Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:47 21.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: какво пречи да се слага и сега?нови [re: Kиpo]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано12.06.08 12:55




В оборският тор хранителните вещества са в бавно подвижни съединения, за разграждането на които трябва по-голямо количество вода и по-продължително време. Поради тази причина се препоръчва да се прилага през късната есен, когато по-ниските температури няма да позволят нов тласък на вегетативното развитие.
Не ме слушай, дръвчетата са си твои.



Тема Не знам)нови [re: coccinella]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано13.06.08 08:53



Аз си торя лозичките( в къщи) на общо основание и просто в началото на август прекратявам поливките, за да имат време да узреят пръчките до края на вегетацията.
Колкото до лозята навън, там торя до май, тъй като не се знае какви и КОГА валежи ще ги вкарат навътре, само заораването не стига, трябва нещо над 20-25 л/кв.м


Но има и една съществена подробност- аз имам МНОГО лека, пропусклива песъчлива почва. При нея дори есенното торене е наполовина нахалос-лесноразтворимите съединения "заминават на вятъра" в голямата си част.
Всичко е въпрос на преценка. Момата си има акъл, да реши сама!

Редактирано от Kиpo на 13.06.08 08:54.



Тема Хиро, приятелю, много благодаря ...нови [re: Kиpo]  
Автор Гeo, rpaф (старо куче,вече)
Публикувано13.06.08 21:19



... за определението "момата", осветли ми ежедневието

... Казвай ми го често и пред много хора !!!

Като ми пееш, Пенке ле ...

Тема Всичко е наред вече !!!нови [re: coccinella]  
Автор Гeo, rpaф (старо куче,вече)
Публикувано20.06.08 22:29



Както предположи ти, coccinella, оборския тор в комбинация с високите температури и обилното поливане от дядо Господ и от мен, дадоха "нов тласък на вегетативното развитие". С други думи покараха нови кълнове, развиха се весели листенца, почистих засъхналите и сега Петрели е като нов



Като ми пееш, Пенке ле ...

Тема да, тия петровки са много железни.нови [re: Гeo, rpaф]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано21.06.08 12:08



Начело в списъка ми на такива растения, барабар с някои сортове лози и кюстендилските сливи.





Тема Re: да, тия петровки са много железни.нови [re: Kиpo]  
Автор Гeo, rpaф (метаморфен)
Публикувано02.12.08 21:27



Сигурно са железни срещу всякаква друга гад, с изключение на човека, Хиро ... Счупиха ми Петрели ! Ей така, безсмислено и безпричинно, просто фиданката е пречупена на 40см от земята. Вярваш ли ми - ревнах си като за човек, като видях. Напсувах мръсно и безадресно и реших нищо повече да не правя за блока. Това са пет входа, с по седем етажа, с по три апартамента, по трима да живеят в апартамент - към 300 души се събират. И аз, сигур щот съм луда за връзване, копам лехи с цветя, садя дървета, поливам като изоглавена ... за да дойде някой лумпен и да унищожи живо същество ей тъй на, заради самото унищожение

... Ще се пръсна от бяс мамка му ...

Защо има толкова малоумници по тая земя ...

Редактирано от Гeo, rpaф на 02.12.08 21:29.



Тема напролет ще тръгне пак,нови [re: Гeo, rpaф]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано02.12.08 21:53



но вероятно пак ще я пречупят. Не тъжи, техният биологичен вид със сигурност ще надживее нашия...усмихни се. Странно, знаеш ли, тъкмо днес си мислех за теб и да те попитам как е тризъбецът.





Тема Ако тръгне пак напролет, ...нови [re: Kиpo]  
Автор Гeo, rpaф (метаморфен)
Публикувано03.12.08 22:58



... трябва да ми кажеш как да му оформя пак така коронката - с две или три разклонения от едно място.

Знаеш ли, дървото здраво се е вкоренило и вероятно ще оцелее и ще продължа да му се радвам. Обаче много ме заболя заради вандалската идиотия на някой имбецил, разума ми отказва да си обясни и разбере смисъла на такъв акт - виждаш дърво и го чупиш ... не, не пак ме хващат лудите. Сигурно, ако го бях видяла, щях да му посегна и аз



... Enjoy !!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.