Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:07 17.05.24 
Природни науки
   >> Метеорология и климат
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема УСА-та ги перна здравонови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано02.02.11 11:03





Децата и учениците са истинска трагедия без Кръщение и без Църква и причастие.

Тема Re: УСА-та ги перна здравонови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано02.02.11 11:11




Просто като че ли има някаква магия там - навсякъде мор, вкл. тия минус 10 във височина в Южен Тексъс, само там - почти лято)

Децата и учениците са истинска трагедия без Кръщение и без Църква и причастие.

Тема Кво лято бе....изпукват от студнови [re: Kиpo]  
Автор gogobravo (Професионалистъ)
Публикувано03.02.11 14:59



имам приятели там...за тях стане ли под 20 е студено :-)
Ти кажи кога свършва зимата в България тази година... Не знам дали е така но ми се струва че тая зима е по студена от миналата....Писна ми...особенно с тия мръсни мъгли в София!





Тема Re: Кво лято бе....изпукват от студнови [re: gogobravo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано03.02.11 16:30



оТ събота ще се стопли осезаемо и в София през деня ще достига почти десет градуса. По по-ниските места в страната в неделя и понеделник ще мине и 15. Докъм сряда-чт ще е нелошо, после идва някакво застудяване, но дали ще е за 2-3 дни или някакъв пореден зимен напън-ще се разбере до ден-два.
Тая зима на тоя етап се очертава определено по-студена от миналата(която обаче бе много по-валежна): там сезонната аномалия бе над градус ако не се лъжа, което я дефинира като мека. Тая засега е декември с точно в норма, януари със седем десети над норма(което го прави нормален - за такъв се смята пти +- градус аномалия), февруари ще го видим, моделите се лутат здраво.

Децата и учениците са истинска трагедия без Кръщение и без Църква и причастие.


Тема Re: Кво лято бе....изпукват от студнови [re: Kиpo]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано04.02.11 00:34



до събота ще сме умрели. Не е човешко това време.



Тема пече се нещо, ама да видим...нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано08.02.11 13:07






Повечето модели дават едно доста недостоверно студено ядро, до под минус 20 във височина дори за централните и южни части на Русия(да не се бърка Норилск и Верхоянск с Волга - и за тях това е прекалено студено).
В тоя ред на мисли, прогнозата е въз основа на модлеите, но интуицията ми се цупи и не е съгласна с частта за края на седмицата, ала засега не ще да разговаря с мен.

Децата и учениците са истинска трагедия без Кръщение и без Църква и причастие.

Тема Re: пече се нещо, ама да видим...нови [re: Kиpo]  
Автор nnnlo (epic)
Публикувано10.02.11 01:29



Тези модели и аз ги гледам. Имам поне 10 сайта с инфромация за изобари, влажност, ... включително имам и 5 минутна информация за Слънчевата активност.
Цялата тази информация е публична в интернет и всеки може да я види за 5 сек.

Не, че не си нужен да казваш времето на останалите във форума. Имам предвид, че на мен не си ми нужен за тази цел ;)

Редактирано от nnnlo на 10.02.11 01:31.



Тема Re: Кво лято бе....изпукват от студнови [re: gogobravo]  
Автор nnnlo (epic)
Публикувано10.02.11 01:43



Е, при нас беше +17 Целзий. Т.е. не навсякъде в САЩ е студено. И причината Тексас да е студен е защото там джетовете студен въздух от Арктика правят една "врътка". Това е точно над Тексас, и понеже ние сме встрани от тези джетове, имахме +17 Целзий. Демек, разликата от 100 мили дава разлика около 30 градуса Целзий в температурата. Яко!

Ся, онова което Киро пропуска е високото налягане над Гренландия и Аляска. Това избутва джетовете студен въздух на юг. Отдруга страна, Мексиканският залив е топъл и бълва джетове влага в посока САЩ. И точно над определени райони над САЩ двете се пресичат: джетовете студен въздух от Арктика с влагата от Мексиканският залив. Те точно тая пресечница между двете поражда снеговете в САЩ от Тексас до Ню Йорк.

Ако щатът се попада географски в зоната на "пресечница", става сняг до ушите. Ако обаче мръднеш дори 20 мили извън нея, времето изведнъж става топло като Лято. Няма един милиграм сняг :)

И така, че снежните виелици в САЩ идват от съседно Мексико. Всяка снежинка паднала в снеговития Чикаго е била топлва вода идващата от Карибско море.
А пък народът си мисли, че идва "Ледников" период

.

Редактирано от nnnlo на 10.02.11 02:03.



Тема човек...нови [re: nnnlo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.02.11 10:04



наистина си зле... Казвам ти го със съчувствие, няма за какво да разговарям с теб...

Децата и учениците са истинска трагедия без Кръщение и без Църква и причастие.


Тема Re: Зима 10/11нови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.02.11 10:18





Децата и учениците са истинска трагедия без Кръщение и без Църква и причастие.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.