Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:48 19.04.24 
Градове
   >> Враца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Центрове на райони за планираненови  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано02.08.07 15:52



Областни градове с пристанища:

Видин, Русе, Силистра, Варна, Бургас


Областни градове с летища:

Видин, Велико Търново (Горна Оряховица), Русе, Силистра, Търговище, Варна, София, Пловдив, Стара Загора, Кърджали, Бургас


Областни градове разположени на международни транспортни коридори (МТК), (без изброените вече от №7 на река Дунав) :

Видин, Монтана, Враца, София, Благоевград, Перник, Кюстендил, Русе, Велико Търново, Габрово, Стара Загора, Пазарджик, Пловдив, Сливен, Хасково, Кърджали, Варна, Бургас


Какво излиза?

Остават:

1. Видин - 2 МТК+скоро мост, пристанище, летище
2. Русе - 2 МТК+мост, пристанище, летище
3. Варна - МТК, пристанище, летище
4. Бургас - МТК, пристанище, летище
5. София - столица, 3 МТК, летище
6. Пловдив - голям град, 2 МТК, летище

И сега кои градове имат най-голяма перспектива за развитие и трябва да са центрове на райони???




Тема Re: Центрове на райони за планираненови [re: 1]  
Авторpeaлнo (Нерегистриран)
Публикувано02.08.07 19:02



Доста целенасочено мнение. Хубаво е, че държиш на Видин, обаче има съществена разлика (меко казано) между летището във Варна да речем, и това във Видин. Същото е положението и при пристанищата, нали? Трудно можеш да сравняваш пристанището във Видин със тези във Варна и Бургас.

Едва ли точно това е критерият за бъдещо развитие на даден град. Видин и досега е имал тези "придобивки" но не виждам това да му е донесло кой знае какъв напредък.

Виж транспортните коридори са друго нещо. Бъдещото изграждане на втория мост определено ще допринесе за развитие на видинския регион. Но това не значи, че и останалите няма да се развиват.

Специално за Враца моста ще допринесе за още по-усилен трафик, който и сега е доста сериозен (виж данните за ферибота при Оряхово)
Но ако се надяваме само на трафик доникъде няма да го докараме. Важното е покрай трафика да успеем да привлечем и инвестиции (в поризводство, строителство, търговия и т.н.) Който от градовете успее да привлече най-много той ще търпи и най-сериозно развитие в бъдеще.
Поздрави!



Тема Re: Центрове на райони за планираненови [re: peaлнo]  
Авторguster - 1 (Нерегистриран)
Публикувано02.08.07 20:02



Не съм тръгнал да сравнявам Видин и Варна, няма как...



Просто изброих някои важни инфраструктурни обекти по места, които в съвсем близко бъдеще ще имат огромно влияние за развитието на даденото селище. Вярно е, че Видин е имал и досега тези обекти, и съм сигурен че преди промените се е развивал сравнително добре (като си представиш че е имало самолет с който стигаш за 20-тина минути до София!!!), но сега нещата отново се променят - ЕС, мост, трафика по Дунав, това-онова, разни фирми се интересуват от града, защото Дунав всъщност е една магистрала с огромни възможности и може да понесе огромен поток от товари и стоки, и всеки който реши да построи фабрика или завод на брега на реката получава директен достъп до Европа. На това разчитаме тук - не просто на един мост. Въпреки че той би могъл да бъде нещо като катализатор на този процес. Надяваме се някоя фирма да се заеме и с летището.

Вярвам, че скоро градът ни ще се възстанови и ще излезе от забвението в което беше изпаднал.




Тема Re: Центрове на райони за планираненови [re: guster - 1]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано02.08.07 22:38



Варна и Бургас започват да навлизат в заблатен период, защото в България все още няма печеливша индустрия, за това морският туризъм за сега е печелиш сектор, обаче се очаква сериозен обрат и в тази насока. А след като обикновеният българин се опаричи малко, едва ли би отишъл във Варна или Бургас като има толкова много по-евтини и природно чисти курорти по-света...



Тема Re: Центрове на райони за планираненови [re: Bд]  
Авторn (Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 12:53



Малко си противоречите! Първо казвате, че пристанището и летището са "толкова сериозни" фактори за бъдещо развитие на даден район, а пък сега твърдите, че Варна и Бургас са пред упадък. Последно?



Тема Re: Центрове на райони за планираненови [re: n]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 21:22



Всеки си има различно мнение, аз изказах мойто лично...



Тема Re: Центрове на райони за планиране [re: Bд]  
Автор Бaцe Гoйko (тарафуняк)
Публикувано04.08.07 03:54



Тва с центровете е шашава работа и е въпрос на комунистическо лоби във "временно" властимащите.София ми е на един Х.Й(хвърлей) место,па ако съм си добре у врачансо ми е през споменатия "хвърлей" София ли е столица,Манхатън ли,или Големо Уино-Кюстендилско!Баш ме брига мене има ли Албанска индустрия и Маджарска-излаз на море.Вънка нек си вали,я баце тук си ми е добре,оти съм на сушина!



Леко,баце,леко...Излеко-та да имаш за повече!

Тема Re: Центрове на райони за планираненови [re: Бaцe Гoйko]  
Автор DUST (ентусиаст)
Публикувано05.08.07 12:16



Само така, Баце Гойко!






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.