Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:34 20.06.24 
Спорт
   >> Водни спортове
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема пътуване по светанови  
АвторA (Нерегистриран)
Публикувано08.04.01 08:52



Има ли желаещи?
С яхта, посока - запад, ~5000 miles примерно.
Отплаване - в края на април. Малко е времето за нови хора в екипажа, но може още...
abvbg@dir.bg



Тема Re: пътуване по светанови [re: A]  
Авторbobche (Нерегистриран)
Публикувано09.04.01 09:15



shto za yahta imash?nyakoga plaval li si po-dalech ot zaliva,za da tragvash prez atlantika?imash li realna predstava kakvo znachi tova,ili samo sa ti razkazvali?shte sam liubopiten da naucha otgovora ti!a i kakvo predlagash na ekipaja-samo romantikata na sinite valni,ili neshto po-realno?



Тема Re: пътуване по светанови [re: bobche]  
АвторA (Нерегистриран)
Публикувано11.04.01 20:05



14 m.
Plavala e.
I romantika ste ima sigurno.
Prosto se trugva, trebe da se namalat razhodite, a ekipaja e samo ot 3 za sega.
Celite na putuvaneto ne sa romantika.



Тема Re: пътуване по светанови [re: A]  
Авторbobcheto (Нерегистриран)
Публикувано13.04.01 09:12



dobre,de,kaji neshto po-podrobno za yahtata,kade e stroena,oborudvane,platna i t.n.a i za samoto plavane,a i ti koi si?a drugite dvama?i do kolko sa profesionalisti?za poveche diskretnost-pishi mi na ruslan40@abv.bg
bobi.



Тема Re: пътуване по светанови [re: bobcheto]  
АвторA (Нерегистриран)
Публикувано13.04.01 23:51



Отиваш ли? :)
Яхтата е 14 м, 20 БРТ, двумачтова, четирицилиндров дизел морско изпълнение + муфа, килова, много добър ход под платна, на двигател е добре, дизелгенератор, кокпита е отзад, пред него е малка рубка, има койки за до 9 човека, удобно е за поне 6 - 7.
Стъкмяването на бизана (задната мачта) е класическо, иначе - особено е, не мога да ти обясня (малко не съм наясно с термините). Има два стаксела, не съм я виждал на ход след преустройствата и подготовката.
Строена е във Варна.
Екипажа не е от професионалисти - какво имаш предвид под това? Капитана си е със своята си лодка, и не излиза в морето да пие бира. То и двамата собственици са с 25 БРТ, ако това питаш, но това нищо не значи.
Плава се из Черно и Средиземно море - до Гърция, и през зимата. Последното не е много любителско изпълнение, поне за мене.



Тема Re: пътуване по светанови [re: A]  
Автор kayaker (новак)
Публикувано17.04.01 11:09



Извинявайте , че се намесвам в сериозния Ви разговор ,ама ме кефите максимално само като Ви чета.
Гот е ,че има хора готови да направят това за което говорите макар и да съзнават , че не всичко е само романтика.
Ако стане работа работата ,Ви пожелавам успех , попътен вятър и т.н и т.н.
И ПОСЛЕ ДА РАЗКАЗВАТЕ!!!!!



Тема Re: пътуване по светанови [re: kayaker]  
АвторA (Нерегистриран)
Публикувано17.04.01 14:23



Аз оставам тука... :(
Само за малко може да се кача, и ще се върна с рейса...
Ще разправям. Няма КВ радио за директна връзка засега, но ще се купува...много е скъпо в Бг.



Тема Re: пътуване по светанови [re: A]  
Авторbobcheto (Нерегистриран)
Публикувано20.04.01 09:14



nishto ne razbrah za ukv-to,jps-a,spasitelni sredstva,SARRT,i t.n.!ot kakav material sa machtite,kade sa praveni,materiala na platnata,kolko sa izobshto na borda,kolko sa godishni i koi gi e shil?tova sa vsashtnost vajnite neshta,a ne che dvigatela bil imal mufa!kapacitet na vodni i gorivni tankove?hidrofor?aide,chakam!



Тема пътуване по света с леген :)нови [re: bobcheto]  
АвторA (Нерегистриран)
Публикувано20.04.01 15:41



Радиото е канално Yaezu 45 W, GPS е на Carmin (Trex??) и май ще е свързан с компютър, сателитна връзка засега няма и ще се отплава така, мачтите са от АМГ и дурал, съставна конструкция - правени са в КЗ-Варна, платната са синтетични, не зная името на материята, нови са и не зная кой ги е шил (този е, който ги шие от край време, т.е. - това му е работата), но не са суперхубави. Много са здрави, но стареят - изкарват три години. Има 5 или 6 платна по стъкмяването, отделно са си резервни. Няма спинакер и не е предвиждано да се използва въобще. Спасителни катери няма на борда :), полага се плот... Има разни фойерверки, редовно ги подменяме с нови, гърмейки старите.
По въпроса за танковете не съм наясно. Има два горивни за 800 л или 1200 л, за вода и за питейна не зная. Помпа за сантимните води...
основен ремонт на корпуса (нова палуба и рубка), нов балер на руля, нов такелаж, гик, светлини, ... и др.
Аз не споменах ли някъде, че лодката не е моя? Че и за муфата какво толкова - има си и туй е...
Като тръгнат, ще пусна снимки някъде по нет-а.
Ти няма ли да се присъединиш? Вече няма време, освен ако тайничко не си се подготвил.



Тема Re: пътуване по света с леген :)нови [re: A]  
Авторbobcheto (Нерегистриран)
Публикувано21.04.01 08:44



ne,nyama,chestno!zashtoto sam profi i na men mi plashtat za da plavam s yahti,a ne obratnoto.imam veche dva pati prez atlantika s yahta,znam kakvo e!pak bih tragnal,no sas super podgotvena yahta i profesionalni kolegi okolo men.moreto izhvarlya slabite!a izashto s yahta do shtatite?nyama li samoleti?yahtingat e nai-bavniya,nai-trudniya i nai-skapia nachin da se stigne ot edno pristanishte do drugo,kadeto po princip nyamash nikakva rabota!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.