Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:20 25.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Винпром Пещера  
Автор engel2 ()
Публикувано23.12.08 01:25



Като чета в интернета, се вижда че полека лека и България се ориентира към европейски сортове грозде. Пише че немските сортове са по издържливи и пр. Така пише-

Сред тях са двата немски сорта дорнфелдер и регент, които са кръстоски от добре подбрани основи, доказали своите качества (например силванер, мюлер тургау). Двата сорта са създадени през втората половина на ХХ в., като тяхното предназначение било да внесат в немските вина повече цвят, аромат и балансираност на танините.

Пил съм винце от Мюлер- Тургау и нормално и късна реколта, не е лошо.



Тема Re: Винпром Пещеранови [re: engel2]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано23.12.08 17:52



Всеки си хвали стоката . По начало швабите правят кофти вино , а лошо вино става от лошо грозде .
Допреди 20-ина години западноевропейските лозари не можеха да конкурират качествата на българските грозда и вина .



Тема Re: Винпром Пещеранови [re: hadjiyata]  
Автор engel2 ()
Публикувано23.12.08 23:38



Съжелявам много, но ти искаш да чуеш мнението на европейците. Някой беше вече писал тук: по лошо и ефтино вино от българското няма. И с този типичен български шовинизъм да се говори лошо за другите без да се знае какво друго има зад границата е най смешната трагедия! Ти кои вина познаваш? Много се извинявам и съжелявам така да кажа истината. Дори сегурно ще повторя и мислите на колегата. Може дори и да съм съгласен с мислите му.

В западна Европа НЯМА БЪЛГАРСКО ВИНО КОЕТО ДА Е ХУБАВО!
За какви качества говориш? Пиши едно вино което може да се сравни с което и да е. Источно германците бяха на времето задължени /СИВ/ да изкупуват сладките ни вина. Кой те знае за кои западноевропейски лозари пишеш. И къде са сега тези ЛОШИ ЛОЗАРИ?
И аз ще ти го кажа - като пишеш ШВАБИТЕ вместо германците, е все едно да кажеш ШОПИТЕ вместо българите. Дори и това не знаеш.

Мен също ме боли, че нямаме в Европа нищо известно, нищо подходящо.
Така че ако тези сортовете грозде не са били хубави, нямаше Пещера да обърне вниманието си съм тях. Прочети в бюлетина на Пещера!

Нали знаеш защо динозаврите са измряли, ЗАЩОТО НЕ СА УСПЯЛИ НАВРЕМЕ ДА СЕ ПРИГОДЯТ НА НОВИТЕ УСЛОВИЯ ЗА ЖИВОТ!
Нямаше никога да ти го напиша това, ако не ме беше така помолил. Извинявам се.

Весела Коледа и щаслива НГ за всички

Редактирано от engel2 на 23.12.08 23:55.



Тема Re: Винпром Пещеранови [re: engel2]  
Автор spec (старо куче)
Публикувано26.12.08 09:18



То пък в "Пещера" едни винари, едни специалисти...не ти е работа. Там много обичат да правят истинско вино. Даже и грозде ползват понякога, може би. Ракиите им и останалия алкохол също...
Ако правилно съм хванал идеята на форума тук - става въпрос не за промишлено, индустриално производство на вино. Този форум доколкото съм разбрал, е за хора, които сами си правят виното - без стабилизатори, химикали, оцветители и т.н.
Честно казано - винаги съм предпочитал едно вино, правено от човек за себе си, т.е., който сам си го консумира. Що се отнася до индустриалните ни вина - ами и сред тях има не лоши. Не бих ги сравнявал със западняшките - и там има хубави и там има калпави. Въпрос на препочитание. И на избор.
Пишеш против българския шовинизъм - ОК, не е добре да го има. Но при нас , българите, е много по-разпространено и то открай време преклонението пред чуждото. Все на другите е по-хубаво, все нашето не струва... А не е точно така. И двете крайности не са добър вариант.



Тема Re: Винпром Пещеранови [re: spec]  
Автор engel2 ()
Публикувано26.12.08 11:20



Сигурно си и прав, разбира се че е форум за любители, които уважавам и научавам нищо ново, нещо друго. Но аз пуснах само една информация без да накърнявам някъкво достойнство и национална гордост - опазил ме Господ! Изнинадата ми беше, че този произведител / добър или лош - не знам/ също се ориентира към сортове грозде които лично познавам и съм пила направеното от тях вино. Нищо повече, от винарство нищо не разбирам! Аз пиша само за това което познавам и за другото не пиша - нямам моралното право.
Но и ти знаеш нашата слабост да правим и това лошо, което не познаваме.

