Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:10 03.07.24 
Градове
   >> Видин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Видин-град със затихващи функции  
АвторBидинckи (Нерегистриран)
Публикувано21.05.07 09:10



Защо всички избягаха оттук. Циганите вече са повече от българите, а българите пък са основно пенсионери!
За какво ми е този мост тогава?



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: Bидинckи]  
Автор Bидинckи (Истинския)
Публикувано22.05.07 00:29



Май някой хора умират от завист,че Дунав мост2 започна да се строй. Видин ще е един от първите градове в БГ с модерен търговски център!





Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: Bидинckи]  
Автор Bидинckи (Истинския)
Публикувано22.05.07 00:35



Хайде кажи ми кой град в България не с затихващи функции. На всякъде има отрицателен естествен прираст. Повече хора умират от колкото се раждат. Дори и в София макар, че много хора се заселват там. Доколкото четох една статия само във Варна е положителен. До сега никой друг не се похвалил.



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: Bидинckи]  
АвторBидинckи (Нерегистриран)
Публикувано22.05.07 08:37



То верно всички намаляват, ама при нас е ужас. Само цигани и беднотия.



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: Bидинckи]  
Автор666 (Нерегистриран)
Публикувано23.05.07 08:31



Абе ти си много луд човек ,бе. Какви търговски центрове ми приказваш, какви глупости. Хората в града останаха 10-12 хиляди души, повечето от тях мангали. С това ли се гордееш? Кой ти завижда на моста? Нима в Русе като има мост всичко цъфти и връзва. Там положението също е плачевно в момента. Тъй че не се надявай много моста да оправи бакиите и мизерията в града. Иди и си лекувай комплексите за малоценност!



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: 666]  
Авторrocт (Нерегистриран)
Публикувано23.05.07 11:39



Ти не се притеснявай за Русе, градът се развива много бързо, по-добре от доста прехвалени големи градове. С 2 думи градът процъфтява. Дано Видин да има същата съдба, като се построи моста до Калафат.



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: Bидинckи]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано23.05.07 21:32



господи, колко е вярно...



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: rocт]  
Авторpyceнeц2 (Нерегистриран)
Публикувано25.05.07 17:06



А, то това в Русе не е нормално и една част от хората хич не са доволни. Покрай бурното развитие сега се натресоха и румънците, а те са 4 милиона човека на 60км от града. Уикендите по-рядко се виждат русенски коли, отколкото румънски - навсякъде са. Магазините и заведенията са пълни и е някаква абсолютна блъсканица. По улиците стават задръствания, по-големи от когато и да е било. Цените скочиха много лошо. Хубавото е че се правят доста неща - там офиси, сега почват два мола, говори се че ще има и трети, Кауфланд и Била планират по 3 магазина, 2 от тях направо до моста. Всеки месец почти пускат някое ново хотелче или търговски център, строят едни огромни заводи за десетки милиони евра. Като цяло икономически града много силно се развива в последно време, но това идва на лоша цена - жилищата са най-скъпи след София и Варна/Бургас, яденето и кафето съответно вероятно също, а заплатите не растат със същата хора. А и доста хора са носталгични, особено по отношение на неща с които са свикнали и изведнъж са се променили брутално.



Тема Re: Видин-град със завишаващи функциинови [re: Bидинckи]  
АвторBълo rъpбaвия (Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 02:19



Мръсни зависливи копелета и кретени един ден ще дойдете да търсите работа във Видин ако не вие ваште деца както са го правили ваште прадеди векове наред.



Тема Re: Видин-град със завишаващи функциинови [re: Bълo rъpбaвия]  
АвторNjakoj (Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 11:18



Ти не си наред, бе. Иди се прегледай при психиатър. Аз съм си от Видин и на себе си ли да завиждам тогава. Докато дойде бленуваното от тебе време, другите градове ще са далеч напред във своето развитие. Пак ти казвам, иди се прегледай при психиатър. Не си наред с акъла, момче. Чак такава комплексарщина пък...



Тема Re: Видин-град със завишаващи функциинови [re: Njakoj]  
АвторBълo rъpбaвия (Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 12:15



Ти ако си от Видин тогава аз съм от Ямбол така че не ми се прави на Видинчанин. абе крив кюнец Видин да не съществува от два дена та утре ще прикючи неговото съществуване .... Абе кво си губим времето с тъпанари като теб има книги ходи се просвети малко за да видиш за кво става дума. Видин вечният град, а България беше само едно голо поле.....!!!



Тема Re: Видин-град със завишаващи функциинови [re: Njakoj]  
Авторpyceнeц (Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 13:36



Видин ще се възстанови, бъдете сигурни! Край Дунава нищо не умира





Тема Re: Видин-град със завишаващи функциинови [re: pyceнeц]  
АвторBидинлия (Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 15:08



Браво русенец напълно съм съгласен с теб...



