Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:19 02.06.24 
Спорт
   >> Волейбол
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: ЗАСРАМЕТЕ СЕ!!!!!!!!!!!нови [re: Nova_fan]  
Автор big_sis ()
Публикувано20.09.04 18:11



Коментар на Светла Димитрова по темата

http://sport.netinfo.bg/?tid=40&oid=641765

---------------------------------------------------

“…civility is not a sign of weakness and sincerity is always subject to proof”-JFK, 20.01.1961


Тема Re: Ники Иванов напуска нац.отборнови [re: megi_ab]  
АвторБyrи (Нерегистриран)
Публикувано20.09.04 21:42



В момента гледам пресконференцията по МСат. След като вече изслушах Ники, сега слушам бат' Данчо, ...... Позор.....



Тема Re: Ники Иванов напуска нац.отборнови [re: Бyrи]  
Авторluki (Нерегистриран)
Публикувано21.09.04 15:26



Mai e vreme i az da kaja ne6to. Dobre e 4e priemate taka ne6tata-tova govori 4e kolkoto i da se opitvat da zabludiat horata te sa naiasno za6to Niki si tragna!. Ne moje da ima ednostranno mnenie oba4e pravilno li e tova ili ne.Ot edna strana momenta za tima ni e mnogo vajen-sled kato tazi godina propusnahme evropeiskoto dobre e dogodina da se spravim s tejkite svetovni kvalifikazii. No bez opiten razpredelitel kato Niki?!Trudno mnogo trudno. Zа tova ne be6e momenta sega da napuska.No pak tova koeto napraviha ot bezumnata ni federazia s nego ve4e ne se izdarja6e.Kakvo tolkova im popre4i 4e kaza istinata - nali tia vse niakoga 6te6e da izleze naiave i e po dobre togava kogato vse o6te ima kakvo da se spasiava!Vmesto da se postaraiat vse pak da popraviat ne6tata i tova s flanelkite i organazaciata da ne se povtaria te napadnaha Niki i go prinudiha da si tragne. A kakto do4uh sled negovoto tragvane sa6toto smiata da napravi i Plamen!!!!!!!!Dano se usetiat i napraviat opit pone nego da zadarjat



Тема Re: Ники Иванов напуска нац.отборнови [re: luki]  
Автор big_sis ()
Публикувано21.09.04 16:51



Ще си позволя да не се съглася с Лъки заради по-големия ми жизнен опит, който ми позволява да твърдя, че в България нищо не става случайно и събитията винаги са част от един голям пъзъл.
1) Не смятам, че причината да изгонят Ники са изказванията му в Шоуто на Слави, най-малкото защото това би било несериозно, пък и доколкото си спомням Пламен се изказа много по-рязко и подигравателно от Ники.

2) Идеята, че т.нар Стари не дават път на Младите, дори и в нея да има частица истина, не се доказва от фактите, от това, че Жеков е единственият млад, на когото очевидно му спретнаха един ЖЕСТОК бойкот в онзи първи гейм срещу Белгия, но не видяхме подобно отношение към младия Милушев, младия Зарко Иванов, и т.н., дори напротив Очевидно младият Жеков си е изпросил подобно отношение на останалите към него-дали поради ГРУБИЯ и БЕЗОЧЛИВ начин, по който ръководството на Федерацията и на Левски го наложиха като титуляр, дали поради това, че не се е противопоставил по някакъв начин на СИЛОВОТО му налагане в отбора, дали поради това, че може да не си е паснал като характер с останалите, или пък просто заради някаква комбинация от тези или и други причини. Още повече, че както ще видите в цитата по-долу, идеята, че той е новият титулярен разпределител на националния отбор, е изразена от самия него още в началото на тренировките на националите този сезон:

16.04.2004г., Фокус
Разпределителят на Левски Сиконко Андрей Жеков остава в отбора и през следващия сезон. Това сподели самият Жеков след края на финалния мач на турнира за купата на страната срещу Марек Юнион Ивкони, спечелен от Левски Сиконко с 3:1 гейма. “Знам, че доста хора ще напуснат тима, но аз оставам твърдо тук. Вярвам, че и догодина с младите играчи, които имаме и които са много талантливи ще стигнем до същия успех до който стигнахме и сега. Щастлив съм от двете отличия, особено от купата, защото в този финал ни беше доста по-трудно от този за шампионата. Тимът на Марек ни изненада с младите играчи, които се появиха и заслужава поздравления. Аз обаче се радвам, че ги победихме и спечелихме и купата. Надявам се да покажа същите неща, с които помогнах на отбора и в националния и да се преборя за титулярното място” – завърши Жеков

С оглед на последвалите събития не мога да приема, че тези думи на Жеков изразяват нормалната амбиция на всеки състезател да стане титуляр в националния.

