тулбар
(AyuWage илли нещо такова
беше) за който преценявам, че в
момента ми трябва.
Свалих го и започнах да го
инсталирам. Не се инсталира
като добавка за браузъра а като
отделна програма. Трудна и
мъчителна инсталация (не ме
пита къде да го инсталира и т.н.
- инсталира си автоматично).
След приключването на
инсталацията нямаше шорткът
на десктопа (пряк път на
работния плот (ако някой не
одобрява компютърния жаргон)) и тръгнах да търся къде се затри новото ми тълбарче.
Пуснах една търсачка, и ми

намери три файла в папката

Prefetch.
Реших, че нищо не се е
инсталирало и няма да го
намеря, затова го забравих
временно.
Добре, само дето възникна
проблем с интернет -
страниците спряха да зареждат
и ми се налага да спирам
зареждането и да освежавам
няколко пъти докато зареди
страницата.
Пак затърсих тулбара за да го
разкарам. Няма го нито в
"Добавяне/премахване на
софтуер", нито в IObit
Uninstaller, нито в Prefetch...
търсачката не откри нищо.
Пусках програми за чистене,
търсих вируси... нищо не
помага.
Някой да има идея къде може
да се е набутало това чудо (или
кои настройки е променило) и
как да си оправя проблема?

Уф. изпотих се, докато пусна темата.



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: the_cursed-168118]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано19.12.14 18:18



уточни:
1.Само с един браузер ли е така? За да провериш си инстални друг /дето го нямаш още на тенекето/ и пробвай с него как е.
2."Програми за чистене" казваш? Пробва ли с AdwCleaner? Доста тулбари ми е махал...
3. В папка Prefetch ВИН-а слага копие на EXE-то дето е стартирана..Така че следващия път да не рови из харда ти, а да го вземе от там...И да забършеш всички файли там - полека полека пак ще се понапълни с инфо /освен ако не си държиш комп-а изключен/...Така че, тази папка какво има - хич да не ти пука...Ако си с SSD пък можеш спокойно да си е триеш когато ти е кеф...С HDD ако я затриеш и си с по бавен хард - може няколко дена да ти се зареждат по-бавно програмите, които ползваш постоянно..Поне докато не се направят там копия на тях..
4. Можеш с autoruns на М$ да хвърлиш един поглед кое къде се зарежда...Ccleaner също има такава опция, с по-малко инфо...Autoruns с търсачката на 1 линк от М$ можеш да я дръпнеш. portable е файла /не се инсталва/ - така че можеш и на флашка да си го носиш дето ти е кеф...

На IObit им ползвам SmartDefrag-a..Но винаги след инсталация пускам AdwCleaner Да забърше тва - онова...Руснаците май не обичат да правят настройки при инсталване на това или онова . Също като Хромавия - Никъде няма опция за спиране на update...Даже с "пранираните задачи" стоят по няколко за update....

Те така..

Редактирано от BatiGogo на 19.12.14 18:23.



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: BatiGogo]  
Автор the_cursed-168118 (ще се върна)
Публикувано19.12.14 21:06



1.Само с един браузер ли е така?

Не, опитвах и с други два, но си ги имах отпреди (общо са 4 инсталирани на компа ми).

2."Програми за чистене" казваш?

Да, пробвах с AdwCleaner.

3. В папка Prefetch..

Само казвах какво намери търсачката.

4. Можеш с autoruns...

И там гледах (даже изключих драйвери и се чудех защо съвсем спряха да зареждат сайтовете

.
Има много неща които не ги знам за какво са и не смея да ги изключа, защото после няма да помня кои бяха, та да ги включа пак.
Чистих и с Ccleaner, FreeSpacer и ASC (Advansed System Care).
Гледах и в TweakUI, в контрол панела да не се е появило нещо, да го изключа...
Пусках две програми за поправка на нет-а.
Друго не мога да се сетя какво правих.



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: the_cursed-168118]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано19.12.14 22:31



1.Колкото до включване/изключване на дадена опция на програма и забравяне на кое е включено/изключено : Този проблем аз го решавам просто /според мен/. Използвам лист и хартия и там си записвам ...Тествам , рестартирам и т..н. И ако резултатът не ме удовлетворява - връщам..
2.Колкото до браузерите. Ако те са били инсталнати вече - ако нещо се е "лепнало", ше се лепне и за тях..Съветът ми е да тест с браузер дето го няма инсталнат или с portable някакъв...Ако и с portable не се отваря, значи проблемът не ти е в браузера..
3.AdwCleaner версия от 4..... нейде..По старите по-малко откриват.
4.Освен autoruns, можеш и start->run>msconfig ..И естественно рестарт след всяко бърникане
5.Ако system restore си го включила - можеш да върнеш към по-стар момента /в повечето от случаите/
6.Какво означава : ПОЧТИ не се отварят сайтове? Сигурна ли си ,че не е от НЕТ-а? Със Скайп когато си говориш с някой насича ли ти говора? А лисичето с изключени добавки как се държи? Там поне знам,че има такава опция за стартиране без добавки...
7.Можеш да погледнеш процесите които ти вървят (cltrl+alt+del или с ProcessExplorer на М$)
8.Ако предполагаш че си барнала вирус - най-добре е да се проверява от чиста система (LiveCD напр.). Никой уважаващ себе си вирус няма да те остави да режеш клона на който седи...

