Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:21 11.06.24 
Спорт
   >> Волейбол
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема ЧУДЕСНИ РЕЗУЛТАТИ ПОСТИГА НАЦИОНАЛА ПРИ МЪЖЕТЕ  
Авторxaйдe вcичkи (Нерегистриран)
Публикувано17.05.04 12:27



В БЕЛГИЯ СЕ ПРЕДСТАВИХМЕ ОТЛИЧНО, Т.Е. САМО КАКТО НИЕ СИ МОЖЕМ! ОЧАКВАМ ТАКА ДА СЕ ПРЕДСТАВИМ И НА КВАЛИФИКАЦИЯТА В СОФИЯ - СЕПТЕМВРИ!
КАКВО ТУК ЗНАЧАТ НЯКАКВИ СИ НАЦИОНАЛНИ ИДЕАЛИ , СЛЕД КАТО ИМАМЕ СУПЕР ИГРАЧИ ОТ СВЕТОВНА КЛАСА?!
P.S.: МЕЖДУ ДРУГОТО, ТОЧНО ПОРАДИ ГОРНИТЕ ПРИЧИНИ НЯМА ДА УЧАСТВАМЕ И НА ОЛИМПИАДАТА! А МОЖЕ БИ НЕ НИ Е ТАМ МЯСТОТО!?



Тема Re: ЧУДЕСНИ РЕЗУЛТАТИ ПОСТИГА НАЦИОНАЛА ПРИ МЪЖЕТЕнови [re: xaйдe вcичkи]  
Автор big_sis ()
Публикувано17.05.04 14:20



Най-много се кефя, когато някой се включва ей така-ДИРЕКТНО В ЕФИР

Едва ли някой от този форум е особено щастлив от резултатите в първия евроквалификиционен турнир ,НО:

1/ ОТНОВО ИСКАМ ДА ПОЗДРАВЯ МОМЧЕТАТА , КОИТО /очевидно, съдейки по резултатите от 3-ия мач/ СА СТИСНАЛИ ЗЪБИ И СА СЕ МОБИЛИЗИРАЛИ, ЗА ДА ГО ВЗЕМАТ

2/ Съдейки по данните за състава от първите 2 мача, ми се иска да попитам дали някой не е решил, че те са КОНТРОЛИ , като тези с Унгария и Словакия /с почти същите експерименти със състава/, или пък само ПОДГОТОВКА за ЛИГАТА

3/ Кияц още се чудел как точно да използва Матей , след като не го включва за първи път в състава и в мачове


4/ Откакто Кияц е треньор на националния, постигнахме следните резултати:
ЛЕТЯЩ СТАРТ В СВЕТОВНАТА ЛИГА 2003 (без подготовка на практика, само на базата на това, което момчетата си го имаха отпреди+ентусиазъм), след това ФИНАЛИТЕ НА ЛИГАТА -с очевиден спад, след това Европейското-спадът продължи (контузиите са ясни, но защо тогава той не експериментираше със състава, ами мъчеше хората , след това дойде КВАЛИФИКАЦИЯТА ЗА ОЛИМПИАДАТА

Не знам какво мислят другите (моля ви-включете и кажете), но за мен става дума за ТЕНДЕНЦИЯ и то СИЛНО НИЗХОДЯЩА Ако представим изявите на МЪЖКИЯ НАЦИОНАЛЕН ОТБОР като математическо УРАВНЕНИЕ, в което участват следните величини:

1/състезатели
2/треньор
3/подготовка

получаваме следното:
1/ състезатели-всички тези, които ни направиха толкова щастливи миналия юни, са си в отбора, във форма са (от клубните си изяви), не са контузени (слава богу)+в разширения състав са включени и още добри и перспективни момчета от българското първенство, т.е. по този показател положението трябва да е с тенденция ++++++

2/треньор-все си е същият (като нивото на река Дунав в сантиметри)

3/ подготовка-сега имаше повече време за лагер+4 контроли, значи и тук имаме тенденция +++++

