Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:06 21.05.24 
Природни науки
   >> Метеорология и климат
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Зима 10/11  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано29.11.10 10:10



Дублирам линка тук, тъй като





Днес Бог дава много чудеса и прави смешна науката, за да прибере СВОИТЕ при Себе си

Тема Re: Зима 10/11нови [re: Kиpo]  
Автор hladnika (brujo)
Публикувано29.11.10 13:59



аа ирония имало :)
нищо де, януари може би ще се насладиме на сняг който и да задържи, може и за каране да става под 1000м



*ба бъ** дир* бля
св. св. електрон и неговите протони
чукча-читател


Тема Re: Зима 10/11нови [re: Kиpo]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано29.11.10 15:17



Защо вдругиден? Не е ли на 22ри?



Тема календарната - ДЯФнови [re: croesus]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано29.11.10 22:45




Не астрономическата.

Днес Бог дава много чудеса и прави смешна науката, за да прибере СВОИТЕ при Себе си

Тема Re: Зима 10/11нови [re: hladnika]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано29.11.10 22:51



Спокойно, нищо не се знае още. Утре, ако остане време, а планирам да намеря такова за това, ще дам в резюме всички налични дългосрочни прогнози за декември и цялата зима.
Относно декември: сняг вероятно ще вали по планините в края на седмицата, уикенда. Засега не може да се каже категорично количеството.
Колкото до равнините: студеният фронт в събота ще мине бързо през страната, повечето валежи ще бъдат под формата на дъжд и тъкмо ще го обръща(ако въобще успее, преди да спре) и ще спира. Не изключвам тънка СП по Предбалкана и високите полета, евентуално и някъде в низините, но засега в последните ми се вижда малковероятна,максимум сантиметър-два.
Ще се уточнява през следващите дни. Обръщам пак внимание, че процесът е много краткотраен, още в понеделник потокът пак обръща от юг и до десети поне ще бъде отново топло и доста топло за сезона.
За по-нататък - после. Ще ви дам утре прогнозите, всеки да си избира сам кому да се довери, как и доколко.



Днес Бог дава много чудеса и прави смешна науката, за да прибере СВОИТЕ при Себе си

Тема Re: календарната - ДЯФнови [re: Kиpo]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано30.11.10 15:52



Никога не съм знаел, че има друга зима освен астрономическата.





Тема о, има:)нови [re: croesus]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано30.11.10 17:52



синоптична(не ми искай дефиниция, руснаците ще ти дадат една, нашите- друга, тексъс-ците да речем - трета:)) ), астрономическа, на нашето недоволство

, тая в сърцата и така нататък
Затова календарната е най-строга - от 1.12 до 28/9.02

Днес Бог дава много чудеса и прави смешна науката, за да прибере СВОИТЕ при Себе си

Тема Re: о, има:)нови [re: Kиpo]  
Автор ribarqt_ (непознат )
Публикувано30.11.10 19:30



Затова календарната е най строга - 1.12 до 28/9.02 това навярно значи че календарната зима почва от първи декември до двайсет и осми и по нататък не разбрах, би ли доуточнил?



Тема Re: о, има:)нови [re: ribarqt_]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано30.11.10 19:50



февруари.

Днес Бог дава много чудеса и прави смешна науката, за да прибере СВОИТЕ при Себе си


Тема Месечни прогнози за декември:нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано01.12.10 08:34



Нормални прогнози:
Прогноза на NOAA:



Според тази карта температурите през декември в страната ни ще са в норма с лек минус. Необходимо уточнение: Качеството на прогнозите през последните година-две на НОАА за 6-те месеца(картата) значително спадна. Изминалото лято бяха направо катастрофални, поддържайки до последно огромно поднормено петно за юли и Август в Източна Европа, частност Русия. Картата не е статична, в следващите дни най-вероятно ще станем свидетели на почервеняването и в нашия регион и до няколко дни декември ще влезе в норма-норма плюс според НОАА- мое мнение.

За Западна България те предвиждат 20-30 на сто над нормата, а за Източна - прибл. в норма.


Нормален декември, с контрастно начало и втора половина(топъл-студен). Донякъде тази прогноза корелира с дадената от НОАА.

