Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:07 12.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Кредитен лимит при Vivatel ?!нови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.01.09 21:30



Парил съм се. И за това съм параноичен и очаквам от всеки оператор да направи чудеса от храброст но да ме прецака.
Разбира се винаги ще има - ама то там с дребния шрифт, ама то ние в полза на клиента, ама то системата не може....
Кредитния лимит би трябвало да бъде и в полза на абоната.
И вашата система колкото и некадърно да е направена (защото не можела да не праща СПАМ, не можела да уведомява за промени в кредитния лимит, неможела да се съобрази с желанието на клиента за фиксиран лимит) може да бъде направена да спира разговорите при изтичане на кредитния лимит а всяка промяна да бъде с изрично допълнение към договора. Така де - много добре се справя със спиране на изходящите при изчерпване на кинтите в картата.

Има само един проблем - ще намалеят прецаканите клиенти - тоест приходите на Вивател.
В края на краищата ако има желание ще има и решение. Ако няма желание - ще има чудно хубави обяснения.
Твоите наистина са много добри.
А е толкова просто - още първия договор може да предложи на клиента избор - фиксиран кредитен лимит или увеличаващ се според ваши правила.

Но няма начин да позволите на клиентите си да контролират каквото и да е.
Пак казвам - увеличения кредитен лимит може да подлъже клиента да навърти по голяма сметка, или ако телефона бъде откраднат - може да причини сериозни щети.
Между другото ако сме в нормална държава подобен разговор въобще не би могъл да възникне.
Но - това независи от теб. Просто в случая защитаваш незащитима кауза.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Кредитен лимит при Vivatel ?!нови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.01.09 21:35



И никакви договори.


Независимо какви червейчета са закачени на кукичката.
Защото аз мога да си позволя да не съм бдителен изобщо. Мога да си говоря без да се притеснявам че ще навъртя повече от колкото съм преценил.
Така де - бдителен съм само когато тръгнат да ме омайват.
Между другото и при банките има кредитен лимит. Ама той защитава и клиента за разлика от кредитния лимит при вас.

Bеer? Mоre?



Тема Re: Кредитен лимит при Vivatel ?!нови [re: bira_more]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано13.01.09 11:03



Откраднат/загубен телефон може да нанесе щети само ако ползвателя е ламеруга или е на мачу пикчу в царевичака... инак се звъни на оператора и картата остава без изходящи за минута.
Е това на Мтел де - с клиентския номер



Welcome to the real world!



Тема Re: Кредитен лимит при Vivatel ?!нови [re: Mopфиyc]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано13.01.09 13:22



при вивател с отговора на "тайния" въпрос.
кой ше ти помни клиентски номер?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Кредитен лимит при Vivatel ?!нови [re: StefanPan]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано13.01.09 14:47



А за тая цел си има начини


Тайния въпрос като технология е по-податлив на социален инжинеринг, иначе пак е добро решение.

Welcome to the real world!



Тема Re: Кредитен лимит при Vivatel ?!нови [re: Mopфиyc]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.01.09 15:49



А бе вие да не би непрекъснато да си гледате телефона, или да го държите в ръка?
Достатъчно е да разбереш 1 час след кражбата че е откраднат, за да се видиш в чудо от сметката.
50 минути със сателитен телефон - много може да те увътри, ама много.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Кредитен лимит при Vivatel ?!нови [re: bira_more]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано13.01.09 16:30



Това би означавало някой да го открадне само заради това... много малко вероятно.
Виж всеки си прави сметката колко риск може да понесе, ако толкова ме беше страх, че някой дебне да ми открадне телефона за да говори със сателит щях да му включа пълното заключване - а иди го активирай без мен



Welcome to the real world!



Тема Re: Кредитен лимит при Vivatel ?!нови [re: Mopфиyc]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.01.09 18:09



Ми един час с импулсни телефони също е радост за душата.
Както и да е - ако единствения начин да ограничиш максималната сметка е с предплатена карта - така да бъде.

Бях си посял телефона до колата. И си стоял цяла нощ до нея. Е беше ме яд че съм го затрил, ама нямах притеснения че могат и да ме увътрят. Та на обед другия ден си го намерих.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Кредитен лимит при Vivatel ?!нови [re: bira_more]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано13.01.09 18:20



Засега това с фиксирания кредит, аз няма как да го предложа, нали се сещаш?

Иначе идеята е добра. Но ако трябва аз да правя абонамент на Станчо от село Мамин Дел, ще му регистрирам данните в системата и пак ще се обадя на колегите да проверят дали има задължения към някого, така че в крайна сметка, те определят, не аз, дали ще пусна услуга на Станчо от Мамин Дел или няма, за кредитен лимит пък не ми се говори, разбира се от самосебе си, надявам се, че това не зависи от мен.

www.jeff.bg

Тема Re: Кредитен лимит при Vivatel ?!нови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор little_android (androida)
Публикувано13.01.09 18:23



Въпроса е, че съм си ги решавала и всичко е минавало тихо и кротко, в моя полза
По принцип не изках да се намесвам, но като прочетох горе посоченото ми хрумна не би ли могла да ми помогнеш и на мен. Щом се си успявала да разрешиш всички проблеми с Вивател. Може би не е лошо да ти пиша на лични. Ако имаш желание да научиш за проблема ми ще ми бъде приятно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.