Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:49 05.05.24 
Градове
   >> Враца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос за транспорта  
АвторNiki (Нерегистриран)
Публикувано26.06.03 20:28



Позволих си да направя един сайт за тролейбусния транспорт в България: http://trolley.hit.bg. Все още е в твърде начално състояние. Първият град за който съм писал е Враца (вижте в раздела градове) - бил съм няколко пъти тук и останах приятно впечатлен от чистотата и красивата природа... Та идеята ми е ако някой може да допълни нещо по моите писания ще се радвам!
П.С.1. Има и няколко картинки
П.С.2. Актуална ли е картата, която съм сложил - ползвах Домино.



Тема Re: Въпрос за транспортанови [re: Niki]  
АвторDUST (Нерегистриран)
Публикувано27.06.03 22:55



Здравей. Поздравявам те за добрата идея за създаване на подобен сайт.

Мога да допълня някои неща: При текстовете под снимките има малка грешка. Само горната снимка е при завод Химко. Втората е правена при разклона за Студентски град. Сигурен съм затова, защото 4 години учех там.Няма как да объркам. :))))))))

А иначе картата е актуална. Ако искаш можеш да допълниш, че крайните спирки на номера 1 и 41 са жк Медковец, на юг и Студентски град, на север.

Фирма "Тролейбусен транспорт" - Враца е на печалба за миналата година според нейния шеф. Дори се говореше и за разширяване на мрежата, но не знам кога ще стане. Цената на билета в момента е 35 ст.

Това е информацията която мога да ти предоставя засега.

Между другото, защо си мисля, че и в Пазарджик има тролеи. Или се бъркам?



Тема Пазарджикнови [re: DUST]  
АвторNiki (Нерегистриран)
Публикувано28.06.03 00:18



Да и там има - просто съм го пропуснал. Също трябва да добавя и Благоевград към неосъществените проекти.
Благодаря за информацията - при първа възможност ще я добавя! Имаш ли представа къде ще има нови линии? Доколкото знам става въпрос автобус 2 да стане тролей.
Относно подвижния състав - и 4-те ли Икаруса се движат (номера 116-119)? Докарвани ли са някакви нови тролеи? Горе-долу на какъв интервал от време се движат отделните линии?



Тема Нови линиинови [re: Niki]  
АвторDUST (Нерегистриран)
Публикувано28.06.03 00:50



Ами да,май ще е подобен на маршрута на автобус 2. Целта е да могат и жителите на жк Сениче да ползват този вид транспорт. Въпреки, че доколкото знам от близо година до квартала се движат маршрутки.

Относно Икарусите, май си се движат всички. Те са доста по-удобни от Зиу.

Нови няма, но за сметка на това тези които са в момента се поддържат на сравнително добро ниво.

Интервалите не ги знам. Съжалявам!

А между другото, кой от видовете тролейбуси в движещи се в България е най-добър според теб?



Тема Тролейбусинови [re: DUST]  
АвторNiki (Нерегистриран)
Публикувано28.06.03 12:21



Значи много се радвам, че паркът се поддържа добре! Наистина Икарусите са отлични машини главно в електрическата част - при спиране моторът се включва в генераторен режим и връща токът в мрежата, следователно са доста по-икономични. Също при икарусите се чува едно характерно "пищене" или "свирене" при тръгване и спиране - е то е именно от тиристорното управление (за него ще намерите повече инфо след време на сайта). При ЗиУ-тата има релета - доста примитивна технология (като превключвателя на котлона на готварската печка например), която не е икономична. При тях токът получен при спиране се трансформира в топлина чрез резисторите. Но за това също ще отделя повече място на сайта...
Освен Икарусите добри са и Шкода-14Тр/15Тр. Българските ДАК-Чавдар са абсолютна мизерия и може само да се радвате, че няма такива във Враца



Тема Re: Тролейбусинови [re: Niki]  
АвторDUST (Нерегистриран)
Публикувано28.06.03 17:12



Значи наистина Икарус са най-добри. А и са сравнително безшумни и доста скоростни. Във Враца на места развиват около 70-80 км/ч

Между другото, ще включиш ли в сайта информация за цените на тролейбусните билети и в другите градове?



Тема Re: Тролейбусинови [re: DUST]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано28.06.03 20:22



Да добри са Икарусите.
За другите градове още събирам инфо и не знам точно, но в София и Врна билетчето е 0,50 лв. Btw. добавил съм инфо и фотогалерия за Варна. Ще се опитам да се снабдя с още снимки на тролеи от Враца, но нищо не обещавам...



Тема Re: Тролейбусинови [re: Hиkи]  
АвторDUST (Нерегистриран)
Публикувано30.06.03 16:08



Аз ще се опитам да ти помогна. Ако намеря някоя снимка ще я публикувам тук.



Тема Super, Blagodarq!нови [re: DUST]  
АвторNiki (Нерегистриран)
Публикувано30.06.03 23:47



Kolkoto i stranno da ti zvuchi ochakvam snimki ot nemec , kojto e bil vav Vraca prez 1996 g. Toj e t.nar. "izsledovatel" i e obikolil vsichki golemi gradove s troleen transport.



Тема Още 14 снимкинови [re: Niki]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано04.07.03 13:13



Значи имам още 14 снимки, които за най-голямо съжление сега не мога да кача. Обещавам, че при първа възможност ще го направя.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.