Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:44 28.04.24 
Градове
   >> Видин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Видин-лозовият Йерусалим:))  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано09.04.08 13:24



За изкушените от материята това не е новост, но


Уточнявам: Това е откъс от учебник на Пловдивския селскостопански университет, демек от обективен източник. Така че, когато някой Дагеец, Русенлия или Свищовчанин тръгне да си мери вината с нас, просто му цитирайте това!

.............

Във Видинско натрупването на захари протича по-интензивно и технологичната зрялост настъпва по-рано - около 15 септември. В години с по-топла и суха есен червените сухи вина от сорт Гъмза се отличават с жив, макар и не много плътен рубинен цвят, приятен аромат на дребни червени плодове, доминиран от малина, подчертана, но мека свежест и приятни танини.





Тема Re: Видин-лозовият Йерусалим:))нови [re: Kиpo]  
АвторБykoвckи (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 09:04









Тема малко не е съвсем типичнонови [re: Бykoвckи]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано10.04.08 09:50



листото, но зърната са на Гъмза, да. И гроздове има по-типични, тоя е много рехав, по принцип хубавата гъмза е със сбити гроздове да си е. мамата- не можеш да откопчиш 1 зрънце, без да напукаш с нокти съседните:-)) Макар, че зависи, де.





Тема Re: Видин-лозовият Йерусалим:))нови [re: Kиpo]  
Авторpyceнeц (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 12:53



Виното не се мери, а се пие.



Иначе всяка лоза да си знае земята. Ние сме по бялото вино и грозде. Така че спор няма.



Тема Re: Видин-лозовият Йерусалим:))нови [re: pyceнeц]  
Автормиcтep Гъмзa (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 19:39



Песента за бялото вино, бяло вино бяло вино, защо не си червено...





Тема най-хубавото каберне, което съм пилнови [re: pyceнeц]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано11.04.08 10:31



изключая това, правено от мен, бе едно Красен Вайнярд отпреди 10-ина години.


Ваш кадър. Не, не съм местен вино-патриот, само съм реалист. Каберне успява прекрасно и в ниските части на СИ България, при вас. Разбира се, нагоре към Рз и Силистра вече не е същото, но Русе си е ОК. Виж, на Гъмзата и трябва още половин лято за да узрее добре тъдява.



Тема като стана дума за бяло, бтвнови [re: pyceнeц]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано11.04.08 10:37



Тая година придобих едно лозе, в което, по някаква щастлива случайност има 10-15 процента Тамянка


Узрява отлично на пясъка и жегата на Бачовския хълм а тя е малко бамбашка сорт. По принцип се води, че хубава Тамянка става само долу, под Кресненското дефиле, но при мен успява не по-зле.
Та тая година ще направя две неща: Поне стотина литра хубава Тамянка, за да си докажа, че съм майстор И на бяло вино, и, чети внимателно: Десетина литра Мелнишко-от няколко присадени преди години лози и 3 асми пред къщата
Захарността му при мен се движи около тая на Гъмзата, но досега имах твърде малко грозде, за да се занимавам. Е сега ще набера около 20 кила, не е кой знае какво, но ще си направя МЕЛНИШКО от Видин.
П.С. Кефят ме много листата на тоя сорт, когато е в добра кондиция имат големината на тиквено листо-за да си направиш нормални сърми трябва да го цепнеш на 4 !

Редактирано от Kиpo на 11.04.08 10:39.



Тема Re: като стана дума за бяло, бтвнови [re: Kиpo]  
Авторpyceнeц2 (Нерегистриран)
Публикувано11.04.08 20:41



Мамка му, а странно защо моите фаворити са от Пловдивският регион





Тема Re: като стана дума за бяло, бтвнови [re: Kиpo]  
АвторAsen (Нерегистриран)
Публикувано12.04.08 12:25



Кире, прати някоя и друга снимка на това ЧУДО което притежаваш. Според мен сигурно си правиш общо няколко стотин литра винце и ракйика. Блазя ти.
Значи не се ориетираш само към един вид вино.


Как се казва твоя мелнишки сорт и много ли е капризен? Пръскаш ли го?
Ти ме познаваш - имам още 1001 въпроса.



Тема снимката не сенови [re: Asen]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано14.04.08 09:10



пие


Това е обикновената Широка Мелнишка лоза, няма чудА в нея, освен виното, разбира се.
Не се ориентирам само към един, защото дори и най-хубавата Гъмза омръзва, ако се консумира всеки ден.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.