Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:37 22.05.24 
Автомобили
   >> VW
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Bosch Super4  
АвторEvgeni (Нерегистриран)
Публикувано11.05.02 09:48



Vento беше споменал че си с такива. Каква е разликата в сравнение с обикновените свещи?



Тема Re: Bosch Super4нови [re: Evgeni]  
Автор SunFlower (нерегистрирани)
Публикувано11.05.02 10:59



ми май е с 4 електрода

'94 2000 16V

Тема Re: Bosch Super4нови [re: Evgeni]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано11.05.02 11:05



mi sas 4 elektroda sa.. i imat po-dalag jivot. mai tova e nai-sashtestvenoto.



Тема Re: Bosch Super4нови [re: M]  
Автор SunFlower (нерегистрирани)
Публикувано11.05.02 11:13



ако съм сигурен че не са менте и аз бих си взел такива ... ква им е цената горе долу?

'94 2000 16V

Тема Re: Bosch Super4нови [re: SunFlower]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано11.05.02 11:32



ami az si karam s tia predpisanite ot VW 3-elektroden BOSH.. posledno si gi vzeh ot Auto Plus na 4erni Vrah, ama ne pomnia kolko biaha, samo si spomniam 4e razlikata do 4 elektrodnite niamashe i lev4e/svesht, ama prodava4kata mi kaza 4e niama sashtestvena razlika m/u trielektrodnite i 4 elektrodnite.

Evi4ka shte ti kaje pri tiah na kakvi ceni sa.. i te mai prodavat BOSH, a i ceni za Champion moje da ti dade.



Тема Re: Bosch Super4нови [re: Evgeni]  
Автор VentoМодератор (VW маниак)
Публикувано11.05.02 12:08



Да, с такива съм на Форд Ескорт 1,4, на Венто 1,8 моно и на Пасат 1,8 моно. Лично аз съм страшно доволен и си мисля, че има разлика, но е субективно.
Все пак готиното е, че им дават пробег над 60.000км, а на обикновените - над 20.000км. Т.е. си стуват парите (4х 8,50лв.) и кефът ти е безплатен. Не съм пробвал още новите Bosch Yrrium, казаха ми, че също били страшни, но аз имам още доста пробег с моите. Сигурно ще сложа на някой приятел такива да пробваме...


Volkswagen е моят автомобил!

Тема Re: Bosch Super4нови [re: Vento]  
АвторMyyy (Нерегистриран)
Публикувано11.05.02 12:33



За Форд сигурен ли си, че стават 4-електродни? Аз май те бях питал някъде, ма не помня. Щото аз гледах в един каталог и за моя модел не ги дават.



Тема Офффф,нови [re: Myyy]  
Автор VentoМодератор (VW маниак)
Публикувано11.05.02 12:37



казах ти - естествено, че съм сигурен, след като съм сложил на моя!
И в моя каталог ги няма, просто защото са много нови!
За 1,4 (карбуратор Бош) мотора тип FUA 75к.с. (моя) са с индекс FR56 - Bosch Super 4!
Карали сме го вече над 6.000км и е пушка!


Volkswagen е моят автомобил!

Редактирано от Vento на 11.05.02 12:39.



Тема Re: Офффф,нови [re: Vento]  
АвторMyyy (Нерегистриран)
Публикувано11.05.02 12:42



Добре де, не се дразни. Каталога не е стар, имам предвид каталога на Бош за тея супер 4. Айде моля виж в твоя за RS2000 '92, че е по-особено (две бобини и т.н.).