Може да си пил вина за износ / кои смяташ?/ но тези които по желание или по принуда /като са ми го предлагали/ имах не бяха вкусни - нали всеки си има пък и своя вкус. Както и го писах - вината /виното/ тези които се водят за български, са много тръпчиви, много сладки и за това не са добри. По тази причина писах кои вина предпочетаме. Опитай от тях.

Иначе с твоето си мнение не лежиш неправилно - на всякъде има по добри и не така добри вина. И наистина бих се много радвала, ако мога да се фукам тук с наши вина и не само да се гордея с тях а и да ги използам.
Така че не е лошо ако не взимаш моето писане при сърце.
За българския шовинизъм имаме еднакво мнение. Няма нужда да се покланяме пред някои си, но от едно признание на по доброто не боли глава. И да не забравяме чудесните български продукти.
Един чудесен втори Коледен Ден ти желая



Тема Re: Винпром Пещеранови [re: engel2]  
Автор engel2 ()
Публикувано26.12.08 13:45



Допусната е една грешка с буквите "И " "Е" :......научавам нищо ново, нещо друго. да се чете .....научавам НЕЩО ново За съжеление е станало вече много късно за да корегирам правописната грешка!



Тема Re: Винпром Пещеранови [re: engel2]  
Автор spec (старо куче)
Публикувано26.12.08 16:06



Благодаря! Хубава Коледа и на теб!
От нашите има добри, но са на доста високи цени. Пробвал съм Староселско, т.е. от Старосел (там е доста интересен комплекс - ходила ли си?). Таме доста интересно - лятото успях да отида, недалеч от Хисаря. Разкопките на проф. Китов (лека му пръст) - интересно място е. Та, на път за разкопките се минава през винарски якомплекс Старосел. Просто пътя е оттам. Има си хотелска част, ресторантска. За 2 лв на човек те развеждат из производствената част - там са съоръженията за производство на вино. След като разгледа човек, може да опита продуктите им (не са лоши - вина и ракии). Даже и магазин има, откъдето можеш да си купиш - наливни и бутилирани. На мен ми харесаха, без да съм разбирач. Та - там видях и лозя наоколо, виждал съм и ооло Сливен, в Бургаско, на доста места. Не знам доколоко гроздето се използав при производството на продукцията... Разказах ти всичко това защото ме е впечатлило и продукцията им не бе лоша. Но не бих я сравнил с вина, които съм пил като студент - от приятели и колеги, най-често от Северна България. Имаха Отел - домашно вино, те му слагат и захар за да има качества - страшно ми харесваше тогава. Гъмза съм пробвал - хубаво е... и т.н.
Купешките... Старо вино от Оряховица съм пробвал преди време и т.н. Черга... не помня производителя. Кадарка... и т.н.



Тема Re: Винпром Пещеранови [re: spec]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано27.12.08 17:59



"Черга" ? - онзи ден опитах бяло вино от тази марка (май беше старозагорско) . Ужас : втора ( ако не и трета) цедка , много остатъчна захарност , силнокиселинно . И 50 грама не можах да изпия . Не зная кой почитател на виното ще може да изпие цяла бутилка от "това" .





Тема Re: Винпром Пещеранови [re: engel2]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано27.12.08 18:13



Съвсем правилно по темата за винопроизводство пиша "шваби" вместо "германци" .
Оставам с впечатлението , че не разбираш нито от лозарство , нито от вино . Защото , драга , ВИНО СЕ ПРАВИ ОТ ГРОЗДЕ , А НЕ ОТ ЛОЗОВИ ПРЪЧКИ .
А винпром "Пещера" прави само една ракия като за пред хората , ама и тя не може да се сравни със домашната .
Едно е да отвориш бутилка с "вино незнам каква марка си" от 1.50 , съвсем друго е да си го наточиш от бурето .
Мисля , че прекалено изчерпателно отговорих на въпросите ти .



Тема Re: Винпром Пещеранови [re: hadjiyata]  
Автор engel2 ()
Публикувано28.12.08 02:00



Шваби не е обидна дума, защото швабите са си отделен народ - част от германския. Вижда се че нямаш повятие, а продължаваш да показваш незнанието си!

. Аз ти го обяснявам за да станеш по културен - "власите" са си власи, "шопите " са си шопи и "гагаузите " са си гагаузи. И циганите не са българи, а имат само българското поданство. Капичи? Не се излагай! Или продължавай да се правиш смешен.