Ако добавим към това и логиката от началото на съобщението на Фокус, а именно: Доста опитни момчета от Левски заминават в чужбина, но аз оставам още една година.........(за да замина и аз в чужбина), което очевидно няма да стане само благодарение на игрите му в Левски, стигаме и до

3) Твърдението, че тази смяна е за ДОБРОТО И БЪДЕЩЕТО на отбора, не издържа на проверката на логиката и фактите....Защо точно Жеков да е най-талантливият млад разпределител в България? Бъдещето на отбора или бъдещия му евентуален трансфер чужбина, след като го покажат тук-там по света в националния е причината да го НАЗНАЧАТ за титуляр?
Връзват ли се с тази логика със следните думи на Ники в негово интервю от 16.09.2004 г.:
- Опитват ли да научат нещо от вас, по-опитните?
- Някои - да, други - не. Има момчета, които са пасивни и чакат всичко да им дойде наготово. Непрекъснато им казваме, че трябва да бъдат по-активни. Те очакват едва ли не трансферите в чужбина и материалните придобивки да им паднат от небето. А във всяка професия има период, в който трябва да работиш за името си, преди то да започне да ти се отплаща.

Възможно е (потенциално) Жеков да е по-(или най-)добрият разпределител, но начинът, по който го направиха титуляр не му прави чест, нито пък му помага И би било добре за него, ако добре запомни тази случка, при това не само от собствената си гледна точка, в случай, че успее да докаже с играта си ТИТУЛЯРНОТО СИ МЯСТО в отбора, защото и той, също като Ники, не е ШОТЛАНДСКИ БОЕЦ

--------------------------------------------------

“…civility is not a sign of weakness and sincerity is always subject to proof”-JFK, 20.01.1961


Тема Re: Ники Иванов напуска нац.отборнови [re: big_sis]  
Авторbugi_bugi (Нерегистриран)
Публикувано21.09.04 22:16



Мила, сигурно забеляза, че си мълча упорито тия дни, но вече не издържам.... Същото резюме написах и аз още снощи, но се отказах да го постна тук, защото още ми звучат в ушите думите на Брунко, че варненската публика, скандирайки Ники Иванов, направо "смазала" това момче Жеков.... Идеята ти е ясна, точна, логична, казвам ти, същото го мислих и нареждах снощи, но.... дори и да е вярно...или пък невярно...мисля, че сега е по-добре Жеков да бъде подкрепен, а не "смазан", защото ... само той ни остана.... А как е наложен в тима, какво, защо, как...и да разсъждаваме години наред нищо няма да се промени... Преди години така се говореше за Владо и въпреки че и до днес аз съм с резерви към него трябва да призная, че Николов е талант.... И Жеков също е талант..... Това го пеят вече три-четири години и все нещо го спира да стане един от "големите" - контузии, операции, бла-бла... Сега са решили, че му е дошло времето и няма какво да се отлага - ок, на добър път на момчето и дано е жив и здрав, защото след като той вече не е втори разпределител, ще имаме проблеми, ако се наложи да играе такъв.... А глупостите на преподобния Сашо Йовков, че Ники ще се върне да "помага" в бъдеще, ако трябва, може да ги вярва само той и никой друг.... Иванов е твърде горд, за да "помага" от сега нататък.....
И още нещо, Сис, казах ти, че Ники обмисля оттеглянето си от миналото лято, помниш ли бележката ми? Знаеш, че го знам от него (негов запис, ако трябва да съм точна) и следователно е така.... Този момент щеше да дойде, но просто Ники искаше наистина да помогне още малко (аргументи от същия запис)..... Не искат, ок, защо да пмага тогава в бъдеще...... Затова молете се помощ да не е необходима и Жеков да се справи с отговорностите..... Че ако догодина не се класираме за световното, е това вече ще е върхът, кога се е случвало нещо подобно в бг волея?! Предлагам да спрем да хленчим и да приемем ситуацията и Жеков, той заслужава шанс...дори ако не заради качествата си, то заради фактът, че е единственият ни избор към момента..... Значи май догодина живот и здраве, Варна ще трябва да скандира Жеков вместо Иванов и.....напред, това е....
Между другото не приемам упрека на Брунко към феновете във Варна... Бяха страхотни.... Начинът, по който направиха Ники специален, е това никой не може да му го отнеме.... Ако беше се отказал след успешно представяне на Олимпияда и спечелване на някакъв медал, много пари и т.н. Какво от това? Все някога ще има нов турнир, друга олимпияда, други медалисти, парите пък се харчат, но обичта на феновете...никой не може да му я вземе...никой .... Помниш ли, Сис, той сам го каза в Шоуто на Слави.... Феновете го изпратиха, както трябваше, БФВ - не....Голяма работа, на кой му пука за БФВ?!

