Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:29 03.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Най-накрая нови цени за бизнес...  
Автор mimosh ()
Публикувано03.07.08 11:55



...абонати




Прекомерната употреба на LINUX води до пристрастяване!

Редактирано от mimosh на 03.07.08 11:56.



Тема Re: Най-накрая нови цени за бизнес...нови [re: mimosh]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано03.07.08 23:44



И както обикновенно по ниски цени до чуждите мрежи, отколкото чуждите мрежи в собствената си мрежа





Тема Re: Най-накрая нови цени за бизнес...нови [re: DTMF]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано04.07.08 12:01



Я пак, че не го разбрах това?
42 ст. по-ниска цена от 39 ???
Това за първите колонки на Вивател - Профи и Мтел - Галактика



Welcome to the real world!



Тема Re: Най-накрая нови цени за бизнес...нови [re: Mopфиyc]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано04.07.08 15:26



Нещо ти е крив калкулатора),минутата с който и да е е 15ст с профи плановете.



Тема Re: Най-накрая нови цени за бизнес...нови [re: DTMF]  
Автор Mинaвaщ ® (мозъчноувреден)
Публикувано04.07.08 18:57



И както обикновенно по ниски цени до чуждите мрежи, отколкото чуждите мрежи в собствената си мрежа

И както винаги никакъв интерес у потенциалните абонати. Хеле пък бизнес такива, които залагат на сигурното, не на йовтинкото





Тема Re: Най-накрая нови цени за бизнес...нови [re: Mинaвaщ ®]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано05.07.08 00:28



Нещо статистика ли имаш за интереса ?





Тема Re: Най-накрая нови цени за бизнес...нови [re: DTMF]  
Автор Mинaвaщ ® (мозъчноувреден)
Публикувано05.07.08 12:24



именно


било чрез преносимост, било чрез нови абонати, било чрез малко "черна магия" големите трупат по малко абонати, но вива - не.
знам, че ще ти е неприятно и ще се измееш, ама пък кво ми пука на мен - вива още нямат милион абонати, то затова и плямпат по коя ли не тема пиарите и шефовете им, но никой не казва и смътна информация колко абонати имат.
това телеком.оператор вече трета година да не казва колка са абонатите му би трябвало да предизвика сериозно учудване; все едно спортист да крие какви отличия е спечелил.

и още малко инфо - изчаквайте и се ослушвайте. бтк пак е за продан и скоро ще се наложи да пуснат пак нещо наистина запомнящо се за да поизлъжат малко наивници на куп и да отчетат рязък тренд нагоре за абонатите си през предхождащото преговорите/пазаренето тримесечие

ти да подкрепиш с нещо обратна теза или пак само ще се похвалиш с двайсете си карти, дадени вместо премии?

Редактирано от Mинaвaщ ® на 05.07.08 12:27.



Тема Re: Най-накрая нови цени за бизнес...нови [re: Mинaвaщ ®]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано05.07.08 14:33



Ок,няма проблем ще ти кажа макар че не заслужаваш

Значи по официалната статистика трите оператора изкараха данни че са привлекли по около 400-500 абоната което разбира се не е вярно.
Имам информация за една от най големите строителни фирми по черноморието която скоро си пренесе всички номера от мтел на вивател, а само персонала на фирмата наброява няколко стотин абонати...А лапни шараните да вярват на статистики )



Тема Re: Най-накрая нови цени за бизнес...нови [re: DTMF]  
Автор Mинaвaщ ® (мозъчноувреден)
Публикувано05.07.08 17:21



наброява няколко стотин абонати
Ташак ли си правиш?
Знаеш ли, че МТел отново осъвремени офертите си към МВР и МО, които така и така са си към тях? Това са над 90000 + цивилните, значи над 100000 човека. И всеки има право на до 4 карти и много хора се възползват. Да не споменавам, че всички в даденото министерство са група и ти е ясно как говорят, всъщност едва ли ти стига фантазията как точно.
И Глобул имат оферта към тези ведомства.
А аз лично съм виждал и от Вивател за МВР, МО и съда. Условия, които и на служителите си не предлагат, смятай колко ценен таргет са, но няма информация полицай, овенен или съдя с Вивател


А условията бяха за некви 3-6 лв./месец дават стотици минути в целия Вивател и БТК, после по 1-2 ст./мин и нещо от рода на 12-15 ст. към другите оператори. Ако можех да се докопам, бих си взел една такава карта, ама като няма интерес, даже и познанствата не помагат. Очевадно с МТел им е по-изгодно като цяло.