ОЩЕ ЕДИН ПЪТ за побавно разбиращите - това горе беше само една информация какво правят в Пещера. Лелеееее.
При нас само българските вина имат такива ниски цени 1.75€ - дано да ги купи някой, а такива за 1.50 лв няма и да погледна. Ние виното го купуваме за да го пием, а не да се наливаме!
А сега драги, щом така ми го пишеш - да ти кажа следното - това дето пишеш за пръчките не те разбрах, но поне това го знам и аз, че вино се прави от грозде /и без захар/, жалко че българско грозде не сам яла сега. Но си спомням, че беше хубаво! Ама ако това искаше да ми кажеш, признавам си, че не знаех, че само в България има хубаво грозде за вино

От лозарство и винарство не разбирам нищо, НО ОТ ДОБРИ ВИНА МНОГО.
Българските вина ми са непоносимо сладки и с много танин: Гъмза, Поморие, Тамянка, Памид, Малага и пр. мисля че така се казваха. Това не можеш тук да го продадеш, защото това не е вкуса на хората. Попитай твои познати в Португалия, Франция, Италия, Германия, Швейцария, Австрия, Испания или Англия какво ще ти кажат - Брак! Ела в Америка да потърсиш българско, родно винце. Хаха, Калифорния, Чили, Аржентина, това ще намериш.
Разбира се, че твоето ти вино ще ти излезе ЕФТИНО и че ще си го хвалиш. Не казвам, че то не е хубаво за теб, пии си го.
Аз не исках да те обидя, изобщо никой не искам да обиждам. Защо правиш сега този цирк?

Така че твоя отговор не беше никакъв обективен отговор, никакви факти само бла, бла, бла със цел мен като неразбираща от винарство /не от вина/ да ми запушеш устата. Успя!
Vaya con Dios



Тема Re: Винпром Пещеранови [re: engel2]  
Автор tatasisiivi (непознат )
Публикувано28.12.08 10:43



Великолепен урок по история на етносите.Чак сега да разберем,че циганите не били българи,ха-ха.Колкото до винопроизводството,ние си харесваме българското вино.Аз също смятам,че нашите вина са много добри,а това че в чужбина се изнасят нискокачествени,не е наш проблем.Извинете,но цена от 1,75 евро за бутилка е признак за лош продукт и в България,не само навън.Щом не са ви по вкуса нашите вина-кой те кара да ги пиеш?Превъзнасяйте тези,които си пиете и оставете нас,бедните и нещастни хорица,които все още си живеем в БЪЛГАРИЯ,да си пием това което на нас ни харесва.Пардон,не да пием,а ДА СЕ НАЛИВАМЕ.И последно:смисъла на този клуб е хора,които се занимаваме с лозарство и овощарство по някакъв начин да си помагаме,а не да си пречим.За хора,които много разбират от вина,има други форуми и сайтове.Ние не сме от тях.


Не се извинявам за нелюбезния си тон.



Тема Re: Винпром Пещеранови [re: tatasisiivi]  
Автор engel2 ()
Публикувано28.12.08 13:46



Това е темата:
Като чета в интернета, се вижда че полека лека и България се ориентира към европейски сортове грозде. Пише че немските сортове са по издържливи и пр. Така пише-

Сред тях са двата немски сорта дорнфелдер и регент, които са кръстоски от добре подбрани основи, доказали своите качества (например силванер, мюлер тургау). Двата сорта са създадени през втората половина на ХХ в., като тяхното предназначение било да внесат в немските вина повече цвят, аромат и балансираност на танините.

Пил съм винце от Мюлер- Тургау и нормално и късна реколта, не е лошо.

Всичко друго е плод на БЪЛГАРСКАТА СВЪРХЧУВСТВИТЕЛНОСТ. Всичко се обръща в накърнена патриотичност. А ти прочети малко, информирай се за какво става дума преди да се надуваш като паун! Швабите са само една част от германската държава /и не правят известни вина, защото швабите се намират около Schwarzwald и правят вместо вино по добре Мерцедес/, както и циганите неизменно пренадлежат към българите. Хайде, хайде, можеш ли да четеш изобщо или ти е трудно да схващаш нещата?

Нищо обиждащо не бях написала и не съм виновна щом нещата вече екскалират.
Напротив, аз вече написах всеки да си пие това, каквото му е вкусно!

Отговаря се без да се проследи РАЗГАВОРА , за КОЙТО вече съжелявам. Трудно е да се дискутира с хора, които обръщат нещата както им е изгодно. "Квото баба си знае........."
И за това като виждам че сме двата бряга на една река, аз също нямам защо да ТИ се извинявам, прикратявам този безсмислен диспот и се отдръпвам от глупавата и излишна тема с най искрените си пожелания за голями успехи.





Тема Re: Винпром Пещеранови [re: engel2]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано28.12.08 16:54



Не се притеснявай за културата ми , на достатъчно високо ниво е .