Тема Сопот super 1нови [re: SunFlower]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано11.05.02 12:47



Разговрях с човек който е участвал в екипа проектирал поточната линия за свещи в Сопот. (И сега работи там)
Според него е смешно да се слага много електродна свещ на автомобил.
Пак според него след 100-200 км, тока (който е много мързеливо нещо) си намира пътя с най-малко съпротивление и започва да работи само с един от 3 (4) -те електрода. (Тука отварям скоба: аз самия не съм много съгласен, защото на моите стари свещи (3 електродни), сердния елекртод беше стана триъгълен, при това съвсем равномерно и още, тук става дума за високо напрежение, тока е много малък...)
Обясни, че първоначално са замислени за военната авиация (хеликоптери), за по-голяма надеждност, в случай, че се отчупи елекрод, да могат да поемат останалите.
Имаше и още един довод: Ако ти се отчупи един от елекродите се виждаш в празници. А при едноелектродните свещи шанса това да се случи е 3 пъти по-малък.
Сега ми е обещал едни комплек Сопотски, били много добри!
Ще сложа с тестова цел.



Join the freeride everybody!


Тема Re: Сопот super 1нови [re: TheSaint]  
Автор VentoМодератор (VW маниак)
Публикувано11.05.02 12:56



Хехе, не е точно така!
Токът наистина намира най-краткия път! Но с колкото повече полюса е, толкова повече пробег може да направи, замисли се защо!
Примерно едноелектродните им дават 20.000км, а три- и четириелектродните - над 60.000км (по данни на производителя)!
Прати много здраве на човека от Сопот!
А твоите (и всички други) многополюсни свещи винаги стават така и това е нормално, защото се износват равномерно - винаги към най-близкия полюс. Което ти осигурява винаги стабилна искра и добро горене!
Абе както и да е, само факта, че VW (и не само) слага заводско 3-полюсни от много години, май е достатъчно показателен, че има защо!


Volkswagen е моят автомобил!

Тема ОК,нови [re: Myyy]  
Автор VentoМодератор (VW маниак)
Публикувано11.05.02 12:57



ама не знам дали ще стане днес, че трябва да ходя до представителите на БОШ, а имам и друга работа...


Volkswagen е моят автомобил!

Тема Re: ОК,нови [re: Vento]  
АвторMyyy (Нерегистриран)
Публикувано11.05.02 13:23



Благодарско, и не се нерви, и аз преди години по време на сесия много се изнервях, особено докато правя пищови



Тема Re: Bosch Super4нови [re: Vento]  
Автор SunFlower (нерегистрирани)
Публикувано11.05.02 13:49



я я я я я я я яяяяяяяяяяя кажиии ...

за моето корадо добре ли ще е да си сложа тия 4 електродните??? ще се преебе ли центровката?
иииииииииииииииииииииииииии кажи за тия Bosch Yrrium стават ли ми ... кво при тях е по по по така?? ако са нещо готино съм навит да ги пробвам!

'94 2000 16V

Тема Re: Bosch Super4нови [re: SunFlower]  
Автор VentoМодератор (VW маниак)
Публикувано11.05.02 15:16



Ами да, добре ще е да си сложиш четириполюсни или Ириум, мисля, че ще имаш максимално добрата искра винаги. Ириум са с някакъв нов елемент на централния полюс и давали още по-добра искра (така ми казаха в БОШ). Иначе има и едни Беру спортни, специално за спортни коли като твоята, които са върхът, но в БГ никой не е чувал за тях! Центровката не може да мръдне ако сложиш нови свещи!


Volkswagen е моят автомобил!

Тема Re: Bosch Super4нови [re: Vento]  
Автор SunFlower (нерегистрирани)
Публикувано11.05.02 16:11



тия ириум кач пара са? а тия беру съм ги чувал но незнам дали се продават някъде ... мдаа

ако са на далавера тия свещи ще си ги взема иначе ще сложа 4 електродни ... дали в ауто плюс са истински Бош??

'94 2000 16V

Тема Re: Bosch Super4нови [re: SunFlower]  
Автор VentoМодератор (VW маниак)
Публикувано11.05.02 16:21



Ириум не са по-скъпи от четириполюсните, а те са около 8,50-9лв./бройка!
В БГ досега спортни Беру не съм виждал, а и по магазините не са ги чували!

