Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:48 19.06.24 
Спорт
   >> Волейбол
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Рим  
Автор Nova_fan (непознат )
Публикувано05.07.04 10:41



Едва ли дори най-оптимистично настроените фенове тук очакваха, че ще стигнем до Final Four, но след невероятните победи на нашите срещу Полша вече се виждаме на финала на лигата (просто не можем да се издъним срещу Япония особено при тази публика във Варна). Поздравления за целия отбор - особено съм впечатлена от Салпаров, който буквално спаси отбора в някои от най-важните моменти. Владо и Матей показаха, че дори само единия от тях да играе добре и трудно някой може да ни спре (какво ли ще стане, ако и двамата играят с пълния си капацитет - да му мислят бразилците!). Пламен, Ники и Дани също с отлична игра, а блокировачите ни неслучайно са на първите две места в индивидуалната класация на лигата.

Време е да помислим за участието на финалния турнир. Доколкото разбирам възможно е да допуснем една загуба от Япония, за да влезем във финала с най-нисък коефициент и така да играем първия си мач с Бразилия. При странната схема, по която се провежда турнира, ако победим във втория мач (евентуално срещу Италия или Сърбия) - ще играем на финала. И двата мача м/у Полша и Франция са преди първия ни мач с Япония и въпреки че, не е хубаво да се правят сметки предварително, в този случай може и ние да се опитаме да прекараме някого. Да не забравяме, че и сърбите си мислят същото и може да легнат на Италия и в двата мача.
Ако не съм разбрала правилно схемата, моля някой да ме поправи.



Тема Re: Римнови [re: Nova_fan]  
Автор big_sis ()
Публикувано05.07.04 12:33



2-та мача срещу Полша наистина бяха невероятни , въпреки че си мисля, че можем и още по-добре(на сервис, блокада, посрещане)

А колкото до сметките-Владо си го каза в прав текст след мача , а мен винаги ме е страх от подобни сметки, защото обикновено се получава като в приказката за ХИТРАТА СВРАКА



Тема Re: Римнови [re: big_sis]  
Авторbugi_bugi (Нерегистриран)
Публикувано06.07.04 06:36



А не, Владко си беше прав момчето, както и Нова... А сметките при този регламент тъп са абсолютно задължителни....



Тема Към Рим-БЕЗ СМЕТКИ!!!нови [re: bugi_bugi]  
Автор big_sis ()
Публикувано06.07.04 21:26



Предлагам на вниманието на всички кратка "информация за размишление", до която стигнах след дълги и много мъчителни сметки, като се надявам ХОРА, КОИТО СА ОТ ТЯХ или СА В КУХНЯТА да помогнат на момчетата да тренират за 2 мача по ВОЛЕЙБОЛ, а не по МАТЕМАТИКА:

Ето ги всички варианти (в точни числа):

Да предположим, че СЪРБИТЕ паднат с 0:3 в двата си последни мача (естествено, за да ни прецакат ). Тогава те ще имат 20 т.(18+2), геймова разлика 28:19 със съотношение 1,473 (или 1,474, зависи как се закръглява във волейбола).

При тази "фактическа обстановка" ние можем да:

1) Да вземем 2 победи срещу Япония, което ни води до Рим без значение на резултатите от мачовете Полша-Франция. В този случай ще имаме 21 т. с най-лошата възможна геймова разлика (ако въобще има смисъл да се смята) 31:17 и съотношение 1,823.

2) Да паднем 2 пъти от Япония , което ни отрязва пътя към Рим безусловно

3) Да вземем 1 победа и 1 загуба, при което ще имаме 20 т.-тогава има следните варианти

а/Полша и Франция си разменят също по 1 победа и 1 загуба в двата мача-ние във всички случаи се класираме за Рим, но пак не можем да прецакаме сърбите, защото най-малката възможна геймова разлика за нас (3:0 и 0:3 срещу Япония) ще бъде 28:16 и съотношение 1,750, т.е. пак повече от сърбите

б/Полша бие и в двата мача-ние пак се класираме на база геймово съотношение, но по отношение на сърбите НЯМА ПРОМЯНА

в/Франция бие и в двата мача-тогава Франция ще играе в Рим (с 21 т.), а не ние, геймовото ни съотношение няма да има значение

Мога да предоставя на всеки, който не вярва ( по майл ) Ексел таблица с всички възможни резултати и геймови разлики (съотношения) за нашите+най-добрите и най-лошите варианти за мачовете Полша-Франция

От всичко това следва, че ако отборът реши да ИГРАЕ, а не да СМЯТА и бием 2 пъти японците , в Рим ще се играят следните мачове:

16 юли
Италия-България
Бразилия-Сърбия

17 юли
България-Бразилия (или Сърбия)
Италия-Бразилия(или Сърбия)

/играят кръстосано победител-победен от първите 2 мача/

18 юли

Тук пак е ясно-играе се пак кръстосано за 1/2 и 3/4 място.

А сега кажете вие-има ли смисъл да падаме веднъж от Япония



Тема Re: Към Рим-БЕЗ СМЕТКИ!!!нови [re: big_sis]  
Авторmegi_at (Нерегистриран)
Публикувано06.07.04 22:47



Big ако на това му викаш кратка имформация,радвам се че не си се размислила на дълго и на широко,че тогава имаше да четем поне час.И от мен на кратко,каквито и ще сметки да си правят само да не излязат криви на края.



Тема Re: Към Рим-БЕЗ СМЕТКИ!!!нови [re: big_sis]  
Авторbugi_bugi (Нерегистриран)
Публикувано07.07.04 07:09



Не бях се задълбочила в сметки, но си абсолютно права, което означава, че е време да следваме максимата "Бий, за да те уважават"...Което обаче не означава, че и във втория мач трябва да изскочим срещу Япония с титулярния състав, наточен за решителна битка...Мисля, че този мач може да се използва и другите да поиграят... Дайте им на децата да поскачат, бе, и те заслужават, и те са слушкали, дайте им!!!!



Тема Re: Римнови [re: Nova_fan]  
АвторGirl (Нерегистриран)
Публикувано07.07.04 08:12



Ako biem Iaponia i vav vtoria ma4 te ni biat,a Francuzite biat dva pati Pol6a ne se li klasirat te!



Тема Re: Римнови [re: Girl]  
Автор big_sis ()
Публикувано07.07.04 10:04



ДА



Тема Re: Към Рим-БЕЗ СМЕТКИ!!!нови [re: bugi_bugi]  
Автор big_sis ()
Публикувано07.07.04 10:05



Exactly, скъпа моя ненагледна онлайн любов



Тема Re: Към Рим-СМЕТКИТЕ СА ЗАДЪЛЖИТЕЛНИнови [re: big_sis]  
Автор Nova_fan (непознат )
Публикувано07.07.04 11:46



Мисля, че сърбите (колкото и да са пресметливи) няма да стигнат дотам, че да разочароват собствената си публика и в двата мача и то с по 0:3.

Да, има смисъл да паднем веднъж от Япония (при положение, че Полша вземе поне един мач и там всички други сметки), защото залогът е голям и хич не искам да се примирявам с почти сигурното 4-то място на финала. Време е да сътворим някаква сензация в този спорт и трябва да използваме ВСИЧКИ възможни средства.

Разбира се, на този етап най-важното е Япония да не ни поднесе някоя изненада, защото както каза Пушката след втория мач с Полша те са "много неприятен отбор" и "това ще са най-тежките от психологическа гл.т. мачове", а както знаем психологическият момент не е най-силната ни страна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.