Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:29 22.05.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Кредитен лимит при Vivatel ?!нови [re: Milen.Shark]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.01.09 16:52



Симпатия - с гаджетата. С Вивател - симпатията е една - тяхната към твоите кинти.



Млад си. Ще ти мине.
Но е добре че имаш желание да им вгорчиш поне малко живота.
Между другото - и аз си поиграх на времето та макар и малко успях да вгорча живота на Глобул.
На Вивател - с по малък успех.

Bеer? Mоre?



Тема Re: Кредитен лимит при Vivatel ?!нови [re: Milen.Shark]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано09.01.09 07:49



Кредитния лимит се увеличава всеки месец и отдел "кредитна проверка" въобще не е отдел, който работи с клиенти. Те проверяват коректен ли си бил през изминалите осем месеца, ако евентуално решиш да си направиш нов абонамент.



Какво да ти кажа ... да ти имам проблема Извинявай, че така реагирам, не искам да те обидя, но всекидневно се срещам с хора, които искат по-голям кредитен лимит и се оплакват, че този, който имат, не им стига. За първи път чувам обратното.

Посочената сума в договора, 50 лева, е стартов кредитен лимит. Хората в днешно време са мобилни и пластични - примерно, представи си, по празниците тези 50 лева не ти бяха стигнали за новогодишни ображдания и смс-и? И ти бяха спрели телефона на връх празника?

Затова има автоматично меню, през което можеш да си проверяваш сметката ... Дори не е необходимо да разговаряш с оператор, за тази цел и да чакаш.

Това с чакането на 123 все още не го разбирам и нямам случай с чакане повече от 3-5 минути. Но безплатното в България е много харчено и такова забавяне го разбирам някак.

www.jeff.bg

Тема Re: Кредитен лимит при Vivatel ?!нови [re: Milen.Shark]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано09.01.09 08:16



Успех!



Само между другото, искам да кажа, че ... всички обаждания се записват.
И грубостта и затварянето на телефона, които се приписват, ми се струват някак несъответни. Или ако е имало такива изпълнения, въпросните колежки вече не са си на постовете. Ако това ще донесе комфорт на някого - казвам го.

Както написах по-долу, за първи път срещам такъв случай като твоя. Но се опасявам, че няма да постигнеш успех в това отношение. Не можеш с нищо да докажеш, че смс не ти е изпратен ... Отделно от това увеличаването на кредитен лимит не се прави от хора, а от система, предполагам. То е все едно някой да цъка копчето, за да спира изходящите на неплатилите в срок - абсурдна работа. Само помисли, преди да предприемеш действия. И си проверявай сметката ... А като си получиш фактурата, погледни какво пише в нея. Понякога и хората грешат, а какво остава за системите за изчисление

Не знам дали съм споделяла тук един случай на една клиентка на Together, на която и бяха таксувани 500-те минути. Дойде дамата с разпечатката, чухме се с оператор и всичко беше о.к. Хубаво е човек да си търси правата, но да не гони вятърни мелници, защото ... винаги могат да те питат - а вие през този един месец не се ли сетихте да проверите движението на вашата сметка? Има логика в този въпрос, отговорните към парите (и принципите си) си хора, правят така

www.jeff.bg

Тема Re: Кредитен лимит при Vivatel ?!нови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор cyg (<>)
Публикувано09.01.09 10:03



...а вие през този един месец не се ли сетихте да проверите движението на вашата сметка?

Клиента не е длъжен да го прави, така че това е излишен въпрос и може да се сметне за агресивно поведение. Вивател пък е длъжен да уведомява клиента за промени в кредитния лимит и за неговото достигане. Сега разбираш ли къде е проблема?

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Кредитен лимит при Vivatel ?!нови [re: cyg]  
Автор dnk_27 (непознат )
Публикувано09.01.09 13:46



Аз също мисля,че момчето има право./ако действително така пише в договора/.Договорите би трябвало да се спазват двустранно,а не операторът като по-силен да си защитава само своите интереси.Какво означава"не можеш да докажеш,че не са ти пратили смс"?А вие можете ли да докажете обратното?!-последното е към Замундата.А пък и съвсем некоректно и несериозно звучи това отстрани.Ние не бихме могли сами да докажем и че не сме изговорили определени суми.Честно казано,твоите реплики ,Замунда,разклатиха доверието ми към Вивател.Ще си стоя на предплатени карти-и без това така съм по-спокойна.
Мисля,че проблемът на българите е, че си кютаме за всичко.Ето и сега-"да ти имам проблема".Ами проблем си е-днес се е случило на него ,утре-на някой друг.Уви,няма гражданско общество в Бг и това си е!Дерзай ,момче!Надеждата ми е в младите.Навремето ние мръзнахме по площадите да посрещаме демокрацията...Не я докарахме кой знае докъде,но все пак...Сега вие трябва да продължите.Та дано се събуди най-сетне българинът и почне да си гледа съвестно работата и да си спазва правилата,които сам си е написал!!



Тема Re: Кредитен лимит при Vivatel ?!нови [re: cyg]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано09.01.09 14:36



Не, не разбирам.
Обясни ми пак



www.jeff.bg

Тема Re: Кредитен лимит при Vivatel ?!нови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.01.09 14:39



Така е. Ама да речем човека е млад, ентусиазиран и доверчив. Счита че Вивател са порядъчна компания с надеждна система и е направил невероятната глупост да мине от предплатена карта към договор.
Докато е бил на карта - вивател са били коректни а системата им е работела като часовник. Свършват кинтите - и системата почва да го предупреждава на всяко обаждане че кинтите намаляват. Бачка като швейцарски (ама от най-качествените) часовник. И след това му клъцва достъпа.
И човека решил и повярвал на някоя кака като теб, дето умее да омайва.
И се оказва че системите можело да грешат. Кредитния лимит не е баш като парите в картата. Каката пропуснала да го открехне за това с каква лекота може да се овътри.
Та - всичко е в интерес на оператора. Колкото и да се усмихваш - системата бачка перфектно когато трябва именно в посоката в която трябва за благото на оператора.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Кредитен лимит при Vivatel ?!нови [re: cyg]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.01.09 14:40



Вивател умеят перфектно на уведомяват. Направо безгрешно. Ама само когато е в техен интерес.
До колкото в техен интерес е всеки да бъде предразположен да се набута максимално - разбира се няма да предупреждават. Да не им е изпила чавка акъла?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Кредитен лимит при Vivatel ?!нови [re: dnk_27]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.01.09 14:42



Така е - нямаме гражданско общество, а съда е много благоразположен към операторите.
Ако беше в някоя законова държава - малко оператори ще си позволят подобни ебавки.

Bеer? Mоre?




Тема Re: права синови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано09.01.09 14:43



малко е нелепо да обвиняваш някой друг, че си си изхарчил парите.
но от друга страна е редно да те уведомвяват при промяна на кредитния лимит.
могат да ти увеличат лимита, без искане от твоя страна и без да те уведомят. специално питах по този въпрос на 123. правят го служителите от отдел "Кредитни лимити и плащания", не системата. :)

------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.