А ако ползваш компа само за четене на поща и за теглене на филми от замундата - за час време - преинсталиране на чиста система+плеър+торент+един браузер. и не ти требе да се ядосваш да дребни житейски проблеми.
Те така..



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: BatiGogo]  
Автор the_cursed-168118 (ще се върна)
Публикувано20.12.14 14:37



Обиждаш ме - говориш на заклет женомразец в женски род. Какво толкова сгреших, че да ме помислиш чак пък за жена

?

Няма да стане от autoruns - има прекалено много неща които не ги знам за какво са (ако съдя по пътечката, някои са драйвери...) и не мога да рестартирам на всяка махната/сложена отметка.

Не става с никой браузър - ни с инсталиран, ни с портативен ни с изключени добавки...

Да, бях с по- стара версия на AdwCleaner и свалих 4. Пак нищо.

Отидох в start->run>msconfig Сложих всички отметки в таба BOOTINI, после компа се стартира само в SafeMode, а там не намерих run за да оправя всичко и се наложи да възстановявам към по-стара дата. [sneq se] Страшен майстор съм. Опитай без съвети за специалисти!

Не става с възстановяване - опитвх вече

"ПОЧТИ не се отварят сайтове" означава, че сайтовете зареждат, но нее отмо - налага се, да спирам зареждането от "Х" и да освежавам страницата няколко пъти докато зареди.... Искам да кажа, че не ми изписва "Проблем при зареждането" или "Сървърът не е намерен"... зареждат си страниците, но "с клизма".

Не е от нет-а, връзка си имам, скайп и той се вписва трудно, но си бачка нормално (не знам дали засича нещо защото само чатя там).

И процесите които вървят гледах - няколко пъти се рестартира компа защото изключвам нещо което не трябва (абе, като с autoruns е и там)

За вируси сканирах с ESET NOD. Имам и LiveCD с антияирусна, но имам проблем и там...

Нв, не ползвам нет-а само за поща и филмчета и нямам намерение да преинсталирам. Тъкмо развивах стратегии за печелене на пари от нет-а и разцъквах РТС сайтове за добиване на начален капитал който да депозирам на друго място и "някой ме прокълна" (забележи ника ми).


Прекъсвам и освежавам по 10 пъти докато си пусна мнението.

Ами ако проблемът не е в останки от тулбара???

Редактирано от the_cursed-168118 на 20.12.14 14:41.



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: the_cursed-168118]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано20.12.14 15:52



1.Погледнах ти профила и от там - мнения по други теми...Там ми се мерна нейде,че говориш в женски род...Та за тва...
Явно е от бирата...И съм видял дру пост...
2.Щом в Safe Mode не можеш да пуснеш run (няма го в старт менюто) - значи нещо се е осрало яко.
3.Откак ESET ми пропусна вирус /преди 5-6 години верно беше/ и спрях да я ползвам.
4.LiveCd антивирусна и имаш проблем казваш? Какъв е проблема? От диск или usb го завеждаш тя LiveCD? Да не би да ти е хардуерен проблема си мисля...
5.Проблемът с ника ти е на дир-а..Дираджиите не харесват нещо кирилицата...Напиши го с американски букви и няма да имаш проблем...

Мога да те посъветвам следното: Дръпни LiveCD на AVG (от друг чист комп). Запиши го на флашка и му update дефинициите...И чак тогава зареди от usb-то..И с извадена тел на нет-а...

И още веднъж - сорка за мистейка по пола...



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: the_cursed-168118]  
Автор tuff slim (884.324.087)
Публикувано20.12.14 19:37



качил си вирус/троянец или каквото там е. онлайн сканиране докато намериш какво си сложил или преинсталиране.

.



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: BatiGogo]  
Автор the_cursed-168118 (ще се върна)
Публикувано20.12.14 22:10



Проблемът при работа с Live CD е от друго естество, а не компютърен.
Хардуерен проблем, че си имам - имам си, но не е в него проблемът сега.

Никът ми "the_cursed" означава "Прокълнатия" - като казах, че нямой ме е прокълнал... и ти обърнах вниманието към ника, а не, заради проблема, въпреки, че се чудех, защо ми изхвърли стария ник и благодаря за обяснението.

Преди малко свалих някаква програма "Connectivity fixer", но и тя не помага.