*Абе, кой ме прати в Импас 56 да търся К&N филтър, каза някой, че там имало. А в пловдивския Импас ме гледат като изтребител и 20мин. не мога да им обясня какво аджиба е това спортен филтър и каква му е идеята, а те само ме питат "ама т'ва въздушен или маслен е...?!" Е не, отчаях се от тия, както и от всички "разбирачи" в БГ. Отидох в Германия и в първия магазин имаше... Но още не съм си взел де, наесен...

Тия Ауто Плюс не ги знам, най-добре намери представителство на Бош. Дистрибуторите на Кастрол също продавт оригинални Бош-части!


Volkswagen е моят автомобил!

Тема Re: Bosch Super4нови [re: Vento]  
Автор *** (нерегистрирани)
Публикувано13.05.02 11:01



10х


а ... някой знае ли в София къде има оригинални БОШ свещи??

'94 2000 16V

Тема Re: Bosch Super4нови [re: Vento]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано13.05.02 11:32



Vento.. sigurno az sam te pratil v Impas56





Тема Re: Bosch Super4нови [re: Vento]  
Автор Spidercho (Entusiast)
Публикувано13.05.02 19:22



Аз съм с Бош Ириум /или както е там/, 3-електродни.
Ако питате как е - незнам как е - няма разлика от старите ми - 4-електродни, някакви френски.
Ще видим колко ще изкарат.



Тема Re: Bosch Super4нови [re: ***]  
Автор VentoМодератор (VW маниак)
Публикувано14.05.02 14:45



За твоята кола специално преверих, има и Ириум (около 10лв./бр.), има и 4-полюсни (около 8 и нещо/бр. - имат намаление в момента май).


Volkswagen е моят автомобил!

Тема Re: ОК,нови [re: Myyy]  
Автор VentoМодератор (VW маниак)
Публикувано14.05.02 14:49



Значи, проверих ти за RS 2000 110kW НЯМА нито 4-електродни, ниро Ириум, понеже специално за този мотор са малко по-странни свещите, освен това са с разстояние 1мм, а другите са с 0,6-0,8мм. Има само едни на БОШ - еднополюсни. Само с тях препоръчват да се кара и хората в сервиза на БОШ!


Volkswagen е моят автомобил!

Тема Re: Bosch Super4нови [re: Vento]  
Автор *** (нерегистрирани)
Публикувано14.05.02 14:53



пфууу и кои да си взема ... как мислиш 4 електродни или Ириум???

'94 2000 16V

Тема Re: Bosch Super4нови [re: ***]  
Автор VentoМодератор (VW маниак)
Публикувано14.05.02 15:01



Според мен все тая, което ти хареса на място...
Не знам, аз може би бих взел 4-елетродните...


Volkswagen е моят автомобил!

Тема Re: Bosch Super4нови [re: Vento]  
Автор *** (нерегистрирани)
Публикувано14.05.02 15:06



още утре ще ида да си взема 4 електродни :))) ... абе тия от юнитрейд кви свещи предлагат ... щот ги дават по 15лв. парчето за корадото ...

'94 2000 16V

Тема Re: Bosch Super4нови [re: ***]  
Автор VentoМодератор (VW маниак)
Публикувано14.05.02 15:16



Предполагам същите!
За сравнение - фар за Vento - в Юнитрейда - 268лв. (на Хела)!!! Халоген -169лв.
В Хела - същият, щото те от тях го вземат - 136лв.!!!! Халоген - 102лв.
Прави си смятката!
Не за всичко трябва да се ходи в Юни-то!!!


Volkswagen е моят автомобил!

Тема Re: Bosch Super4нови [re: Vento]  
Автор *** (нерегистрирани)
Публикувано14.05.02 15:26



пфу аз се минах за преден мигац 90 кинта да дам ... лле в хела сигурно е 50 ... ама на те се неработят събота и неделя аз когато имам време ...

