Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:25 05.05.24 
Градове
   >> Видин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: депутатите да отстоят интересите на Видиннови [re: pyceнeц2]  
Авторниk (Нерегистриран)
Публикувано10.09.07 19:18



Колкото и да им е мъчно на плевенчани, центровете на районите за планиране бяха избрани с решение на правителството още през 2004-та година. Това са Видин, Русе, Варна, Бургас, Пловдив и София. Сега се променят единствено границите на регионите, центровете си остават същите. Това, че се самозаблуждават, че в момента нямало избрани центрове и че уж се борят те да станат такъв си е техен проблем.



Тема Re: депутатите да отстоят интересите на Видиннови [re: ниk]  
АвторC3 (Нерегистриран)
Публикувано10.09.07 19:52



Абе така е, ама малко смешно в тоя регион с тоя център - най-обезлюденият и цигански град в Бг.



Тема Re: депутатите да отстоят интересите на Видиннови [re: C3]  
АвторBидинчaнин (Нерегистриран)
Публикувано10.09.07 20:34



Какъв отговор очакваш?

Или ти вече си го знаеш предварително?

Става ли гот като те псуват!!!

По добре цигани християни, отколкото цигани мюсулмани.



Тема Re: депутатите да отстоят интересите на Видиннови [re: pyceнeц2]  
Автор guster_bo ()
Публикувано10.09.07 20:55



За Враца: Не знам какво толкова има Враца, освен 2-3 хипермаркета и СУМИ, като все още няма околовръстно. А да, хареса ми и Врачанския балкан, скоро бях там.

За Дунава: Русенец, не е вярно това което казваш. Дунав е огромно предимство и скоро ще го видиш. Това тепърва ще става явно, защото досега не бяхме чак толкова отворени към Европа. Сега вече сме в ЕС и тепърва ще се усети голямото значение на реката. Ще видиш колко чужди фирми ще дойдат и в Русе, и във Видин.

За моловете: Всъщност, този малкият е почти готов, защото ще ползват вече готова сграда, която само трябва да се ремонтира. Другият, който ще е доста по-голям, ще започне да се строи всеки момент и до края на другата година, най-много, сигурно ще е готов. Едва ли ще е чак 50 000 кв.м , но и Видин не е Русе.

За хотелите: През последните 2-3 години направиха доста на брой хубави хотелчета и все още се строят такива. Наскоро завършиха още един, а в момента се строи и един до реката. Даже ми се струва че станаха прекалено много, но нека да строят.

За другите неща: Не се и съмнявам, че веднага след като започне строителството на моста (в което сигурно все още не вярват, но това е разбираемо) ще започнат изграждането на планираните индустриални зони, заводи и хипермаркети, но засега всеки си трае. Все пак толкова време го чакаме този мост, че чак не ни се вярва че ще стане. А иначе една приятелка работи вече към испанската фирмата като преводачка, скоро ще започнат набирането и на всякакви служители, предстои изграждането на строителната площадка, разни халета и какво ли още не за да започне и строежа на самия мост.

Другите: За летището имаше някакви слухове че го искат, но нямам сигурна информация. Когато го оправят - тогава. Университета и голф-игрището ще се реализират, евентуално, в малко по-далечно бъдеще, нека да се направят другите неща.




Тема Re: депутатите да отстоят интересите на Видиннови [re: guster_bo]  
Авторфaшиcтa (Нерегистриран)
Публикувано10.09.07 21:05



А така гъз-ти - дай,дай,дай, върти, сучи, докат се получи!

Аааа, неизчерпаем си тиии!



Тема Re: депутатите да отстоят интересите на Видиннови [re: pyceнeц2]  
Автор Ritzar.vd®™ (PronoiaS)
Публикувано10.09.07 22:11



Извори за обществено-икономическо развитие на Балканските земи през XIV- XVI век.

Тези се радват на супермеркати и хипермеркати все едно са им отворили банкова сметка.

Искам само да припомния, чрез исторически факти и документи, Видинският бизнес през 14 век, и Видинските магазини през 16 век...


Търговия с Дубровник - 5 декември 1331 година

До знатния и учен мъж Людовик Мауризино, уважаван княз на Рагуза и неговата курия от Маргарито Бодачич. Писмото, което ми изпрати ваша милост по тези двама куриери, добре разбрах, в което писмо се нарежда да се съобщи на Никола и на мен, че трябва да се явим в двумесечен срок пред ваша милост, т.н. за един дълг на господин Томазио, за което нещо довеждам до знание на ваша милост, че аз имах стока в Бдин(Видин) и от Бдин(Видин) не може да се докара в Призрен поради това, че татарите бяха дошли близо до Бдин(Видин) и затова господин Томазио трябва да ме смята за оправдан, че не всякога от това, което човек прави, го е направил по своя воля. А по-сетне, когато вестите бяха добри, именно че горепоменатите татари са победени и са се отеглили, аз лично отидох в Бдин(Видин) и докарах по божия милост стоката благополучно в Призрен и пристигнах в Призрен един ден по-рано, отколкото е съставено това писмо, и казаните неща имах намерение да изпратя на речения господин Томазио без никакво специално нареждане, тъй като по божия милост не сме ние тези, които искаме да задаржим чужди вещи, и поради това довеждам до знание на ваша милост, че цялото свое задължение ще му изплатя в неделя на 8 декември 1331 година.

