Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:54 30.06.24 
Градове
   >> Видин
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: daнови [re: Ritzar.vd®™]  
Автор Ripple (effect)
Публикувано09.05.08 09:51



няма нужда от фламинго, къщата ще мине топ цената от 550 000 евро тогава.
и без това спасителните пояси за хипопотама в басейна вдигнаха себестойността й с 25%.



Там дремят приказки старинни, там тае звънка тишина

Тема Re: daнови [re: Ripple]  
Автор Ritzar.vd®™ (PronoiaS)
Публикувано09.05.08 10:38



Това да купиш по 1000 евро на кв. м. апартамент в панелка с изтекъл гарационен срок само и само да имаш "фантастико" наблизо трябва да си много смел(а) или оптимист(ка)...

www.bdinvd.free.bg


Тема Re: daнови [re: Ripple]  
Автор dikobraz (каналитик)
Публикувано10.05.08 21:38



считам че цените на продуктите в града трябва да са съизмерими с тези от останалата част на бг. според мен там във Видин малко извиват ръце. апропо никой не взе отношение за откритието да продават олио по 500мл. и още за олиото във Видин. статия от капитал


възхитих се от идеята. и както питах и там в коментара -ще го внасяме или ще го доставяме.
понеже зачеквате темата за боклука - това е основен критерий за състоянието на един човек или народ. но във Видин всичко се оползотворява до край. може да не Ви интересува но например сиренарските тенекии където в София ги изхвърлят във Видин се продават. последната цена беше 10 ст. / апропо отговор на въпроса от предишен постинг какво може да се купи за 10 стотинки. та ето. питайте ме колко тенекии съм прекарал натам за бизнес.
Вие сравнявате града от 10 години но аз го сравнявам пъти х10 години. преди 12 г кафето беше не ст. а лева а преди 10 беше 20 ст.
сега малко отклонение за София, големите магазини успяха да навлязат в нормалните квартали. това квартали като ман. ливади, лозенец-хладилника, витоша са просто скупчени къщи без въздух и вертикална планировка. кой купува там не знам и не ме интересува.

Мисля, че сравняваш некоректно-а именно, цените във Видин с ниски цени в София, сравнявай усреднено, като вземеш предвид средна заплата, плащан наем в София, цената за транспорт, загубеното време от порядъка на час до Бизнес парка и час обратно и т.н.
Ако взимаш 365 лв като служител в Министерство на Труда в София, живееш на квартира, пътуваш от Люлин незнам си кой и т.н. къде ли ще ти е по-евтино с тези пари?


да не започваме тая тема че е още по дълга. като не стигат 365 лв просто се търси друго. но за да стои човек на тези пари явно не разчита само на тях.
та труда викате 365лв . погледнахте ли че на почти всеки магазин във Видин има обява че търсят продавач. значи 365 в сф- 200лв наем, прихода =165лв + 3 часа до работата.
за видин 250 лв заплата за продавач - минус транспорт до работата, по Вашата сметка излиза че е по изгодно да се работи там. защо тогава този човек е дошъл да работи в МТ а не е останал във Видин.

готов съм да продължим разговор

p.s. не мога да не призная че тортите в сладкарницата на пазара са по евтини от софииските

правим го да стане по добре,
получава се както винаги.
има ли смисъл, като нема значение...

Редактирано от dikobraz на 10.05.08 22:39.



Тема Re: daнови [re: Ritzar.vd®™]  
Автор dikobraz (каналитик)
Публикувано10.05.08 22:41



рицар - познавам такива хора. ако имате представа от софия става дума за "фестивалните " блокове. не за да имат фантастико до себе си а само и само да са в СОФИЯ

правим го да стане по добре,
получава се както винаги.
има ли смисъл, като нема значение...

Редактирано от dikobraz на 10.05.08 22:42.