Разбираш (или поне така намекваш) само от "добри" бутилирани вина на "добра" цена . И ставаш за смях . А че виното може да се съхранява във бъчва и да се точи от канелка направо в котлето (или в каната) - това може би и по телевизията не си го гледала . Не ти трябва време за "дишане" на виното , не ти трябва сомелиер и тем подобни .
Нито си хваля виното , нито те каня на дегустация , нито имам намерение да ти го продавам . Може би защото е от "непоносими" български сортове , от които на сутринта глава не боли , или защото "юнак вино пие ако бунака-клозар му налее" .
Знаеш ли , намери начин да отидеш в някое село , попитай за стар винар и опитай от виното , което сам той пие ( но не продава ! ) . После сподели впечатленията си .



Тема Re: Винпром Пещеранови [re: hadjiyata]  
Автор spec (старо куче)
Публикувано28.12.08 18:37



Ами аз още в първия си пост изразих симпатиите си към домашните вина - има защо...
Черга - опитвал съм, далеч съм от мисълта, че ми е любимо вино.



Тема Re: Винпром Пещеранови [re: engel2]  
Автор tatasisiivi (непознат )
Публикувано28.12.08 19:30



Да,мога да чета.Надявам се,че мога и да пиша.Справка-думи като "разгавор","съжелявам","прикратявам","диспот" мога да ги напиша без грешка.Колегата ти е обяснил подробно-опитай/нещо,в което дълбоко се съмнявам/истинско домашно вино от истинска бъчва.Тогава ще разбереш колко си далеч от истината.



Тема Re: Винпром Пещеранови [re: hadjiyata]  
Автор engel2 ()
Публикувано28.12.08 19:36



А бе с какви хора съм се събрал? Къде го чукаш къде се пука.
Хора разберете това, аз знам че имате страшни вина и това не ме интересува, защото не е моя работа!b] Аз само споделих това:

През 2008 г. "Винпром Пещера" събра и първата си реколта от нови сортове, някои от които непознати до сега в страната. Сред тях са дорнфелдер, регент, вионие, мускат бианко, просеко. Първите два, създадени, за да внесат повече цвят, аромат и балансираност на танините на немските вина, днес са сред най-популярните в Германия. Дорфелдер и регент са подходящи за създаването на висококачествени вина с потенциал за отлежаване в дъбови бъчви. И двата сорта са устойчиви към болести по лозята и се смята, че виреят добре в българския климат.

Вионие и мускат бианко са бели винени сортове грозде с чудесни аромати, подходящи както за производството на качествени бели вина, така и за високоалкохолни напитки. Климатичните и почвените условия в България за тези сортове са благоприятни за получаването на продукти с високи технологични качества.


Какво сте ме награчели - това не идва от мен, така стой в Internet.

Е га ти фалшвия патриотизъм и "накърнена винарска гордост". Не ме интерасува да си разговалям с хора които не виждат нищо пред носа си.
Който не е обектив, е или ..... или .....


Това беше с вас. Благодаря ви за удоволствието ми да разменя с вас ВАЖНИ МНЕНИЯ!



Тема Re: Винпром Пещеранови [re: engel2]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано28.12.08 20:23



Добре е преди да кажеш нещо , да помислиш къде , как и защо го казваш . И да не изпускаш подтекста на изказаното мнение .
Тъй като не искам повече да откачаш , за твое здраве ще пийна няколко глътки превъзходно домашно кехлибарено вино ( сорт "Димят"/2008 - Варненски регион ) от избата на мой приятел .
Наздраве на теб и на всички почитатели на висококачественото вино .





Тема Re: Винпром Пещеранови [re: hadjiyata]  
Автор engel2 ()
Публикувано28.12.08 21:42



Аз никак не откачам! Вие започнахте да си защитавате НАКЪРНЕНАТА си НАЦИОНАЛНА ГОРДОСТ без да има защо.
Вината не е моя. И не откачам като ви обяснявам елементарни неща. Ще се радвам ако си разбрал, че швабите в Германия не правят вино, а Мерцедеси!

А и аз си имам собствено мнение, защото имам собствен вкус и Димят не беше лошо вино! Хубаво изстудено........... ОК
Какво е висококачествено вино? За теб е това, за мен е другото - всеки има право!
Всичко което досега написах е верно, но съжелявам изкренно че ви написах пещерската информация - мислех че ще се зарадвате за успеха на Южнаците. А то се получи обратното. Нещата се преплитаха само!


Пък и оня да не се радва, че е "открил" случайно допуснати правописни грешки. Ееее!

Наздраве и на теб, аз ще си пийна после нещо друго, защото е и още рано за вино. Предлагам да прекратим тази на никому не нужната "война".