а ще може ли да те помоля да ми вземеш едни мигачи (тия белите дет врънкам за тях от 2 месеца) ако идваш на срещата?? ... няма проблем с плащането

'94 2000 16V

Тема Re: Bosch Super4нови [re: ***]  
Автор VentoМодератор (VW маниак)
Публикувано14.05.02 15:39



Ами ще питам, ама май са с поръчка, а не на склад! Но няма проблем и по-нататък да ти взема и пратя. Ще го обсъдим на срещата!


Volkswagen е моят автомобил!

Тема Re: Bosch Super4нови [re: Vento]  
Автор *** (нерегистрирани)
Публикувано14.05.02 15:46



е само ако ги има иначе не се натоварай с това ... :))

щот тука има само на HELLA некви опушени (уж бели) и в неква странна ръбеста форма ... ето ги ... странни са и големи ... ама в крайна сметка и тях може да си ги взема ... ама не кефат много



'94 2000 16V

Тема Re: Bosch Super4нови [re: ***]  
Автор VentoМодератор (VW маниак)
Публикувано14.05.02 15:50



Не, не такива, тия са гадни. Абе едни плоски, като на Голф 2!


Volkswagen е моят автомобил!

Тема Re: Bosch Super4нови [re: Vento]  
Автор *** (нерегистрирани)
Публикувано14.05.02 15:56



да ... и аз такива искам ама нямат ... а в D&N не мога да ида ... се са затворениаз кат съм свободен ... а исках и там да мисложат тампоните и лагерите ... ама ...

btw ... скъпо ли взимат? за ремонти по ходовата част?

'94 2000 16V

Тема Re: Bosch Super4нови [re: ***]  
Автор HlTMAN (The Darksoul)
Публикувано14.05.02 16:12



10 kinta na guma za trud vzemat D&N

WWell BE COOL



Тема Re: Bosch Super4нови [re: HlTMAN]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 16:47



10 lv/guma, za da ti smeniat gumata li imash predvid?

na powe4eto mesta, kato si kupish novi gumi ti gi montirat "free" (vklu4eno e v cenata na gumata).

ako e 10kinta/guma za da ti smeniat element po oka4waneto.. na4i e eftinko.



Тема Re: Bosch Super4нови [re: M]  
Автор HlTMAN (The Darksoul)
Публикувано14.05.02 16:55



Ne .. kato ti smeniat nakladki e 10 Lv. obshto .. balans na guma e 1-2 leva s montazha i demontazha mai

ako smeniat tamponi, amortisiori, nakrainici i etc. e po 10 leva na guma

WWell BE COOL



Тема Re: Bosch Super4нови [re: HlTMAN]  
Автор *** (нерегистрирани)
Публикувано14.05.02 17:02



ми цените им звучат екстра

'94 2000 16V

Тема Re: Bosch Super4нови [re: ***]  
Автор HlTMAN (The Darksoul)
Публикувано14.05.02 17:19



Mdaaa ne e skupo i spored mene .. obache dnes primchika me ubi .. niamalo nuzhda da se smenia spirachna technost .. ne se skapvala s vremeto .. iznesoh mu edna lekcia 5 min zashto triabva da se smenia

WWell BE COOL



Тема Re: Bosch Super4нови [re: HlTMAN]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 17:24



ia oshte edin vapros togava..
..kato mi smeniat amortesiorite darjat li da gi kupia ot tiah?

ne 4e imam neshto protiv tiah.. ama prosto si namerih na4in da si vzema sashto Sachs, samo 4e s ~15% po-tanko (taman parite za smianata).



Тема Re: Bosch Super4нови [re: M]  
Автор HlTMAN (The Darksoul)
Публикувано14.05.02 17:27



Mne ne durzhat dokolkoto znam .. samo che niama da imash 2 godini garancia .. az predpochitam 20 leva poveche da dam, no se sum spokoen 2 godini za amortisiori

WWell BE COOL



Тема Re: Bosch Super4нови [re: HlTMAN]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 18:02



mdaaammmm
tuka si napalno prav!