А резултатите са - - - - - - -

Ясно ми е, че в един спорт нещата не опират единствено до обективни дадености, че има и ирационални моменти (емоции, психология и т.н), но е ясно също така, че само с емоции мач не се печели

А също така мисля и че не се печелят мачове, ако 3-4 път всеки мач хубаво РАЗДЖУРКВАШ състава



Тема Re: ЧУДЕСНИ РЕЗУЛТАТИ ПОСТИГА НАЦИОНАЛА ПРИ МЪЖЕТЕнови [re: xaйдe вcичkи]  
Автор bugi_bugi ("лошата")
Публикувано17.05.04 21:00



Тоя постинг звучи сякаш аз съм го написала в "състояние на афект" (което е смегчаващо вината обстоятелство все пак). Добре, че се удържах след мача с византийците да пиша, защото после с тоя resis пак щяхме да се гоним и да се извиняваме и да се обясняваме на тема "фенове и фаворити". Но Слава на Бога - опазих се от "грехове". И сега на трезва глава мога да кажа само, че имаме състезатели, които незаслужено са на това място в световната ранг-листа... Могат и заслужават повече... Само че нещо липсва и на моменти се запълва с гол ентусиазъм, балкански инат и удивителен хъс.... Но като цяло не това са пълнежите, с които да закърпваме дупките... Не знам на какво се дължи проблема, кое е отворило въпросните дупки, но със сигурност не е липса на талантливи състезатели... Винаги съм твърдяла, че Кияц е най-добрия понастоящем вариант за старши на националите, но сега започвам да се чудя дали съм права и на 0.001% ... Все пак си мисля, че интригата я има, най-интересното предстои през септември на наш терен, пред нашата уникална волей-публика (и аз ще гледам да съм там) и тогава ще стане ясно кой от къде е и накъде е тръгнал... А Кияц да счита, че ние феновете му даваме около 3-месечен изпитателен срок и после ....да не стане като по футболните стадиони...да крещим вместо "Българи юнаци!", "Оставка!!!", пък кой както иска да го разбира - може Кияц да е време да си ходи, може Лазаров (отдавна трябваше май да го направи), може и двамата, пък и повече - всеки му според "заслугите"....

Аз продължавам да вярвам в тия момчета, защото знам и винаги съм знаела какво могат... Остана те да убедят в това и останалия свят...

Стига гневни постинги...Да бъдем фенове...

БЪЛГАРИ ЮНАЦИ!!!

P.S. И все пак ме е много яд... А и на надутия ми шеф (грък) цяла седмица му обещавах да ги пукнем от бой, а сега цял месец ще слушам как за нищо не ставам и изречения от типа "Не се дръж като българка!!!" Ще ми се всички да са ни "клиенти", както холандците....Тогава всички ще можем спокойно да се "държим като българи"...



Тема Re: Към big sis и bugi bugiнови [re: bugi_bugi]  
Авторxaйдe вcичkи (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 10:09



Здравейте пак ! Щом сте си дали труда да пишете толкова дълго, съм длъжен да Ви отговоря:
Към bid sis:
1. Математическото уравнение , което даваш не е вярно : № 1 в него трябва да е мотивация.
2. /то е в пряка връзка с 1./ Говориш за "ирационални моменти", като емоций, психология и че само с емоций мач не се печели: ами то точно в това е проблема.ПЪЛНА ЛИПСА НА ЕМОЦИЙ И ПСИХИКА!!!/Седиме си прави в игрището и чакаме по-бързо да свърши мача, а пък като дойдат в България - е те тогава че ги СМАЧКАМЕ/
3. Киац и според мене не става , но не той е основата на проблема. Казваш, че разджурква постоянно състава. напротив, точно обратното. Убеден съм, че отсега може да наредиш състава за лигата и септември и ще видиш, че ще познаеш. Ако искаш опитай - сигурен съм в теб!!!

Към Буги буги:

АЗ СЪМ ФЕН !!! Затова ме боли и пиша тези малко силни редове, на които и сам не ми се иска да вярвам. Обаче, не е ли по-добре понякога да даваме и по-различен поглед на нещата. Не може всички да сме еднакви , дори когато викаме БЪЛГАРИ- ЮНАЦИ!!! /И не трябва/
На надутия ти шеф кажи, че когато ние сме учили Европа на волейбол, гърците са се чудили дали Зефс гръмовержеца няма да слезе от Олимп и да изпепели с мълний Атина Палада!?

