Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:13 27.06.24 
Градове
   >> Видин
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Видин- странен граднови  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано06.05.08 17:21



всеки път като отида и винаги се изненадвам.
- скъпотията в магазините- отдавам я на липса на магазин от големите вериги които навлязоха отдавна в бг. а може би не им разрешават. само тук видях да се продава олио в 500мл опаковка по 2лв. скоро ще го пакетират по 100мл.
- и преди съм казвал и боклука им е беден. през един от дните видях видинчанин клекнал до контейнер с боклук и нещо блъска. приближих се и гледам, някой изхвърлил стоителни отпадъци ама в него имаше 4-5 цели тухли с вар по тях. та човечеца ги удряше да падне варта, поочисти ги и хоп в касетката отзад на колелото. тухли където аз ги троша като юфка за него си бяха стока.
-скъпи коли 2 употреба хем са по близо до източника им- европа хем са с поне 400-500лв отгоре от вътрешността на страната.
-техника втора употреба. такова предлагане никъде другаде не съм видял. и на цени съизмерими с нови уреди
-жилища също са на макс. доскоро имаше къща във видин на цена 500000 еври. като че е на плажа на санта моника CA.
- кафе в сладкарница си нормално да го платиш от 50ст. нагоре
- евтино признавам, са продуктите на жените на пазара, но не вътре а отвън където са на тротоара. за 10 стотинки се молят да купиш нещо.
та така, който иска да продължи



Тема Re: Видин- странен граднови [re: диkoбpaз]  
АвторEдин oт мнoroтo (Нерегистриран)
Публикувано06.05.08 21:58



ВИДИНСКА България няма нищо общо с другата България, за добро или лошо те това е ...



Тема Re: Видин- странен граднови [re: Eдин oт мнoroтo]  
Авториcтинaтa (Нерегистриран)
Публикувано07.05.08 10:04



Това е край забравен от бога - беден и обезлюден, циганизиран до крайна степен.



Тема Re: Видин- странен граднови [re: иcтинaтa]  
АвторEдин oт мнoroтo (Нерегистриран)
Публикувано07.05.08 10:57



80% от циганите във Видин са пришалци от цяла България така че млък!!!

Виж се добре в огледалото може и ти да си мангал
...



Тема именнонови [re: диkoбpaз]  
Автор Ripple (effect)
Публикувано07.05.08 15:16



и аз така се изненадвам:

-центърът ми се струва все по-зелен
-все повече деца и бременни млади жени има
-в магазините (за детски дрехи най-вече, защото в такива пазарувах тези дни) има много хубави детски дрехи на съвсем нормална цена
-кафето го пия на цена 50 ст., в София, в кварталната сладкарница е 90 ст.
-по кофите не съм ровила, наблюдения за качеството на боклука нямам
-на пазара съм си купувала не евтините плодове и зеленчуци, а хубавите, които са по-евтини от на моя пазар тук.
-за 10 стотинки какво можеш да купиш по принцип и къде това?
-коя е тази къща за 500 000 евро? би ли ми пуснал линк към инфото, тук си прав-межди Видин и Санта Моника, избирам плажа там.
-поучи се от човека, който чисти варта от тухлите, които ти трошиш като юфка. след като говориш за пари и евтиния, бъди практичен.

не мога да схвана защо си решил, че евтиното е нестранно-това по повод заглавието. мен евтиното ме прави подозрителна, в крайна сметка като всеки пазаруващ имам сравнително ясна идея кое колко струва и търся съотношението-цена-качество.
виж, ако си с нагласата, че като отидеш във видин и всичко ще ти е без пари-тогава мога да разбера и постинга ти.