А ти ми приказваш за някакви си кирливи под 1000 пренесли се.
Смешки

Редактирано от Mинaвaщ ® на 05.07.08 17:24.



Тема Re: Най-накрая нови цени за бизнес...нови [re: Mинaвaщ ®]  
Автор immortal_bg (Българин)
Публикувано05.07.08 18:10



Човека има рекламна политика...нека си говори!! Всеки има право на глас!! Но все пак не всеки говори смислени неща!! Факта си е факт!! Вивател не могат по никакъв начин да достигнат М - Тел и Глобул и това си е реалността!! Но нали знаеш всеки вижда и чува това което той иска!!

България над всичко


Тема Re: Най-накрая нови цени за бизнес...нови [re: DTMF]  
Автор cyg (<>)
Публикувано05.07.08 18:39



...А лапни шараните да вярват на статистики... предоставени от DTMF

.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Най-накрая нови цени за бизнес...нови [re: cyg]  
Автор immortal_bg (Българин)
Публикувано05.07.08 18:48



Ами да и аз да работя за някоя компания няма да покажа нейните минуси а ще говоря само в положителен аспект нормално е...ето го прострастието!!



България над всичко

Тема Re: Най-накрая нови цени за бизнес...нови [re: Mинaвaщ ®]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано06.07.08 00:23



Полицаите са си били на Мтел,това че са останали на Мтел не говори нищо за статистиката на преносимостта. Явно някой откланя темата в друга посока.



Между другото офертата на полицията изобщо не е добра,отпуснали са им 30 до 50 минути извън групата и това е. Някой техен шеф е гушнал някой лев да преподпише офертата на "уж" по добри условия



Тема Re: Най-накрая нови цени за бизнес...нови [re: DTMF]  
Автор immortal_bg (Българин)
Публикувано06.07.08 13:24



Пак си виждаш нещата от твоята гледна точка...официално има такива тарифни планове но нали знаеш какво пише в общите условия на всички мобилни оператори...за бизнес и корпоративни клиенти също и полиция, МО и др. представителите им могат да отидат с личния си консултант в БЦ и да се договорят за предоставените им услуги и цени!! Капиш!!

България над всичко


Тема Re:нови [re: immortal_bg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано06.07.08 17:16



"Но нали знаеш всеки вижда и чува това което той иска!!"

Именно!
Разни упорити говеда упорито и тъпо продължават "да не виждат" по-добрата изгода от услугите на вивател и продължават да реват колко им готино ментел да им реже главите, а глобул да им врътка византийските си номера. абонатите на вивател били малко - ми хубуу, за това и пуснаха програми с цени към останалите оператори, по-ниски от цените на същите тези оператори в собствените им мрежи извън група.

на един повечето му приятели били на ментел, на друг - на циганобул. е, да си избират приятелите според оператора. аз не искам за себе си това - затова ползвам вивател.

впрочем, в момента съм на място, където какъвто и да било нет е немислим. затова си цъкам на лаптопа през мобилния. абсолютно безплатно. вивател ми подаряват всеки месец по 50 МБ, за тоя месец са ми се събрали 75 (1 МБ и при трите оператора извън пакет е 1.80 лв!). напълно достатъчни два-три пъти седмично да си прегледам пощата, да драсна някое друго писмо, да прецапам през форумите, да убия малко време и да се посмея с разни упорити мазохисти.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re:нови [re: StefanPan]  
Автор immortal_bg (Българин)
Публикувано06.07.08 20:35



Интересно...адвокат си имаме тука!! Карай!! А отговори ми на въпроса защо Вивател не могат да напреднат с клиентите си?!?! И по внимателно с изразите все пак да си запазим добрия тон на общуване!!



България над всичко

Тема Re: Най-накрая нови цени за бизнес...нови [re: immortal_bg]  
Автор moDem ()
Публикувано06.07.08 20:38



Дразниш ме супер много с тъпите си изказвания. Хадида в такъв случай да се закрият мобилните оператори и да остане само мтел и глобул. Помниш ли какви бяха цените? За мен е най важното да говора евтино. Иначе съм с мтел мклас за столичен инспекторат и вивател бонуси безкрай. Има нужда от 3 и 4 и незнам колко играча за да се намалят цените.