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: Bидинckи]  
Автор milesdavis (непознат )
Публикувано29.05.07 16:31



хора, я кажете какво правите вечер и уикендите във Видин (кафенета / клубове / билярд / компютърен клуб / спорт)? кои места препоръчвате?

идвах няколко пъти в последните месеци и града ме изкефи много като атмосфера. сега май се очертава да поостана и ще е добре да дойда подготвен.

благодаря предварително!



Тема Re: Видин-град със завишаващи функциинови [re: milesdavis]  
АвторУиkeнтмeн (Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 19:50



Ходиме за риба вземи си въдиците и гумена лодка, катер, яхта каквото имаш, ако нямаш тогава една каса бира....



Тема Re: Видин-град със завишаващи функциинови [re: Уиkeнтмeн]  
АвторDonna (Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 20:14



Манталитетът ни е такъв, че през уикента ще си виси пред телевизора, в кварталната кръчма и ще се пречка на жена си.



Тема Видин-град с бъдеще!нови [re: Bидинлия]  
Авторpyceнeц (Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 21:55



Никакво затихване - Дунава е гръбнака на България! Най ми липсва от едно време метеора дето пътуваше Русе - Видин. Много яко беше - за 6 часа и си във Видин



П.С. Между другото във всички градове по Дунава се чувствам като у дома си, има някаква прилика между тях. Така де - как да обясниш на някой перничанин, кво е да отидеш на нощен риболов на Дунава или на някой остров?



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: pyceнeц]  
АвторBидинckи (Нерегистриран)
Публикувано30.05.07 15:38



Кво бъдеще, кви пет лева?
Ела виж за какво става въпрос.
В града са само няколко хиляди пенсионери и три пъти повече цигани.
Кой да го гради това бъдеще???

Всичко е до манталитета на хората , а той тука е на.... айде да не казвам какво ниво.

Само виж резултатите от изборите и ще видиш хора на каква възраст са останали във Видин.



Тема Re: Видин-град с бъдещенови [re: Bидинckи]  
Авторpyceнeц (Нерегистриран)
Публикувано30.05.07 17:28



От 4-5 години не съм идвал във Видин.


Обаче мнооого черногледо е това! И ти как ги виждаш нещата след 10 години? Като си отидат пенсионерите от тоя свят и ще останат само циганите, ама и те ще избягат като няма какво да пооткраднат...Така ли? Да, ама не! Малка държава сме, тука вакуум не може да има.
Видин има:
1. ЖП линия
2. Пристанище
3. Главен път
4. Мост над Дунав - дай боже
5. Подходящи площи за промишлени зони

Аре аз да ти кажа как ги виждам нещата. Във Видин ще дойдат 1 или 2 големи промишленни инвеститори, който може да си докарат работна ръка от вътрешността на страната. Ако са евтини жилищата при вас , евентуално биха им предложили такива срещу символична цена. Освен тях и други по-малки фирми ще се появят. Не казвам че Видин ще стане най-развития град в България, НО СЪС СИГУРНОСТ НЯМА ДА ИЗЧЕЗНЕ!!!

Сега като се замисля, егати куриоза е това, хора от други градове да защитават Видин от самите видинчани



Тема Re: Видин-град с бъдещенови [re: pyceнeц]  
АвторПeпи (Нерегистриран)
Публикувано30.05.07 21:41



pyceнeц не се връзвай тоя не е от Видин, един Видинчанин никога не плуе родния си град даже да е затънал до гуша, така че тия са гадове родени далеч от Дунава(ако не е и Плевенски гад ) и идват тук да трошат топките ... А за другото е така и това време скоро ще се върне...



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: Bидинckи]  
АвторManarata (Нерегистриран)
Публикувано30.05.07 22:28



Ела бееееее 5(пет) лева ще тиии ги дамммм аз педараст зздраннн, да ти изградим една баба видина кула у гъззза ти овцо забуана ... Ама това е че ти у Видин сигурно не си стапвал мръшяк такъв.



Тема Re: Видин-град с бъдещенови [re: Пeпи]  
Авторpyceнeц2 (Нерегистриран)
Публикувано30.05.07 23:28



Що пък точно плевенски?

Ходил съм иначе няколко пъти до Видин, хубав град и определено има бъдеще, най-малкото като туризъм. За жалост, поне когато ходих последно преди 2 години, икономиката беше много западнала - имаше един голям фалирал завод, тролейна мрежа с окрадени кабели, главната улица беше много западнала и единственото място където може да се хапва и пийва в нормална обстановка беше някакво заведение на околовръстното.

Според мен, градът ви ще се оживи ако обърне внимание на туризма, този вашият мост няма да оправи нещата особено - хората и да си минават, трябва да има нещо да ги задържи при вас. Не знам как е сега, ама търговският туризъм при вас няма как да се развие както е в Русе - нито имате 4 милиона богати румънци наблизо, нито имате толкова хипермаркети и магазини. Индустрията също няма да ви спаси особено - не се засягайте, ама липсва човешкият ресурс, образованието, близките големи пазари и географски дадености.