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: the_cursed-168118]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано20.12.14 22:33



1."Проблемът при работа с Live CD е от друго естество, а не компютърен."
Попитай в клуб ВРАЧКИ, след като не искаш да даваш инфо тука.
2."Хардуерен проблем, че си имам - имам си, но не е в него проблемът сега. "
А откъде знаеш,че хардуерния проблем не се е пренесъл и на софтуерно ниво? Всеки софтуер (програма) зависи от хардуера (тенекето) на което е инсталната.. Някои програми зависят по-вече, други по-малко, но ВСИЧКИ ЗАВИСЯТ.
3.Ако някой ти е сменил ника - регистрацията ти е същата от 14.09.08 17:04.. Това че някой ти е влезнъл в профила и ти е сменил буквите с които се представят (ника) - има 3 варианта:
3.1 - Някой ти е сменил ника без ти да знаеш (лош хакер)
3.2. - Сам си го сменил след 5 ракии и не помниш
3.3. -проблем "предмониторно устройство" - записана парола в браузера..И жена (дете, жена, комшийка...) отварят браузера и хоп - директно в дир-а..И от там "Профил" и т.н.
те така.



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: the_cursed-168118]  
Автор tuff slim (884.324.087)
Публикувано20.12.14 22:47



сваляй, сваляй, всичко което може сваляй. и антивирусна с вируси свали, действай докато компа ти спре окончателно

.



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: tuff slim]  
Автор the_cursed-168118 (ще се върна)
Публикувано20.12.14 22:55



Препоръчай сайт за онлайн сканиране де!
Преди малко. сканирах с

- вика, че нямам сериозни проблеми, но въптрки това, да съм почистил...



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: the_cursed-168118]  
Автор tuff slim (884.324.087)
Публикувано21.12.14 12:54



mcafee

.



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: tuff slim]  
Автор the_cursed-168118 (ще се върна)
Публикувано21.12.14 13:59



Ъ! Къде да го търся, като не ми зареждат страниците... Дай направо линка за онлайн сканиране!



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: BatiGogo]  
Автор the_cursed-168118 (ще се върна)
Публикувано21.12.14 14:19



Нали ти казвам, че проблемът не е компютърен...
Не съм наред със зрението и не мога да работя с компютър без помощта на лупата на Windows, а Live CD-то е като операционна система (Dr. Web), но там няма лупа и не виждам къде трябва да се цъкне... Доволен ли си? [usmihwam se]

Ами, той хардуврния проблем, досега не ми е създавал проблеми от такова естество.
Наскоро имах същия проблем, но се оказа, че е от новата версия на торент-клиента ми - изключих го и се оправи. Този път, направо го деинсталирах барабар с друга програма която скоро се беше обновила и има връзка с нет-а. И това не помогна.

Не ми пука какъв ми е проблема с ника...



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: the_cursed-168118]  
Автор tuff slim (884.324.087)
Публикувано21.12.14 22:08



сваляш диска и го закачаш като неактивен друг компютър който работи нормално.

.



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: tuff slim]  
Автор the_cursed-168118 (ще се върна)
Публикувано22.12.14 12:06



Всъщност, не е само този тулбар който споменах - инсталирах и махах и други програми които ползват интернет, но темата не се променя - останки от софтуер които създават проблеми.
Щях да се ровя из Local Settings да махам което е останало от програми (мисля, че почистващите програми не вършат тази работа), но не открих папката. Пуснах търсачка - намери 3-4 текстови файла (LocalSettings.txt) но папка няма. И да е скрита, търсачката трябваше да я намери... Нямам идея къде да я търся. Чистих само в Applications Data.

Гледам, че имам из архивите си програма на име Spybot. Пуснах я и ми откри 9 тулбара (този за който споменах в началото го нямаше сред тях) и разни други истории за които не знаех, че съществуват, а AdwCleaner не ги откри.

И пак нищо.





Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: the_cursed-168118]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано22.12.14 13:11



Вълшебните думички са "чиста система".
Прочети пак поста за "рязането на клона" на който седиш и го осмисли.
Инсталирането на куп търсачки на това или онова само осира по-вече нещата.
Или пускай LiveCD от dvd-то (usb) , или вади харда и го закачай на чист комп с антивирусна...
Другото си е загуба на време.



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: BatiGogo]  
Автор the_cursed-168118 (ще се върна)
Публикувано22.12.14 15:02



Не мога да направя нито едното, но ще търся помощ...



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: BatiGogo]  
Автор the_cursed-168118 (ще се върна)
Публикувано22.12.14 15:26



В Local Area пише, че IP-то ми е: 192.168.1.100
А

показва:
79.100.224.126

Да не би там да е проблемът някъде?



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: the_cursed-168118]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано22.12.14 15:33



Щом това не ти е ясно, най-добре викни някой на място.



