Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:38 29.06.24 
Спорт
   >> Волейбол
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ЛИГАТА И РИМ-РЕКАПИТУЛАЦИЯнови  
Автор big_sis ()
Публикувано19.07.04 11:31



Сега вече можем да направим равносметка........За отбора, за резултатите, за играчите, за треньора......

Само нека да го направим културно, МОЛЯ, без обиди и простотии


-----------------------------------------------

“…civility is not a sign of weakness and sincerity is always subject to proof”-JFK, 20.01.1961


Тема Re: ЛИГАТА И РИМ-РЕКАПИТУЛАЦИЯ [re: big_sis]  
Авторmegi_at (Нерегистриран)
Публикувано19.07.04 12:08



Аз вече я направих моята равносметка,само че в друга тема



Тема Re: ЛИГАТА И РИМ-РЕКАПИТУЛАЦИЯнови [re: big_sis]  
Автор voyager (прасе в космоса)
Публикувано19.07.04 13:35



В квалификациите бях много доволен от Брунко, това, което видях на крайния турнир обаче, никак не ми хареса. Адски ми е противна робската ни нагласа (във всички популярни спортове) - "ми не можем да бием бразилия, свършихме си работата вече" и тн.
И гърците бяха никой на футбол, но станаха шампиони, защото за разлика от нас не казваха, че с класирането са си свършили работа.
В тазгодишната лига имахме шанса да постигнем нещо повече - първо заради странния формат, второ заради това, че другите отбори се готвят за олимпиадата.
Едва ли някой ще отрече, че във финалния турнир Владо Николов тотално провали отбора (не искам обаче да омаловажавам грешките на другите).
Защо Брунко го смени толкова късно не знам. Защо Мляков не взе почти никакво участие в лигата - също.
Не бих определил участието ни в лигата като провал, но не и като голям успех - защото това четвърто място няма нищо общо с онова от преди 10 години.



Тема Re: ЛИГАТА И РИМ-РЕКАПИТУЛАЦИЯнови [re: big_sis]  
Автор Чoвek бeз винa ()
Публикувано19.07.04 14:55



Видя се - смяната на Киац беше грешка - той поне нещо им говореше на почивките, правеше малко смени, но все пак доста повече от Брунко! В кой друг отбор държат човек на игрището, който прави 3-4 поредни грешки, това е катастрофално.



Тема Re: ЛИГАТА И РИМ-РЕКАПИТУЛАЦИЯнови [re: Чoвek бeз винa]  
Автор big_sis ()
Публикувано19.07.04 15:16



Какво им говореше, нищо не им говореше, нали гледах поне не и в Лигата А че никой друг треньор не би държал на игрището човек, който прави 3-4 поредни грешки е ясно, по трудно е да се разбере защо държим в игра състезател, който прави 1-2-3 .....поредни грешни мача Нужно ли е Дани Милушев да се пуска на плажен волейбол (вероятно хем да поиграе, хем да припечели евентуално нещо), защото не е тренирал с отбора, при положение, че щеше да му е много трудно да се представи по-зле от Владо на финала
Макар и Владо да не ми е сред любимците, държа да кажа следното: На игрището играят хора, случва се (нормално е) да нямат ден (някои и по повече от 1 ), затова трябва да има резервни състезатели (и варианти), при нас обаче очевидно не се действа по този начин Когато Владо е във форма, знаем какво може, следователно не може с лека ръка (пардон, уста) като Сашо Йовков по ТВ-то да се казва, че трябва да се търси друг диагонал-поне аз възприех този "коментар" в смисъл, че Владо въобще няма място повече в отбора

Както и е рано, пък и опасно, треньорът да коронясва Матейчо като "бъдещият лидер" на отбора, че ние си знаем как подобни изказвания могат да изпортят най-вече самото момче, а той (видя се) все още има какво да учи


------------------------------

“…civility is not a sign of weakness and sincerity is always subject to proof”-JFK, 20.01.1961