Видин 15 януари 1600 година

Пред нас долупотписаните трима съдии, се яви господин Израел Шимон, жител на Видин, представи се пред нас и след като му направихме обичайните предупреждения, стана и даде следните паказания на чужд език (испански). Когато бях в магазина си във Видин, при мен дойде един не евреин, мой познат, и като ме видя, доближи се до мен и двамата приказвахме за злините, който вършеше влашкия цар. И той сам, без да го питам за нещо, ми каза: Аз намерих твоя другар Йосиф Русо и двамата му заварени братя, които винаги вървяха заедно, убити, и ги погребах. Тези показания бяха направени, след като свидетеля бе предупреден, че трябва да каже истината. И споменатият по-горе господин Израел каза също, че той бил съдружник с господин Йосиф Русо, споменатия, и че неговите двама братя са Ицхак Варон и Ицхак Амиел. Това стана в деня вторник 9 шеват от годината 5360, тук, в Солун, за което се подписаха Арон Йосеф- съдия, Йосеф Моше Сасон- съдия, Мордехай Барух Митевули- съдия.



Редактирано от Ritzar.vd®™ на 10.09.07 22:18.



Тема Re: депутатите да отстоят интересите на Видиннови [re: фaшиcтa]  
Авторфaшиcтa (Нерегистриран)
Публикувано10.09.07 23:46



Ти , гнycно неандерталcко копеле, защо пишеш от мое име бе.


Един зъб да ти остане и той все да те боли!



Тема Re: депутатите да отстоят интересите на Видиннови [re: guster_bo]  
Автор DUST (ентусиаст)
Публикувано11.09.07 10:19



За Враца: Не знам какво толкова има Враца, освен 2-3 хипермаркета и СУМИ, като все още няма околовръстно. А да, хареса ми и Врачанския балкан, скоро бях там.

Не знам къде и какво си гледал, но както и да е. Твърде повърхностно се изразяваш.
Става дума, че градове като Враца и Русе отдавна направиха това, което във Видин предстои. В тези градове си ги има и хипермаркетите и търговските комплекси и хубавите хотели, ресторанти, казина и новите предприятия.
Видин занапред ще се развива успешно, но това не значи, че останалите градове ще спрат своя прогрес, дори напротив, те ще се развиват още по-добре, защото вече ще бъдат изградили добра база.



Тема Re: депутатите да отстоят интересите на Видин [re: guster_bo]  
Авторpyceнeц2 (Нерегистриран)
Публикувано11.09.07 12:33



И какво тепърва трябва да му усещам на Дунава, след като си тече тука от хилядолетия? Не знам какви чужди фирми ще дойдат и каква толкова ми е файдата от тях

То и сега си идват, в Русе така или иначе е пълно с чужденци. Даже наскоро си купиха цял нов жилищен блок в центъра, някакъв прецедент такъв.

Тия молове не знам какво толкова им се радваш, аз предпочитам търговските улици, не тия безлични хамбари. Освен това не се радвам особено на молове, не генерират БВП, само източват търговския баланс на държавата.

Хотелите май наистина бележат някакъв бум в последно време, дори нямам идея колко хотелчета направиха тия години тука, десетки, само не ми е ясно кой спи в тях.

Ако си мислиш че този мост ще промени радикално нещо, ще те разочаровам. Ако беше така, вече от 50 години щяхме да живеем в някакъв рай :) Като гледам всички дето строят разни складове, магазини и заводи в Русе казват че го правят не заради моста, ами щото им било на изгодно място, близо до Румъния и до реката.

Абе то оптимизмът е хубаво нещо, ама мисля че го притежаваш в известен излишък. Остави ги нещата да се развиват сами, не мисля че има смисъл от чак такъв евангелизъм. За да не се разочароваш после де.



Тема Re: депутатите да отстоят интересите на Видин [re: Ritzar.vd®™]  
Авторpyceнeц2 (Нерегистриран)
Публикувано11.09.07 12:34



Ами много хубаво, ама има само един проблем - сега е 21 век, не 16-17. Незначителна подробност, ама важна






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.