Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:40 11.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Винпром Пещера [re: engel2]  
Автор tatasisiivi (непознат )
Публикувано28.12.08 10:43



Великолепен урок по история на етносите.Чак сега да разберем,че циганите не били българи,ха-ха.Колкото до винопроизводството,ние си харесваме българското вино.Аз също смятам,че нашите вина са много добри,а това че в чужбина се изнасят нискокачествени,не е наш проблем.Извинете,но цена от 1,75 евро за бутилка е признак за лош продукт и в България,не само навън.Щом не са ви по вкуса нашите вина-кой те кара да ги пиеш?Превъзнасяйте тези,които си пиете и оставете нас,бедните и нещастни хорица,които все още си живеем в БЪЛГАРИЯ,да си пием това което на нас ни харесва.Пардон,не да пием,а ДА СЕ НАЛИВАМЕ.И последно:смисъла на този клуб е хора,които се занимаваме с лозарство и овощарство по някакъв начин да си помагаме,а не да си пречим.За хора,които много разбират от вина,има други форуми и сайтове.Ние не сме от тях.


Не се извинявам за нелюбезния си тон.



Тема Re: Винпром Пещера [re: tatasisiivi]  
Автор engel2 ()
Публикувано28.12.08 13:46



Това е темата:
Като чета в интернета, се вижда че полека лека и България се ориентира към европейски сортове грозде. Пише че немските сортове са по издържливи и пр. Така пише-

Сред тях са двата немски сорта дорнфелдер и регент, които са кръстоски от добре подбрани основи, доказали своите качества (например силванер, мюлер тургау). Двата сорта са създадени през втората половина на ХХ в., като тяхното предназначение било да внесат в немските вина повече цвят, аромат и балансираност на танините.

Пил съм винце от Мюлер- Тургау и нормално и късна реколта, не е лошо.

Всичко друго е плод на БЪЛГАРСКАТА СВЪРХЧУВСТВИТЕЛНОСТ. Всичко се обръща в накърнена патриотичност. А ти прочети малко, информирай се за какво става дума преди да се надуваш като паун! Швабите са само една част от германската държава /и не правят известни вина, защото швабите се намират около Schwarzwald и правят вместо вино по добре Мерцедес/, както и циганите неизменно пренадлежат към българите. Хайде, хайде, можеш ли да четеш изобщо или ти е трудно да схващаш нещата?

Нищо обиждащо не бях написала и не съм виновна щом нещата вече екскалират.
Напротив, аз вече написах всеки да си пие това, каквото му е вкусно!

Отговаря се без да се проследи РАЗГАВОРА , за КОЙТО вече съжелявам. Трудно е да се дискутира с хора, които обръщат нещата както им е изгодно. "Квото баба си знае........."
И за това като виждам че сме двата бряга на една река, аз също нямам защо да ТИ се извинявам, прикратявам този безсмислен диспот и се отдръпвам от глупавата и излишна тема с най искрените си пожелания за голями успехи.





Тема Re: Винпром Пещеранови [re: engel2]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано28.12.08 16:54



Не се притеснявай за културата ми , на достатъчно високо ниво е .


Разбираш (или поне така намекваш) само от "добри" бутилирани вина на "добра" цена . И ставаш за смях . А че виното може да се съхранява във бъчва и да се точи от канелка направо в котлето (или в каната) - това може би и по телевизията не си го гледала . Не ти трябва време за "дишане" на виното , не ти трябва сомелиер и тем подобни .
Нито си хваля виното , нито те каня на дегустация , нито имам намерение да ти го продавам . Може би защото е от "непоносими" български сортове , от които на сутринта глава не боли , или защото "юнак вино пие ако бунака-клозар му налее" .
Знаеш ли , намери начин да отидеш в някое село , попитай за стар винар и опитай от виното , което сам той пие ( но не продава ! ) . После сподели впечатленията си .



Тема Re: Винпром Пещеранови [re: hadjiyata]  
Автор spec (старо куче)
Публикувано28.12.08 18:37



Ами аз още в първия си пост изразих симпатиите си към домашните вина - има защо...
Черга - опитвал съм, далеч съм от мисълта, че ми е любимо вино.



Тема Re: Винпром Пещеранови [re: engel2]  
Автор tatasisiivi (непознат )
Публикувано28.12.08 19:30



Да,мога да чета.Надявам се,че мога и да пиша.Справка-думи като "разгавор","съжелявам","прикратявам","диспот" мога да ги напиша без грешка.Колегата ти е обяснил подробно-опитай/нещо,в което дълбоко се съмнявам/истинско домашно вино от истинска бъчва.Тогава ще разбереш колко си далеч от истината.



Тема Re: Винпром Пещеранови [re: hadjiyata]  
Автор engel2 ()
Публикувано28.12.08 19:36



А бе с какви хора съм се събрал? Къде го чукаш къде се пука.
Хора разберете това, аз знам че имате страшни вина и това не ме интересува, защото не е моя работа!b] Аз само споделих това:

През 2008 г. "Винпром Пещера" събра и първата си реколта от нови сортове, някои от които непознати до сега в страната. Сред тях са дорнфелдер, регент, вионие, мускат бианко, просеко. Първите два, създадени, за да внесат повече цвят, аромат и балансираност на танините на немските вина, днес са сред най-популярните в Германия. Дорфелдер и регент са подходящи за създаването на висококачествени вина с потенциал за отлежаване в дъбови бъчви. И двата сорта са устойчиви към болести по лозята и се смята, че виреят добре в българския климат.