Тема Re: ЛИГАТА И РИМ-РЕКАПИТУЛАЦИЯнови [re: big_sis]  
Автор Чoвek бeз винa ()
Публикувано19.07.04 15:23



Киац говореше много повече на почивките, имаше един случай в който им беше сърдит (?!) и не говореше, но в другите случаи ръкомахаше нещо там



Тема Re-РИМ-Статистика без компютърнови [re: megi_at]  
Автор big_sis ()
Публикувано19.07.04 15:55



Малко статистика за Рим без компютър, към онази официалната с компютъра като изчисленията са само на базата точки/грешки (с цялата относителност на подобен подход)

Отборно:
атака-113 т./58 гр. (1,95)
блок-17 т./33 гр. (0,52)
сервиз-15 т./59 гр.(0,25)
Средно аритметично на тези три: 0,71
Съотношение на спечелените точките (собствени/от грешки на съперника)-2,07
Съотношение на грешките (направени от нас грешки/направени от съперника)-83/70-1,19
Съотношение спечелени/загубени точки: 215/250 (0,86)

Индивидуално (в низходящ ред без разпределителя и либерото-по обясними причини, като тук са включенни и данните от офиц. статистика за грешките при посрещането):

1)Христо Цветанов-20 т./14 гр. (1,43)
2)Матей Казийски-37 т./41 гр. (0,90)
3)Пламен Константинов-36 т./42 гр. (0,86)
4)Евгени Иванов-15 т./21 гр. (0,71)
5)Владо Николов-28 т./50 гр. (0,56)

Ами това е , не изглежда добре като цяло

------------------------------

“…civility is not a sign of weakness and sincerity is always subject to proof”-JFK, 20.01.1961


Тема Re: ЛИГАТА И РИМ-РЕКАПИТУЛАЦИЯнови [re: big_sis]  
Автор boralex (why not)
Публикувано19.07.04 18:14



Представянето ни е отлично - нямах възможност да гледам мачовете, но по коментари и статистики стигам до този извод
Някой забеляза ли че ние сме единствените, които взеха гейм на Бразилия, като им позволихме да направят едва 18 точки. Всички останали , които взеха гейм на Бразилия (а това не са много отбори) им беше доста по-трудно!!
Яд ме е единствено за третия мач - но ние сме така или играеме за първото място или тотално отпадаме психически, когато вече няма стимул за първото място

"My mama always said life was like a box of chocolates."
Forrest Gump


Тема Re: ЛИГАТА И РИМ-РЕКАПИТУЛАЦИЯнови [re: boralex]  
Автор P.Solberg (WRC Champion)
Публикувано19.07.04 19:29



Чакай малко бе човек, аз си мисля, че смисъла на този спорт не е да се отказваш след като вземеш един гейм. Ние загубихме три поредни мача, като пропилявахме с лека ръка огромни аванси. Аз точно това си говорех вчера с Меги, май излиза, че ако нашата публика не сплаши отбора, срещу когото играем, май доста трудно взимаме победа, даже почти невъзможно.

МЯСТО ЗА РЕКЛАМА - 300 Евро !!!


Тема Re: ЛИГАТА И РИМ-РЕКАПИТУЛАЦИЯнови [re: boralex]  
Автор big_sis ()
Публикувано20.07.04 09:30



Мен ме е яд за всички мачове-дори с Бразилия трябваше да стигнем до 5-ти гейм, който не смятам, че щяхме да вземем, но все пак........... А и според мен треньорът на Бразилия беше доста по-нервен в мача с нас, отколкото на финала........

Но си е вярно и това, че не е (и не беше) реалистично да се очаква, че можем да направим някакво чудо с оглед на нивото на отбора-ясно е, че има да се работи по много линии, макар че ако си върнем, например, предишното ниво на блокада и сервис ........

А за психическата настройка-ами пак стигаме до въпроса има или няма нужда от психолог в отбора: аз мисля, че има нужда от 2-ма-един за целия отбор
и един персонален за Владо

-----------------------------------

“…civility is not a sign of weakness and sincerity is always subject to proof”-JFK, 20.01.1961



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.