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: tuff slim]  
Автор the_cursed-168118 (ще се върна)
Публикувано22.12.14 16:29



Такааа, IP-то ми, се разминава с това което ми дава като инфо някакъв сайт. Там пише, че това е възможно, ако ползвам прокси.
Та се сетих... исках да посещавам сайтове, които са забранени за България и се бъзиках с прокси... само дето не знаех какво правя и не помня къде съм цъкнал.
Тук, в дир-а, ми изважда съобщение от сорта на "Адресът от който се опитвате да изпратите е невалиден".
Може ли отнякъде да съм сменил IP-то на компа (не на един браузър, а навсякъде, защото проблемът е с всички браузъри)? Ако е от това, онзи чието е проксито има проблем, а аз минавам оттам...



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: tuff slim]  
Автор the_cursed-168118 (ще се върна)
Публикувано22.12.14 16:34



Такааа, IP-то ми, се разминава с това което ми дава като инфо някакъв сайт. Там пише, че това е възможно, ако ползвам прокси.
Та се сетих... исках да посещавам сайтове, които са забранени за България и се бъзиках с прокси... само дето не знаех какво правя и не помня къде съм цъкнал.
Тук, в дир-а, ми изважда съобщение от сорта на "Адресът, от който се опитвате да пратите е невалиден. ".
Може ли отнякъде да съм сменил IP-то на компа (не на един браузър, а навсякъде, защото проблемът е с всички браузъри)? Ако е от това, онзи чието е проксито има проблем, а аз минавам оттам...



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: the_cursed-168118]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано22.12.14 17:35



192.168.... означава ,че може би си вързан към рутър, дето ти дава динамично IP. Другото IP e на vivacom - твоя интернет доставчик. И е "сложено" на тяхната джаджа, дето ти стои нейде в къщи - във Варна. Сайта ти показва това IP , защото е реално.
Можеш да провериш, дали нещо не ти яде от трафика по следния начин:
1.Затваряш всички браузери, Skype, ICQ, Yahoo messenger и т.н. неща дето се сещаш,че въртят трафик..
2.start-> run -> netstat
netstat /? - за хелп - възможностите...
И гледаш дали няма да ти "цъфне" нещо дето "точи" без да се показва на телИвизора..
С ping можеш да си тестваш и връзката до рутъра..( ping 192.168.1.1 ). Пусни го с опция -t и чакай поне 100-200 заявки /по подразбиране са само 4/...Ако тече добре, пусни ping до сайта на виваком (там дето си сменяш паролата на wifi ), после до abv напр....... И т.н. Ако връзката ти до рутъра е прекрасна - звъни на вивакомците..Най вероятно е или в тяхната джаджа, или по жицата от джаджата то тях..А защо не и някой да ползва безплатен НЕТ от твоя рутър? Някой местен хакер..

Инсталирай и деинсталирай, включваш и изключваш, и така докато съвсем се осере работата и спре да ти зарежда комп-а..После формат и чиста инсталация /колкото и да ти е тъжно/
успех.



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: BatiGogo]  
Автор the_cursed-168118 (ще се върна)
Публикувано22.12.14 21:20



Язък, тъкмо се зарадвах. че съм открил проблема (с проксито) и ще го реша - то не било това.

Ами, то това "netstat" показва много неща и бързо се скрива - нямам време да видя какво пише. Забрави да ми кажеш как се спира.

За ping пък, не ми каза как да изкарам повече от 4.
Показва следните неща:

Pinging 192.168.1.1 with 32 bytes of data:

Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Ping statistics for 192.168.1.1:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% lo
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 0ms, Maximum = 0ms, Average = 0ms

Pinging abv.bg [194.153.145.104] with 32 bytes of da

Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=9ms TTL=59
Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=9ms TTL=59
Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=9ms TTL=59
Reply from 194.153.145.104: bytes=32 time=9ms TTL=59

Ping statistics for 194.153.145.104:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% lo
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 9ms, Maximum = 9ms, Average = 9ms

Pinging 79.100.224.126 with 32 bytes of data:

Reply from 79.100.224.126: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 79.100.224.126: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 79.100.224.126: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 79.100.224.126: bytes=32 time<1ms TTL=64

Ping statistics for 79.100.224.126:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% lo
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 0ms, Maximum = 0ms, Average = 0ms

И ся к'во?



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: the_cursed-168118]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано22.12.14 23:21



команда /?
или
команда -?
например:
ping /?
ping -?
netstat /?
dir /?
и т.н.
с това е помоща.

ping 192.168.1.1 -t
ти дава много пингове..Има и още опции в хелпа
всяка дос команда,която извежда някакво инфо може да се изкара на страници... параметър |more
(символът преди more е като дроеточие, само че не е с 2 точки, а с две малки чертички една над друга)
например
tracert www.abv.bg |more
netstat -f |more
netstat -b -f |more
netstat |more

ако една команда вади мноого страници и искаш да я спреш биеш ctrl+c (ctrl+break) или натискаш червеното копче на компа, или отвъртъш бушона на ел.захраняането...Ако си с лаптоп - вадиш батерията...

