Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:32 30.05.24 
Градове
   >> Враца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Втори сте в България по-икономическо развитиенови [re: garami]  
АвторDUST (Нерегистриран)
Публикувано23.01.04 15:27



Доклада е изключително подробен. Прочети го и ще разбереш.



Тема Re: фактите ме впечатляват повече от Докладите...нови [re: DUST]  
Авторgarami (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 09:26



не че се инатя , но статистиката за 2003 година май не влиза в доклада:
"14 % безработица за страната. едни от районите с най-голяма безработица са врачанско - 25 % ..." и тн
въпреки че се повтарям ще кажа пак че този доклад се конфронтира с фактите. защо ли хората не чувстват на "гърбината" си този ик. разцвет? дали обстановката наистина е толкова розова 4е да се гордеем с доклада? Ок, много е лесно да се рабере. просто направте една анкета по местното радио. вярвате ли че мененията ще бъдат така оптимистични като Доклада? глас народен - глас божи!
Аз съм от града, но досега никой от вра4аните които познавам не се похвали че Враца се развива, че има бъдеще за младите (да не споменавам средната възраст). Направете една проста равносметка за % емигранти (гурбетчии) от нашия край, който не намалява. напротив! честно казано хората които сега населяват града, преживяват благодарение на роднините си зад граница.

а ти (ако наистина живееш в града), Моля сподели, виждаш ли реално проявите на иконом. растеж. ако може- с примери!!!


ПС: не се заяждам, бих била щастлива да науча че враца просперира (но за мен цитатите от разни доклади не го доказват)



Тема Мен също!!!нови [re: garami]  
АвторDUST (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 16:59



Здравей.
Относно безработицата, бях пуснал преди време една тема за нейното състояние във Враца. Да в областта е около 20 %, но в общината е 13 %, колкото е средната за страната и най-ниската за СЗ България. Предполагам, че правиш разлика между община и област. Дори в тези 13% се включва и безработицата в селата и предградията на Враца, които влизат в Общината. А там се предполага, че е по-висока от тази в самия град. Така, че в него нивото е около 9-10%

Относно предприятията които допринасят за разтежа във Враца описах по горе в темата в отговор на постинга на Зори част от съществуващите предприятия в града.Прочети го!
И това са само една малка част. Мога да изброявам още!
Мисля, че ако се замислиш сериозно и ти можеш.

Това, че врачаните които познаваш са негативно натроени, въобще не ме учудва. В манталитета на голяма част от съгражданите ни, както между впрочем и на останалите българи си е заложено постоянно да се оплакват. Аз познавам хора които живеят много, много по-добре от мен, а се оплакват повече от клошарите.

Как например ще обясниш информацията от преди два-три дни в престата, че за 2003 във Враца са изтеглени с 1000 % повече кредити в сравнение с миналата година. От Хеброс банк казват, че врачанският им клон е един от най-печелившите в страната.
А освен, че кредитите растат така главоломно,се наблюдава и тенденция за многократно увеличение на спестяванията на врачани. Най-вече в Евро.
Това не се случва в бедните градове повярвай ми.

До скоро!
Поздрави!!!




Тема Re: Втори сте в България по-икономическо развитиенови [re: OOH]  
Автор DUST (новак)
Публикувано14.02.04 22:48



Информацията за второто място на Враца бе потвърдена преди няколко дни от БНР, а приятели ми казаха, че го е писало и във вестник "Труд"

П.С. Къде се губите "Zora" и "garami"? Защо спряхте да спорите? Тамън бяхме заформили диспута, а вие офейкахте. ЯЗЪК




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.