Хубавото във Видин е че има прекрасна дунавска градина, красива крепост и доста интересни неща в околността. Тези неща например ги няма в Русе - при нас крайбрежната част е абсолютна мизерия, срам за пред чужденците. Според мен бъдещето ви е в туризма, като при вас има потенциал поне колкото има в Търново или Троян например.

Трябва да си рекламирате града, да строите хотели, да разкарате продажния кмет и да сложите някой, който му се занимава да разкрасява града. Да привлечете 1-2 нормални търговски вериги, които да обслужват туристите. Да направите свестни кръчми, достатъчно скъпи за да държат настрана местните елементи със селяндурски манталитет. Нещата рано или късно ще потръгнат, вярвайте ми, града ви ще се оправи много бързо. И тогава се надявам отново да си имаме бързи корабчета между двата града като ракетите през комунизма. Определено има бъдеще във всички български дунавски градове. Например Силистра също отбелязва голям бум сега, беше голяма кочина и сега много се е променило. Да не си кривя душата. ама и Русе беше се насрал като град супер много вследствие на глупави кметове и политици, чак преди няколко години взе да се развива бързо...не са минали няколко години и вече е някаква лудница. Не ми се мисли какво ни очаква





Тема Re: Видин-град с бъдещенови [re: pyceнeц2]  
Авторpyceнeц2 (Нерегистриран)
Публикувано31.05.07 00:00



В главата ми се върти следната картинка за недалечното бъдеще: българска фирма със собствен луксозен кораб (нещо като Дунавтурс да речем) прави круизове по българската част на дунава. Туристите-чужденци кацат на русенското летище и още същият ден потеглят с луксозният кораб в посока Видин. 1 ден ядене пиене, топене в басейна и съзерцаване на реката. Ден 2 - Видин. Обиколки на града и забележителностите. Пътуване до Белоградчик. Пийване във онзи венециански склад, който вече не е чалгарска дупка, а луксозна винарна със собствена изба. Отпътуване. Ден 3 - Свищов. Обиколки на града, близките римски останки и отпътуване. Ден 4 - Русе. Обиколки на града, вечеря във винарната на Левента, нощна обиколка на града. Ден 5 - Скалните църкви, крепостта в Червен и Търново. Отпътуване. Ден 6 - Силистра. Обиколки на града и отпътуване. Пристигане в Русе - летище Щръклево и досвидание. При добро желание, това може да се разшири с посещение на Железни Врата и делтата. Би било прекрасно!!! Има толкова потенциал свързан с реката, че направо...не знам. Рано или късно ще му дойде времето и където е текло, пак ще тече!!!



Тема Re: Видин-град с бъдещенови [re: pyceнeц2]  
Авторpyceнeц (Нерегистриран)
Публикувано31.05.07 00:13



Еееее, направо се замислих къде ми е сака!!!


№2, да ти трябва случайно съдружник???

Туй с басейна направо си го представих! Насред реката и у басейна, завалява лек летен дъжд, ама ти си пиеш бялото вино и кво ти пука

№2, май взехме много да спамим на хората у форума
Шъ извинявате!



Тема Re: Видин-град с бъдещенови [re: pyceнeц]  
АвторPi4 (Нерегистриран)
Публикувано31.05.07 01:27



Защо пък не, няма да е лошо като идея...



Тема Re: Видин-град с бъдещенови [re: Pi4]  
Авторpyceнeц2 (Нерегистриран)
Публикувано31.05.07 01:32



Тази идея не е моя, всъщност това е идея точно на Дунав Турс. Те са част от консорциума, който иска да вземе концесията на русенското летище. Концесията ще бъде обявена според медиите до 1-2 месеца. Естествено ще мине време преди да се реализира, оптимистичните прогнози са за първите чартъри до края на годината. Трябва да се обновява инфраструктура и т.н. Според мен цялата тази работа може да бъде реалност след 3 години. Въпросът е че не само русенци трябва да са готови за това, вие във Видин трябва също да вземете инициативата!



Тема Re: Видин-град с бъдещенови [re: pyceнeц]  
Авторpyceнeц2 (Нерегистриран)
Публикувано31.05.07 01:34



Аз последните кораби на швабите като ги гледам са си инсталирали басейни, честно казано това ме впечатли.



Тема Re: Видин-град с бъдещенови [re: pyceнeц2]  
АвторПeпи (Нерегистриран)
Публикувано31.05.07 02:00



Защо ли се предполага че е плевенски. Заради спора за центъра на Северозападен икономически регион, ти кои мислиш че е пуснал тази тема със следното заглавие Видин-град със затихващи функции, аз не вярвам да е видинчанин. След това при нас се нарича видинчанин или видинлия, когато някой друг от друг град се обраща към теб те нарича видински, аз не мисля че никой от тази град сам ще се нарече видински ето по-това си личи, според теб ти как ще се наречеш русенец или русенски? Е малко е объркано разбирам ама в случият 99,9% е точно така!!!