Тема Re: daнови [re: Ripple]  
Автор dikobraz (каналитик)
Публикувано11.05.08 18:38



Къщата е с шадраван-тези, които видях в Санта Моника, на сходна цена нямаха шадраван. Май вече съм за Видин.
щом шадравана е определящ добре. но ето нещо доста по близо като разстояние и далеч като цени от тези във Видин



правим го да стане по добре,
получава се както винаги.
има ли смисъл, като нема значение...

Тема Re: daнови [re: dikobraz]  
Автор Ripple (effect)
Публикувано12.05.08 09:57



някъде по средата на твоя постинг си го казал-като не му изнася на някой, да търси нещо друго.
т.е. ако мислиш, че цените във видин са ти по-високи от софийските-пазарувай в софия, в хладилник и камера може да се съхрани всичко.

цените и във видин са се вдигнали, наемите също, цените на недвижимото имущество също, но за това си има причини. да твърдиш, че са несъизмерими с останалата част на бг е неоправдано. нека да сравним цените във видин и някой град, в който в момента има инфраструктурен проект от типа на Дунав мост-2. Аз предлагам да сравняваме Видин със Стара Загора, от 2 години там ТЕЦ-овете "попромениха" стандарта на града.

живея до Софийския университет, там магазин голям няма, такъв, какъвто според теб е навлязъл във всички "нормални" квартали. но аз съм искала да живея там и си нося "последствията"-пазарувам в кварталните бакалии, защото съм си направила сметката-моята.

по улиците на Ню Йорк живеят просяци в кашони; баби, които спорят с продавачката защо цената на маслото или хляба се е вдигнала с 1 копейка има в почти всеки магазин в Санкт Петербург; познат японец обяснява за колко малко пари работи в Токио, НО това не пречи тези три града да са в челната десетица на най-скъпи градове в света.
явно не бедните, а тези, които имат възможности определят цените в един град, така че това за тенекиите-хубаво, за мен не е определящ критерий.

не мога да сравнявам какъв е било видин в пъти по 10 години, предвид възрастта ми, която още не е стигнала до третата десетка.:)))

а колкото до олиото-не схванах-извинявай, има някаква забрана олиото да се продава в разфасовка по половин литър ли??
признавам, не съм забелязала, но това е много добра идея, особено за сам човек; ако се ходи някъде на планина/палатка за извессно време или ако не се готви много у дома.

тортите, които гледах в сладкарницата до пазара, са с по-ниски цени, но не ми изглеждаха толкова вкусни, като тези, които в сладкарница "Неделя".
така че, не съм си купувала.

Там дремят приказки старинни, там тае звънка тишина


Тема Re: daнови [re: Ripple]  
Автор dikobraz (каналитик)
Публикувано12.05.08 20:40



получи се чудесен диалог.
по принципа затова отказах покупка на фризер защото магазина е до нас. защо да му плащам тока.
инфраструктурни проекти също ми е една любима тема. конкретно за Видин - за моста се заговори след "приятелския огън-1999г." на вече новите ни съюзници. отчитайки разликата във възрастта Вие сте били в абитуриентска възраст и това е било последното нещо което ви е вълнувало.
малко отклонение- един брадат инфраструктурен проект е този на тунела под бул. Др. Цанков. започнат 1974г. до момента все още неизползваем. през тези години европейците прокараха тунел под ламанша и го ползват 12 години. както се разбира и магистрала тракия май сами ще си строим но ни трябваха 3 години да разберем за това. така че Дунав мост 2 все още е проект. още за него. пътя след Монтана през Брусарци е ужасен а Е-79 се разпадна при Димово, да не говоря зя завоите там. Е един европеец дали би предпочел да се качи на магистралата при Ниш и да стигне нормално като време и път или би рискувал тук и в румънско.
казвате Ст.Загора- дали обгазяването e променило цените на имотите там. между другото най скъпата къща предложена там е 420к еври за къща на 4 етажа строена 1995 година. и града е определено на "течение".
въпрос на лично виждане е къде да живеете и къде да пазарувате. в това не се бъркам.
понеже говорите за спор за копейки тук въпроса е съвсем друг. забележете ако имате възможност че всеки един европеец цени центовете си и си прибира рестото до цент. но ние понеже сме щедри души ги оставяме. това не е стиснатост а познаване на цена.
не знаех че Видин е станал туристически център та се прибягва до продажба на такива разфасовки.
а относно тортите има една сладкарница в СФ където са още по хубави от на Неделя но е твърде далеч от СУ.
лек ден и очаквам нови писания.

