Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:48 27.06.24 
Градове
   >> Видин
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Тази нощ цигани са убили с тръби  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано23.12.05 15:11



пред блока му Вълчо Вълчев, бившия шеф на МВР- Видин.




Тема Re: Тази нощ цигани са убили с тръбинови [re: NikiFin]  
АвторФинHиkи (Нерегистриран)
Публикувано23.12.05 15:23



Авторът на по-горния текст е типичен пример за родоотстъпник - отишъл/ла в Дания и от там пише само лоши неща за Родината си...
Все едно в Дания и другаде не се случват такива неща....



Тема Re: Тази нощ цигани са убили с тръбинови [re: ФинHиkи]  
АвторFifi (Нерегистриран)
Публикувано24.12.05 08:22



Poznavah choveka, beshe mnogo svesten, kraino vreme e da se spravi policiata sas taia sgan, a ne da gi integrira.



Тема и аз го познавахнови [re: Fifi]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано24.12.05 15:51



за съжаление за свестни хора няма място сред цигани и престъпници.
И пак за съжаление не виждам как човешки можем да се справим с проблемите, които създават циганите. Щото ето какво им се случва на човеците при среща с мангали



Тема къв родоотстъпник бенови [re: ФинHиkи]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано24.12.05 15:53



манго. Сигурна съм, че от тук дори правя повече за БГ отколкото ти там на място. Като ти гледам акъла и да искаш не можеш да направиш нещо свестно за БГ. Само знаеш да киснеш тук и да бълваш злоба срещу хората, към които съдбата е била по-благосклонна отколкото към теб.



Тема и данови [re: ФинHиkи]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано24.12.05 15:56



и тук има цигани и то българоговорящи. Плъзнали са навсякъде . По новините дават кадри заснети в супермаркети как цигани, но ги съобщават като българи, обират хората. И аз не знам къде да се завра от срам докато гледаме това с мъжа ми



Тема Re: къв родоотстъпник бенови [re: NikiFin]  
АвторФинHиkи (Нерегистриран)
Публикувано26.12.05 10:10



...."Сигурна съм, че от тук дори правя повече за БГ отколкото ти там на място. "...
______________________________________________________________
Типично ренегатско размишление.....по тази куха 'логика' колкото си по-далече от тук, толкова повече ще "правиш" за Родината си....

Ако в това се състои помощта ти - да цитираш само лоши вести - нема нужда, по-добре трай.

...."Като ти гледам акъла и да искаш не можеш да направиш нещо свестно за БГ".....
_______________________________________________________________

Така е - не е в мой стил да правя нещо за България (не БГ!) - ... от - Дания! Това го можеш изглежда само ти.


..."Само знаеш да киснеш тук и да бълваш злоба срещу хората, към които съдбата е била по-благосклонна отколкото към теб."....
________________________________________________________________

Кой бълва злоба се вижда съвсем ясно в самото начало на тази тема.
А ако наистина (да допуснем) съдбата е била по-благосклонна към теб - защо ти е било изобщо нужно да идваш на този форум и да пишеш против Родината си? Изпитваш удоволствие от това?


...."и тук има цигани и то българоговорящи. Плъзнали са навсякъде"....."не знам къде да се завра от срам докато гледаме това с мъжа ми".....
________________________________________________________________


Идея - защо не се завреш в друга датска територия - Гренландия например? Там ще имаш по-малък шанс да се сблъскаш с цигани, или не дай Боже да ги видиш по телевизията.....



Тема къде видя да съм писаланови [re: ФинHиkи]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано26.12.05 14:37



против родината си? Съобщавам факти само. За съжаление лошите са по-чести от хубавите. Но се опитвам да балансирам. Ако имаш нещо против новината, която съм обявила тук може да изкритикуваш лично и всички останали български медии които я публикуваха като топ новина. Пиши им колко са прости, че плюят по БГ... ако ти стиска... ама май не - само тук при мен си позволяваш критики. Жалък си - типичен българин - страхливец



Тема Re: къде видя да съм писаланови [re: NikiFin]  
АвторФинHиkи (Нерегистриран)
Публикувано26.12.05 22:06



Къде видях ли - тук видях - ни една добра вест не си написала, само лошите чакаш да се появят - като лешояд там отдалече от Дания, дебнеш да стане нещо лошо и веднага ни 'информираш'.....ето тук видях...и още - пак тук - в края на твоята 'логична' мисъл в изказването ти ..."типичен българин - страхливец".....видя ли къде, или това е про-Българско?


