Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:02 21.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Едното дърво е много зле !!!нови [re: Kиpo]  
Автор Гeo, rpaф (старо куче,вече)
Публикувано02.06.08 21:12



Споделих проблема с няколко съседи и единия да вземе да го напръска в събота с разреден препарат за миене на съдове, ама МНОГО, направо го е изкъпал

... Сега повечето листа са покафенели и засъхнали и ми се реве като го гледам ... Става дума за тризъбеца Петрели, той е най-силен и едър, но дали ще оцелее ??? ... Хиро, кажи ми, че ще оцелее ... моля ...

Като ми пееш, Пенке ле ...

Тема ми аз хубаво ще ти кажа, аманови [re: Гeo, rpaф]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано03.06.08 09:20



дали наистина тъй ще стане-времето ще покаже. Ти го тори за всеки случай мощно, с на-п-ка тор, оборска, угнила горска, поливай и според мен има шанс за него(нея)!)


На мен Кондаревката, дето по неведоми пътища се е третирала с 2.4 Д взе да се оправя, та камо ли тая яка петровка от някакви умрели буби!
И хОди питай в магазин за такива неща, КАЗАХ ти, остави бабешките изгъзици!! Сапунена вода! Пфу!

Редактирано от Kиpo на 03.06.08 09:22.



Тема Ама не аз, бе човек !!!нови [re: Kиpo]  
Автор Гeo, rpaф (старо куче,вече)
Публикувано03.06.08 22:51



Аз чинно отидох в Сортови семена на Сточна гара, купих си една мъндзърка шишичка с нещо против листни въшки, което ми препоръча жената зад щанда и когато го разтворих според описанието и отидох да третирам Петрели ... о, ужас !!!

... Човека е искал да помогне и се чувстваше много виновен ... Абе станалото - станало, дано успея да спася дръвчето !!!

Като ми пееш, Пенке ле ...

Тема da. В тая държава всенови [re: Гeo, rpaф]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано04.06.08 09:03



"някой иска да помогне")))





Тема Re: Хироооо, вапцах я !!!нови [re: Гeo, rpaф]  
Автор Snuffy (минаващ)
Публикувано05.06.08 23:03



Мисля си, че от листните въшки по-лесно може да се отървете, но от брашнестата мана - просто невъзможно!!!! От миналата година се боря с тая гадост по ябълката ми и по трендафила, но и тази година всичко е побеляло. Пръсках предзимно,зимпро,ранно-пролетно,след пролетно и т.н., но никакъв ефект. Сега пак пръскам но не виждав ефект. А купувам най-новите препарати,които има в агро-аптеките....





Тема и каква очакваш да е файдатанови [re: Snuffy]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано06.06.08 09:32



при тая конкретно болест, като и пръскаш отлично хибернираните"зазимени" зимни спори с 14-20 дневни(период на действие) препарати?


Лично аз се справям и винаги съм се справял с маната по моите лозя. Спазвайки няколко основни правила:
1. Без паника
2.без предоверяване на " спецове" с или без ценз
3. Внимателно обмисляне и действие след консултация с няколко източника на кои препарати може да се очаква, че е изградила резистентност тазгодишната раса, което (3) не може без (4)- четене на всяка достъпна литература и статийки по въпроса.
а, и 5.- НИКАКВО съобразяване със стадото! " аз пръскам на 24 май, аз пръсках втори път, висчки правят така" и прочее.

Леко встрани от темата: В началото на май, виждайки за 1-и път толкова масирано нападение на акари по младите листа, и волевото успокояване на 10-секундната паника и ярост, отидох, снабдих се с най-изгодния икономически акарицид и след 2 дни пръсках, барабар с фунгицидите.
Отивайки след 10 дни, със задоволство и мед на сърцето забелязах, че по новите листа няма и помен от поражения от акарите, а петна от мана има само в романтичните ми спомени отпреди няколко години като начинаещ лозар
Тъй че-без отчаяние и фатализъм!



Тема Кире, Петрели май се оправя, братле !!!нови [re: Kиpo]  
Автор Гeo, rpaф (старо куче,вече)
Публикувано10.06.08 22:59



Някои от листата просто изсъхват, но самото дърво мисля, че ще оцелее

... Донесоха ми от село оборска тор, освен това няколко пъти "изкъпах" цялата фиданка с чиста вода (като за целта си купих една смешна жълта лейка), третирах с въпросния препарат от аптеката и сега всеки ден като се прибирам от работа търча да си наглеждам болника ... А другите две ябочета са си съвсем добре, но за съжаление за тях не ми остана тор ... Айде стига, че ти губя ценното време с мойте проблеми, сполай за добрите напътствия !!! ... И пак ще те тормозя, да не мислиш, че си се отървал

Като ми пееш, Пенке ле ...

Тема Re: Кире, Петрели май се оправя, братле !!!нови [re: Гeo, rpaф]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано11.06.08 12:50



Ммм, надявам се оборския тор да е бил добре угнил.
И по принцип се слага на есен.



Тема какво пречи да се слага и сега?нови [re: coccinella]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано11.06.08 13:10



Слагай, не я слушай!))(за географа)


Но с МНОГО вода.



Тема Освен дъждовете ...нови [re: Kиpo]  
Автор Гeo, rpaф (старо куче,вече)
Публикувано11.06.08 19:48



... аз пак си поливам (е, по-малко от преди), защото под тънкия слой постна земя има всевъзможни строителни отпадъци - бетон, железа, камъни ... всякакъв боклук, останал след построяването на блока ...



Като ми пееш, Пенке ле ...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.