правим го да стане по добре,
получава се както винаги.
има ли смисъл, като нема значение...

Редактирано от dikobraz на 12.05.08 20:42.



Тема Re: daнови [re: dikobraz]  
Автор Ripple (effect)
Публикувано13.05.08 10:02



Дали мостът е във фаза проектиране, или вече е минал този етап, не знам, разрешение за строеж би трябвало да има, пректът е по Фидик, така че как точно са определени нещата не мога да преценя. Това, което е видимо е, че в града има нови работни места, които не се дължат само на Дунав мост 2, че много хора не са в града, а работят в чужбина, но техните семейства, които са във видин, разполагат със средства, по-високи от тези, на другите хора. Такива наблюдения имам върху две семейство и то отблизо, където всеки месец се пращат по 600 евро за две деца и бабата, която ги гледа. Със сигурност средната заплата във видин е под 1200 лева. Тук се получава затворен кръг-поради безработица се напуска града, семейството остава там, харчат се пари спечелени навън.
В стара загора цените категирично са се повишили, заявяват го хората от града, които живеят там, има наплив на чужденци, които работят в ТЕЦ-овете, наети са им квартири в града, те пристигат със семействата си-децата ходят в частни детски градини, нови хотели се строят, имам позната, която наскоро от Видин, замина да работи и живее в Стара Загора.
Идеята ми е, че за всяко повишение на цени си има причина, а дали животът е скъп или не,е е съвсем друга тема, която няма да засягам тук.
По повод отклонението-тунелът Драган Цанков сега се ползва за новото разширение на Софийското метро-Шератон-Интернпред, в него се извършват ремонтни дейности и до година и половина-две, би трябвало да бъде въведен в експлоатация.
Относно спора за копейките-изместваш темата-аз не казвам, че те спорят дали да оставят или да не оставят копейката или центът. Те спорят защо цените са се вдигнали, същевременно на улицата минават хора облечени с костюми на цена по-висока от едногодишната им заплата. Аз лично се дразня, когато ми казват нямам две, три-пет стотинки също. Но не споря за цената, когато сама съм избрала да пазарувам на определено място.
Аз бих си купила олио от половин литър, но то много вероятно да е по-скъпо, защото малките разфасовки са по-скъпи, ако идеята ти е, че олиото е по половин литър, защото хората нямат пари, може да погледнеш и обратния вариант.:))
Няма да ме пратиш в Романс-а в Симеоново за торти, нали?:) Всеки европеец освен центовете си цени и времето. ))

Там дремят приказки старинни, там тае звънка тишина


Тема Re: daнови [re: Ripple]  
Автор dikobraz (каналитик)
Публикувано13.05.08 18:35



амин, дай боже да направят моста в обозримо бъдеще. ама не стига трябва и път читав да се докара до там. едно време Тато докара магистралата до правец и при "неочакваната" смяна на поста му с Петър Младенов се надявахме той да докара магистралата до видин или поне до Тошевци. ама не би. човека предпочете да си купи вила някъде покрай магистрала тракия че имаше сърдечни проблеми и да може да стигне за петдесетина минути до софия.
съгласен съм с това за емигрантите и парите. на тези пари се крепи града.
и прочие и прочие както казва президента Желев.
с някои неща сме на едно мнение за други се разминаваме. затова сме различни.
а сладкарницата на ЛС

правим го да стане по добре,
получава се както винаги.
има ли смисъл, като нема значение...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.