Тема Re: Bosch Super4нови [re: HlTMAN]  
Автор orlin (VW Rabit owner)
Публикувано14.05.02 18:42



аз ги взех с 2 години гаранция ама тва не ми звучи много сериозно
защо да не ми кажат че съм ги експлоатирал лошо и затва ми е проблема
а и като знаем кви са пътищата няма да са далеч от истината



Тема Re: ОК,нови [re: Vento]  
АвторMyyy (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 18:58



Много благодаря, вече сам 101% сигурен, след като го чух и от спец като тебе.



Тема Re: Bosch Super4нови [re: orlin]  
Автор HlTMAN (The Darksoul)
Публикувано14.05.02 22:53



Nali i v Burgas she me chuiat ako nedai si bozhe stigna do reklamacia .. za da ti kazhat takova neshto triabva da si gi smlial .. ne samo da e izpusnal niakoi amortisior

WWell BE COOL



Тема Re: Bosch Super4нови [re: ***]  
Автор VentoМодератор (VW маниак)
Публикувано15.05.02 08:33



Мисля, че не. На мен ми смениха амортисьорите за по 10лв., което е доста добра цена!


Volkswagen е моят автомобил!

Тема Re: Bosch Super4нови [re: Vento]  
Автор *** (нерегистрирани)
Публикувано16.05.02 08:53



Венто ... не стават бе ... тия 4 електродните са с друго топлинно число от тези които се препоръчват за моето корадо! и ириума също :( навсичкото отгоре тия дет се препоръчват на моето корадо са най-скъпи 14лв. пък са 3 електродни!

'94 2000 16V

Тема Re: Bosch Super4нови [re: ***]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано16.05.02 09:48



dobre de.. za tvoia dvigatel kakvo toplinno 4islo davat?

zashtoto pri moia VW e napisal 7 za bosch, a kato si vzemah sveshti v kataloga na bosh imashe model s 8 i az nego vzeh.



Тема Re: Bosch Super4нови [re: M]  
Автор *** (нерегистрирани)
Публикувано16.05.02 10:03



ми 6 ако не се лъжа, а и при мене (за 2000 16V корадо) има само една свещ в каталога на Бош от 2001г., а на другите модели има по две три възможности + ириум също! тъпо ... тоя пича ми обясни че при мен съставките са други и затова е по скъпа ... ама след кат на БОШ са 14 а в юнитрейд 15лв. по добре да си ги взема от юнитрейд - поне ще са оригинале!!

'94 2000 16V

Тема Re: Bosch Super4нови [re: Spidercho]  
Автор peshone ()
Публикувано16.05.02 12:05



И аз съм с Бош Иридиум (май така беше, защото средния електрод бил с Иридий и трябвало да изкарва повече пробег), та няма особена разлика с предишните свещи (ACDelco, 3-електродни). Цената май беше към 8-9 лева за свещ... Ще ги видиме какъв километраж ще изкарат...



Тема Bosch Super Plus Yttrium!нови [re: peshone]  
Автор Caмo Дизeл ()
Публикувано17.05.02 11:20



Свещите на Бош се казват Bosch Super Plus Yttrium. Как успяхте да измислите толкова вариации на думичката Yttrium?
Става дума за химическия елемент итрий (Y, а.м. 88,9), с които е лигиран централния електрод на тези свещи. Идеята е, че итрия образувал много устойчив оксиден слой върху електрода и така го предпазва от износване и прегряване, т.е. би трябвало да осигури по-дълъг пробег. Също така и разтоянието между електродите не играело вече такова значение, значи трябват по-малко модификации, така че със само 20 модела свещи, Бош покриват 95% от пазара.
Дали е всичко това е вярно, не знам, сами ще трябва да проверите

Само Дизел

Редактирано от Caмo Дизeл на 17.05.02 11:25.



Тема Re: Bosch Super Plus Yttrium!нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор *** (нерегистрирани)
Публикувано17.05.02 11:42



абе важното е че се разбираме помежду си :)) и знаем за кво става дума ...