И пак ви моля, Жеков трябва да бъде подкрепен, нямаме друг избор освен да го приемем и да му пожелаем "Успех"....



Тема Re: Ники Иванов напуска нац.отборнови [re: bugi_bugi]  
Автор big_sis ()
Публикувано23.09.04 09:53



МОЛЯ ВИ, в никакъв случай не съм казала да мачкаме Жеков, защото трябва да подкрепяме, аз със сигурност ще го направя, БЪЛГАРСКИЯ НАЦИОНАЛЕН ОТБОР, ВСИЧКИ в този национален отбор, включително и него!!!!

Това, което няма да мога да направя, е да забравя неговото поведение (мълчание), което означава, че той може да спечели моята подкрепа за изявите си като СЪСТЕЗАТЕЛ, но никога няма да спечели уважението ми като ЧОВЕК, което си е просто мое лично отношение и няма никакво значение за отбора!

-----------------------------------------------------

“…civility is not a sign of weakness and sincerity is always subject to proof”-JFK, 20.01.1961


Тема Re: Ники Иванов напуска нац.отборнови [re: big_sis]  
Авторbugi_bugi (Нерегистриран)
Публикувано23.09.04 19:52



Спокойно, мила, разбрана си абсолютно правилно, но явно аз не съм.....



Тема Re: Ники Иванов напуска нац.отборнови [re: megi_ab]  
Авторsexy_ani4ka (Нерегистриран)
Публикувано23.09.04 20:33



Abe hora vie ne razbrahte li,4e v taq federaciq nqmat mozak!Az se 4udq za6to mladite hora si davame jivota za sporta,a te kakvo?Bez Niki otbora nqma da e sa6tiq!Nqma da e lo6o nqkoi hora da se zamislqt varhu tova!A to 6te si proli4i i po rezultatite



Тема Re: Ники Иванов напуска нац.отборнови [re: big_sis]  
Авторluki (Нерегистриран)
Публикувано26.09.04 18:21



Незнам колко е по-голям жизненията опит, но със сигурност знам едно Сис - малко познаваш човека за който говориш с такова ожесточение. Понеже имам това невероятно удоволствие ще ти кажа че нямаш право да говориш по този начин за един от най-скромните и талантливи волейболисти в България.
Ако познаваше малко по отблизо ситуацият в националния тим нямаше да питаш защо Жеки е единствения, на който спретнаха такъв номер в тима. Просто националите решиха един път да бъдат единни и да защитят човек от отбора но не избраха подходощия начин. Предполагам че в главата на всеки е било да са опита да накара шефовете на федерацията да видят колко незаменим е Ники за тима. но не това беше начина!Само че какво трябваше да каже Андрей когато треньора казва излизаш ти?!Да каже няма да играя?!Да не мислиш че някой от останалите щеше да го направи!Защо не стана Гибона и да каже - виж тренер така не може, Ники е лидер ние без него не можем и ако той не излезе и ние няма да играем?Защо действат по този подмолен начин срещу Жеки, нали много мислят за младите.Но по лесно е да се нападне Жеки, защото той е от Левски и това е достатъчно да се каже че е поставен нарочно с цел да го продадат в чужбина. И пак се връщам на това, което казах в началото - Жеки е прекрасна личност и понеже присъствах на въпросното интервю, което цитираш и твърдиш че още тогава си е мислил за титулярното място мога спокойно да те опровергая. Всъщност няма спортист който да не мисли за титулярното място, но на Жеки това не му е фкс идея с цел трансфер. Той иска единствено да е здрав и да играе волейбол. В подкрепа на това ще ти кажа Сис един факт - в продължение на три години Жеки лекува контузия като само идеята за играта го държеше и му даваше куража да се справи с целия този ад, който представляваха контузиите му. Даже имаше момент, в който близките му искаха да се откаже, но той се пребори. Дори само за това си заслужава този човек да бъде уважаван!!!!И като задавш въпроса можеш ли ти да се сетиш и да посочиш по-талантлив разпределител от Жеки?По-малки от него - да има няколко, но на неговата възраст, който все пак има някакъв опит защото без това не може - аз лично незнам, а претендирам да познавам волейболистите на тази възраст в България!
А в думите на Ники как точно реши, че става дума за Жеков?И не е ли пак защото е от Левски? Да съгласна съм начина по който от федерацията се отнесоха към Ники е отвратителен, но станалото станало. Всеки медал си има две страни и е хубаво да се замислим за тази другата в конфликта - имаше ли право Ники да постъпва по този начин при условие че световните квалификации сега ще бъдат толкова важни?
Така че постарай се не да нападаш Жеков , а да го видиш такъв какъвто е - прекрасна личност и изключителен състезател, който със сигурност заслужава доста повече толерантност и уважение от това, което е написано по-долу



