Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:01 27.04.24 
Градове
   >> Враца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Какво ви радва във Враца?  
АвторДaниeлa (Нерегистриран)
Публикувано23.02.08 20:57



Аз съм родена и живяла повече от 40 години във Враца. Като малка се радвах да ходя в библиотеката, дето имаше безброй приказки и в кукления театър, дето актрисата Цветана /още жива впрочем, за разлика от мъжа си-Гайдарджиев/ се правеше на Баба Яга...и на басейна, дето батко Валентин и батко Ивайло ни тренираха по плуване, водна топка и скокове във вода. Радвах се и да рисувам врачанския балкан в кръжока по рисуване.
Радвах се и като се зададеше 2-ри юни и тръгвахме на поход.
Сега се радвам, че живея и работя във Враца, въпреки, че съм обиколила много страни по света. Въпреки, че имам дипломи и сертификати и езици, с които бих могла да се пласирам къде ли не. Аз се радвам всеки ден, че се събуждам във Враца. Където имам много роднини, приятели, съученици, с които се уважаваме, с които ни е гот да ходим по врачанските кръчми, да обиколим красотите на врачанския Балкан. Имам смисъл тук и ще се боря за него.
Чета темите писани тука - за "врачанска супер-селяния", за едни "идиотски нощи във Враца" на некакви идиоти, за кви ли не провокации и зависти...
И се питам : Защо са толкова нещастни тия - пишещи тук, умуващи, правещи се на интересни (щото не са) хора ?
Те просто ще си пишат и плюят тука, докато ние се радваме на живота си тук. Кажете и вие: с какво ви радва във Враца?
Проблемите във Враца са такива, каквито навсякъде в страната и света...нормално, не питам за тях. Нито се обръщам към хората с червени партийни книжки - с неврачански произход, които ни наричат смело тук - в анонимния форум "червени еуглени". Тия хора и да пишат - не се броят в темата.
Питам : Какво ви е радвало и ви радва във Враца?



Тема Враца стил.нови [re: Дaниeлa]  
АвторPaдocт (Нерегистриран)
Публикувано24.02.08 06:25



Ако напишем в Google : Враца стил. Радка Куршума... излиза много радост. А за Врачанските кръчми (кръчма... как звучи само... почти като Торба...) при Боци Свинята или в Бурканя може много да се каже. Няма лошо-за всяка кръчма си има съответните ора.
А за ходене по света... също няма лошо. Ако света е пропадналата Куба, братска Румъния или многовариантната и гостоприемна братска Турция. Но дори и там не вървят Мерцедесите с фалшив инвалидски номер. Което авторката на горното небрежно подминава. Да. Живота е красив , особено на чужд гръб. За червените еуглени...
... Които не се чувства червена еуглена няма да се засегне от тия ми редове.А който се засегне... е... не съжалявам.



Тема Re: Враца стил.нови [re: Paдocт]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано24.02.08 08:20



Скъпа ми Даниелче,
усещането за удовлетворение е нещо твърде индивидуално, че да търсиш подкрепа за него от околните. Това, че на теб ти харесва да живееш във Враца е чудесно. Толкова. Остави останалите да изразят собственото си усещане за неудовлетвореност. Те също имат това право.



Тема Re: Враца стил.нови [re: няkoй]  
АвторДaниeлa (Нерегистриран)
Публикувано24.02.08 10:34



Разбира се.
Но тази тема е за позитивното и хубавото във Враца. Не може да няма и такова, нали?
Неотдавна така се израдвах на едно пъстро хоро в центъра - млади, стари и деца - ръка за ръка / различни поколения и ценности/, с много усмивки и веселие отбелязаха юбилея на Дико Илиев.
Според някои това може да са дребни и незабележими радости, според други -значими. Но така или иначе има, случват се доста хубави неща във Враца и предложението ми тук беше да ги споделим.



Тема Re: Враца стил.нови [re: Дaниeлa]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано24.02.08 13:16



Хорото посветено на Дико Илиев наистина радва. За който не е могъл да присъства ето видео:





Тема Re: Враца стил.нови [re: няkoй]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 21:07



Кой търси подкрепа от околни да го убедят или се самоубеди , че е щастлив. Познайте от един път.



Тема в-к Работническо дело [re: !]  
АвторHяkoя (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 22:03



Що за манипулации тип в-к Работническо дело? Колко сме успешни и щастливи!! Вие изобщо виждате ли какво става около вас? Танци на фона на измръзнали, гладни, обезверени хора. На фона на мръсни влакове и чалга. На фона на алчни доктори които искат още пари за да свършат работа за която им се плаща? Или карат коли регистрирани на името на изнудени нещастни инвалиди. Точно пишещата по радостната тема кара такава кола. Ай сиктитир бе.
Пир по време на чума се казва на това.



Тема Re: в-к Работническо делонови [re: Hяkoя]  
АвторДaниeлa (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 22:44



Аз, авторката на темата "Какво ви радва във Враца" карам ДВЕ коли, без да съм изнудвала никого - няма заведено дело срещу мен, нито доказани вини. За разлика от форумния обвинител Стоян ( нарекъл се тук пак в женски род- "някоя"). Защо ли?.
Дори не съм се пазарила за продажната им цена на моите коли. Защото ги харесвам и ги поисках от сърце. Моля, ако има "изнуден" от мен да се обърне към съда.
Тук ти приложиха и видео, Стояне - от дунавското хоро. Документирано е дали хората са измръзнали, гладни или обезверени. Температурите тук са доста над обичайните, Билла и Кауфланд са претъпкани с клиенти, а вярата-личи в лицата на танцуващите юбилейното хоро на Дико Илиев.
Успокой се, България се справя. След време други песни ще запееш, но ще си чужд тук, дето си плюл. Няма пир и няма чума. Животът си тече, кой каквото може, кой както знае - го живее. За останалите - даже има специализирана помощ.



Тема Re: в-к Работническо дело [re: Дaниeлa]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 23:33



Как да се обърне към съда неграмотната селянка от Ломско, "Докторке" Торбова,
Ти от нея ли си купи колата? На нея ли плати.. Или на веригата за крадени коли.. Или в съда за който пишеш са такива като теб?
Ако държиш на именцето си, как така ползваш чужда собственост.
Да бръкнеш на просяка в паничката... мародерство ли бе думата...



Тема Re: в-к Работническо дело [re: Дaниeлa]  
Авторзaтeб (Нерегистриран)
Публикувано26.02.08 21:09



Еми радвай се там на тва твойто съществуване но не обеждавай хората че това е най доброто шото секи си има вкус.Моя вкус е да живея в големи градове където се случват постоянно нови и различни неща и се развива нон стоп.Мен не ме радват малките кръчменца и това най интересното ми занимание да е тва да обсъждаш клюки по адресите на хората които познаваш седейки в местните кафенца мислеки че си кой знае къде.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.