'94 2000 16V

Тема Re: Bosch Super Plus Yttrium!нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Spidercho (Entusiast)
Публикувано17.05.02 11:58



Нахакан дизеляк такъв



Тема Дизеле, я кажинови [re: Caмo Дизeл]  
Автор MAP ()
Публикувано17.05.02 14:09



Дали е вярно че накалите дето ги дават за Sierra2.3D, поставени на VW 1.6D вършели по добра работа от оригинално препоръчаните?
Абе тази моторетка не пали както палеше Sierra'та. Не знам какво е нормално за този двигател. Някакви идеи?

If I was...just some more clever, I would find how stupid I am. As well as You!


Тема Re: Дизеле, я кажинови [re: MAP]  
Автор Caмo Дизeл ()
Публикувано17.05.02 15:14



Нормално 1,6 Д на VW пали много леко, дори бих казал, една идея по-лесно от Сиерата, щото съм ги имал и двете. Ако свещите са си наред, други едва ли ще помогнат. Как си с компресията и дюзите?
Иначе тези, които карат с олио (в Германия ги има много) слагат свещи с ~2 мм по-дълги от стандартните. Ако на Сиерата са по-дъги (не съм ги сравнявал) и резбата става, може и да помогнат малко.

Само Дизел


Тема Re: Дизеле, я кажинови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано17.05.02 15:21



Е ли е възможно да въврви с олио дизеловия автомобил?
Не е ли по кофти я раздуй аз съм чувал че можело ама много несигурен ми се стори източника.
Разкажи малко какво е поведението на мотора гат го караш с олио?

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Дизеле, я кажинови [re: Ascona83]  
Автор Caмo Дизeл ()
Публикувано17.05.02 16:12



Ами дизеловия двигател може да върви с почти всичко що гори и може да се впръска в подходящ момент. Масово се кара се с чисто олио или смес олио/дизел щото в Германия олиото е по-евтино от нафтата.
Колите вървят добре, някои твърдят, че даже по-добре отколкото на нафта. Особени проблеми няма, освен зимата, щото олиото е много по-вискозно от нафтата все пак. Единствените модификации, които се правят по двигателя са свързани с предварително подгряване на олиото. Някои слагат втори резервоар за да палят на нафта, докато загрее и после на олио.
Знам за Мерцедеси W124 които карат на олио без абсолютно никакви модификации.
Абе във всеки случай е добре е да се знае, ако някой път закъсате сериозно за гориво, но магазините са още отворени (и сте с дизел, разбира се)

Само Дизел


Тема Не си ли чувал?!нови [re: Ascona83]  
Автор VentoМодератор (VW маниак)
Публикувано18.05.02 10:36



Ами понеже в Германия вече е доста скъпа нафтата (0,82-0,89Euro!!!) и хората намират алернатива - отначало караха с някакво растиртелно олио (Pflanzenoel), което беше по 1лв. литъра, т.е. почти наполовина на нафтата. Тогава се проведоха много тестове как се държи колата с това олио, което между другото става идеално и за салати - нещо като зехтин! Та аз четох 2 теста - Mercedes 250D и Golf 2 D беха минали по 200.000км с олиото и вървяха страхотно. А отчетоха и че моторите по-малко се износват с олиото. И много хора минаха на олио. Ако греша нещо - Само Дизел да ме поправи, че беше отдавна и съм му изтървал края...

***А, да - и в БГ от известно време има БИОДИЗЕЛ - алтернативно гориво на нафтата, произвежда се от някаква БГ-фирма (ама забравих в кой град). Всеки ден го казват по радиото. Та тая фирма изкупува преработените мазнини от МакДоналдс, ресторанти и т.н. и прави тоя биодизел. Цената му е под 1лв. и всички произведене количества се разграбват веднага от разни транспортни и др. фирми. Това е!


Volkswagen е моят автомобил!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.