при пинга нямаш загуба на пакети, но не се знае как ще е след 100 или 1000 пинга...Ако има е твърде вероятно да е от лан-картата (хардуерен проблем) или драйвер/гад (софтуерен проблем)...Пробвай да пускаш по-големи пакети. (в хелпа или гугъла пише как става). Нормално е колкото по-далече да пингваш, толкова по голямо да е числото "<...ms". това че до рутъра е 1 а до абв 9 да не те притеснява.
когато пуснеш пинг с -т опция , не е необходимо да дремеш пред компа и да четеш всеки ред...Иди изпуши една цигара, пий една водка, и по някое време clrl+C (или clrl+break) и виж най накрая статистиката - има ли загуба на пакети... и т.н.

Колкото до нетстата - там ще вади доста инфо предполагам...И то най-различни буквички и цифрички...Трябва да прочетеш из гугля за всяка от тях какво значи, опасно ли е и т.н.

Редактирано от BatiGogo на 22.12.14 23:24.



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: BatiGogo]  
Автор the_cursed-168118 (ще се върна)
Публикувано22.12.14 23:42



Сетих се за повечето от тези неща, но ти ме обърка с "run". Tам, когато натисна Ctrl+C ми затваря команднияред, а не спира цикъла... После пуснах нещата в команден ред...
Ключът да излиза по страници, не беше ли /p? "dir /p" да речем.

Абе, този нетстат дава страшно много неща (мислих, че няма да спреи не го чаках). Няма как да ги проверя всичките.

Пинг за друг сайт (ком):

Ping statistics for 104.28.1.92:
Packets: Sent = 77, Received = 77, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 36ms, Maximum = 38ms, Average = 36ms

Може и драйвер да е, защото имам питанка на "Other->Uncnown" но не можах да инсталирам (не го намери в пакета ми с драйверите). Програмата на IObit "Driver Booster" вика, че всичките ми драйвери са ОК.

Мамка му, взех да се вбесявам и ще направя някоя спонтанна магия


Веднъж, докато играх една логическа игра, а тя не ми излизаше, се изнервих, грабнах ядно мишката и набързо я нацъках както трябва... и сам не разбрах какво точно стана и иак подредих играта.

Редактирано от the_cursed-168118 на 23.12.14 00:01.



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: the_cursed-168118]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано23.12.14 07:37



start->run->cmd
после в черната кутийка се пишат разни нещица (казват им команди). След като се напишат (на американски букви и точно така както трябва, в повечето случаи няма значение размера на шрифта - демек включен ли ти е caps lock) и после се натиска едно копче на клавиатурата с надпис Enter.
/p е опция за по страници на командата dir
|more извиква файл more.com за да обработва тва дет го вадиш по страници....
Това че netstat ти вади много неща нищо не значи..Но ако имаш намерение сам да си оправяш нещата, свиквай броя на нещата дето ти излизат на телИвизора да не е определящ...
Само по холивудските филми хакера се замисля малко, пробва няколко вълшебни думи, команди, пароли и ХОП! Всичко става ОК и винаги преди 5-10 сек преди да гръмне бомбата или дойдат лошите...

И прочети по-горе постовете, дето съм писал за осиране съвсем още веднъж.



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: BatiGogo]  
Автор the_cursed-168118 (ще се върна)
Публикувано23.12.14 12:04



И аз съм виждал Правец. Като малък (14-15г.) имах Правец 8Д.
Знам какво е "команда" и т.н.
Даже бях се захванал да си пиша игра на Бейсик без после да имам възможност да я запиша защото нямах подходящ касетофон за запис (моят само четеше) (Правец 8Д използваше касетофон вместо флопи и аудио касети вместо дискети.

Е, няма значение колко са в списъка от нетстат, но нали от тях трябва да отсея ненужните, а колкото са повече нещата, толкова по-трудно ще разбера кои са тези които ми трябват.

За осирането, прочетох, но това го знам много преди теб - като възникна проблем и тръгна да го оправя, се оплитам като пате в калчища и, или се лишавам от нещо ценно, или стигам до крайности като преинсталации и т.н.


Няямам друг избоор - нито има кой да ми помогне, нито имам пари да си платя... а и да имах, съм от типа хора, на които другите постоянно правят мръсни нимера.
Ето, примерно, онзи ден, майка ми извика майстори, да отпушват канала в банята, защото на съседката отдолу й се мокри таванът на кухнята кохато се къпем, а и нашата баня се птлни с вода и бавно се изтича... Онези, тръгнаха да оправят водопровода (там бил проблемът) - разбиха плочките, смениха тръбите, взеха парите, плочките си останаха разбити, мивката отиде на голяма за една мивка височина, а каналът пак си е запушен.
Бас ловя, че са паднали от смях на мръсния номер. Въобще нямаше нужда да се сменят тръбите.