Тема Re: Видин-град с бъдещенови [re: pyceнeц2]  
АвторПeпи (Нерегистриран)
Публикувано31.05.07 02:09



Ето тук намерих нещо по-този въпрос кораб с англискйи туристи във Видин, Vidin Road Trip това е линка





Тема Re: Видин-град на ромитенови [re: Пeпи]  
Автормaнaтapkaтa (Нерегистриран)
Публикувано31.05.07 10:14



Къв център,бе!
Ти избръмча ли нещо.
Видин може да е център на ромската общност само!





Тема Re: Видин-град със завишаващи функциинови [re: Уиkeнтмeн]  
Авторmilesdavis (Нерегистриран)
Публикувано31.05.07 15:29



тва с риболова хич не е за мен!

какво друго правите и къде (кафенце някво добро, як клуб за вечерта, спортове разни, билярд клуб има ли, добро кино?)



Тема Видин-град с бъдещенови [re: мaнaтapkaтa]  
АвторДинro (Нерегистриран)
Публикувано31.05.07 16:12



мaнaтapkaтa да те изнасилят десет циганина у канафката и да ти запушат говноядката ... Ако има рима да те ебат петима ако нема рима десетина...



Тема Re: Видин-град със завишаващи функциинови [re: milesdavis]  
Автормecтeн пaтpиoт (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 12:07



Хе хе, то и в Оряхово и Никопол има река, път,ЖП и ферибот, ама не са цъфнали и завързали.
Така че , тая река я има преди 1950г., а ние оттогава си вървим надолу. И реката си е все тук.



Тема Re: Видин-град със завишаващи функциинови [re: мecтeн пaтpиoт]  
Авторpyceнeц (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 12:59



То и в Кошава и Сомовит има път, жп линия и пристанище /За Сомовит/ - и кво ще сравняваш Видин с тях??? Нито Оряхово, нито Никопол са областни градове, те са градове със второстепенно значение, докато Видин винаги е бил окръжен /областен/град и има и някакъв административен и културен потенциал. Навремето и Лом е бил по-голям и значим от Кутловица /Монтана/, ама са ги прецакали от София при административното делене. Единственно около Плевен няма големи дунавски градове. Ти кой град предлагаш във вашия край за централен, като не искаш да е дунавски - може би Кула, Грамада или Димово??? Това че имало период в който Видин е върнал назад, не е заради реката, а въпреки нея



Еее, аман от местни патриоти!



Тема Re: Видин-град със завишаващи функциинови [re: pyceнeц]  
Автормecтeн пaтpиoт (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 13:09



Съгласен съм



Тема Кой е виновника........нови [re: Bидинckи]  
Авторaxмeд (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 13:40



Питай Иван Ценов той е техен върл привърженик, погледни в махлата какви къщи има, а всички се водят безработни, а я провери от общинските съветници какво имат имоти, фирми, а нали занеш как работи общински съвет Видин, гласуваш това решение, получаваш дивиденти, я парцел около моста , я на друго място в Видин, магазинче, апартаменче, и др.



Тема Re: Видин-град със завишаващи функциинови [re: мecтeн пaтpиoт]  
Авторфaшиcтa (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 15:46



Ало двойника ти от фалшивият bdin стана фалшивият местен патриот ти си луд бе, ходи се лекувай бе луд, да еба тия преходи една камара народ откачи...



Тема Re: Видин-град със завишаващи функциинови [re: фaшиcтa]  
Авторфaшиcтa (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 22:16



Абе то и аз май изперках в тоя град. Моля за извинение!





Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: Bидинckи]  
Автормaнraл (Нерегистриран)
Публикувано09.06.07 14:20



Що изчезна темата за копаенето на Била - или вече е готова?



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: Bидинckи]  
АвторPO3AЛИ (Нерегистриран)
Публикувано21.06.07 13:12



МОСТА Е ЗА ПРЕМИНАВАНЕ ПРЕЗ РЕКАТА.



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: PO3AЛИ]  
АвторMaнapaтa (Нерегистриран)
Публикувано21.06.07 16:34



Лелеее Рози бил жив бе, обаче си се прекръстил на PO3AЛИ ама ние пак те разпознахме





Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: Maнapaтa]  
АвторPO3AЛИ (Нерегистриран)
Публикувано21.06.07 21:27




Мана, много ме кефиш! Забавен си!



