Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:11 27.04.24 
Градове
   >> Враца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Да досадя ...нови  
Автор sizif (принцеса/FBI)
Публикувано21.07.04 21:33



... понеже ми липсва вси4ко, ракажете ми какво ново около нашия си град ? Или то новото е както винаги забравеното старо ? Река Лева пресъхна ли ве4е или още е обект на "гмуркане" от страна на 4ааветата ? А Боров камък ? Хижата още ли изгл. добре или пак заприли4а на пустиня без палми, но с есхибиционисти ? "Суми" още ли е затворен или се намери някоя мутра разл. от Империалските дебили да го стопанисва ? Ще го има ли онзи тъп конкурс "Мис Вра4анско лято" или Бузов най ... сетне се отказа да се прави на шоумен с 2 пръста 4ело ? Домъкнаха ли се някои нови от Корпуса на Мира да спасяват Вратцата и парка "Вра4ански Балкан", 4е ми се струва, 4е от последните пейки дето сложиха на пътя за отмора са останали само дупките в земята ?
Въобще, който има време и желание да ми каже нещо, каквото и да било, защото оттук не мога да отварям нито един сайт на Враца ... И снимки приемам, и псувни ... абе вси4ко.

Там, където е бръкнала природата и медицината е безсилна!


Тема Re: Да досадя ... [re: sizif]  
Автор Koнтpoльopчo (инж.)
Публикувано22.07.04 00:01



Където и да си би следвало да можеш да отвориш

, или да видиш града през камерата: . А иначе имаш добър поглед върху нещата .



Тема Re: Да досадя ...нови [re: sizif]  
АвторDUST (Нерегистриран)
Публикувано22.07.04 13:04



Първо кажи от колко време не си бил във Враца за да ти кажа какво се е променило от тогава.

А иначе това за което питаш.
1. Хижата си изглежда добре след като я реставрираха. Даже фасадата и конника са осветени и се виждат нощем от града.
2. Суми в момента май се ремонтира. Говореше се , че ще бъде някакъв голям търговски център с магазини, кафета и т.н, но не знам да ли не са слухове.
Иначе се говори, че е и един от вариантите на БИЛЛА за хипремаркет. Но по ми се вярва, че те ще си построят собствена сграда.
3. Пътя за отмора не изглежда зле и мисля, че се освежава често от различни организации (тук не съм много запознат и не мога да ти дам точен отговор)
Иначе доколкото разбрах от Областната управа са спечелили проект за благоустрояване на туристическия маршрут и изграждане на публична инфраструктура в комплекс Леденика.
4. Относно конкурсите за красота знам, че имаше два по едно време. А този Врачанско лято се водеше за сравнително елитен за България. Но все пак не съм по тази част. Не ме вълнуват осебено тези конкурси.
Питай нещо друго каквото те интересува.
Ще ти пусна и две актуални нощни снимки от Враца дано да можеш да ги видиш. Псувни няма да ти пращам :) :) :) Айде до скоро!







Тема Re: Да досадя ...нови [re: DUST]  
Автор vratzaNET (admin)
Публикувано24.07.04 19:35



sizif e ТЯ :)
незнам дали ме помни още от времето преди няколко години когато работеше в едно клубче .. аз съм Драго слънце... незнам дали ме помниш, но аз няма да забравя как веднъж ме метна че си забременяла от някъв ученик от ПМГ и аз взех да гледам като треснат.. :) Незнам къде си, но ще се радвам да се чуем по ICQ например.. моя номер е 167274283 ..