Та, и с компа ми ще стане така, ако потърся помощ...



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: the_cursed-168118]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано23.12.14 12:16



Спомням си за един луд от града в който живея...Преди години видял някакъв /от друг град/ да се мъчи да паркира на заден ход автомобила си...Нашия човек решил да му помогне:
-Дай още малко, още малко, още малко....
И по някое време:
-Ха сега след да видиш какво направи!

Та имам чувството,че се намирам на мястото на лудия в момента...

Направи снимка на netstata и ми пиши на лично съобщение..Ще видим какво може да не направи по въпроса...Да не пълним форума с постинги....



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: BatiGogo]  
Автор the_cursed-168118 (ще се върна)
Публикувано23.12.14 12:37



Не знам дали ще успея да изпратя бележка. Вчера се опитах, казваше ми, че не съм попълнил всички задължителни полета, а те си бяха попълнени... Ще опитам.



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: the_cursed-168118]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано23.12.14 14:10



опитай се да четеш съобщенията,дето ти ги пращам на "лични". Там съм ти писал и скайп на който можем по бързо да обменяме инфо



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: the_cursed-168118]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано24.12.14 16:39



Ако последен AdwCleaner не помага, пробвай:
sfc /scannow от команден ред - може да е нужен дискът с WinXP.

Ако и това не помогне, пробвай MBAM Free, SAS Free - внимателно избери да НЕ се активира Pro/Premium Trial за тях. Ако и тези 2те не помогнат, пробвай MBAM Chameleon + KVRT.

Бележки:
MBAM = MalwareBytes AntiMalware
SAS = SUPERAntiSpyware
MBAM Chameleon = вариант на MBAM за силно заразени/увредени от вирус(и) системи
KVRT = Kaspersky Virus Removal Tool

Кажи дали е помогнало!

Ако да, кажи коя точно програма е махнала гадинката.




Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: Naki]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано24.12.14 18:34



РАМ-та му е 480МБ. Харда 40 - разделен c: 10GB, D: 30GB.. Има свободно място на всеки дял по 1ГБ. Опциите за компресиране на файловете и индексиране на всеки дял са включени... Комп-а "едвам диша".
Изобщо мамата си тракало...
Има НОД32 и останки от AVG , дето са се закачили към драйвера на ЛАН-а.. Сам не може да си го оправи..без лупа не може да работи. /Явно е с доста диоптри/. Така, че да се прави нещо в safe mode - едва ли...С LiveCD - ако има лупа...

Някой трябва да му хелпне на място, но явно няма френдове, а и не разполага със средства за специЯлист...



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: Naki]  
Автор the_cursed-168118 (ще се върна)
Публикувано25.12.14 15:32



AdwCleaner не помага.
sfc /scannow от команден ред - не ми прие диска. И преди се е случвало - правя нещо, иска ми инсталационния диск, слагам същия диск от който инсталирам Win. и не го приема...

MBAM Free - изчисти 76 неща, но проблемът си остана.

SAS Free - Тоази хвана няколко троянеца и други неща (общо 7)...
Уж гледах да са Free, и пак се натресох на триалки, но свършиха работа (почистих, нищо, че проблемът си остана).

MBAM Chameleon - тази не я намерих.
KVRT - не намери нищо, но сканира малко.

Егати, изчистих си "компа" от сумати боклуци и нищо съществено не се промени.

Бях инсталирал софтуер на казина, но работеха много трудно и ги махах... Ако те са оставили нещо след себе си...

Може ли да е от Flash Player-а?
Бях с 16, махнах го и сложих 10 (би трябвало да се обнови сам).

Има ли друга програма която върши същата работа, да опитам с нея?

12.14 17:41.

Редактирано от the_cursed-168118 на 25.12.14 21:16.



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: BatiGogo]  
Автор the_cursed-168118 (ще се върна)
Публикувано28.12.14 15:56



Сега ping-а ми дава 160ms за *.com сайт, а с PayPal въобще не се свърза.



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: the_cursed-168118]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано28.12.14 16:48



Аз ти казах преди няколко дена на скайпа:
1.деинсталирай всичко което не ползваш. (ама от контролния панел). Лисичето ти дава грешка още при стартиране..За какво ти е изобщо на компа? Деинсталирай , заедно с кеша и...Хромавия също.. Остави тоя браузер дето ползваш в момента
2.Имаш TreeSizeFree на комп-а си..Огледай всички папки на c; и d: и изтрий тези с mp3 и филмите...После ще си ги дръпнеш пак..
3.Махни индексирането на двата дяла.
4.Стоят ти файлове за update na WIn-a...Ако не си го крал - инсталирай си ги...Ако е замундаджийски - изключи update c M$ и ги затрий
5.Деинсталирай антивирусната.После ще си я инсталнеш пак.
6.изключи system restor-a (и без това ти е достатъчно осрана системата)..Тя ти заема към 12% място...
7.Пусни ccleaner и забърши каквото там те кефи...И другата опция - по регистрите
8.Дефрагментирай
9.Погледни си свободното място...Трябва да имаш поне 15% свободно място за да ти работи добре системата.
11.


