Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:07 22.05.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Най-накрая нови цени за бизнес...нови [re: DTMF]  
Автор cyg (<>)
Публикувано05.07.08 18:39



...А лапни шараните да вярват на статистики... предоставени от DTMF

.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Най-накрая нови цени за бизнес...нови [re: cyg]  
Автор immortal_bg (Българин)
Публикувано05.07.08 18:48



Ами да и аз да работя за някоя компания няма да покажа нейните минуси а ще говоря само в положителен аспект нормално е...ето го прострастието!!



България над всичко

Тема Re: Най-накрая нови цени за бизнес...нови [re: Mинaвaщ ®]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано06.07.08 00:23



Полицаите са си били на Мтел,това че са останали на Мтел не говори нищо за статистиката на преносимостта. Явно някой откланя темата в друга посока.



Между другото офертата на полицията изобщо не е добра,отпуснали са им 30 до 50 минути извън групата и това е. Някой техен шеф е гушнал някой лев да преподпише офертата на "уж" по добри условия



Тема Re: Най-накрая нови цени за бизнес...нови [re: DTMF]  
Автор immortal_bg (Българин)
Публикувано06.07.08 13:24



Пак си виждаш нещата от твоята гледна точка...официално има такива тарифни планове но нали знаеш какво пише в общите условия на всички мобилни оператори...за бизнес и корпоративни клиенти също и полиция, МО и др. представителите им могат да отидат с личния си консултант в БЦ и да се договорят за предоставените им услуги и цени!! Капиш!!

България над всичко


Тема Re:нови [re: immortal_bg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано06.07.08 17:16



"Но нали знаеш всеки вижда и чува това което той иска!!"

Именно!
Разни упорити говеда упорито и тъпо продължават "да не виждат" по-добрата изгода от услугите на вивател и продължават да реват колко им готино ментел да им реже главите, а глобул да им врътка византийските си номера. абонатите на вивател били малко - ми хубуу, за това и пуснаха програми с цени към останалите оператори, по-ниски от цените на същите тези оператори в собствените им мрежи извън група.

на един повечето му приятели били на ментел, на друг - на циганобул. е, да си избират приятелите според оператора. аз не искам за себе си това - затова ползвам вивател.

впрочем, в момента съм на място, където какъвто и да било нет е немислим. затова си цъкам на лаптопа през мобилния. абсолютно безплатно. вивател ми подаряват всеки месец по 50 МБ, за тоя месец са ми се събрали 75 (1 МБ и при трите оператора извън пакет е 1.80 лв!). напълно достатъчни два-три пъти седмично да си прегледам пощата, да драсна някое друго писмо, да прецапам през форумите, да убия малко време и да се посмея с разни упорити мазохисти.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re:нови [re: StefanPan]  
Автор immortal_bg (Българин)
Публикувано06.07.08 20:35



Интересно...адвокат си имаме тука!! Карай!! А отговори ми на въпроса защо Вивател не могат да напреднат с клиентите си?!?! И по внимателно с изразите все пак да си запазим добрия тон на общуване!!



България над всичко

Тема Re: Най-накрая нови цени за бизнес...нови [re: immortal_bg]  
Автор moDem ()
Публикувано06.07.08 20:38



Дразниш ме супер много с тъпите си изказвания. Хадида в такъв случай да се закрият мобилните оператори и да остане само мтел и глобул. Помниш ли какви бяха цените? За мен е най важното да говора евтино. Иначе съм с мтел мклас за столичен инспекторат и вивател бонуси безкрай. Има нужда от 3 и 4 и незнам колко играча за да се намалят цените.

Живота е низ от груби събужданя


Тема Re:нови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано06.07.08 23:30



1,80 лв е само при вивател,при останалите в най добрия случай цената на МБ е 2.4лв. И аз съм на метална тарифа , знам как е





Тема Re:нови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано06.07.08 23:36



ОК,сега чакаме да ни кажеш кой полицай е успял да си договори по изгодни условия освен 30 минути извън групата )



Тема Re:нови [re: immortal_bg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано07.07.08 00:40



за изразите се извинявам, поувлякох се, признавам.

не съм адвокат. истината е, че пазара на мобилни услуги беше пренаситен още преди старта на вивател. не разполагам с никакви стстистики, но по моето скромно мнение от клиентите на вивател процента на ползващите за първи път мобилни услуги е много малък. почти всички преди това са били клиенти на другите два оператора. при един наситен пазар, при една инертност на същия този пазар, в условия на стартиращ етап, сам разбираш колко трудно е набирането на клиенти. вивател правят това, което нито мтел, нито глобул бяха принудени да правят на старта. мтел продаваше симките за две минимални заплати едната, минутата вече не си спомням. глобул навлязоха на един относително развит мобилен пазар с достатъчно недоволни от монополиста клиенти, които с нетърпение чакаха да го сменят. и имаше къде много много надолу да падат цените. всичко това се случи много преди да стартира вивател. затова и при старта не се получи дългоочкваното шоково спадане на цените. в тези условия при относително ниски цени на продукта (сравнено с началото за мтел и съоветно за глобул) вече три години вивател се опитва да се смести някак си на пазара. да прави фундаментални инвестиции и за кратки срокове да достигне покритието и възможностите, които имат останалите два оператора. пак при тези условия вивател предоставят наистина изгодни условия, каквито другите два оператора не предлагат. за да се преборят с инертността на хората, с нагласата "аз говоря предимно със...", която може да изиграе доста лоша шегичка.

сайг беше казал нещо много важно - няма универсално решение, всеки преценява за себе си кое му е най-изгодно.
аз те уверявам, че в сегмента "сметки 40 - 50 лв." най изгодно е при вивател. аз например говоря на 22 ст. на минута към всички. за целта затварям всеки месец 40 лв. но пък за тази си жертва получвам като компенсация 50 МБ мобилен.
не съм водил наблюдения за другите сегменти. но към момента в сегмента "20 лв." пак вивател избива рибата май - с летните промоции за предплатените цената е 25 ст. към всички оператори. всички, разбираш ли. това е свобода. няма тюхкания оня на мтел, пък аз съм на глобул, пък оня не ми е в групата, пък не знам какво. просто говориш, без да се притесняваш. на цената на едно евтино кафе за две минути, например.

ако тръгнеш да смяташ - да, вероятно ще ти излезе по-евтино, там където си. ограничен в групата, ограничен от мрежата на мобилния си оператор, ограничен от "всичките ми контакти са на мтел/глобул". и бих се съгласил с тебе. но това не е за мен. не искам такива ограничения.
ако ме питаха мене от вивател, рекламното им послание трябваше да се състои от две думи - БЕЗ ОГРАНИЧЕНИЯ.



------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.