Живота е низ от груби събужданя


Тема Re:нови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано06.07.08 23:30



1,80 лв е само при вивател,при останалите в най добрия случай цената на МБ е 2.4лв. И аз съм на метална тарифа , знам как е





Тема Re:нови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано06.07.08 23:36



ОК,сега чакаме да ни кажеш кой полицай е успял да си договори по изгодни условия освен 30 минути извън групата )



Тема Re:нови [re: immortal_bg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано07.07.08 00:40



за изразите се извинявам, поувлякох се, признавам.

не съм адвокат. истината е, че пазара на мобилни услуги беше пренаситен още преди старта на вивател. не разполагам с никакви стстистики, но по моето скромно мнение от клиентите на вивател процента на ползващите за първи път мобилни услуги е много малък. почти всички преди това са били клиенти на другите два оператора. при един наситен пазар, при една инертност на същия този пазар, в условия на стартиращ етап, сам разбираш колко трудно е набирането на клиенти. вивател правят това, което нито мтел, нито глобул бяха принудени да правят на старта. мтел продаваше симките за две минимални заплати едната, минутата вече не си спомням. глобул навлязоха на един относително развит мобилен пазар с достатъчно недоволни от монополиста клиенти, които с нетърпение чакаха да го сменят. и имаше къде много много надолу да падат цените. всичко това се случи много преди да стартира вивател. затова и при старта не се получи дългоочкваното шоково спадане на цените. в тези условия при относително ниски цени на продукта (сравнено с началото за мтел и съоветно за глобул) вече три години вивател се опитва да се смести някак си на пазара. да прави фундаментални инвестиции и за кратки срокове да достигне покритието и възможностите, които имат останалите два оператора. пак при тези условия вивател предоставят наистина изгодни условия, каквито другите два оператора не предлагат. за да се преборят с инертността на хората, с нагласата "аз говоря предимно със...", която може да изиграе доста лоша шегичка.

сайг беше казал нещо много важно - няма универсално решение, всеки преценява за себе си кое му е най-изгодно.
аз те уверявам, че в сегмента "сметки 40 - 50 лв." най изгодно е при вивател. аз например говоря на 22 ст. на минута към всички. за целта затварям всеки месец 40 лв. но пък за тази си жертва получвам като компенсация 50 МБ мобилен.
не съм водил наблюдения за другите сегменти. но към момента в сегмента "20 лв." пак вивател избива рибата май - с летните промоции за предплатените цената е 25 ст. към всички оператори. всички, разбираш ли. това е свобода. няма тюхкания оня на мтел, пък аз съм на глобул, пък оня не ми е в групата, пък не знам какво. просто говориш, без да се притесняваш. на цената на едно евтино кафе за две минути, например.

ако тръгнеш да смяташ - да, вероятно ще ти излезе по-евтино, там където си. ограничен в групата, ограничен от мрежата на мобилния си оператор, ограничен от "всичките ми контакти са на мтел/глобул". и бих се съгласил с тебе. но това не е за мен. не искам такива ограничения.
ако ме питаха мене от вивател, рекламното им послание трябваше да се състои от две думи - БЕЗ ОГРАНИЧЕНИЯ.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re:нови [re: DTMF]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано07.07.08 00:49



бях останал с впечатлението, че и глобул смъкнаха на 1.80. а предполагах, че и ментел са ги последвали. за това
значи пак вивател.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Най-накрая нови цени за бизнес...нови [re: DTMF]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано07.07.08 12:20



Моля, я да видя как става тоя номер.. от 42 ст. навън да ги направиш 15?

Welcome to the real world!




Тема Re: Най-накрая нови цени за бизнес...нови [re: immortal_bg]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано07.07.08 12:27



По-скоро политиката му е - да зарибим шараните, че да имаме файда от тия служебни карти, доста йофтинко се продава



Welcome to the real world!



Тема Re: Най-накрая нови цени за бизнес...нови [re: Mopфиyc]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано07.07.08 13:17



шараните са зарибени отдавна. от ментел и циганобул. останалите, свободните хора са на вивател.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Какво направихте...нови [re: mimosh]  
Автор mimosh ()
Публикувано07.07.08 14:02



... от едно просто съобщение. Тръгнахте да защитавате тоя и оня оператор.
`секи да си ходи про който си иска оператор, нали за това е конкуренцията - да ползва всеки каквото му е изгодно.