И последно към Двете : За каква сила във волейбола говорите ? БРАВООО, били сме Белгия. Падаме от Гърция и Финландия - е няма нищо , не сме били във форма , имало някакви проблеми. ОПОМНЕТЕ СЕ - това ли са отборите, които са критерий за сериозен Волейбол, те ли диктуват модата в играта в света !?!?!?

Това е за сега - чао! Извинявайте , че Ви говоря на "Ти ". Чувствам Ви близки, защото в крайна сметка "една попара сърбаме"



Тема Re: Към big sis и bugi bugiнови [re: xaйдe вcичkи]  
Автор megi_at (непознат)
Публикувано18.05.04 10:33



Знаете ли къде мисля,че е основния проблем.Толкова е простичко,ами за 5 дена отбор не се прави.Това не е индивидуален спорт,всеки да е добър за себе си,а чисто и просто трябва сработване,ема как да стане, 5 дни е прекалено малко време.И най-вероятно затова ние на края на всяко важно състезание успяваме да покажем на какво сме способни като ОТБОР.



Тема Re: Към big sis и bugi bugi-отговорнови [re: xaйдe вcичkи]  
Автор big_sis ()
Публикувано18.05.04 14:40



Радвам се на тази дискусия-нали в спора се раждала истината

А конкретно по някои от твоите коментари-част от тях (по-голямата) вече са обсъждани във форума (за съжаление не и напоследък, но ги има в архива) и не ми се иска сега (дано и да нямаме поводи) отново да ги разискваме -така да се каже да излъчваме положителна енергия само дето не сме започнали да махаме с ръце като кукувците и кукувиците по Канал 2001 или пък да се организираме да идем при някоя врачка или ходжа да разваляме черни магии или да правиме бели такива

А сега сериозно: Не твърдя, че това, което написах е Абсолютната истина, но при всички положения има нещо, което куца-извън федерацията (и нейните простотии)

Но-според мен мотивацията и техническите умения трябва да вървят заедно, едното без другото не може .
От гледна точка на техническите умения смятам, че нещата са значително по-добре: Кияц твърди, че българските волейболисти са много зле технически, аз не съм специалист, но все пак ми се струва, че поне що се отнася до националния, едва ли това е съвсем вярно, имаме (и това не го казвам само аз като, естествено пристрастен) фен на нашите), но е мнение и на чужденци-професионалисти във волейбола, а те едва ли имат някаква полза да ни четкат незаслужено
За емоциите, психиката и мотивацията - е, поне от липса на емоции не можем да се оплачем , защото ако ги нямахме, щеше да има повече психика - т.е. СТАБИЛНОСТ и МОБИЛИЗАЦИЯ Затова много странно и учудващо ми прозвуча ЛЕКО ПОДИГРАВАТЕЛНОТО предложение при едно предишно наа...не да бъде назначен психолог и за мъжкия национален отбор , защото ако се работи професионално в това отношение (което не съм сигурна, че може да се осъществи в България с оглед на широко разпространената система на "свинските черва") е нещо, което е доказано, че работи, защото е абсолютно рационално, обективно установимо и, следователно, практически осъществимо. Просто ми се е случвало така, между другото, да прехвърля някой и друг материал по въпроса, и твърдя, че е почти същото като разработката и изпробването на ново лекарство- никакви магии, никакви измами.....