ТОПЛИ прогнози:

. С 40-60 на сто вероятност декември ще бъде над нормално топъл, според тях. Валежите са в норма в западна Бг и под норма в Източна. Кратка забележка: картите не се отнасят за приземна температура и аномалии, а за такива на 850 хПа, във височина. В тоя смисъл има, макар малка, теоретична вероятност при антициклонално време температурите при земята при инверсии да бъдат под норма, въпреки наднормените във височина!

Прогноза за 30-дневен период от 5 декември насетне на
Температури за нашия регион - над норма в посочения период.

и норма - в източната.
Заб.: Следващата актуализация на прогнозата на Китайската метеослужба е с днешна дата. Ще излезе по-късно привечер или най-сигурно утре.

Накратко, ако направим един своеобразен ансамбъл от прогнозите, можем да обобщим, че декември ще излезе нормален или в норма плюс, с известа вероятност да бъде и топъл. Валежите ще са в норма с вероятност да бъдат над норма в западната половина на страната.

По дефиниция нормален минус или плюс е с отклонение от нормата(аномалия) от минус до плюс един градус. Моята лична терминология е - норма от минус до плюс 5 десети аномалия, норма минус или плюс до минус(плюс) един градус и под(над) нормен - под, съотв. над един градус месечна аномалия.
Много топъл(студен) 2 или 3 градуса.

Редактирано от Kиpo на 01.12.10 08:57.



Тема 11.12нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано02.12.10 09:46



Е денят "Х" според повечето модели вече. Зимата влиза остро и отзад на тази дата или 12-24 часа около нея.
Подробности - в следващите часове и дни.

Днес Бог дава много чудеса и прави смешна науката, за да прибере СВОИТЕ при Себе си


Тема Re: Зима 10/11нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано03.12.10 09:56





Днес Бог дава много чудеса и прави смешна науката, за да прибере СВОИТЕ при Себе си

Тема Re: Зима 10/11нови [re: Kиpo]  
Автор Cirrus (пристрастен)
Публикувано04.12.10 18:04



ми това е от 03.12 и въпреки това, пак не е точно

"над страната ни ще се установи арктична въздушна маса" - чак пък толкова? къде я видяха, като на север си минава континентален циклон, на запад от Испания също, което води до затопляне

бързо ще се затопли и още вторник и най-вече сряда отново ще имаме 14-17 гр. и слънце (пролет)

не вярвайте на дългосрочни прогнози, дори за повече от 3-4 дни
моделите вече не са неточни











Тема тия минус 12 във височинанови [re: Cirrus]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано05.12.10 20:40





на тропична ВМ ли ти мязат?

Днес Бог дава много чудеса и прави смешна науката, за да прибере СВОИТЕ при Себе си

Тема Re: Зима 10/11нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано06.12.10 22:06





Днес Бог дава много чудеса и прави смешна науката, за да прибере СВОИТЕ при Себе си

Тема Re: Зима 10/11нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано07.12.10 15:21





Днес Бог дава много чудеса и прави смешна науката, за да прибере СВОИТЕ при Себе си

Тема иде!нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано09.12.10 11:19





Днес Бог дава много чудеса и прави смешна науката, за да прибере СВОИТЕ при Себе си

Тема Нова година - сняг?нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано21.12.10 12:57



Слагам въпросителна заради цялата условност на една 10-дневна прогноза на моделите. При все това се появява реална вероятност за подобна обстановка в 240-часовия срок на моделите. :)
Ще наблюдаваме следващите дни как ще се развиват очакванията.





Пак натъртвам: Има още десет дни и това не е моя прогноза, а на моделите. Вероятността да се променят дотогава е над 50 на сто. Ако не го сторят в съществена степен, обаче, след ден-два ще започнете да четете и слушате по вестниците, радиата и Емо Чолаков, как, видите ли, на Коледа нямаше снаг, но ще ни компенсира за Нова година.

Днес Бог дава много чудеса и прави смешна науката, за да прибере СВОИТЕ при Себе си

Тема Re: Зима 10/11нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано26.12.10 14:09



В Сф трябва да завали в следващите часове. Вероятно ще почне като дъжд, но най-късно около полунощ ще го обърне и преди да спре утре заран все ще

.