Тема успехът на Пещера е...как да ти кажанови [re: engel2]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано28.12.08 22:34



малко "виртуален".
Знаеш ли защо на дегустациите на Винарията НИКОГА, ама НИ-КО-ГА няма да има вина от съответната марка, КУПЕНИ ОТ МАГАЗИННАТА МРЕЖА?)))
Само на мостри, предоставени от съответния винпром.
Истината е, че няма как от тия лозя в момента да се произведе достатъчно кОЛИЧЕСТВО ИСТИНСКО вино едновременно за вътрешния пазар и износ.
Затова скотовете лочат "Меланджийско" и " Куйруклийско" за по два лева двата литра.
Колкото до вносните сортове- лошо няма, Каберне Совиньон вероятно наистина е по някои обективни(но и субективни!!) показатели най-доброто световно вино.
А ако допуснем, че в България стават най-добрите кабернета

дори тогава ние ще бъдем(под "ние" имам предвид маститите шарлатани-технолози от винпромите) едни жалки имитатори, защото Каберне си е ШИБАН ФРЕНСКИ СОРТ и ако ще като екстракт, захарност и всякакви вкусови качества Каберне от Горчивка, Мелник(ХА!!!) или дори моето Бачово да е по-добро от някое Медок-ско каберне, НИЕ СИ ОСТАВАМЕ ПАПАГАЛИ и имитатори.
Същото важи и за останалите западноевропейски сортове.
Имаме си наши сортове. ААз дори малко се кефя, защото, знаеш ли, 98 на сто от българите НЕ СА ОПИТВАЛИ Гъмза. Просто във Франция не произвеждат есенция за нея, за да могат нашите винпромски" корифеи" да произведат от това питие и поради тая причина в бутилките с надпис " Гъмза" няма нещо от тая магия.
При Мелника и Мавруда е малко по-различно, но не и принципно по-различно. Не ми се разпростира.
Лично аз, вида ли "шато КурО" или прочее, написано на български, губя интерес към съответната напитка дори от чисто любопитство.

" Истината е в световните сортове". Ами нека- аз си имам моя истина, а малкото късметлии, които са я опитали, и имат сетива, знаят за какво иде реч.




Тема отдавнанови [re: engel2]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано28.12.08 22:38



чичко-паричковците с пари, откраднати от еврофондовете, садят предимно западноевропейски сортове.
И пак е по-добре от нищо, разбира се.
Без да имам статистика, бих се обзаложил, че над 90 на сто от червените насаждения са от не-български сортове.
А лъвския пай от останалите 10 на сто е предимно Мавруд и малко Мелнишко.
Пак повтарям, лошо няма!


Важното е нещо да се сади.



Тема Re: Винпром Пещеранови [re: engel2]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано28.12.08 22:53



"Шваби" е подигравателното обръщение към германците , както "мангали" към циганите , "мамалигари" - към румънците , "чифути" - към евреите , "фесове" - към турците , "бай Ганьовци" - към нас самите и т.н.
Намекнах ти нещо , но уви , не си ме разбрала . Все пак "оня" твой опонент си има псевдоним , бъди така възпитана да го използваш .
И как да е рано за вино в 21,30 ч. ? Освен ако не го пиеш към шест часа сутринта , за проясняване на снощното

. Майтапя се , де .
И аз се радвам на успехите на родните винопроизводители , но е много глупаво например да изнасяме във Франция наше вино от френски сортове грозде . Имаме си предостатъчно висококачествени български сортове .
Тук е форум на лозари и винари , а не на пиячи . И всяка обмяна на информация е полезна . Не смятам войната за започната , така че няма какво да прекратяваме .



Тема Re: Винпром Пещеранови [re: hadjiyata]  
Автор Asen38 (минаващ)
Публикувано04.01.09 20:25



Ще си позволя да си кажа и аз мнението. Смятам че нямаш много право с тези уж обидни думи. Малко е чудновато.
"Мамалигари" идва от националното ядене на румъмците - МАМАЛИГА. Какво му е обидното? Въпреки че и ние си я ядем.
Фасулджари за българите не става!
"Мангали" е измислено название за ЦИГАНИТЕ. ОК
"Фесове" за ТУРЦИТЕ че какво му е обидното? - това тяхната традициона шапка, тя се носи изобщо и по целия ориент. Имало е и много българи които са ги носили. Ще се обидиш ако ни кажат КАЛПАЦИТЕ
За "чифути" не знам от къде идва това название за еврейте. Аз им казвам просто еврей
Ако не беше Алеко, какво щеше са кажеш за нас? "Бай Ганьо" можем да кажем само ние българите за нас.
Какво щеше да си кажеш, ако чужденците кажат за нас : остави ги тези цигани или циганска работа. Аз не бих се зарадвал ако някой ме нарече така. Но е възможно.
Така че не съм съгласен с теб. Швабите (разбира се, че не ме интересува какво ти пишеш) са един много прилежен народ и за съжеление дълеч не можем да се сравняваме индустриално и икономически с него.
Аз също не бих бил могъл да избера някоя си национална група от българите за всички българи. Аз съм си тракиец и не желая да бъда шоп, което не е обидно, но не ми пасва. Ти също няма да го желаеш да си друг, или?
Аз бих спокойно казал: германците не правят хубави вина или германските вина не са по мой вкус или пък българската Мастика е по добра от Узото.
Какво пиша, аз не съм учител на никой, но не е лошо човек да остане и с двата си крака на земята. И аз не бих обидил друга нация по простата причина че от много дълги години живея в Европа и по улиците ще срешнеш хора от 150- 160 нации! Стани и ти ГЛОБАЛЕН човек, ще ти е в полза.
За много години!



