Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:00 28.06.24 
Градове
   >> Видин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: ot отела можеш да си правиш винонови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано20.08.07 08:21



Ако не можеш да намериш литература по въпроса, ще се опитам да дам описания и евентуално, снимков материал следващите дни





Тема Re: ot отела можеш да си правиш винонови [re: Kиpo]  
АвторAsen (Нерегистриран)
Публикувано21.08.07 00:22



Мерси Кире, много съм ти зъдължен.


Значи присаждането е много трудна до невъзможна процедура. Жалко.
Каква може да е причината за неоплождането? Как го правят в България?
Интересно с червения става, а белия е капризен. ОК.
Кире, как да намеря тук такъв материял? Дали има нещо в нета?
Ще се радвам ако подържаме връзка.
Много поздрави



Тема Re: ot отела можеш да си правиш винонови [re: Kиpo]  
АвторAceн (Нерегистриран)
Публикувано21.08.07 00:44



Хубаво ми пишеш, ама ракия е забранено. А за виното сигурно ми трябва мая(?) Аз нямам никакъв опит, освен това да излезе 20- 25 кг плод. Може да опитам да направим "лудо вино". Какво правят хората в България? Сигурно каквото ми писа: винце и ракийка - и тя грапата сигурно ще е вкусна - то си е ароматично.
Кире, този уж бял отел, когато го засадих преди 18 години и тогава даваше плод. От 10 години живея вече на друго место и си взех от първото место една пръчка която се хвана. Страхотно се разви и има много големи и нежни листа за станимашки сърмички, ама аз си нямам време да ги завивам.
Така или иначе въпроса си остава неразрешен - защо в началото ставаше, а сега стачкува
Това "на разцеп" кога се прави и с каква пръчка?
Желая ти приятна седмица!





Тема белият отелнови [re: Aceн]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано22.08.07 21:01



осввен преимуществата, даден му от успоредната еволюция с филоксерата на американския континент, преди да бъде докаран в Европа, има и един много съществен недостатък: за разлика от европейските лози, не понася варовик в пшочвата- до около 6 на сто, ако неме лъже паметта/ нашите носят и дом 50 процента/
Разсъждавам на празен ход в момента-едва ли е това причината, нямаше и да се хване, не просто да не дава плод. Като доктор Хаус съм в момента- опитвам се да давам достоверна диагноза!))) Ако до зимата не намерим решение, отивам с казуса ти в Плевенския лозарски институт, мамка му!!;-)))
Сериозно- някаква разлика в климата?



Тема Re: белият отелнови [re: Kиpo]  
АвторAceн (Нерегистриран)
Публикувано26.08.07 17:39



Кире, имам чувството че си бая специалист по лозарство и винарство. Много се радвам че се опитваш да ми помогнеш. Радвам се също че съществува още един Др. Хаус.
Бях те попитал - може ли от червения ОТЕЛ да се прави нещо като вино?
В момента се наливаме с италианско "лудо вино" - бяло, червено и розе. И си задавем въпроса не мога ли и аз да направа от моето грозде нещо подобно. Защото не вярвам да съм способен да направя нормално вино- пък и дори да са 5- 10 литра.
Ти предполагаш че плевенчаните ще са услужливи?
Не вярвам климата да играе някаква роля, защото разстоянието от първото да второто т.е. сегашното ни место са около 15 км.

Днес му се радвах отново, нямаш си престава какво нещо листна маса е там - кършиш, кършиш и понежи паднаха много дъждове, пък и езерото е на 50 м, почвата е влажна и лозето расте най щастливо и бурно.
Приятна седмица





Тема Re: белият отелнови [re: Kиpo]  
АвторAsen (Нерегистриран)
Публикувано17.09.07 12:24



Кире, червения се оцветява вече - след 2-3- седмици ще е готово. Тази година ще даде много, ама за какво ми е като не знам какво да го правя. А опрашеното бяло, изобщо не се разви останаха си малки залени пирлички.
Май ще трябва да го прежаля, или плевенчаните ще имат някакво разрешение?

Приятна седмица





Тема прежалвай гонови [re: Asen]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано17.09.07 22:57



ще си го присадиш с някой хубав европейски сорт напролет.
Почваме дистанционно обучение от некст веек!





Тема Re: прежалвай го [re: Kиpo]  
АвторAsen (Нерегистриран)
Публикувано22.09.07 00:11



OK! Merci





Тема Re: прежалвай го - добре де, ама КАК? [re: Asen]  
АвторAceн (Нерегистриран)
Публикувано22.09.07 00:30



лесно е да се каже "присаждай". Как се пресажда?
Аз май ти досаждам с невежеството ми. Ако искаш и имаш времето, може би да ме поотвориш т.е. да ми дадеш съвет/и/


Приятен уикенд



Тема Re: прежалвай го - добре де, ама КАК?нови [re: Aceн]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано23.09.07 17:10



прави се напролет, спокойно.
Шансовете ти са, примерно 50 на сто. Избирай-това или другия вариант е да я ползваш за лозови сърми само- поне листата са подходящи.
Дотогава ще ти дам подробно описание и снимков материал, трябва да се поупражняваш, не се бой, все от хора се прави:-)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.