Днес Бог дава много чудеса и прави смешна науката, за да прибере СВОИТЕ при Себе си

Тема окончателна равносметка:нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано31.12.10 12:36



Декември излезе точно в норма с една или две десети номинален минус средно0 за страната. Валежите са ЗНАЧИТЕЛНО над норма(това е тенденция за последните години, с изключение на отделни микрорайони през лятото валежите превишават значително старата норма, респ. въпреки пророкуванията на някои апокалиптици :), затоплянето върви с увеличение на валежите, поне на тоя етап.)
Правят впечатление 160-те процента над нормата за Видин, 200-те в Русе и почти ЧЕТВОРНОТО превишение на нормата в София. На тоя фон трябва да се отбележи някои острови на поднорменост, без които средния резултат за страната би доближил и преминал 200-те процента - Бургас, Кърджали, Пазарджик и върховете Ботев и Мусала с между 55 и 65 на сто валежи от месечната норма.

Днес Бог дава много чудеса и прави смешна науката, за да прибере СВОИТЕ при Себе си


Тема Re: Зима 10/11нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано06.01.11 10:09





Днес Бог дава много чудеса и прави смешна науката, за да прибере СВОИТЕ при Себе си

Тема Re: Зима 10/11нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.01.11 15:32





Днес Бог дава много чудеса и прави смешна науката, за да прибере СВОИТЕ при Себе си

Тема С огромно прискърбиенови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано19.01.11 19:12



трябва да ви съобщя, че зимата се завръща от неделя и най- неприятното е, че се очертава да е поне за седмица. Басзом кристусмарят.



първо търси Бога и после хвани мотиката - иначе пада градушка и оставаш посрамен и унижен

Тема Re: С огромно прискърбиенови [re: Kиpo]  
Автор Banshee is lMBA (TvP harass №1)
Публикувано19.01.11 19:17



Сняг очаква ли се ?



Тема Re: С огромно прискърбиенови [re: Kиpo]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано19.01.11 20:25



неееееееееееееееее!!!
Тъкмо се подстригах.
Ще те държа лично отговорен за това /любим лаф на мениджъра ми/:))))



Тема Re: С огромно прискърбиенови [re: Banshee is lMBA]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано19.01.11 22:17



с голяма вероятност -да. Макар, че май засега няма да е нещо много екстремно. Поне ще осигури сняг на баирбудалите.

първо търси Бога и после хвани мотиката - иначе пада градушка и оставаш посрамен и унижен


Тема Re: С огромно прискърбиенови [re: Kиpo]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано20.01.11 11:08



Това е ужасно - тъкмо се настроих, че имаме хубаво време и то пак сняг!

Киро, а какво се очертава времето за февруари? Да очакваме ли като минамата зима непрестанно студ и сняг?



Тема Re: С огромно прискърбиенови [re: Morrigan*]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано20.01.11 12:06



Ne може да се каже отсега, но ако тоя студен период се задържи(каквито за жалост са изгледите, поне за момента) в първите му няколко дни, след това очаквам практически край на зимата - последващия топъл или околонормален период ще откара вероятно до втората му половина, а тогава вече слънцето е друго - и да дойде нещо, ще е вече краткотрайно(като студ). Но това са свободни разсъждения към момента, февруарска тема ще пусна след около седмица, при по-ясни перспективи. Сега остава да стискаме палци снегът да е по-малко, а студът - по-краткотраен.
Колкото до писванерто, на мен шибаната зима ми писва още преди да е започнала.

първо търси Бога и после хвани мотиката - иначе пада градушка и оставаш посрамен и унижен


Тема Re: С огромно прискърбиенови [re: Kиpo]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано20.01.11 13:17



Това е някакъв циклон, няма да е сериозно застудяването. В смисъл нощни температури по -15 градуса няма да има.





Тема Ще ми се да попия оптимизма тинови [re: croesus]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано20.01.11 14:19



ама циклонът си е едно, а гребенът от запад след него - друго. Слизането на едно студено ядро в средата на другата седмица- трето(макар, все още под въпрос) и ако последното стане, както го рисуват някои модели, в АЦ опаковка и се кротне за ден-два-три(слава Богу, това вече е по-малковероятно), дори минус 20 няма да е новина. Тъй че и аз обичам оптимизма, ама ако в затвора си изпуснеш сапунчето, не знам дали е по-добре да се самоуспокояваш с : "Абе най-много някой да ме плясне с ръка приятелски по дупето" или да приемеш факта, че предстои лечение с праз.