...."Съобщавам факти само"...
___________________________

Казах ти и преди - и ние можем да съобщим подобни вести за твоята държава, но не го правим, защото нито ни е работа, нито ни е интересно, просто това не води до никъде.



....."Ако имаш нещо против новината, която съм обявила тук може да изкритикуваш лично и всички останали български медии които я публикуваха"...
______________________________________________________________

И 'всички останали медии' казваш......
а ти какво си - и ти си сигурно някакъв вид медия, така ли да разбираме - щом съм тебе критикувал, сега, логично е и другите медии да покритикувам малко.....


...."Пиши им колко са прости, че плюят по БГ... ако ти стиска... ама май не - само тук при мен си позволяваш критики."....
______________________________________________________________

Новинарските агенции е ясно, че имат за цел да пренасят новини, а твоята цел каква е? Може би - написаната в по-горния ми пост такава.
И не само при теб си позволявам критики(а всъщност - ти ли трябва да ми ги разрешиш?) - позволявам си ги и при всички останали подобни изказвания на самозабравили се креатури като теб, които си мислят, че като имат (вече) пари могат да изсипват всякаква кал и помия върху Родината си, и винаги ще ги критикувам, нормално - да им се радвам ли очакваш.

....."Жалък си - типичен българин - страхливец"....
______________________________________________

Така де, - не съм като типичните датски смелчаги...благодаря за комплимента за Българските хора като цяло....заповядай пак с още по някой.... та нали ти не пишеш против Родината си.



Тема добре че аз съм тазинови [re: ФинHиkи]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано29.12.05 13:03



която сипе лайна по родината, понеже съм казала нещо, което се е случило без моя помощ. Не са убииците и престъпниците, които сипат лайната, ами аз. Ама нищо де... свикнала съм да ме обвиняват за всички нещастия по света...
Според теб сигурно е по-добре грозната реалност да се прикрива. Ако някой е пострадал от БГ уредбата по-добре да си трайка там.
Аз пък не мога да си обясня твоето присъствие тук и каква е ползата от него. Само с критики как допринасяш за благоденствието на милата родина?
И от кога трябва да съм легализирана медия, за да повдигам актуални теми за объждане в клубовете. Ако не знаеш, те са точно за това. Въпреки че много хора ги ползват за всевъзможни други неща, но не и по предназначение



Тема Re: добре че аз съм тазинови [re: NikiFin]  
АвторФинHиkи (Нерегистриран)
Публикувано29.12.05 15:11



...."добре че аз съм тази която сипе лайна по родината, понеже съм казала нещо, което се е случило без моя помощ. "....
________________________________________________________________

Ти си ами, да не съм аз? И не сипеш лайна само, ами и говна. Случило се без твоята помощ казваш... е, а не мислиш ли, че са се случили ВСЕ ПАК и други неща във Видин и Видинския край, които също не би било зле да се отразят тук във форума? Например - към своя край е ремонта на пътя Е-79, нещо за Дунав мост 2, и ред други...? Ако беше написала нещо положително, позитивно преди , и сега да напишеш тази вест - ОК, да кажем - ето, НикиФин информира безпристрастно.... Но, според теб друго си е да напишеш на изостаналите варвари как "Тази нощ цигани са убили с тръби" и да им се подсмихваш ехидно от DK.




...."Според теб сигурно е по-добре грозната реалност да се прикрива."...
______________________________________________________________

Как се прикрива сега, нали ти самата по-горе каза, че за това били писали всички информационни агенции? Или това са били некакви тайни агенции, и как е добре, че си ти та да научиме и ние по някоя 'скрита' от нас вест?





...."Ако някой е пострадал от БГ уредбата по-добре да си трайка там. ".....
__________________________________________________________________

А какво, от DK уредбата никой не страда - тече (24 часа) само мед и масло?





...."Аз пък не мога да си обясня твоето присъствие тук и каква е ползата от него."....
________________________________________________________________

Ето аз ще ти обясня - тук съм за поставям на верното место самозабравили се новопечени датчанки като теб. Ползата е всеобща.





...."Само с критики как допринасяш за благоденствието на милата родина?"....
__________________________________________________________________

Каква неприкрита ирония към собствената държава - "милата родина".... Недей ти ме питаш мен аз с какво тук допринасям - точно ти от Дания?!? Осъзнай се малко!