дърпаш си операта - портабле и си я слагаш на една флашка.
12.Стартираш я от флашката и отваряш САМО един сайт...И гледаш как е...Ако е бавно - отваряй тоя на виваком...и т.н.НО ВИНАГИ ЕДИН ПО ЕДИН..(не както при тебе седем наведнъж)

Излишно е да казвам предполагам, че е добре след всяка точка да рестартираш

Между другото един въпрос ми минава: Да ти е излизал надпис че харда е пълен и да си махал стари компресирани файлове от почистването на ВИН-а, че да се поизпразни?
Също мълчиш и за драйвера на лан-а...Затри ли го и да го инсталнеш наново? Или още си стои с добавките на avg?



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: BatiGogo]  
Автор the_cursed-168118 (ще се върна)
Публикувано28.12.14 22:38



Ти ми изтри всичката информация...
Знаеш ли колко време ги обработвах тези филми, за да заемат малко място и дасъбера повече от тях? Как така ще ги изтрия (музиката също)?

Да, излизали са ми надписи и за С: и за D:. Сега, на С: имам над 15% свободни.

Хрома го махнах, защото не ме кефи, а заема много място.
ФФ го махах и него за проба, но пак го сложих.

Драйверът (нещо като SIS 900 PCI...) го махнах, но след рестарт си се появява сам, без да го инсталирам (имам сложени драйвери на виртуален СД-РОМ, ако си го взима оттам, не знам).

Win-a... че кой го купува?! Разбира се, че го свалих от торенти. Ъпдейтите не се инсталират, защото ХР вече не е поддържа - само иконата си стои. Като цъкна да се инсталират, уж става нещо, а после, същите неща пак чакат за инстал. Опитвах се да ги изключа, но имаше само, на колко време да се актуализира... не видях от къде се изключват.

Ще огледам пак какво още мога да махна... но едва ли е от препълнения хард (D: - С: не е толкова пълен).



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: the_cursed-168118]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано28.12.14 23:04



Колкото до триене на музика има няколко начина за архивиране - флашки, CD, DVD, по жицата на друг комп... и т.н.
Това,че са ти излизали надписи е ясно...Но какво си правил с тях? Цъкваш и после next, next finish без да четеш? (повечето предмониторни правят така). А какво е сметнал ВИН-а да трие и какво е затрил - само той си знае.

Никой няма да ти каже къде да цъкнеш ей-така и работата да "светне". Принципите на откриване на даден проблем са два:
1. Проверка /тест/ - принципа на пробата и грешката.
2.Дедукция - (Шерлок Холмс) - махаш невъзможното и остава възможното, колкото и невероятно е.
Значи първо се намалят доста от възможните решения и с тест се проверява всяко...


От преди 15-20 поста питам за portable браузер...Не си направи труда да дръпнеш от линка дето ти го дадох Опера..Разпакетирана е 40МБ и за тестване става...Ако беше направил този тест, щеше да отсееш поне 50% от вариантите и да се спестят куп тестове...
Но ти казваш: "Едва ли е от....". А щом знаеш от кое НЕ Е без да тестваш дали е така.... Просто не знам какво да ти кажа...



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: BatiGogo]  
Автор the_cursed-168118 (ще се върна)
Публикувано28.12.14 23:28



а Re: Проблем с останки от програма.нови [re: the_cursed-168118] Отговор на мнението
Автор BatiGogo ()
Публикувано 28.12.14 23:04
Като ми излезе надпис, го затварям и умувам какво да разкарам от дяла... не съм цъкал Next (въобще не съм отварял там).

Отдавна свалих портативната Опера - стои си на десктопа... и от там не бачка нет-а, но не съм я качвал на флашка - стартирах я от компа.

Антияирусната не смея да я махна, защото от VIVACOM казваха, че кодът за активация е за еднократна употреба и не знам дали ще се активира когато я инсталирам пак.

Не става с Опера - свалих я от линка който даде, качих я на флашката и я отворих - пак същата работа с нет-а.

Редактирано от the_cursed-168118 на 29.12.14 00:19.



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: the_cursed-168118]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано29.12.14 12:34



Значи не е от браузера, ping-a ти е нормален, с netstat не се виждат неприятни процеси...
Единственото дето ми идва в момента в главата е да те питам какъв интернет ползваш? Да не би да е тоя, дето те режат от скоростта жестоко, след като минеш определен трафик?
Не знам за вивакомците как е рязането, ама на глобул е /беше/ много гадно... Страница се отваряше по 5 минути...(След като източиш 1ГБ на бясна скорост де)



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: BatiGogo]  
Автор the_cursed-168118 (ще се върна)
Публикувано29.12.14 14:02



160 ms "нормален" pimg ли е?