За съжаление истината е, че времето се скапва поне за една седмица

първо търси Бога и после хвани мотиката - иначе пада градушка и оставаш посрамен и унижен

Редактирано от Kиpo на 20.01.11 14:20.



Тема ааааааааанови [re: Morrigan*]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано20.01.11 14:23



Тва съм го изтървал! Миналата зима нямаше "непрекъснат студ и сняг", а само 2-3(при това не в цялата страна) снежни обстановки. Миналата зима бе твърдо "топла" спрямо норма с около градус и половина средно за страната положителна аномалия(за сезон това е сериозно). И все пак твоите(и мои!) субективни възприятия показват, че глобалното затопляне трябва още МНОГО да напредне, за да имаме нормални средиземноморски меки и безснежни зими(2006/2007 е един отличен еталон)



първо търси Бога и после хвани мотиката - иначе пада градушка и оставаш посрамен и унижен

Тема Re: Ще ми се да попия оптимизма тинови [re: Kиpo]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано20.01.11 14:27



Ще видим. Аз залагам 2 лева, че нощните температури дори в София няма да паднат под -10 градуса.





Тема Re: Ще ми се да попия оптимизма тинови [re: croesus]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано20.01.11 14:54



Стискам палци да познаеш, но от днешна гледна точка, по-вероятна изглежда стойност от минус 10 до -15, при малко кутсуз и по-надолу.

първо търси Бога и после хвани мотиката - иначе пада градушка и оставаш посрамен и унижен


Тема Re: Зима 10/11нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано21.01.11 11:51



Въобще, лоша работа. И Маргарита се държи зиморничаво, което е сигурен признак за скапване на времето.
Иначе засега, слава Богу, противната бяла субстанция е намалена от моделите, но студът остава.

първо търси Бога и после хвани мотиката - иначе пада градушка и оставаш посрамен и унижен


Тема Re: Ще ми се да попия оптимизма тинови [re: Kиpo]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано23.01.11 22:38



Тези сайтове, които аз гледам за прогнози, вече смекчиха апокалипсисите.


Още от дАскалицата си по география помня, че циклон не може да трайно да донесе нито много студено време нито много топло. Циклоните са нестабилни и освен това винаги влажни, т.е. температурните амплитуди не могат да са големи. Циклон обаче може да донесе 30 дни мъгливо и грипаво време през зимата, за голямо съжаление.



Тема абе човек...нови [re: croesus]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано24.01.11 10:03



Казах ти по-горе: не са страшни циклоните, а това в тила им(гребен, евентуално цял оформен антициклон). Това ще се случи тук утре и най-вече в сряда. Минимуми около минус 15 за съжаление са неизбежни, а на места и малко отдолу. Остави картинките за американски и евролелки с облачета и слънчица, аз ти анализирам първичната информация на моделите...
За мъглата не си прав.


Антициклоните са царството на мъглите. В циклоните (обикновено) духа малко или повече - дори само това стига да няма трайни мъгли. Или по-точно има, но са повдигнати и се наричат облаци.

първо търси Бога и после хвани мотиката - иначе пада градушка и оставаш посрамен и унижен

Тема Re: Ще ми се да попия оптимизма тинови [re: croesus]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано26.01.11 11:20



Драгоман - минус 18.2

Q.E.D

Но! Като цяло облачността попречи на по-сериозни изстивания на много други места и слава Богу.

първо търси Бога и после хвани мотиката - иначе пада градушка и оставаш посрамен и унижен

Тема Re: Ще ми се да попия оптимизма тинови [re: Kиpo]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано26.01.11 14:47



Загубих 2 лева, жалко.


Тук в Сливен между другото беше съвсем приемливо. Опита се дори да натрупа сняг, но не успя.



Тема Re: Ще ми се да попия оптимизма тинови [re: croesus]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано26.01.11 15:44



Що бе имате два сантипа по синопа, кой ти ги дава!