....."И от кога трябва да съм легализирана медия, за да повдигам актуални теми за объждане в клубовете".....
________________________________________________________________

Точно от тогава, откогато ти самата се изравни с медия.(в предишния твой пост)




....."Въпреки че много хора ги ползват за всевъзможни други неща, но не и по предназначение".....
_________________________________________________________________

Така е, - всички хора са криви, само ти си права..... Да се надяваме поне, че в датските форуми не е така



Тема нищо не си разбралнови [re: ФинHиkи]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано29.12.05 22:56



Не знам защо си мислиш, че се подхилквам ехидно. Може би защото ти на мое място би го направил. За щастие не всички хора са като теб. Личи си колко си се деформирал психически поради безизходното си положение. Но не аз съм ти виновна за това за да си го изкарваш на мен. Въпреки че те разбирам - по-лесно е тук на мен да ми се зъбиш отколкото на циганите и т.н. престъпни прослойки в БГ, от които по-скоро бягаш. И повечето са като теб. Хем страхливи, хем пасивни. Не ти стиска да поемеш риск и да си оправиш положението и предпочиташ поради това да се утешаваш тук с мен. Прозрачен си



Тема Re: нищо не си разбралнови [re: NikiFin]  
АвторФинHиkи (Нерегистриран)
Публикувано30.12.05 09:51



Айде пак....



..."Не знам защо си мислиш, че се подхилквам ехидно."....
______________________________________________________

Ма да бе, - ти изобщо не се подхилваш, напротив - ти съчувстваш на България, ти милееш за България, и от толкова милеене отиде - в Дания....



...."Може би защото ти на мое място би го направил."....
________________________________________________________

Айде сега - не ми приписвай на мене неща, които ТИ правиш!






...."Личи си колко си се деформирал психически поради безизходното си положение. Но не аз съм ти виновна за това за да си го изкарваш на мен."....
________________________________________________________________



Може за теб положението в България да е било 'безизходно', но все пак, имай предвид, че има и още около 7 милиона други Българи, включително и мен, за които то изобщо не е безизходно. А относно 'деформирането' - не съм аз този, който е отишъл на датски сайт да 'светва' датчаните за техната криминална хроника, а това си ти - от Дания ни 'информираш' за събитията в нашия град. Повече от очевидно е кой е деформиран, а кой не е.




...."Въпреки че те разбирам - по-лесно е тук на мен да ми се зъбиш отколкото на циганите и т.н. престъпни прослойки в БГ, от които по-скоро бягаш."....
__________________________________________________________________


Как па видя ти от Дания кой в България от кого бяга?!? Да не би, не дай Боже да си почнала, или продължила с дрогите(които там в DK са доста разпространени) и ти се привиждат разни неща, или имаш видения, та си ме видяла как бягам?




...."И повечето са като теб. Хем страхливи, хем пасивни."....
_______________________________________________________________

А така, ще им се невиди и Българите смотани! Всичките до един - страхливци! Друго си е в Дания - там са все смелчак до смелчака подредени, и никой не е пасивен! ....В България са 7 милона будали, какво да ти кажа, но добре, че има и умни - както теб, NikiFin, които, ето не са будали, и са отишли - в Дания....от там мозък да ни наливат!?!




...."Не ти стиска да поемеш риск и да си оправиш положението и предпочиташ поради това да се утешаваш тук с мен. Прозрачен си".....
__________________________________________________________________

Поредното видение от Дания - този път си (при)видяла в България на кой какво му стиска, и какво - не, и с какво се утешава и с какво - не. На баба Ванга почваш да ми заприличваш лека-полека....



Тема не е нужнонови [re: ФинHиkи]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано30.12.05 13:07



да съм Ванга, за да знам какво става по света. Днешно време има много начини за получаване на иформация. Най малкото ТВ. Щото предполагам това че си в БГ и във Видин изобщо не значи че си бил на местопрестъплението примерно, а и ти като мен си научил от медиите (въпреки че аз не научих от тах де...).
И не положението ми в БГ е било безизходно. Прото не харесвах това което става там и отидох на по-човешко място. На теб щом ти харесва си стой. Надявам се да не ти случат гадостите, които се случват на много други и зорлям ги гонят от родината.
Освен това извън БГ съм и доста по-полезна, отколкото на опашките за помощи. Преди БГ харчеше пари по мен, а сега аз харча в БГ и то в пъти повече от социалната помощ която отпускат. Други оплаквания имаш ли ?



Тема Re: не е нужнонови [re: NikiFin]  
АвторФинHиkи (Нерегистриран)
Публикувано30.12.05 16:05



Продължаваме....


...."не е нужно да съм Ванга, за да знам какво става по света"....
__________________________________________________________

Кой сега ти споменава света, ЯСНО казах че наподобяваш баба Ванга заради това, че си (при)видяла в България на кой какво му стиска, и какво - не, и с какво се утешава и с какво - не.





