Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:56 13.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: ненови [re: Kиpo]  
Автор Asen38 (член)
Публикувано01.12.09 12:15



Добре де - какво да направи човека.
Киро ти как го правиш?
Опитните от вас могат да споделят - никой от нас няма да загуби, ако получи едно малко частно и истинско училище. Друго е прочетеш, а по друшко си е да ти го обяснят - от "патило" се учи по добре!



Тема Re: Как да окоренявам лозови пръчки ?нови [re: hadjiyata]  
Автор Asen38 (член)
Публикувано01.12.09 12:28



hadjiyata, това е вече нещо- това е съвет.
Моя килер е сравнително топъл - над 23о може да са, но е тъмен. Май нищо няма да стане или....?
Защо се режат пръчките през есента а не през февруари /Киро каза нещо за студа за това ли?/



Тема Re: Как да окоренявам лозови пръчки ?нови [re: Asen38]  
Автор iham (невинен !!!)
Публикувано01.12.09 13:31



Хубаво беше да имам килер , ама нямам . А бе ще гледам да ги сложа в спалнята , пък ако трябва да се караме с жената , ще гледам да съм отдолу ...по ми харесва





Тема Re: Как да окоренявам лозови пръчки ?нови [re: iham]  
Автор din63 (непознат )
Публикувано01.12.09 21:32



В кухнята не е ли топло и имаш ли слънчев прозорец ?
Пробвай в туба от 5-7 литра вода, отрязана с ножица отгоре и пълниш с тор, пясък и градинска пръст още сега. Пръчките забий в тубата, полей с вода и още януари ще прокарат първите листенца и през май-юни ги засяваш на предвиденото им място. Лятото само поливаш и есента може вече да имаш лозички дълги поне 2 метра.



Тема Re: Как да окоренявам лозови пръчки ?нови [re: din63]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано04.12.09 23:07



В кухнята винаги има любопитни жени . Там си е "женско" царство в , което мъжете сме желани само когато мивката е пълна с неизмити чинии .





Тема Re: Как да окоренявам лозови пръчки ?нови [re: din63]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано13.01.10 21:47



Ако първите листенца се появят през Януари, няма ли растенията да станат огромни за отглеждане в кухнята до май-юни? Сдобих се с 6-7 лозови пръчки преди около седмица. Ще последвам твоите съвети. Нямам абсолютно никакъв опит в овощарството. Много ми се иска лозовите пръчки да оцелеят под моите грижи и да се превърнат в здрави лози, защото сортът е ужасно вкусен!





Тема Re: Как да окоренявам лозови пръчки ?нови [re: Dolce De Leche]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано14.01.10 00:51



не си правИ експерименти тогава, а ги запази във влажен пясък на хладно място и ги засади, както си му е редът напролет. Теоретично можеш да го сториш и сега, но не те съветвам.





Тема Re: Как да окоренявам лозови пръчки ?нови [re: Kиpo]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано15.01.10 03:50



Благодаря за съвета!
В пясък ще ги засадя, но се чудом чудя

какво ще ги храни в единя гол пясък без почва или тор?Само влагата ли?
Прав си, че теоретично мога да ги засадя и сега ако някой ми заеме канго(май така се казваше) за "разрохкване" на почвата.



Тема Не казвам да ги засадиш в пясък,нови [re: Dolce De Leche]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано15.01.10 12:43



а да ги съхраняваш до пролетта в такъв. По принцип би трябвало в дървени стърготини, но и с пясък става- поддържаш го влажен за да не подсъхват резниците и това е достатъчно.


А за засаждането не става с разрохкване. Копаеш яки дупки, обръщаш почвата, смесваш с тор , садиш притъпкваш и стискаш палци
Ако не ти се търси литература, ще ти обясня в общи линии как става. Трябва да ми кажеш и каква ти е почвата там на съответното място.



Тема ама чакай, ти не беше ли някъде у канадска Арктиканови [re: Dolce De Leche]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано15.01.10 12:44



?


Там ли смяташ да ги садиш тия лози? Садист!(заради саденето)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.