първо търси Бога и после хвани мотиката - иначе пада градушка и оставаш посрамен и унижен

Тема засега - студ.нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано26.01.11 15:46





първо търси Бога и после хвани мотиката - иначе пада градушка и оставаш посрамен и унижен

Тема УСА-та ги перна здравонови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано02.02.11 11:03





Децата и учениците са истинска трагедия без Кръщение и без Църква и причастие.

Тема Re: УСА-та ги перна здравонови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано02.02.11 11:11




Просто като че ли има някаква магия там - навсякъде мор, вкл. тия минус 10 във височина в Южен Тексъс, само там - почти лято)

Децата и учениците са истинска трагедия без Кръщение и без Църква и причастие.

Тема Кво лято бе....изпукват от студнови [re: Kиpo]  
Автор gogobravo (Професионалистъ)
Публикувано03.02.11 14:59



имам приятели там...за тях стане ли под 20 е студено :-)
Ти кажи кога свършва зимата в България тази година... Не знам дали е така но ми се струва че тая зима е по студена от миналата....Писна ми...особенно с тия мръсни мъгли в София!





Тема Re: Кво лято бе....изпукват от студнови [re: gogobravo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано03.02.11 16:30



оТ събота ще се стопли осезаемо и в София през деня ще достига почти десет градуса. По по-ниските места в страната в неделя и понеделник ще мине и 15. Докъм сряда-чт ще е нелошо, после идва някакво застудяване, но дали ще е за 2-3 дни или някакъв пореден зимен напън-ще се разбере до ден-два.
Тая зима на тоя етап се очертава определено по-студена от миналата(която обаче бе много по-валежна): там сезонната аномалия бе над градус ако не се лъжа, което я дефинира като мека. Тая засега е декември с точно в норма, януари със седем десети над норма(което го прави нормален - за такъв се смята пти +- градус аномалия), февруари ще го видим, моделите се лутат здраво.

Децата и учениците са истинска трагедия без Кръщение и без Църква и причастие.


Тема Re: Кво лято бе....изпукват от студнови [re: Kиpo]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано04.02.11 00:34



до събота ще сме умрели. Не е човешко това време.



Тема пече се нещо, ама да видим...нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано08.02.11 13:07






Повечето модели дават едно доста недостоверно студено ядро, до под минус 20 във височина дори за централните и южни части на Русия(да не се бърка Норилск и Верхоянск с Волга - и за тях това е прекалено студено).
В тоя ред на мисли, прогнозата е въз основа на модлеите, но интуицията ми се цупи и не е съгласна с частта за края на седмицата, ала засега не ще да разговаря с мен.

Децата и учениците са истинска трагедия без Кръщение и без Църква и причастие.

Тема Re: пече се нещо, ама да видим...нови [re: Kиpo]  
Автор nnnlo (epic)
Публикувано10.02.11 01:29



Тези модели и аз ги гледам. Имам поне 10 сайта с инфромация за изобари, влажност, ... включително имам и 5 минутна информация за Слънчевата активност.
Цялата тази информация е публична в интернет и всеки може да я види за 5 сек.

Не, че не си нужен да казваш времето на останалите във форума. Имам предвид, че на мен не си ми нужен за тази цел ;)

Редактирано от nnnlo на 10.02.11 01:31.



Тема Re: Кво лято бе....изпукват от студнови [re: gogobravo]  
Автор nnnlo (epic)
Публикувано10.02.11 01:43



Е, при нас беше +17 Целзий. Т.е. не навсякъде в САЩ е студено. И причината Тексас да е студен е защото там джетовете студен въздух от Арктика правят една "врътка". Това е точно над Тексас, и понеже ние сме встрани от тези джетове, имахме +17 Целзий. Демек, разликата от 100 мили дава разлика около 30 градуса Целзий в температурата. Яко!

Ся, онова което Киро пропуска е високото налягане над Гренландия и Аляска. Това избутва джетовете студен въздух на юг. Отдруга страна, Мексиканският залив е топъл и бълва джетове влага в посока САЩ. И точно над определени райони над САЩ двете се пресичат: джетовете студен въздух от Арктика с влагата от Мексиканският залив. Те точно тая пресечница между двете поражда снеговете в САЩ от Тексас до Ню Йорк.

