Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:32 17.05.24 
Градове
   >> Враца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Добра работа на община Враца!нови  
АвторDUST (Нерегистриран)
Публикувано27.03.04 00:30



Минавайки днес по ул. "Ал. Стамболийски" останах приятно изненадан. Една улица която дълги години тънеше в мрак, тази вечер светеше. Видях, че са сменени уличните лампи с нови, изглежда енергоспестяващи. Освен това дърветата са окастрени за да може и светлината да може да обхваща цялата улица. Наистина се почуствах много приятно. Толкова години минавам по нея с мисълта как може такава главна улица да е тъмна нощем и дори мислех да се обадя на горещия телефон на общината с молба това да се промени, но ето, че този проблем бе решен и без да се обаждам. Браво!
Освен това забелязах, че и на други улици е сменено осветлениетo. Затова искам да поздравя общината за добрата работа. И нека продължават все така!




Тема Re: Добра работа на община Враца!нови [re: DUST]  
Автор vratzaNET (admin)
Публикувано27.03.04 10:49



поздраво за общината




Тема Лятно Кинонови [re: vratzaNET]  
АвторDUST (Нерегистриран)
Публикувано28.03.04 02:09



Между другото чух, че скоро ще се възстанови и лятното кино във Враца. Това е още една много хубава новина за врачани. Сигурен съм, че много хора си спомнят с тъга за топлите летни вечери прекарани там.
Дано се осъществи този проект.



Тема Re: Лятно Кино [re: DUST]  
Автор vratzaNET (admin)
Публикувано28.03.04 11:22



Да, и аз го "чух". Имам чуството че някои хора са взели да си вършат работата, което е... осмото чудо на света. Дано тази тенденция да се запази достатачно дълго, че да се "оправим"




Тема ОКС [re: vratzaNET]  
АвторDUST (Нерегистриран)
Публикувано08.04.04 15:21



Днес чух по радиото че е имало среща между кмета Бубев и преставители на складове и магазини от ОКС. На срещата е решено този район да се превърне в един от най-модерните в града. Сигурно много хора знаят в какво окаяно състояние са улиците между складовете в момента. Това е недопустимо за този комплекс който е своеобразен търговски център за Севрозападна България.
Бубев е заявил, че ще направи всичко възможно идеята да се осъществи. Дано получи и съдействие и от собствениците на търговските обекти!



Тема Re: ОКС [re: DUST]  
АвторDUST (Нерегистриран)
Публикувано17.04.04 16:45



Онзи ден Бубев отиде на място за да се запознае реално с условията. Според ТВ Враца, съвсем скоро ще видим големи промени в този район.



Тема Re: ОКС [re: DUST]  
Автор dve_sledi (шемет)
Публикувано17.04.04 23:37



Добре би било да се помисли по въпроса.Щото положението там е наистина отчайващо.Впрочем,винаги когато мина от там си мисля колко добре ще стои на това място един магазин от някоя търговска верига,пък ако ще и МЕТРО да е...

Дори да си на верен път,ако просто седнеш на пътя ще те прегазят.


Тема Re: ОКС [re: dve_sledi]  
АвторDUST (Нерегистриран)
Публикувано18.04.04 01:52



Мога да те уверя, че сероизно се мисли по въпроса. А съм сигурен, че скоро и ще се действа.




Тема БРАВО на Община Враца!!! [re: DUST]  
АвторDUST (Нерегистриран)
Публикувано06.06.04 16:47



Тъй като имах лични ангажименти, близо месец отсъствах от Враца. Днес си направих една дълга разходка из града и искам да споделя радостта си от видяното. Наистина видях доста нови и красиви неща. Като се започне от жп гарата, която вече блести от чистота и вече посреща подобаващо гостите на града. Помня, че преди време някои посетители в форума обсъждаха точно това, че би било хубаво някой ден гарата да бъде почистена основно и да придобие приличен вид. Ето, че днес това е факт.

Друго нещо което ми направи добро впечатление е паметника на Никола Войводов. Такъв досега липсваше и се радвам, че почетохме подобаващо паметта на този велик наш съгражданин. Избрано е и много подходящо място за поставянето му. (точно в началото на едноименния булевард).

Приятно впечатление ми направиха и боядисаните партери на всички сгради по булеварда. Като прибавим към това и раззеленилата се алея-сега бившия Дунав е едно наистина прекрасно място за разходка.

Забелязах и промени на пл. Суми. Направили са още една от тези модерни тролейбусни спирки. Сложени са и "легнали" полицаи, които да ограничават скоростта. Това според мен е добро решение защото точно на Суми пресичането е много затруднено заради несъобразената скорост с която се движат автомобили.

Обновен е фонтана на площад "Ботев" Казаха ми че нощем свети с нови цветни лампи и водните струи са доста по силни от преди.

Друго което много ме зарадва са обновените спортни площадки. Особено ме впечатли тази, която се намира в близост до автогара Враца, зад сградата на РИОСВ (която между другото също е обновена )
Тази площадка я помня как изглеждаше преди няколко месеца и сега като я видях не можах да повярвам на очите си. Изчистена перфектно, с нови и боядисани оградни мрежи, нови баскетболни кошове и нови разчертания сега тя е много привлекателно място за всички деца от този квартал.
Видях, че и в дворовете на някой улилища са поставени нови баскетболни кошове (ПМГ; "Хр. Ботев" и др.) Тези игрища вече не са пусти както преди и много деца вече имат възможността да се радват на спорта.

Друго нещо което също заслужава внимание е изцяло подновеното осветление по бул. Река Лева. Толкова години този красив булевард нощем тънеше в тъма, но нещата най-после се промениха.
Дочух, че е има ново осветление и в кв. Младост.

Това са само малка част от новите красиви неща, които видях днес. Мисля, че за голяма част от тях заслуга имат Община Враца и лично новият кмет Войслав Бубев, за което заслужават едно голямо БРАВО!!!

Имам чуството, че Враца се променя със всеки ден. Става все по-хубава и по-хубава. Радвам се, че живея точно в този град - "град като Балкана - древен и млад"



Тема Re: БРАВО на Община Враца!!! [re: DUST]  
АвторПpaxчo (Нерегистриран)
Публикувано20.06.04 13:00



Dusti, ti si inteligenten pich.. kak moje obache taka da se lujesh po taia skapana obshtine??? Tova e osnoven instrument za promivane na obshtestvenoto mnenie. Vratza ne e imala po-losh kmet ot tozi... tova che pravi 2 ili 3 ulici ili che 2-3 lampi svetiat, tova neizbejno stava, ima mnogo pari po proekti, no tova ne zaradi obshtinata. Ako znaesh samo kakvi neshta stavat v kushtata sas sinia pokriv shte ti nastruhne kosata...
Jalko ako niasitna mislish che tazi obstina raboti dobre!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.