Вионие и мускат бианко са бели винени сортове грозде с чудесни аромати, подходящи както за производството на качествени бели вина, така и за високоалкохолни напитки. Климатичните и почвените условия в България за тези сортове са благоприятни за получаването на продукти с високи технологични качества.


Какво сте ме награчели - това не идва от мен, така стой в Internet.

Е га ти фалшвия патриотизъм и "накърнена винарска гордост". Не ме интерасува да си разговалям с хора които не виждат нищо пред носа си.
Който не е обектив, е или ..... или .....


Това беше с вас. Благодаря ви за удоволствието ми да разменя с вас ВАЖНИ МНЕНИЯ!



Тема Re: Винпром Пещеранови [re: engel2]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано28.12.08 20:23



Добре е преди да кажеш нещо , да помислиш къде , как и защо го казваш . И да не изпускаш подтекста на изказаното мнение .
Тъй като не искам повече да откачаш , за твое здраве ще пийна няколко глътки превъзходно домашно кехлибарено вино ( сорт "Димят"/2008 - Варненски регион ) от избата на мой приятел .
Наздраве на теб и на всички почитатели на висококачественото вино .





Тема Re: Винпром Пещеранови [re: hadjiyata]  
Автор engel2 ()
Публикувано28.12.08 21:42



Аз никак не откачам! Вие започнахте да си защитавате НАКЪРНЕНАТА си НАЦИОНАЛНА ГОРДОСТ без да има защо.
Вината не е моя. И не откачам като ви обяснявам елементарни неща. Ще се радвам ако си разбрал, че швабите в Германия не правят вино, а Мерцедеси!

А и аз си имам собствено мнение, защото имам собствен вкус и Димят не беше лошо вино! Хубаво изстудено........... ОК
Какво е висококачествено вино? За теб е това, за мен е другото - всеки има право!
Всичко което досега написах е верно, но съжелявам изкренно че ви написах пещерската информация - мислех че ще се зарадвате за успеха на Южнаците. А то се получи обратното. Нещата се преплитаха само!


Пък и оня да не се радва, че е "открил" случайно допуснати правописни грешки. Ееее!

Наздраве и на теб, аз ще си пийна после нещо друго, защото е и още рано за вино. Предлагам да прекратим тази на никому не нужната "война".



Тема успехът на Пещера е...как да ти кажанови [re: engel2]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано28.12.08 22:34



малко "виртуален".
Знаеш ли защо на дегустациите на Винарията НИКОГА, ама НИ-КО-ГА няма да има вина от съответната марка, КУПЕНИ ОТ МАГАЗИННАТА МРЕЖА?)))
Само на мостри, предоставени от съответния винпром.
Истината е, че няма как от тия лозя в момента да се произведе достатъчно кОЛИЧЕСТВО ИСТИНСКО вино едновременно за вътрешния пазар и износ.
Затова скотовете лочат "Меланджийско" и " Куйруклийско" за по два лева двата литра.
Колкото до вносните сортове- лошо няма, Каберне Совиньон вероятно наистина е по някои обективни(но и субективни!!) показатели най-доброто световно вино.
А ако допуснем, че в България стават най-добрите кабернета

дори тогава ние ще бъдем(под "ние" имам предвид маститите шарлатани-технолози от винпромите) едни жалки имитатори, защото Каберне си е ШИБАН ФРЕНСКИ СОРТ и ако ще като екстракт, захарност и всякакви вкусови качества Каберне от Горчивка, Мелник(ХА!!!) или дори моето Бачово да е по-добро от някое Медок-ско каберне, НИЕ СИ ОСТАВАМЕ ПАПАГАЛИ и имитатори.
Същото важи и за останалите западноевропейски сортове.
Имаме си наши сортове. ААз дори малко се кефя, защото, знаеш ли, 98 на сто от българите НЕ СА ОПИТВАЛИ Гъмза. Просто във Франция не произвеждат есенция за нея, за да могат нашите винпромски" корифеи" да произведат от това питие и поради тая причина в бутилките с надпис " Гъмза" няма нещо от тая магия.
При Мелника и Мавруда е малко по-различно, но не и принципно по-различно. Не ми се разпростира.
Лично аз, вида ли "шато КурО" или прочее, написано на български, губя интерес към съответната напитка дори от чисто любопитство.

" Истината е в световните сортове". Ами нека- аз си имам моя истина, а малкото късметлии, които са я опитали, и имат сетива, знаят за какво иде реч.




Тема отдавнанови [re: engel2]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано28.12.08 22:38



чичко-паричковците с пари, откраднати от еврофондовете, садят предимно западноевропейски сортове.
И пак е по-добре от нищо, разбира се.
Без да имам статистика, бих се обзаложил, че над 90 на сто от червените насаждения са от не-български сортове.
А лъвския пай от останалите 10 на сто е предимно Мавруд и малко Мелнишко.
Пак повтарям, лошо няма!


Важното е нещо да се сади.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.