Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:21 30.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Как се прави вишновка?нови [re: Asen38]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано10.02.10 20:44



Благодаря! Да ти се връща!



Откъде намираш необходимите количества капини и касис за ликьор? Това не са много популярни плодове.



Тема Re: Как се прави вишновка?нови [re: Dolce De Leche]  
Автор Asen38 (член)
Публикувано10.02.10 23:08



Dolce, аз ги имам в моята градина. Но капини има сигурно по планините. Може би в Bahr или в Praktiker да продават храстите. По един храст ще ти стигне - капините се размножават от самосебе си, а касиса /Jochanisbeer/ един ти е достатъчен. За количествата: по 1 - 2 килограм плод е ОК
Аз имим още червения /френското грозде/ но от него правим само сироп, а пък белия си го ядем така. Не се заблуждавай, ние не сме професионалисти, а само така за кеф. Ликьор от касис /Schwarze Kater -черен котарак/ е много приятно питие /за жените/





Тема Re: Как се прави вишновка?нови [re: Asen38]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано12.02.10 05:31



Аз попитах само от любопитство. При мен нормални планини няма по-близо от часове път.


Вече не обичам дивно-размножаващи се бодливи храсти в градината ми! Имах малини, но ги махнах, защото се прокрадваха навсякъде! Изморих се всяка пролет да ги скубя от розаруима, от зеленчуковата градина или от ливадата. Те нямаха умора!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.