Тема Мерси ...нови [re: DUST]  
Автор sizif (принцеса/FBI)
Публикувано05.08.04 00:42



... много ))) Сега съм задоволена така да се каже, а снимките не мога да отворя. А не съм била във Враца цяла ве4ност ... и това дето ми го каза е стра6но ново за мен. 4удя се само Областната управа ... Последно знаех, 4е комплекс "Вра4ански балкан" спе4елиха не6то за екопътеките и има6е някаква идея да се оправи лифта за пе6терата, т.е. нали разбира6 как Згориград пак 6те стане център на туризма, само дето имам 4увството 4е пак 6те отидат пари нанякъде. Аз много оби4ам да слу6ам как някакви организации усвояват някакви пари. И все пак би била много добра идея и следователно и реализация Леденика пак да се напълни с хора и някак знам ли да живне ... а не да ходя с колелото догоре да си вземам прясно сирене ))).
Така като те слу6ам не 2 години, ами цяла ве4ност не съм си била във Враца. Боже.

Извинявам се и за многото цифри ... с които пи6а. Разваля ми се стила.

БИЛЛА във Враца ... странна работа и все пак след като си имаме 2 бензиностанции в града, 6то пък да си нямаме БИЛЛА примерно по пътя за Мездра някъде след Химко. )))

Мерсивка голяма за полезната информация ... Не като Dust in the wind, ами като свеж въздух ми дойде.

Там, където е бръкнала природата и медицината е безсилна!


Тема Ей ...нови [re: vratzaNET]  
Автор sizif (принцеса/FBI)
Публикувано05.08.04 00:46



Драго )))) Как да не те помня бре друже ... Аре сега метнала съм те ... Дееба 6те излезе така, 4е ме нари4а6 лъжовница тука пред 'си4ки. А и аз какво бях виновна, 4е ти си такъв 6аран )))

Аз съм на майна си райна и об6то взето комуникацията ми е много как да го кажа ... орязана. Така, 4е 6те те питам тук ... как си, 6то си ? Похвали се опла4и се ... Трябва си станал млад юно6а ве4е и да не се лови6 тъй лесно на разните му там каки ... И нали си престанал да бъде6 фен на Бритнито ? ))))

Поздрави ти и се надявам да си добре.

Там, където е бръкнала природата и медицината е безсилна!


Тема Re: Мерси ...нови [re: sizif]  
АвторDUST (Нерегистриран)
Публикувано07.08.04 22:28



Радвам се, че те задоволих, така да се каже

Значи не си идвала от 2 години във Враца така ли? Ами какво да ти кажа. Със сигурност доста неща се промениха оттогава, но не знам откъде да започна.
Доста нови неща се построиха и продължават да се строят. За 2 години центъра със сугурност много се е променил със новите му магазини, кафенета и градинки. Няма да можеш да го познаеш като си дойдеш.
Строят се и няколко бизнес сгради, които скоро ще бъдат готови. Строят се и доста жилищни сгради. Изградиха се и няколко производствени предприятия.
Вдъхва се живот и на старите сгради, като 2-те бани (стара и нова). Въобще вече почти няма голяма срада, която да стои запустяла, което е много хубаво според мен. А пък от Общината казаха, че всички незаконни и безстопанствени постройки, ще бъдат съборени и вече няма да гледаме в някой части на града разни бараки, които не са нищо друго освен нарко-сборища. Друго какво да ти кажа. Не знам. Питай!

П.С. Как така има две бензиностанции в града? Мисля, че не само са повече от две, ами сигурно са повече и от 32.



Тема ... ?нови [re: DUST]  
Автор sizif (принцеса/FBI)
Публикувано11.08.04 21:09



А какво стана с лятното кино ? Някак много ми се иска пак да ходя на лятно кино, когато съм си във Враца, 4е ми се струва, 4е летните кина като цяло си останаха приоритет само на морските градове и то на някой от тях.

Това за градинките ми зву4и красиво и се оопитвам да си го представя. ... много дълбоко възди6ам ...

Последно знаех, 4е арх. К. Меродийска проектира вси4ки тези промени от пл. Македония до Центр. по6та и има6е някаква идея около Явор и Калина да има много голям фонтан и плава6ти градини и незнам си какво о6те. И все пак озеленяването озн. и поддържане, което от своя страна осигурява работа на безработните, които нямат никакво образование т.е. поне е така да се каже достоен на4ин да изкарва6 не много, но поне 4естно пари.