Тема Re: Винпром Пещеранови [re: Asen38]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано18.01.09 17:00



За много години , "Асен" .
Може да познавам европейците по-малко от теб , но познанията ми не ме ентусиазират да се глобализирам .


Не очаквах , че именно ти ще се вържеш на предния ми постинг , при условие че условно бяхме затворили темата .



Тема Re: Винпром Пещеранови [re: hadjiyata]  
Автор Asen38 (минаващ)
Публикувано19.01.09 21:37



За много години приятелю,
не се обиждай моля ти се, нищо нямаше обидно в написаното ми. Не е задължително и важно за теб, а също така и за никой друг да възприемат положително мислите ми, но това което написах не е за пренебрегване.

В градът в който съм отрасъл в България имаше много националности и от всичките тях имах добри приятели. И точно от това време се научих да уважавам и арменците, и гърците и турчетата, дори имаше и много сполучливи циганчета и руснаци и македонци и еврей. Да не изброявам всичките си приятели, дори и на съучениците ми Ханс Дрешер родителите му бяха австриици, а на Георг Вилхем Майер бяха емигрирали германци. Всичко това ми помогна да приема хората такива каквито са си и в последствие на запад нямах с хората никакви проблеми. Никога не съм се смятал за по важен от другите. Това го оставих на другите - нека те да ме приценяват и оценяват.
Но защо пък трябва всички да са такива какъвто съм и аз, но /да знаеш / симпатията към другите помага да се живее спокойно и приятно.



Дай сега да си пиинем по една чашка от Кировата Гъмза, а аз съм приготвил вече луканки и филета за мезето!
Символично наздраве! ОК? Живи и здрави!



Тема Re: Винпром Пещеранови [re: Asen38]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано19.01.09 23:55



Понеже по мрежата няма начин директно да опитам от твоята "Гъмза" , ще "набедя" някоя чаша вино , че е от твоето .
Символично наздраве .



Тема Re: Винпром Пещеранови [re: hadjiyata]  
Автор Asen38 (минаващ)
Публикувано20.01.09 01:55



Да ти е сладко.
За съжеление аз не съм проиводител, но мога да купя. Може ли и друго?
Аз съм отговорен за мезетата. Става ли?


Ай със здраве, гледам н момента Байерн - Мюнхен срещу FCK и водят 2:0
Чау



Тема Re: Винпром Пещеранови [re: engel2]  
Автор Kиpo пишмaн-aдмин и тyлyп (минаващ)
Публикувано05.04.09 03:06