Тема Re: Ники Иванов напуска нац.отборнови [re: luki]  
Автор big_sis ()
Публикувано28.09.04 12:52



Цял ден се колебах дали да отговарям или не Въпреки че все още имам съмнения по този въпрос, ще се опитам все пак да кажа нещичко, надявам се без каквото и да е "ожесточение"
Започвам с едно леко отклонение от темата-искам да кажа, че действително обезумявам почти всеки ден , слушайки полуграмотните съобщения по спортните (и не само спортните) новини на телевизиите (подчертавам телевизиите), в които съобщения слушам за "Изиграха се ...мача....", "спечелиха се....медала" и т.н. Очевидно това си е моя лична "деформация" и "Фикс идея", но използването на възвратни глаголи (от типа-Изкъпах се и Избръснах се), вместо страдателен залог (Бяха изиграни и Бяха спечелени) просто е недопустимо. Затова винаги се старая да се изразявам граматически правилно и точно затова в моето мнение написах "да го трансферират" и "да го направят (наложат за) титуляр" и това не е случайно...

Защо твърдя, че в интервюто, на което си присъствала, Жеков е мислел за титулярното място, а в интервюто на Ники той има предвид Жеков?
Причината е следната-съществува един научен метод, който се нарича"контент анализ"-за първи път е успешно приложен от американците през ІІ световна война с цел да установят дали Хитлер притежава наистина т.нар. Оръжие на възмездието (атомна бомба) или само плаши с него. И след като са направили такъв "контент анализ" (количествен и качествен анализ на речите на Хитлер и сие по въпроса), са установили, че само плаши...Това е историята, а практическото приложение (на едно доста по-ниско ниво) на този метод към нашия конкретен казус е следното:
Факт 1-на 22 януари на пресконференция Кияц заявява (според Фокус):". За жалост имам сериозни проблеми с поста “разпределител”. След титулярът на този пост Николай Иванов има вакуум. Просто не виждам кой може да го замени. Зле сме и при посрещачите." Нужно ли е да свеждам този цитат до конкретни имена?
Факт 2-вече цитираното интервю на Жеков
Факт 3-интервю на Н.Иванов след връщането от Финландия (18 май)
Въпрос-Оправдавате ли представянето с многото контузии и по-неопитните състезатели, които влязоха в състава?
Отговор-Това е факт и трябва да се оцени като такъв от всички. Много контузени основни състезатели, млади дебютанти, на които им се гласува доверие да играят в отговорни срещи - това също е причина за показаните резултати. Тези неща винаги тежат на един отбор. Но не е оправдание.
Факти 4 и т.н.-цялата простотия, която се изсипа това лято върху част от състезателите
Количественото обобщение на резултатите гласи следното (като класация в низходящ ред):
Н.Иванов-атакуван най-много и най-последователно от началото на годината с основен аргумент възраст, медийните му изяви, продължавам да смятам така, бяха просто повод
П.Константинов-4 атаки-първа и съвсем леко загатната е Факт1+лошо представяне (според Доктора) на финала на Лигата в Рим+медийни изяви+възраст (пак според Доктора)
Е.Иванов-1 атака (изказвания по повод на заплати/премии) и В.Николов-1 атака (играта му в Рим)+няма право да коментира дори футбол
Следователно като извод-...............За мен стратегията е ясна и няма място за съмнение

И съм съгласна с теб, че в цялата тази гадост и Жеков, и Н. Иванов са жертви...
Защо е всичко това ли?
Моята хипотеза е, че (дори преди събитията и изказванията от последните 2-3 дни) Бат`Данчо още от началото на годината си е решил, че е време да си обира крушите, затова прави всичко възможно да се нагуши за последно колкото се може повече по всички възможни начини-и Жеков е просто един от тези начини , носещ значително повече приходи от селската далавера с "фирмените" екипи.....


-----------------------------------

“…civility is not a sign of weakness and sincerity is always subject to proof”-JFK, 20.01.1961



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.