Тема все по-лошо ставанови [re: Bидинckи]  
Авторkoфти (Нерегистриран)
Публикувано22.06.07 10:53



Задигнаха даже и фонтана

Крадци спряха за дълго централния фонтан във Видин, след като само за една нощ изчезнаха 45 дюзи. Металните приспособления вероятно са продадени в пункт за изкупуване на метали и са претопени. Вече са поръчани нови, с които водата отново да бликне. По същото време вандали изпочупиха лампите до плажа Баба Вида, откъртиха платно от кейовия парапет и счупиха скиптъра на цар Симеон Велики от паметника му пред едноименното училище. Колкото повече неща правим в града, толкова повече се активизират негативно настроените хора, чиято страст е да унищожават направеното, оплакаха се общинарите. "BG Север"



Тема Re: все по-лошо ставанови [re: koфти]  
АвторM.C. (Нерегистриран)
Публикувано22.06.07 11:20



Новината е стара, всичко оправиха, така че може да се действа... хахахаааа





Тема Re: все по-лошо ставанови [re: M.C.]  
Авторkoфти (Нерегистриран)
Публикувано23.06.07 20:01



радвам се да го чуя. дано не се повтори!





Тема Re: Кой е виновника........нови [re: axмeд]  
Автормyйo (Нерегистриран)
Публикувано24.06.07 21:27



Да, ама Ценов днес е тук, утре го няма, а ние го ядем дебелия!



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: Bидинckи]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано26.06.07 14:23



Последни и в най-изостаналия регион.

Брутният вътрешен продукт на Северозападна България се създава от област Враца, сочи проучване на Регионална асоциация за развитие и иновации “Мизия”, направено през последните 6 месеца. Резултатите съобщи обл. управител на Враца д-р Антонио Георгиев след заседание на Областния съвет за развитие.

Като основа за изследването са използвани данни от 2004 година. Според него 52% от брутния продукт се пада на врачанско, 28% на монтанско и 20% на видинско. Във Враца и Монтана са по-добре развити индустрията и услугите, във Видин – селското стопанство.


На днешния съвет е взето решение за провеждане на 3 обучителни семинара за общински експерти от трите области за усвояването на средствата по структурните фондове на Европейския съюз, свързани със земеделието. Ще се провежда и ежегоден бизнес форум под мотото “Инвестирайте в област Враца”.

Източник: Дарик



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: .]  
Автор!!!!!!!!!!! (Нерегистриран)
Публикувано26.06.07 16:18





За всички нещасници където пишат против Видин



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: !!!!!!!!!!!]  
Автор,1,1 (Нерегистриран)
Публикувано26.06.07 21:19



а за щастливците?



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: ,1,1]  
Авторфaтишиcтa (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 08:50



е, за тях нищо!





Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: Bидинckи]  
Авторcлyx (Нерегистриран)
Публикувано30.06.07 12:55



Верни ли са слуховете за финансовото състояние на болницата и предстоящ фалит. Има ли пръст в това нещо една частна клиника според вас?



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: Bидинckи]  
АвторMaнapaтa (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 09:32



Бедноста в Видин води началото си още от правителството на Костов , най-малкото защото в цяла северозападна България повечето хора са комунисти. Та за закриването на почти / що на почти като те всички заводи не работят/ всички заводи има вина още онова правителство защото повечето или не бяха приватизирани/ в следствие обявени в несъстоятелност съвсем умишлено/ или бяха купени от РМД дружества , зад който не се знаеше точно кой седи , така или иначе не ги продадоха на западни фирми който щяха да развиват дейноста , а на фирми който закриха тази деиност каквото и да е тя.А знаем че без икономика ....... нищо не става .
Земята пък във видин е на много дребни парчета който няма как да се обработват освен в някакви измислени коолперации, които просто обират селянина / селянин не е обидна дума /
Въобще темата е много просторна е много дълга за дискутиране.
но на въросът ти дали има бизнес във Видин - да има , има защото половината град е в чужбина и пращат много валута на семействата си който ги харчат в града все пак.



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: Bидинckи]  
Авторcoфиянeц (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 21:30



"... 16 000 (роми). Това придава известен космополитен чар"
Адски са чаровни и Зрънчови, и гнусните убийци на полк. Вълчо Вълчев.
Голяма част от младите "се спасяват" точно заради тези "чаровници", както впрочем и в Самоков, Лом, Сливен и т.н.
В руини, освен Синагогата, са и самите еврейски гробища, в отломки се въргалят плочите на родствениците на художника Жул Паскин, с когото иначе обичат да се хвалят. А кметът е отявлен бандит, ако някой извън града не знае, то във Видин всички са наясно.
Безработица, средна заплата вопиющо ниска, главно пенсионери и една-единствена вътрешна посока за миграция - пропадналия (щрабаговски) път към София.
Иначе в Италия и Испания са цели влашки села от околността.
Всички сме обречени да успеем, (когато цъфнат теменугите).
Някаква живинка в града има само по празници.
Тъжно нали....



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: coфиянeц]  
Авторфaшиcтa (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 21:53



Ти като Софиянец ли се изказваш, или като Видинчанин?



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: фaшиcтa]  
Авторguster (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 16:25



"Някаква живинка в града има само по празници."

Дрън-дръннн...