Казвам се Иво и съм от видинските села.
Родих се и отраснах всред добитък – домашни животни в семейство и род на скотовъдци и земеделци. Обикнах земята и добитъка и се чувствувам особено привързан към тях. Казват, че съм „първосигнален” т.е. психически и духовно недоразвит, защото за мен са най-важни единствено първосигналните инстинкти – да оцелееш физически като се натъпчеш до пресита, да препиеш и да се освободиш от излишните хормони чрез секс. Е, в нашето село немаше много моми като бех млад та използувах дом. животни за „отпускане на жилата”
докато ги пасях по баирите. Що овце и др. животни съм „оправил” вече не помня. Нашият род не се слави с кой знае какви умове, но всички беха и са много практични ора и винаги са се нагаждали към ветъра, който духа. Т.е. към „силните на деня”. Защото така се оцелява най-лесно. „Бъди със силните на деня и ще имаш всякакви облаги!” е нашият девиз. Ако требе ще викаме „Слава на БКП!” или „Да живее БСП” пък....ако утре сините станат на власт ще викаме за тех. И тъй аз съм много романтичен по природа. Например много се привързвам към домашните животни и ми е кеф като ме видят да идвам с храната им да се завъртат около мен и да блеят и кудкудякат и се омилкват. Драго ми е от техната любов към мен. Но, най-драго ми става като взема ножа и го наостря добре и хвана некое от добичетата и му прережа глъцмуля и се оплискам целия в кръв и го гледам как се мята и агонизира докато предаде Богу дух – Густо, густо...... Това ми е най-върховния кеф. Става ми едно такова.... романтично...романтично и поетично...И чувството, че съм си осигурил с какво да си тъпча шкембето. Ах колко романтично ми става.... Ама аз споменах думичката „Бог”.... Чакайте да се разберем – аз не вервам в никакъв Бог. Нито съм религиозен нито ми требе. Щом имам добитък и лозя и овошки не ме интересуват никакви богове и други измишльотини.
Та с др. Жеглов собственика на Дира и неговата мафия имам близки връзки. Съселяни сме и ги снабдявам с мезета и ракии и вина от доста време. Те пък ме направиха админ на техните клубове и това ме изкефи върховно. Ми сега кво? Как да управлявам толкова клубове и много от тях със странна тематика – напр. „Религия и мистика” ? Чета из вестниците, че в БГ навлизала некаква си „демокрация”. Туй пък чудо що ли е? Всеки да имал правото свободно да изказва мнения по всякакви въпроси без да бъде санкциониран и преследван и пращан в лагери и избиван. Нема да стане! За мен „демокрация” означава „всеки да може свободно и безпрепятствено да изказва всякакви хвалебствия и възхищения по мой адрес”
И тези, които го правят ги наградих с модераторски пагон. Да работят за мен и моята идея
„В клубовете има само 1 диктатор и самовластец – АЗ Киро админа”. „За мен не важат ни закони ни правила, нито каквито и да било ограничения! Защото работя за мафията на др.Жеглов, а в него са парите и силата.” Обвиняват ме, че съм развратил цяло едно поколение и съм наложил анархия в Клубовете. Кой му пука? Аз си имам син и трябва само за него да се грижа. А стадото „овце” из клубовете нека си пасат сами и се избиват един друг както си искат. Ич не ми е през кура. Аз като представител на селската ентелигенция се чувствам призван да работя и правя всичко за запазването на древните български традиции по тези земи:
Да се псува и ругае наред
Да се пише негрАмотно и на диалекти разни
Да се напада всеки, който не мисли като мен
Да не се признават никакви правила, закони и ред – и всеки да си прави квот муй кеф
Да се правиш на дървен философ и специалист по всичко макар и да си пълен лаик и лумпен в една или друга област
Да нямаш морал и задръжки и се нагаждаш според силните на деня
Да се запази иерархията от комунизма и шуробаджаначеството....

А, забравих да спомена, че чрез Интернет се запознах с разни много интересни сайтове за секс м/у мъже и много ме привлече това и пробвах и ми харесА и днес съм определено казано хомосексуалист или педерас както им викат. Пропагандирам този вид секс из Клубовете и най-любимият ми клуб е този, където се събират такива като мен да се псуват на мъжки дупета. Ох густо! И много романтично.
„Клуб за попържни” е моят любим клуб. А всекакви клубове с някакви абстрактни тематики като тези от „Религия и мистика” трябва да ги закрият и аз работя усилено по въпроса като наслагах анти фенове на тематиката им – все атеисти и първосигнални гьотферени като мен за мъдеклатори в тези клубове... Те дебнат денонощно някой да не напише нещо по тематиката или позитивно за Бог, религия и духовност и др. подобни глупости и го трият и му слагат бан. Също те се грижат да съсипват тези клубове като ги задръстват с всякакъв спам и простотии и цинизми и интриги... Някои ме обвиняват, че съм налагал „Диктатура на простака” ама нека цитирам моя солташак, който ми прави минети Last Roman, на който съм дал карт бланш да осира всички клубове със спам и идиотщини и съм му дал пагон на модератор също и той обясни, че това не е „диктатура” – а е „олигархия”.....
Та, тва съм АЗ – Киро/Декстър/Бисмарк и всякакви др. никове вкл. клониращ никове на мои опоненти и пишещ от тяхно име мои простотии и идиотщини. И ако на нeкой му хрумне да протестира против анархията и диктатурата ми, която налагам из клубовете и се оплаче в клуб „Въпроси и помощ” – автоматично ще го санкционирам като преместя оплакванията му в.....”Клуб за попържни” където са моите хавери педераси, които ще го съсипят от псувни и ругатни.... А аз ще клонирам ника му, за да пиша свои идиотизми от негово име и ще пускам линкове към педераски сайтове – моите най-любими. Ех това било компютърни престъпления и било забранено – но кво ми дреме на кура.... Нал съм сол ташак и хавер на др.Жеглов собственика на дира – никой не мож мa пипна. Ха-ха-хааааааа АЗ съм най-великият Диктатор и никой не може да ми каже „копче”. „Цензура и отнемане на думата на инакомислещите” – това бе мотото на комунистите и аз продължавам тази традиция с всички сили и средства.
Ами тъй де – как смее някой да ми опонира? Аз коля, аз беся в клубовете.
Аз и моята селска простотия и кретенизъм.

