Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:50 17.05.24 
Спорт
   >> Водни спортове
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Маска и шнорхел - съвети и препоръки за изборнови  
АвторHoвak (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 08:26



Здравейте!

Искам да си купя шнорхел и маска, но нямам никаква представа какви да избера. Всякакви съвети и препоръки мисля че ще ми бъдат от полза.

Ще се гмуркам на дълбочина не по-голяма от 3-3.5 метра, ако това има значение. Гмуркането ще е в морета по-солени от Черно - Бяло, Адриатическо, Средиземно.

Благодаря ви!



Тема Re: Маска и шнорхел - съвети и препоръки за избор [re: Hoвak]  
Автор scuba (diver)
Публикувано12.07.07 09:45



Maска - каквато ти пасне най-добре на лицето (дано знаеш как се пробва маска) - все пак гледай да е с голямо зрително поле (освен ако нямаш идея да харпунираш под водата - тогава ти трябва нискообемна маска (по възможност черна) )
Шнорхел - лично аз препоръчвам класическия модел без допълнителни клапи от горе, и долу на "завоя" да е твърд, а не от тия новите - мелите... че обикновенно събира вода там...
Все пак кажи с каква цел ще се гмуркаш, за да мога да помогна повече и да ти покажа модели, които си заслужават.
Успех



Тема Re: Маска и шнорхел - съвети и препоръки за изборнови [re: scuba]  
АвторHoвak (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 12:19



Не знам как се пробва.

Ще се гмуркам за да разглеждам. Няма да ловувам или да правя снимки. Засега единственно искам да разглеждам.

А! И да уточня - тъй като едва ли ще ги ползвам повече от 10-15 дни годишно ми се струва разумно да будат от нисък ценови клас.

Благодаря!



Тема Re: Маска и шнорхел - съвети и препоръки за изборнови [re: Hoвak]  
Автор scuba (diver)
Публикувано12.07.07 12:38



В такъв случай ти препоръчвам маска на Beuchat - модела Мундиал. Обикновенно пасва на лицето на всеки. Цената й май беше към 40-50 лв. Хубава и здрава маска с нисък обем...
Пробва се като: слагаш я на лицето, леко натискаш (да направи вакуум) и НЕ СЛАГАШ каишката (задната) на главата. Маската трябва да залепне по лицето. АКО ПРОПУСКА въздух от някъде (т.е. отлепва се) НЕ я купувай.
Кажи от кой град си, да те поопътя в кой магазин да я потърсиш


Редактирано от scuba на 12.07.07 12:41.



Тема Re: Маска и шнорхел - съвети и препоръки за изборнови [re: scuba]  
АвторHoвak (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 14:23



Хей! :) Много ти благодаря за бързите и изчерпателни отговори!

От София съм.

А дали може да ме насочиш към някакво четиво - в Мрежата или печатно, да се поограмотя малко. Щото сигурен съм че има неща които не знам, и ще ми е полезно да науча.

Гледах че има курсове, ама не знам.. Не съм решил още дали да ги изкарам. Така или иначе ако прочета нещо не смятам че ще навреди.



Тема Re: Маска и шнорхел - съвети и препоръки за изборнови [re: Hoвak]  
Автор scuba (diver)
Публикувано13.07.07 09:51



Техника на гмуркането:



Техники на безопасност:


Неопрени:


Маски:


Шнорхел:


Плавници:


Това са линкове за ГМУРКАНЕ НА АПНЕЯ и някоя част от екипировките. Ако се интересуваш от ВОДОЛАЗНИ гмуркания, темата е съвсем друга :-)
Надявам се да съм бил полезен



Тема Re: Маска и шнорхел - съвети и препоръки за изборнови [re: scuba]  
АвторHoвak (Нерегистриран)
Публикувано13.07.07 11:08



:) Да, страхотно!
Много ти благодаря!

Хм.. Между другото този сайт съм го разглеждал, и тъй като не пишеше /или не съм видял/ че иска регистрация за да се достъпват статиите, ми се видя че няма съдържание. С регистрацията обаче всичко си идва на място. :)

Много благодаря! :)



Тема Re: Маска и шнорхел - съвети и препоръки за изборнови [re: Hoвak]  
Автор scuba (diver)
Публикувано13.07.07 11:24



Ако има нещо друго с което мога да бъда полезен - насреща съм. Питай и има кой да ти отговори :-)
За равен брой



Тема Re: Маска и шнорхел - съвети и препоръки за изборнови [re: scuba]  
Авторphantasm (Нерегистриран)
Публикувано25.07.07 07:18



ама и там са се сбрали един отбор юнаци ...








Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.