Нет-а си ми е наред.
Малко преди този проблем, имах почти същия - страниците зареждаха за 5мин., но се оказа, че е от новата версия на торент-клиента. Спрях го от autoruns и всичко се оправи.

Този път, страниците, ако ги оставя на самотек, сигурно ще отиде повече от 5мин. (или вечно) докато заредят. След като спирам зареждането от "Х" и после освежавам няколко пъти, тогава зарежда без да чакам, но не и от първия път (или много рядко).
Значи, нещо като на случаен принцип - дали ще уцеля момента кога да "изпратя сигнала, че искам достъп до страницата" и ако хвана момента ме пуска, иначе - ядец.
Хазарт



Теория: Някоя програма, която е имала връзка с интернет (примерно, казино софтуер - те са бъгави малко), е оставила файл на място, където почистващите програми не търсят и този файл ми обърква нещата.
Сега, трябва да намеря къде е това "място".

Опитах да сложа папката на браузъра в "Изключения" на антивирусната за да не я проверява, но нищо не се промени и я махнах от там. Май не е и от антивирусната.

Или е гаден вирус който не го хващат традиционните програми (което не ми се вярва много) или е останка от софтуер която трябва да се открие ръчно и унищожи.



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: the_cursed-168118]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано29.12.14 14:47



Теория: Някоя програма, която е имала връзка с интернет (примерно, казино софтуер - те са бъгави малко), е оставила файл на място, където почистващите програми не търсят и този файл ми обърква нещата.
Сега, трябва да намеря къде е това "място".

Ако имаше такъв остатък, то при
netstat -b
щеше да "цъфне" веднага. Естественно там списъа е голям.Затова те накарах да затвориш всичко което смяташ че точи НЕТ...Така списъка става по-малък...А там при тебе "висяха" части от НОД 32...За това ти предложих деинсталиране, но ти си знаеш там...Значки пускаш
netstat -b >c:\TEST.TXT
Това ти създава файл test.txt в главната на C:...После с notepad си го гледаш полека полека и отмяташ една по една програмите...Ако някоя не я знаеш - потърсваш из харда де е и от там се ориентираш.
Древната компютърджийска поговорка гласи:

Който search-ва, find-ва!



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: BatiGogo]  
Автор the_cursed-168118 (ще се върна)
Публикувано29.12.14 15:28



Преди, бях копирал резултатите от команден ред в нотпад и си ги гледах. Сега, направих това което каза (стана същото) и пак гедах - имаше само браузъра, скайп и мнооогооо пъти антивирусната (ekrn.exe).

Освободих по 15% на всеки дял...

Това с "уцелването на момента когато ще ми зареди страницата" ми изглежда насочеащо, но не знам накъде води.



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: the_cursed-168118]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано29.12.14 15:58



Точно този процес на НОД32 ме изнерви..Доста пъти се повтаряше...За това ти предложих да изключиш антовир-а, но щом не става.... Най добре прочети във този форум за вариантите с тоя файл:


След това ми се мерна хамачито...Но и там остатъци....Махнахме ги.
Вариант някой да ти точи он wifi от модема на БТК (или както сега им е името)? Смени паролата на wifi за тест...Изкючи и включи модема за по-сигурно...
Друг домашен комп, дето ползва същия рутър (или телефон/таблет напр.)...Напр. сестра дето понякога решава да си тегли с торента от нейния комп (в другата стая?)
Изобщо поотсей възможните варианти.



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: BatiGogo]  
Автор the_cursed-168118 (ще се върна)
Публикувано30.12.14 13:08



Нямам късмет с тези антивирусни - от нея е, махнах я и се оправи... сега съм уязвим.
avast! 2014 ми забива
avira има много изскачащи реклами
AVG ми е много тежка
NOD 32 ми бъгва нет-а
Panda й изтече 6 месечния пробен период и сега иска да я плащам

Ще сложа пак онази която махна YAC, ако въобще върши някаква работа.



Тема Re: Проблем с останки от програма.нови [re: the_cursed-168118]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано30.12.14 13:39



Ако имаш възможност си дигни РАМ-та..Че стази 512МБ и видео дето взема от тях 32МБ...
Ако немериш още един хард да закачиш...
Ама за по-голям upgrade не си струва парата тоя комп...
Колкото до пробен период на някаква програма - деинсталираш, чистиш с всякакви програми останките и слагаш нова (пак такава) с пробен период...

На твое място щях да карам без антивирусна. Ако не ровя за порно и не свалям безразборно каквото ми падне - не си струва да си тровя живота с антивирусна..Сега съм на такъв комп, дето си работи прекрасно без антивирусна..Имам си "снимка" на работеща система и ако нещо се омазни - за 5-10 мин връщам работеща система. И хич не си тровя живота!

Успех.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.