Там дремят приказки старинни, там тае звънка тишина


Тема Re: именнонови [re: Ripple]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано08.05.08 18:51



отговор от типа think pozitiv
имаше един форумец - "оптимист" живее от 40 г. в Шикаго идва рядко в бг за кратко и е възхитен винаги от случващото се около него. та горе долу и Вашето писание ми звучи така. та-
- центъра е естествено да е по зелен поради естествения прираст на короните на дърветата засадени отдавна.
-все повече деца и бременни млади жени има / явно че в София примерно не ги забелязвате/. това е нещо нормално, особено след 1997 г. се усети.
- магазините за детски дрехи вече не ме вълнуват така че нямам поглед на този сегмент от пазара.
- за някои хора да платят скъпо за кафе например е въпрос на престиж. аз за по евтино си го варя и си го пия на пейката в парка
- по кофите не Ви карам да ровите но ако имате време поговорете с тези които ровят, почерпете ги една цигара и могат да разказват много. на мен лично ми е интересно да ги чуя. приемете го дори като социологическо проучване.
-на пазара съм си купувала не евтините плодове и зеленчуци, а хубавите, които са по-евтини от на моя пазар тук.
ако пазар от типа "Ситняково" е мерило за цени качество не благодаря. има достатъчно големи магазини в София / както казах във Видин има някаква причина за липса на подобен магазин/ където мога да си избера стоката без да се притеснявам от кантара срещу ми.
-за 10 ст. вече описах къде се продават зеленчуците
- черешката на постинга, поради проявения интерес. Къща във Видин за 550 000 еври




лек ден и до нови срещи



Тема daнови [re: диkoбpaз]  
АвторRipple (Нерегистриран)
Публикувано08.05.08 20:55



Нека видим дали правилно съм разбрала идеята на твоя постинг-(дано не си против на "ти"-то).

Считаш че цените във Видин трябва да са много по-ниски, защото хората нямат пари да пазаруват на тези цени, на което е предлагането и това личи и от некачествения боклук по кофите. Това ли е идеята? Защото иначе не виждам какъв е смисъла да лобираш за по-ниски цени, в крайна сметка търсенете определя и цената.

Аз обаче сравнявам Видин с това, което беше преди десетина години с това, което е в момента.

Мога да сравня и да оценя това, което се е променило, защото съм живяла във Видин, когато Дунавския парк свършваше до Театъра, когато да имаше едно дете беше лукс, кафето беше 30 стотинки, но масовата безработица беше навсякъде, така че на кой му пука за евтино кафе, магазините за детски дрехи бяха два, техният брой в момента е показателен за сегмент на пазара, който е търсен.
(бтв-големи магазини до моя квартал в София няма, пазарувам от кварталните, ако искам да ида до Била, Кауфланд, Метро, Фантастико и всичко от сорта, трябва да взема транспорт, защото не шофирам или такси. Също така има квартали в София, където паркове почти няма, да не говорим за прираст на клоните на дърветата).


Мисля, че сравняваш некоректно-а именно, цените във Видин с ниски цени в София, сравнявай усреднено, като вземеш предвид средна заплата, плащан наем в София, цената за транспорт, загубеното време от порядъка на час до Бизнес парка и час обратно и т.н.
Ако взимаш 365 лв като служител в Министерство на Труда в София, живееш на квартира, пътуваш от Люлин незнам си кой и т.н. къде ли ще ти е по-евтино с тези пари?

И да, ако искаш можеш да си пиеш кафето на пейка, тогава дали ще е София, Видин или Санта Моника, все ще е безплатно.
Къщата е с шадраван-тези, които видях в Санта Моника, на сходна цена нямаха шадраван. Май вече съм за Видин.





Тема Re: daнови [re: Ripple]  
АвторПeпи (Нерегистриран)
Публикувано08.05.08 22:29






Да ама аз във Видин си имам басейн...



Тема Re: daнови [re: Пeпи]  
Автор Ripple (effect)
Публикувано09.05.08 09:12



но си нямаш лебеди в басейна))
тц, няма да наддавам за цената.



Там дремят приказки старинни, там тае звънка тишина

Тема Re: daнови [re: Ripple]  
Автор Ritzar.vd®™ (PronoiaS)
Публикувано09.05.08 09:48



Човека си има цял хипопотам(крава) ти за лебеди му говориш, обаче в софиските панелки винаги е по яко, и щом има "фантастико" всичко е просто "ФАНТАСТИЧНО" розаво с една дума фламинго, ето къде е проблема човека си няма фламинго...



www.bdinvd.free.bg


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.