А я ми кажи на Комсомолска, сег. Демокрация т.е. от у4или6те Иван Вазов до Благоев о6те ли има рози ? В смисъл последната година като си бях през май някаква болест ги бе6е съсипала , та се 4удех дали тази година ги има6е ...

Явно наистина като се върна, 6те бъда като турист ... Докато обиколя вси4ки новости, да надзърна тук и там ... и после на втори камък. От високо вси4ко се вижда по ... добре нали ? Тъкмо повод и да се хваля на разни 4уждоградски приятели с този град ... =))) Само не мога да обясня на никого на книжовен език разли4ен от вра4анския, за6то аджеба вси4ки се псуват и както се псуват после се прегръ6тат и се радват един на друг.

Тук дето съм има едно мом4е от Берковица ... 4естно ти казвам, само с него се разбирам по Балкански така да се каже и колкото пъти се видим все за скали си говорим. Като болест е зна4и ... На равни6тето не мож се зарадва. )))

Благодаря ти отново за отделеното време и внимание ...

Там, където е бръкнала природата и медицината е безсилна!


Тема Re: ... ?нови [re: sizif]  
Автор vratzaNET (admin)
Публикувано12.08.04 11:25



що не си дойдеш за малко сега тия дни? каня те на кафе в някое от 90472374 нови заведения :)




Тема Re: ... ?нови [re: sizif]  
АвторDUST (Нерегистриран)
Публикувано03.09.04 20:23



Здравей сизифче!

Ами какво да ти кажа, лятното кино все още не е възстановено, а и по мое мнение едва ли ще има смисъл. Както и ти казаваш летните кина в България вече са рядкост. Нормално е! Все пак като цяло кината в България намаляват и си има обясними причини за това. Защо да отида на кино, като вкъщи на PC-то мога да гледам същите филми. Дори тези, които можеш да си ги дръпнеш от интернет са доста по актуални. Така, че постоянно увеличаващия се брой на хората ползващи интернет от вкъщи, ще се отрази обратнопропорционално на броя на хората посещаващи киносалоните. Е, тогава кой ще е луд да инвестира в ново кино, камо ли пък лятно.
Въпреки това се говореше, че лятно кино може би скоро ще се възстанови. Това може да стане единствено със средства на общината. Дори и да стане после трябва да се намери наемател, но както казах не мисля, че някой би се захванал с това. Може би ако продължава да се работи в правилната посока за развитието на туризма, лятното кино може и да се окаже печеливша инвестиция . Предполагам, че би било привлекателно за чуждестранните туристи, предвид по-високата цена, която те биха били склонни да заплатят за прожекция.

Относно бул. Демокрация, да още си ги има тези рози и се поддържат. Много хубаво е станало в частта на булеврда, от у-ще Иван Вазов до Космос. Алеята която е в средата е заградена както алеята на Дунав, посадени са и цветя, които преди не можеха да виреят заради безразборното пресичане от страна на пешеходците. Освен това тротоара от дясно, който преди беше разбит, сякаш е паднала бомба, сега е като нов. Градинките с рози за изчистени и е станало много хубаво. На Космос пък вече няма стоянка на таксита, а на нейно място направиха нещо като мини-площад с чешмичка. Нова чешма има и до училище Иван Вазов, в площадчето до спирката на автобуса. То също е изцяло подновено (с нови плочки, нови пейки и ново осветление)
Училище Иван Вазов пък от своя страна е пребоядисано и е като ново. Рестарация на фасадата се прави и на детската градина над училището. Както виждаш има доста промени и в този район на Враца. Ти някъде там ли си живяла?

Този проект за плаващи градини и фонтан на "пробива" звучи впечатляващо. Разкажи нещо повече за идеята. Определено предизвика интерес в мен.

До скоро, сизифче! Поздрави!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.