Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:51 04.05.24 
Автомобили
   >> VW
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Bosch Super4нови  
АвторEvgeni (Нерегистриран)
Публикувано11.05.02 09:48



Vento беше споменал че си с такива. Каква е разликата в сравнение с обикновените свещи?



Тема Re: Bosch Super4нови [re: Evgeni]  
Автор SunFlower (нерегистрирани)
Публикувано11.05.02 10:59



ми май е с 4 електрода

'94 2000 16V

Тема Re: Bosch Super4нови [re: Evgeni]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано11.05.02 11:05



mi sas 4 elektroda sa.. i imat po-dalag jivot. mai tova e nai-sashtestvenoto.



Тема Re: Bosch Super4нови [re: M]  
Автор SunFlower (нерегистрирани)
Публикувано11.05.02 11:13



ако съм сигурен че не са менте и аз бих си взел такива ... ква им е цената горе долу?

'94 2000 16V

Тема Re: Bosch Super4нови [re: SunFlower]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано11.05.02 11:32



ami az si karam s tia predpisanite ot VW 3-elektroden BOSH.. posledno si gi vzeh ot Auto Plus na 4erni Vrah, ama ne pomnia kolko biaha, samo si spomniam 4e razlikata do 4 elektrodnite niamashe i lev4e/svesht, ama prodava4kata mi kaza 4e niama sashtestvena razlika m/u trielektrodnite i 4 elektrodnite.

Evi4ka shte ti kaje pri tiah na kakvi ceni sa.. i te mai prodavat BOSH, a i ceni za Champion moje da ti dade.



Тема Re: Bosch Super4нови [re: Evgeni]  
Автор VentoМодератор (VW маниак)
Публикувано11.05.02 12:08



Да, с такива съм на Форд Ескорт 1,4, на Венто 1,8 моно и на Пасат 1,8 моно. Лично аз съм страшно доволен и си мисля, че има разлика, но е субективно.
Все пак готиното е, че им дават пробег над 60.000км, а на обикновените - над 20.000км. Т.е. си стуват парите (4х 8,50лв.) и кефът ти е безплатен. Не съм пробвал още новите Bosch Yrrium, казаха ми, че също били страшни, но аз имам още доста пробег с моите. Сигурно ще сложа на някой приятел такива да пробваме...


Volkswagen е моят автомобил!

Тема Re: Bosch Super4нови [re: Vento]  
АвторMyyy (Нерегистриран)
Публикувано11.05.02 12:33



За Форд сигурен ли си, че стават 4-електродни? Аз май те бях питал някъде, ма не помня. Щото аз гледах в един каталог и за моя модел не ги дават.



Тема Офффф,нови [re: Myyy]  
Автор VentoМодератор (VW маниак)
Публикувано11.05.02 12:37



казах ти - естествено, че съм сигурен, след като съм сложил на моя!
И в моя каталог ги няма, просто защото са много нови!
За 1,4 (карбуратор Бош) мотора тип FUA 75к.с. (моя) са с индекс FR56 - Bosch Super 4!
Карали сме го вече над 6.000км и е пушка!


Volkswagen е моят автомобил!

Редактирано от Vento на 11.05.02 12:39.



Тема Re: Офффф,нови [re: Vento]  
АвторMyyy (Нерегистриран)
Публикувано11.05.02 12:42



Добре де, не се дразни. Каталога не е стар, имам предвид каталога на Бош за тея супер 4. Айде моля виж в твоя за RS2000 '92, че е по-особено (две бобини и т.н.).



Тема Сопот super 1нови [re: SunFlower]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано11.05.02 12:47



Разговрях с човек който е участвал в екипа проектирал поточната линия за свещи в Сопот. (И сега работи там)
Според него е смешно да се слага много електродна свещ на автомобил.
Пак според него след 100-200 км, тока (който е много мързеливо нещо) си намира пътя с най-малко съпротивление и започва да работи само с един от 3 (4) -те електрода. (Тука отварям скоба: аз самия не съм много съгласен, защото на моите стари свещи (3 електродни), сердния елекртод беше стана триъгълен, при това съвсем равномерно и още, тук става дума за високо напрежение, тока е много малък...)
Обясни, че първоначално са замислени за военната авиация (хеликоптери), за по-голяма надеждност, в случай, че се отчупи елекрод, да могат да поемат останалите.
Имаше и още един довод: Ако ти се отчупи един от елекродите се виждаш в празници. А при едноелектродните свещи шанса това да се случи е 3 пъти по-малък.
Сега ми е обещал едни комплек Сопотски, били много добри!
Ще сложа с тестова цел.



Join the freeride everybody!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.