Ако щатът се попада географски в зоната на "пресечница", става сняг до ушите. Ако обаче мръднеш дори 20 мили извън нея, времето изведнъж става топло като Лято. Няма един милиграм сняг :)

И така, че снежните виелици в САЩ идват от съседно Мексико. Всяка снежинка паднала в снеговития Чикаго е била топлва вода идващата от Карибско море.
А пък народът си мисли, че идва "Ледников" период

.

Редактирано от nnnlo на 10.02.11 02:03.



Тема човек...нови [re: nnnlo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.02.11 10:04



наистина си зле... Казвам ти го със съчувствие, няма за какво да разговарям с теб...

Децата и учениците са истинска трагедия без Кръщение и без Църква и причастие.


Тема Re: Зима 10/11нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.02.11 10:18





Децата и учениците са истинска трагедия без Кръщение и без Църква и причастие.

Тема Re: човек...нови [re: Kиpo]  
Автор nnnlo (epic)
Публикувано10.02.11 18:02



Виш ся, до преди два дена всички модели даваха, че при нас днес ще има 3 инча снежна покривка. Реално, снежната покривка е 0. И това е в САЩ.

Истината е простичка. Въпреки сезонните флуктуации на NAO и Ла Ниня, Глобалното затопляне е по-силен ефект от всички тези взети на куп. Това е хем интересно, защото показва, че метеорологията не знае много за Глобалното затопляне. Хем страшно, защото показва, че метеорологичните модели не са много коректни. От 4 седмици моделите казват, че при нас ще идват страшни студове, и точно 24 часа преди събитието става точно обратното. Слънчево, отвреме на време малко дъжд, и топло за сезона.

Един метеоролог се беше изсилил, че Ла Ниня щяла да надвие Глобалното затопляне. Очевидно, това не се случва, което показва, че подобни твърдения са "пара в свирката" и нищо повече.

Явно не съм аз онзи, който бърка.

Имай впредвид, че разполагам с богата гама уеб-сайтове с метеорологични модели: GFS, NAM, RUC, DGEX, Canadian Regional CMC, Canadian Global CMC, ...

Редактирано от nnnlo на 10.02.11 18:19.



Тема Re: Зима 10/11нови [re: Kиpo]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано12.02.11 12:45



Изчетох линка, но не ми стана ясно това за високите полета?! Значи ли, че в София ще има сняг тази седмица? И кога свършва тая зима, че ми писна от студове и снегове!



Тема Re: Зима 10/11нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано12.02.11 14:09





П.С: Мори, Ганке!
Зимата с минус десетаци свърши, сега ни предстои малко или повече преходен период. Хубавото е, че сериозни зимни изгъзици засега като да няма да има. А грядущите дни насетне слънцето се качва все по-бързо.

Децата и учениците са истинска трагедия без Кръщение и без Църква и причастие.

Тема Re: Зима 10/11нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано14.02.11 11:11





Сериозни зимни обстановки за пореден път се отлагат напред във времето. Щеше да е неприятно, ако не бе календара: границата, след която въпросните обстановки, дори да се реализират, ще бъдат беззъби и/или краткотрайни мартенски "щъркелови" снегове наближава неминуемо до 19-20 февруари няма да има нищо, а слънцето вече пече с октомврийска сила и зимата чисто радиационно се обезсилва от ден на ден.
Засега моделите чертаят пак да сме на границата на солиден знтициклон на север и укрепващи топли ВМ от Африка, Медитерана и Атлантика, но не бих избързвал с каквито е да е категорични прогнози за след събота.

Децата и учениците са истинска трагедия без Кръщение и без Църква и причастие.

Тема Re: Зима 10/11нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано22.02.11 12:43





Вярваме в Бога и Светия Дух, Който е бил в тези големи светци.Ти koму вярваш-на комшията ли?

Тема остава предимно гадно:нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано23.02.11 12:24





Вярваме в Бога и Светия Дух, Който е бил в тези големи светци.Ти koму вярваш-на комшията ли?

Тема Re: остава предимно гадно:нови [re: Kиpo]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано24.02.11 18:47



Това е най-противното време. Не много студено, но влажно. Изсмуква топлината повече дори от кучи сух студ.





Тема равносметка на изминалата зима:нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано17.03.11 10:12





Насилници грабят царството небесно. Насилници към своите греховни пожелания.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.