...." Днешно време има много начини за получаване на иформация. Най малкото ТВ. Щото предполагам това че си в БГ и във Видин изобщо не значи че си бил на местопрестъплението примерно, а и ти като мен си научил от медиите (въпреки че аз не научих от тах де...). "....
________________________________________________________________

..... = ???




...."Прото не харесвах това което става там и отидох на по-човешко място. На теб щом ти харесва си стой."....
________________________________________________________________

Така е, признаваш как Родината ти България не е човешко място. Значи ти сега си пишеш с някакъв примат или човекоподобен в най-добрия случай? И то от по-човешко място, каквото е DK. Типично ренегатско размишление за вече пореден път. И недей да даваш нетърсени съвети кой къде да стои и къде - не.




...."Надявам се да не ти случат гадостите, които се случват на много други и зорлям ги гонят от родината."......
________________________________________________________________

А ти ДАЛИ НАИСТИНА си вярваш, че в Дания абсолютно нищо не може да ти се случи? Толкова ли наивна наистина?



......"Освен това извън БГ съм и доста по-полезна, отколкото на опашките за помощи. Преди БГ харчеше пари по мен, а сега аз харча в БГ и то в пъти повече от социалната помощ която отпускат."......
_________________________________________________________________

Аха, чак сега разбирам защо си сега в Дания - тук ти си била социален случай, а е известно, че тези случай никога не могат да са доволни от живота си.... Въпроса е обаче защо си била на социални тук - 1. от мързел, или от 2. некадърност(смотаност)? Кое от двете? Едва ли тук си била с нещо потисната, и ето, сега когато си сред "човеци" си намерила поле за изява на твойте заложби. И само какъв израз "аз харча в БГ и то в пъти повече" ?!? С какво това помага на кого? На кой му е зор изобщо какво ти къде харчиш? Важното е държавата ти, Родината да не е България, а БГ....



...."Други оплаквания имаш ли ?"....
_______________________________________

Не, само това, че некаква новопечена и съотвтно новозабогатяла 'датчанка' без корен ни морализторства без да е необходимо, иначе всико е наред, живеем си и по-нататък 'нечовешкия' живот....



Тема едва ли е отнови [re: ФинHиkи]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано31.12.05 13:52



мързел и некадърност. Мързеливите и некадърните прекъсват ТУ още след 1я семестър. Аз си го завърших и то с доста добри резултати. Казах ти вече - не ми харесва как в БГ се експлоатират хората и им се плащат символични заплати. Не мисля, че моя труд е безплатен, затова и не работех. СИмволичните помощи, които получих няколко пъти са от данъците, които родителите ми са платили на държавата. И то само една малка част, защото родителите ми имаха доста добри доходи и съответно и данъците им са били големи.
А ако не си наясно как емигрантите помагат на БГ може да се осведомиш - online има много информация по въпроса.
И какво му е лошото да съм новоизпечена богаташка, че не разбрах. И по-специално как ти лично си ощетен от новоизпечената богаташка? Ако не си си замълчи с достойство, вместо да бълваш безсмислици и да се излагаш.



Тема Re: едва ли е отнови [re: NikiFin]  
АвторФинHиkи (Нерегистриран)
Публикувано31.12.05 19:57



Нова Година идва, а ние продължаваме.....



...."едва ли е от мързел и некадърност"....
________________________________________

не е ли, а не мен ми се струва, че е точно от това! Повече от очевидно е. Заради това, което казаваш по-нататък:


..."Мързеливите и некадърните прекъсват ТУ още след 1я семестър. Аз си го завърших и то с доста добри резултати.".....
______________________________________________________________

Като не си мързелива и некадърна, КОЙ ТОЧНО ти попречи да си намериш добре платена работа? След като си завършила ТУ така добре?




...."Казах ти вече - не ми харесва как в БГ се експлоатират хората и им се плащат символични заплати. Не мисля, че моя труд е безплатен, затова и не работех. "......
_________________________________________________________________

Експлоатират се тук (а и не само тук) будалите като тебе, които се съгласяват да работят на ниска заплата - и никой повече. А като ти е била ниска заплатата защо си ходела на работа изобщо? Там да идеш - и да не работиш? Мързяло те е тебе самата лично да си намериш нормална работа, и за това не ти е виновна държавата ни най-малко, а камо ли някой друг.