Виж за мотивацията - вече не знам какво да кажа, има ли я , няма ли я, не съм сигурна , не съм там, мога да съдя само по косвени признаци (настроение на отбора, жестове, реакции), така че ....ако някой знае повече-нека да каже.... Пък и в това отношение един (истински) психолог би могъл да направи много-например от една нагласа тип: Е, ама сме много готини и добри , "тимът ни не е за 500 $, а за 500 000 $" (т.е. МОЖЕМ да го направим) , да се стигне до идеята: Дайте да се стегнем и наистина да ги вземем тези 500 000 $!!! (ДА ГО НАПРАВИМ)

Не знам дали правилно съм разбрала намека ти за нареждането на състава, но ако е това, за което си мисля
И ако е така, тогава цялото това джуркане просто си е поредното хвърляне на прах в очите , което определено на нас ни къса нервите с безсмислено изгубени мачове, и което е по-лошото определено съсипва мотивацията и дисциплината на младите (а и не само на тях)

За Кияц-не мога да кажа дали е добър професионалист или не е (някои хора от форума твърдят, че е най-добрият в България), но ако наистина той е добър професионалист, значи МУ ЛИПСВА ХАРАКТЕР . Защото професионалист с характер, който държи не само на парите си, но и на реномето си, не би допуснал аз (която съм някоя си, т.е. никоя) да мога да предположа с голяма доза вероятност състава .

От моето уравнение аз си вадя следните изводи

Миналата година за Лигата момчетата си спечелиха мачовете на базата на технически умения и сработеност от предшни времена, мачове и треньори+емоцията, че отново са в играта , а онзи мач в Подгорица и заради младоците , които май за пръв и единствен път Кияц рискува да им даде шанса да се докажат не само за 4-5 мин.
... а загубиха някои от мачовете поради причините, за които си знаем и може би (не съм съвсем сигурна ) един, защото Юни е изключително неподходящ месец за игра на национали, сред които има толкова много представители на зодия Близнаци

Тенденцията за срив в играта, за която вече писах, за мен се дължи на всичко изброено и обсъждано досега и сега във форума Основата (играчите) си ги имаме, ако поне 2-3 от проблемите ги няма, наистина малко отбори могат да ни се опрат

Искрено се надявам да има движение НАПРЕД и НАГОРЕ, защото и ТЕ, и НИЕ го заслужаваме-пък дано поне някой "ОТ ТЯХ" да хвърли поглед на нашите спорове и ДА ПРЕДАДЕ НАТАТЪК поне желанието и подкрепата, защото с друго ние не можем да им помогнем



Тема Re: ЧУДЕСНИ РЕЗУЛТАТИ ПОСТИГА НАЦИОНАЛА ПРИ МЪЖЕТЕнови [re: bugi_bugi]  
Авторkuki (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 18:49



Bugi_bugi много лъжеш Bugi



Тема Re: ЧУДЕСНИ РЕЗУЛТАТИ ПОСТИГА НАЦИОНАЛА ПРИ МЪЖЕТЕнови [re: kuki]  
Авторbugi_bugi (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 19:43



Вероятно съм доста тъпичка, но имам нужда от допълнителни обяснения...



Тема Re: Към big sis и bugi bugiнови [re: xaйдe вcичkи]  
Авторbugi_bugi (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 19:47



Както big_sis е разяснила, май темата е вече обсъждана доста и аз се отказвам.... Колкото до шефа ми, той не е надут и дори си е пич в някои отношения, ние сме си криви ,че си създаваме лош имидж (и въобще не става въпрос за волейбола в случая)



Тема Re: Към big sis и bugi bugiнови [re: bugi_bugi]  
Автор bugi_bugi ("лошата")
Публикувано18.05.04 21:53



А и още нещо...всъщност гърците се надуват, доколкото става въпрос за волейбол и мислят, че това е спорт в който те ще са сила в бъдеще, а ние сме сила в минало време... И в това, колкото и да ме дразни, има известен резон... Колко от значимите ни състезатели са минали през гръцкото първенсто...май почти всички...без "почти"-то... В Гърция инвестират в тоя спорт, мислят го и го развиват....Ние още вярваме в добрата стара традиция и се приемаме за "традиционно" силни.... Аз вярвам в момчетата, но не трябва да се осланяме на дадености, такива няма.... И за да не ни се пъчи тоя и оня трябва нещо съвсем дребно - ПОСТОЯНСТВО, което означава да се държим различно от това "като българи", защото "като българи" означава непостоянно на всички езици...за съжаление....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.