Веднъж, един от Монтана, представител на Деу ли беше, на Дачия ли, беше във Видин и доста се учуди от движението на автомобили в центъра, и рече: "Кво става бе? То и при нас е така, ама днес в Монтана е пазарен ден (квото и да значи това). Май беше понеделник... В смисъл, явно тогава им е пазарния ден в седмицата...




Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: Bидинckи]  
АвторДeчeв (Нерегистриран)
Публикувано22.07.07 22:14



Днес в града беше безбюдно като в град от старите декори.
Дано е само заради жегата.





Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: guster]  
Автормoнти (Нерегистриран)
Публикувано05.08.07 19:39



В Монтана няма представителства нито на Деу, нито на Дачия, бъркаш нещо.



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: мoнти]  
Авторguster (Нерегистриран)
Публикувано05.08.07 20:19



Вярно, май беше представител от София, но иначе си е от Монтана.



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: guster]  
Автормoнти (Нерегистриран)
Публикувано07.08.07 11:15



В Монтана има на Рено, а те нали са купили Дачия. Да не би това да е?



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: Bидинckи]  
Авторлoшo (Нерегистриран)
Публикувано20.08.07 08:58



Видин се изсели на Апенините
Всеки ден три автобуса пътуват за Италия, шофьорите взимат 5 евро за колет

От автогарата на областния център към околните села тръгват по един, най-много два автобуса на ден. За Италия тръгват три. Някогашната стара столица на България е полупуста. От няколко години народът се е изнесъл в Италия. Работната заплата на Апенините, промените в тамошното законодателство, че даже и клюките оттам отдавна съперничат на новините от жълтите павета.
"Мазният влак" е един от символите на Видин. Кръстен е така от врачани, които все не можели да си намерят място в него, защото бил претъпкан с видинчани, мъкнещи провизии за децата в София. Този влак вече не заслужава името си. Децата на видинчани вече не са в София, а в Италия. И понеже традициите не умират лесно, вместо "мазен влак" има "мазни микробуси".



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: лoшo]  
Автор guster_bo ()
Публикувано20.08.07 22:32



Вярно е, че сигурно половината от жителите на Видин са някъде в чужбина, а повечето от влашките села са в Италия, но чак пък да е пуст града... То, като гледам понякога колко коли се движат по улиците, и как няма къде да паркираш, направо не знам какво ще стане ако и тези които са в чужбина си дойдат...Видин ще ни стане тесен...

Така че, дано направят по-бързо второто околовръстно, та да се разшири градът малко на запад и на север към бъдещия мост, щото ще стават яки задръствания иначе...




Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: Bидинckи]  
Автортиpиpaм (Нерегистриран)
Публикувано11.09.07 22:12



само такива неща като панаира ще спасят тас и града! браво кмете



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: Bидинckи]  
Авторoфф (Нерегистриран)
Публикувано13.09.07 10:51



Цитат, подходящ за тук:
В един форум ми бе пояснено, че Видин и видинчани са две корено различни неща. Видин бил над всичко! Аз съм на друго принципно мнение и за да не спамя там, го изразявам тук.

Именно хората, жителите го правят града. Може да имаме богата история, победи и поражения, минало величие и падение, светло бъдеще, известни личости, политици, спортисти, какви ли още не, може да имаме свръх-интересна архитектура, природни дадености, икономически подем, чисота и красота, всичко … НО!

Но ако ги няма личностите, Хората, да оживят, осмислят, наблюдават и участват в живота във всичко гореизброено от мен, града е н-и-щ-о.

Как например се характеризира град, в който над 50 % от реалното население в момента е от етнически произход?

Въпроса за това кой е виновен за настоящето положение няма да коментирам - прекалено комплексни за нещата.

И последно несъгласие - категорично Видин не може да е над всичко. Ако града стане прекалено агресивен, некомфортен, подтискащ, болествотворен, корумпиран, цигански … мога да изреждам още - съм напълно в правото си да му бия шута и да намеря за детето, жената и за себе си място, където е по-добре.

Да, ще ми бъде кофти, но ще ми мине. Защото аз също го харесвах града като цяло … и за съжаление в минало време.

Предполагам, че един от контра-въпросите би бил защо не направя нещо за промяна на настоящото състояние към по-добро? Защото точно това усилие в близко бъдеще го намирам за безмислено и непостижимо. Предпочитам да влагам енергията и интелекта си в неща, които са постижими и смислени.



Тема демографска кризанови [re: Bидинckи]  
Авторинcekт (Нерегистриран)
Публикувано19.09.07 15:17



Школа във Видинско остават празни


Тина ИЛОВА

Само 11 деца са се записали през тази учебна година в основното училище в село Гомотарци, съобщи Зоя Йорданова, директор на регионалния образователен инспекторат във Видин. Родителите на останалите ученици са ги записали във видински училища. Те предпочитат децата им да пътуват, но да учат в нормални паралелки и при по-съвременна учебна база. В училището на селото досега те са учили в смесени класове.