Ето моите идоли – аз се старая да прилагам техните методи в Клубовете на Дира:





Яяяяя някой се опитва да хвърля моите камъни по моята глава проста.... И да пише от мое име.... Хммм това ич не ми аресва.... Я да трия и да банвам, че станах за резил из клубовете вече....





Ако някой иска да стане мод под моето ръководство ето как:



Хайде чао за сега, че трябва да нахраня кокошките и прасето и магарето в обора....

Ваш админ: Иво-Киро-Декстър номенклатурко от видинските селца.

****************************

Юзър със здрав разум:

Хей гьотферен, лумпен залупен, Иво-Киро-Декстър и др...

Жалък видински селяндур-скотовъдец и Те-ке-зе-сар, атеист и първосигнален простак-олигофрен без морал и възпитание и лишен от всякакво чувство за отговорност.

Ти си мислиш, че като те направиха "админ" - това означава, че си нещо като Абсолютно освободен от всякаква отговорност Диктатор и можеш да си правиш каквото си искаш из клубовете.... и никой няма да може да ти каже нищо, защото ще го триеш и слагаш банове и го преследваш....

Уви! Не си познал тъпи олигофрене задръстен от преяждане и препиване и псувни!!!

1.Ти триеш всички неудобни за теб теми и постинги, които те изобличават в долнопробна дейност на хакер - триеш мнения на юзъри и ги заменяш със свои простотии използувайки тяхните никове - КОМПЮТЪРНО ПРЕСТЪПЛЕНИЕ И ФАЛШИФИКАЦИЯ!!! Заменяш линкове към сериозни сайтове с такива на порно сайтове с педераси.

2.Разпространяваш порно в нета КОЕТО Е НАКАЗУЕМО.

3.ПСУВАШ БЕТЕР ХАМАЛИН ИЛИ ЦИГАНИН И ЕЗИКА ТИ Е ОТВРАТИТЕЛЕН.
Вместо да отговаряш на оплакванията на юзърите в "Клуб за въпроси и помощ" - което ти е първо и основно задължение - ти местиш всяко оплакване в "Клуб за попържни" където глутницата психопати като тебе са инструктирани от тебе да се нахвърлят да псуват този, който се е оплакал от безчинствата на един или друг мод.

4.Назначил си във всеки клуб от "Религия и мистика" за моди - само атеисти и спамаджии, които да пречат да се говори и дискутира на духовни теми.
Най-отвратния спамаджия и досаден атеист-безбожник Last Roman си сложил за мод на "Клуб Религия". Тоя вилнее и сере по всички клубове спам, за да бъде на първо място по спамене... За моди на "Клуб Йога" си поставил двама анти-йоги, единият вампирист а другия кръчмарски плъх, които направиха от клуба една селска кръчма и т.н. и т.н.

5.Всичко което вършиш като админ е обратното на това, което трябва да бъде, за да функционират нормално клубовете. Наложил си пълна анархия и преследваш с хайката си идиотчета-моди всяка разумна тема и мисъл. За да се установи "Диктатурата на простака" както беше при комунизма. Или "Опак Форум" - където всичко е обърнато с главата надолу.

6.Пожелаваш смъртта на юзъри и ги пращаш на гробищата.
Забравяйки че "Който копае гроб на другите - сам пада в него"

7.Когато се откри този форум имаше "Правилник за модераторите" и те трябваше да го спазват. Днес тези на които си дал тази длъжност дерибействат и вилнеят из клубовете и ги задръстват със спам и интриги и всичко срещу което трябваше да се борят като моди.

АНАРХИЯТА Е ПЪЛНА!

ДИКТАТУРАТА НА ПРОСТАКА Е НАВСЯКЪДЕ!

На твоята съвест тежи отговорността за съсипването на психиката на цяло едно поколение млади българчета-прощъпулници, които тук в Клубове се научиха да нямат морал и задръжки и да псуват и ругаят като хамали-цигани.

ВЪЗМЕЗДИЕ ИМА И ТО ЩЕ ТЕ ЦАПАРДОСА ПО ПИЯНАТА ТИКВА ДЪРВЕНА ВИДИНСКА И ТОГАВА ЩЕ ИЗТРЕЗНЕЕШ И СЕ СЪБУДИШ.

За теб може да няма по-висша сила от др. Жеглов, но на практика има такава Сила и никой не може да избегне от Възмездието за свинските си дела.


Тежко ти и горко тъпи скотовъдецо самозабравил се!



"Дай на кьоравия тояга /власт да ти счупи главата...." нар.поговорка


Можеш да банваш кокошките си в курника. Истината не подлежи на банване тъпо говедо - дебелосерко!







П.П.
Нъл си голем гявол трияч бе отпадък такъв.... А да те видим сега !!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.