За господата писали по-горе тарифа Профи 80: 80мин към всички на цена 14,40лв. Доколкото позволяват скромните ми познания по математика това са си има няма 18ст/мин.
Не разбрах защо се визираха 40ст след като изрично беше упоменато че в пакета цената е под 20ст, а е нормално извън пакета колкото ти е по-малка таксата, толкова по-скъпи да са ти разговорите.

Дайте да примери за цена под 15лв на пакет на другите оператори да сравним и да видим, като сте такива многознайковци!!!



Прекомерната употреба на LINUX води до пристрастяване!

Тема Re: Най-накрая нови цени за бизнес...нови [re: StefanPan]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано07.07.08 15:32



Май да ти тегля една майна ама каруцарска ще е най-смисления отговор който заслужаваш.
Позволяваш си да доказваш тезите си с обиди/квалификации към/на опонентите... сигурен признак, че нямаш грам доводи.
Мислиш на принципа - да не настина и да не се мина нали?
Е минават те ежедневно, споко... мобилния ти е най-малкия проблем.
А ДТМФ се хвали отдавна, че рекламира Вивател за да има повече хора с които да си ползва минутките от примоциите... е това ако не е йовтино продаване здраве му кажи!

Welcome to the real world!




Тема Re: Какво направихте...нови [re: mimosh]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано07.07.08 15:52



Прави толкова ако ги изговаряш всеки месец.
А ако ти остават... какво се случва?
Няма лошо в свалянето на цените, лошото е, че няколко души тук се държат като селски тарикатчета стил аднрешко 2 ри и това дразни.
Иначе колкото повече конкуренция толкова по-добре за всички



Welcome to the real world!



Тема Re: Най-накрая нови цени за бизнес...нови [re: Mopфиyc]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано07.07.08 16:00



Митак ?!



тегли, щом така ти е кеф.

но. не приемам обвиненията, че използвам обиди и квалификации. там, където допуснах това, се извиних. нищо, че беше в тон с общия тон на разговорите.

конкретно за шараните - използвах квалификацията именно от твоя постинг. и сложих усмивки. за да напомня за закачливостта на разговорите.

не доказвам никакви тези. казвам нещата каквито са. мисля, че най-малко мен може да обвиниш в некоректност и необективност. още повече, че по никакъв начин не съм свързан с БТК груп.

нещо неясно? можеш да замениш каруцарската със "абе майтап ве, кво се връзваш". съгласен?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Какво направихте...нови [re: Mopфиyc]  
Автор nakogomupuka (непознат )
Публикувано07.07.08 16:03



Ти как наскача на вивател, все едно си от заинтересуваните лица в конкуренцията.
Аз пък мога да ти кажа,че сме минали и през трите мобилни оператори като фирма.И най-доволни сме от Вивател.А сега с тази нова оферта нещата стават направо нереално добри.Минаваме 14 от картите в пакета на ПРОФИ600.За сумата от 88,80 лв с вкл.ДДС получаваме 600 минути към всички мрежи.И тези минути на практика ние си ги изговаряхме и до сега.Като разделим сумата на ползваните минути се получава малко над 0,14 лв. с вкл ДДС.Кой друг оператор предлага такава цена за разговори?Та нали само до преди месеци за да разговаряш чрез стационарния с телефони от провинцията които са отдалечени на повече от 100 км. от твоята централа се плащаше 0,132 лв.С вкл.ДДС за минута.А сега ние вече ще заплащаме почти същата цена за мобилни разговори.Представяш ли си?



Тема Re: Най-накрая нови цени за бизнес...нови [re: mimosh]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано07.07.08 17:03



и .

това са две съпоставими като такса оферти. обърнете внимание, че за вивател цените са посочени с включен ДДС, а при мтел - без ДДС. обърнете внимание, че при вивател е посочено като изискване мин. срок от 1 година. при мтел - са дадени две цени на тарифата бизнес класа В. естествено трябва да се гледа тази за 1 годишен договор. сравнявайте. и преценявайте сами. обърнете внимание на разговорите в група за двете оферти само. за останалото кво да говорим? а, мтел дават 600 мин. в мобилен VPN. каквото и да значи това. :)

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Най-накрая нови цени за бизнес...нови [re: StefanPan]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано07.07.08 17:46



Хм, не мога да се сетя кой си


Извинявай за острата реакция, ама се начетох на подобни обяснения за избора на това или онова включая операторите.
ДТМФ си знае защо го иронизирам така... оптивал се е нееднократно да ме агитира.
Но явно никой тук не желае да приеме гледната точка, че човек може да е съгласен да плати повече... ако смята, че си струва.
Да допълня, карам Алфа Ромео при положение, че мога да карам Голф 2 ка на метан - не сравнявам операторите с марките, просто давам пример.
Някои събития са ме убедили, че за момента не мога да разчитам на Глобул или Вивател за друго освен за бекъп.
А за замяната да - прав си, понякога и аз дращя преди да мисля.