Общинските съветници във Видин на два пъти отказаха да закрият училищата в с. Гомотарци и село Дружба, в което също не са останали ученици. Така общината губи близо 400 000 лв., които просветното министерство предоставя за закриването, обясни Йорданова. С тях можеше да бъдат купени автобуси за превоз на децата до града. Сега те ползват градския транспорт.

За пръв път демографската криза почука на вратата и на видински училища. Само 180 ученици ще седнат на чиновете в основното училище "Климент Охридски", което се намира в стария видински квартал "Калето". 280 са останали в Седмо основно училище, в което до неотдавна са се учили 900 деца. В най-голямото видинско училище - "Любен Каравелов", са записани към 500 при 1 600 преди години.

Според просветната шефка много от учениците са напуснали града поради преместването на родителите им в София или други големи градове, където са намерили работа. Масова практика е и гурбетчиите да вземат децата със себе си - нещо, което до преди две години не беше характерно. Така много видински ученици вече се учат в Испания и Италия, където работят родителите им. По една паралелка е останала непопълнена в училищата на селата Брегово и Димово.

Кризата скоро няма да бъде преодоляна - тази година в първи клас в областта постъпват само 852 първокласници. За сравнение - в съседната област Монтана първокласниците са 1 470.


в-к "Монитор"



Тема Re: демографска кризанови [re: инcekт]  
АвторДeлчeв (Нерегистриран)
Публикувано21.09.07 08:35



За съжаление това, което цитираш ,е самата истина. Имам дете ученик и в класа вече циганчетата са повече от българчетата.



Тема тъпотията няма границинови [re: Дeлчeв]  
АвторДeлчeв*** (Нерегистриран)
Публикувано21.09.07 10:01



Браво супер си, продължавай да си пишеш сам, ако обичаш не използвай мойто фамилно име.



Тема Re: тъпотията няма границинови [re: Дeлчeв***]  
АвторBacko Дeлчeв (Нерегистриран)
Публикувано21.09.07 10:19



Извинете, защо си мислите,че само Вие сте с това фамилно име в града?



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: Bидинckи]  
АвторVERSUS (Нерегистриран)
Публикувано21.09.07 12:17



Abe kfo prikazvash ti....? Ti mai ne izlizash vecher po zavedeniyata da vidish za kfo stava na vupros. Bili ostanali samo mangali i pensii....NE E VERNO TOVA ! Zavedeniyata sa vinagi pulni i to s mnogo mladi hora.



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: Bидинckи]  
Авторlrlro (Нерегистриран)
Публикувано10.10.07 15:40



Във Видин сега е почти невъзможно да се прави бизнес
Expert.bg - 10 Октомври 12:54
Във Видин сега е почти невъзможно да се прави бизнес
На 9-ти октомври работещите в складова база “Витрейд“ се срещнаха с кандидатът за кмет Румен Видов и споделиха тревогите си свързани с намаляването на хората в града ни и с това че вече е почти невъзможно да “прави“ бизнес във Видин. “Добре че преди бяха сърбите, а сега- румънците, иначе вече половината складове да са затворени“- оплакваха се работнците. “Кога най- после ще бъде благоустроена най-голямата складова база в града?“ и “Наистина ли сега един декар от земите до Дунав мост 2 струва около педесет хиляди лева?“- бяха първите два въпроса, които зададоха те.Румен Видов предстви своите виждания за развитието на икономиката на община Видин, като наблегна на факта, че една слабо развита икономически община не може да има и висок социален, образователен или културен статус. “Не очаквайте чудеса от мен, но очаквайте предприемане на конкретни мерки свързани с икономическия просперитет на Видин. Освен това ще спазвам принципа, че общината трябва да помага на хората, а не да им пречи, както е тук и сега“, заяви Румен Видов.





Тема Re: Видин-град със функциинови [re: lrlro]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано18.10.07 10:11



Някой много им е кеф да сме зле, ебати нацията лайнена, пресмял се Куко на Пипи че са му по-дълги чорапите...



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: Bидинckи]  
Авторkaндидaт kмeт (Нерегистриран)
Публикувано25.10.07 10:53



Още една кандидат-кметска изцепка:

Няма нито една голяма инвестиция, нито един магазин от големите вериги "Билла", "Метро", "Кауфланд", безработните са много. Младите ни хора бягат в София и чужбина. От 24 млн. лв. инвестиции, усвоени в цялата област през последните година и половина, във Видин са влезли едва 328 000 лв. 48 000 лв. са по програмата "Леонардо да Винчи," а над 200 000 лв. - за алея на влюбените.