Welcome to the real world!

Редактирано от Mopфиyc на 07.07.08 17:49.



Тема Re: Най-накрая нови цени за бизнес...нови [re: Mopфиyc]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано07.07.08 20:38



гив ми файвито :)

и за алфата, и за цялостната ти нагласа към нещата. ей таа логика вече я разбирам.
не разбирам оная, дето става дума за очевидни сравнения в полза на едно или друго, но се отричат на инат.

още веднъж, стискам ти ръка.


без майтап де :)

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Най-накрая нови цени за бизнес...нови [re: Mopфиyc]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано07.07.08 21:14



Ми елементарно е за смятане ,разделяш сумата например 55 лв, на включените минути (360) и се получава цена на минута 14-15 ст





Тема Re: Най-накрая нови цени за бизнес...нови [re: Mopфиyc]  
Автор bTk ()
Публикувано08.07.08 06:23



Искам да допълня два много съществени плюса на вивател:
1- тарифиране на 30 секунди (при мтел 60сек)
2- при вивател минутите се прехвърлят в следващ месец, а при мтел не



Тема Re: Най-накрая нови цени за бизнес...нови [re: bTk]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано08.07.08 09:41



Да не се повтарям:
Някои събития са ме убедили, че за момента не мога да разчитам на Глобул или Вивател за друго освен за бекъп.
От там нататък става компромис с качеството заради цената или със цената заради качеството.
(Не мъкна 2 слушалки, 2 картовите са още недотавни, бекъпа е една предплатена в колана - няма да плащам и 2 такси я).

Welcome to the real world!




Тема Re: Най-накрая нови цени за бизнес...нови [re: DTMF]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано08.07.08 09:51



Аха сметката е вярна само и единствено ако говориш точно толкова колкото са ти безплатните минути.
Разбрах мерси



Welcome to the real world!



Тема Re: Най-накрая нови цени за бизнес...нови [re: StefanPan]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано08.07.08 09:56



Очевадни сравнения но на какво, само на цени... а не всичко се определя от цената нали



Welcome to the real world!



Тема Re: Най-накрая нови цени за бизнес...нови [re: bTk]  
Автор moDem ()
Публикувано08.07.08 11:33



Само да вметна тука, че мтел мен ме таксува на 30 секунди първоначално и после на 1 секунда. Зависи си от плана. За бг най-добрата ми комбинация е бонуси безкрай и мтел.

Живота е низ от груби събужданя


Тема Re: Какво направихте...нови [re: Mopфиyc]  
Автор moDem ()
Публикувано08.07.08 11:36



Иначе 5 кожи щяха да смъкжат от потребителя. Всеки да използва това което му е изгодно.

Живота е низ от груби събужданя


Тема Re: Какво направихте...нови [re: moDem]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано08.07.08 11:47



Хименно.
Ако може и 4 оператор... да идва



Welcome to the real world!



Тема Re: Какво направихте...нови [re: Mopфиyc]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано08.07.08 15:26



не знам, ама ми се струва, че няма хляб и за четвърти оператор.
то сега и за третия няма много.
може би трябва да паднат още цените на инвестиционните и разни други разходи, свързани с техниката и технологиите, за да станат мобилните услуги толкова достъпни, че да нарастне осезателно обема на потреблението, като се запази и нормата на печалба, необходима за оцеляването на всяка една компания.
но на този етап като цяло сме все още на "цък цък, язък! изхарчих цяла минута".

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Какво направихте...нови [re: StefanPan]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано08.07.08 15:37



Хляб има, проблема със цените на разговорите е главно в интерконекта.
Ако цената на интерконекта се намали до тази на разговор в собствена мрежа, пазара ще се промени драстично.
И това може да стане по регулативен път...
Третия оператор просто има антипазарна логика за мен, удари в масата оферта Бонуси Безкрай за трупане на абонати... а после спа дълъг зимен сън.
Много хора просто ги отписаха като видяха как говорят едно, а вършат друго.
Не съм богаташ, ама много отдавна не си броя минутите като говоря.

Welcome to the real world!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.