Автор - Пламен Трифонов



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: Bидинckи]  
Авторнaзaeм (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 14:14



Цитат:

Ами сигурно и в махалата са разбрали за престъпленията на Ценов, за разлика от вас!
Видин няма къде повече да върви надолу, той е на дъното.!!!!!!!
ПОзнавате ли млад човек, желаещ да остане и да се реализира във Видин, познавате ли младо семейство, което да иска да отгледа децата със във Видин, Иван Ценов не само ипотекира и кожите ни, той открадна и мечтите ни....................повече няма какво да се краде!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: нaзaeм]  
Авторзнaм (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 20:15



Това го четах в друг форум, само едно не разбрах защо го пренасяш тук и какво искаш да постигнеш с това, ако искаш да гледаш сейр отстрани според мен можеш и да го постигнеш, успех, дано се намери някой да ти тегли една голяма псувня...



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: Bидинckи]  
Авторcity (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 08:18



Знаете ли , защо Видин ще потъва все повече и повече, защото преобладяват индивидите които завършват изреченията си на ( баш ) , защото преобладяват индивидите в чиито изречения 80% е ( че напраим , че идем, па добре) , защото за жалост народа тук вурви към все по-голямо опростяване и затъпяеане, и докато преобладяват простаците и глупаците така ще бъде. Всеки народ носи бреме то си.
Избрахте си Монтанчанин ( аблолютен некадърник и аболютен нон грата за всички вас) вие не разбрахте, че Бат Бойко мутрата е кмет на София а не кандидат кмет за Видин, вие неразбрахте , че това са местни кметски избори , а не парламентарни, ви неразбрахте колко много направи господин Иван Ценов за всички вас , за Видин ( жалко).
Сега си имате кмет Монтанчанин( уволняван от БСП-НДСВ-Knauf-търговксо-промишлената палата)-сега ще си имате боклука на София и сега ще ви пеят Веселин Маринов и Бони и ще има голяма заря.....
Да ви е честото!



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: city]  
Авторkdkd (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 09:37



Ценов направи много за себе си и приближените около него, а за Видин и видинчани остана мизерията, дупките и емиграцията. Според познати на година около 400 деца напускат града, т.е. не са вече ученици във Видин.Град без деца какво е според теб? И след 8 год. управление да кажеш че нямаш вина??Че нито моста го има нито университета.Ту луд ли си или ....



Тема Re: след4.11 ще е град с още по-затихващи функциинови [re: kdkd]  
Авторorи (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 21:15



хората бягаха от безпаричие. има го в цялата държава: заплати ниски, а разходи и консумативи - високи. през следващите 4 години ще бягат най-вече от мутрите, които Видов вкара.



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: Bидинckи]  
Авторвъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано07.11.07 09:44



Вярно ли е,че във Видин вече трима общински съветници са цигани? Ако е така - срамота!



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: въпpoc]  
Авторcтoян (Нерегистриран)
Публикувано07.11.07 16:53



не са трима ромските съветници, а цели 6. Носи се слух, че роми се гласят да влязат и в Общината.



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: cтoян]  
Авторkdkd (Нерегистриран)
Публикувано07.11.07 19:22



Един познат циганин който е от аристокрацията на махалата оня ден ми разправя че е съдействал да се избере Ценов едно време, а сега е бил против него и е агитирал за Видов.Похвали се че е изпил бутилка уиски в Зодиака след изборите когато Видов е черпил.Та неговите думи бяха че следващия кмет ще е циганин.Вече имат подготвени хора





Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: Bидинckи]  
АвторBидинckи (Нерегистриран)
Публикувано12.11.07 21:24



а гльсувьйте в анкетата бе станахме за смях!



Тема Re: Видин-град със затихващи функциинови [re: Bидинckи]  
Авторшapaнa (Нерегистриран)
Публикувано13.11.07 00:24



кви анкети бе, какви пет лева, пак некаква софиска помиска история...



Тема Re: Видин-град с бъдещенови [re: Динro]  
Автор popcornbg (непознат )
Публикувано08.01.08 22:19



НАЙ-СПОКОЙНИЯТ ГРАД ЗА ЖИВЕЕНЕ Е ГРАД ВИДИН
Разположен е на най-голямата река Дунав,с вековна традиция,най-запазената крепост"Баба Вида" ,втората по големина църква в България,с най-голямата Синагога/макар и полуразрушена,с надеждата да се въстанови един ден/ и единствената в света ДЖАМИЯ със СЪРЦЕ на върха ,а не с полумесец.
Града разполага с прекрасен парк край брега на реката.
В близките няколко години ще се изгради Дунав мост 2 /най-големият инфраструктурен проект/,с една дума раздвижване на местната икономика.
Най-голямото предимство на град Видин е наличието на подпочвени води,изключително благоприятно за развитие на земеделието,хранително вкусовата промишленост. Наличието на питейна вода,която е световен бич на 21 век е природна даденост на град Видин и региона.
Един ден град ВИДИН ще бъде притегателен център на инвеститорите не само поради географското си разположение,а именно заради ВОДАТА и този ден наближава!!!



Тема Re: Видин-град с бъдещенови [re: popcornbg]  
Автордaaa.... (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 08:56



говори ми..... говори ми ...... ааа блаженство.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.