...."СИмволичните помощи, които получих няколко пъти са от данъците, които родителите ми са платили на държавата. И то само една малка част, защото родителите ми имаха доста добри доходи и съответно и данъците им са били големи."....
__________________________________________________________________

Да бе да му се не види - как може Родината ти да не може да ти подсигури подобаващи помощи? Та ти си принцеса, и заради теб е трябвало да ги вдигнат, утроят, упеторят само и само да ти стигнат, а те - не..... И аз не мога да ги разбера тези държави, които дават ниски социални помощи...да им се чуди човек - карат те по този начин да работиш, а не да лежиш, направо не е за вярване... Добре е, че има и държави като Дания, където всеки паразит може на спокойствие да си живее на социални.
А всъщност и що за куха 'логика' - понеже родителите ти имати големи данъци - то тогава автоматично ти ЛИЧНО трябва да получаваш по-големи социални?!?




..."А ако не си наясно как емигрантите помагат на БГ може да се осведомиш - online има много информация по въпроса."...
__________________________________________________________________

Ако са всички "помощници" като теб - опазил ни Бог!





....."И какво му е лошото да съм новоизпечена богаташка, че не разбрах. И по-специално как ти лично си ощетен от новоизпечената богаташка?"......
__________________________________________________________________

Новопечена богаташка с продадена за пари душа си, и това си е лично твой избор, няма лошо в това. Лошото обаче е, че наричаш Родината си 'БГ', и я плюеш във всеки един свой пост, че морализаторстваш ненужно, че ни 'информираш' само за лошите вести от страната... А как аз лично съм ощетен - дай прочети малко по-нагоре, няма във всеки пост да ти обяснявам.




...."Ако не си си замълчи с достойство, вместо да бълваш безсмислици и да се излагаш."....
__________________________________________________________________

Кой бълва безсмислици и се излага се вижда съвсем ясно по-горе Това всички, четящи тези редове виждат. Дано го видиш и ти, - ако не тази година, то дано другата.


А сега приеми поздрав и честитка от един Балкански варварин и "манго", който живее в "нечовешки условия", с "ниска социална помощ", "типичен българин-страхливец" и "деформиран психически", --- Gladelig Jul og godt nytar!



Тема защо не разбирашнови [re: ФинHиkи]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано01.01.06 14:38



какво ти пиша? Казах, че в БГ почти не съм работила заради ниските заплати, а не че съм работила за ниска заплата. Не съм казала, че заслужавам по-големи социални помощи и не се оплаквам от нищо, защото когато нещо не ми харесва си намирам начин да не ме тормози повече. Ако не си наясно, в БГ почти няма инженер, които да работи по специалността си и да взема нормална заплата. Едва ли е защото всички са некадърни. Понеже същите тези в по-нормална държава спокойно си намират работа по специалността и живеят като бели хора.
На мен никой не ми пречи за нищо. Правя каквото си искам и където си искам и съм доволна от живота си. Дано и ти си доволен от твоя.
И не се бъркай в Божийте дела и да съдиш кой си е продал душата и за какво. Очевидно преценката ти основана единствено на негативното ти отношение към емигрантите което пък е резултат от предразсъдъци и недостатъчна информираност.
Айде ЧНГ и на теб. И не се коси по мен



Тема Re: защо не разбирашнови [re: NikiFin]  
Авторфифи (Нерегистриран)
Публикувано01.01.06 22:16



БОЖЕ ако можете да се видите отстрани колко сте елементарни и двамата, абе хора форума не е zа иzбиване на комплекси.
Запо4вам да се срамвам 4е сам от Видин.



Тема за теб всеки разговорнови [re: фифи]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано02.01.06 12:47



ли е избиване на комплекси. Ако ако ти е приятно така да си мислиш... продължавай. Но си далеч от истината. А аз не съм от Видин, въпреки че съм живяла там. Хубаво градче, но за съжаление обитателите му са ... 50% цигани и 40% власи. Осират целия пейзаж



Тема Re: и данови [re: NikiFin]  
АвторFifi (Нерегистриран)
Публикувано02.01.06 18:21



Цигани има навсякаде, но не те са проблема на БГ, но това е друга тема, а относно сапруга ти предполагам му е било ясно като се жени zа бьлгарка, в какво положение е страната ни в момента. Да си е вzел француzоика, например да види колко слугини о6те 6те трябва да си наеме, и колко 6те му струват раzходите и. Намерил беzплатна слугиня, да му пере, да му готви, да му 4исти, да му гледа градината, у леглото пьлна програма да му прави, нема какво да се срамува да се гордее триабва, и да си трае, бьлгарките са приzнати в Европа zа универсални домакини, какво 6те те е срам, натрии му носа на твоя дат4анин, и не се срамваи и унижаваи.
А относно Видин, 6том не си от на6ия град, какво право има6 да коментира6, и да прави6 оценки колко цигани и колко власи има.
Аz живея в Германия но винаги 6те си остана видин4анка, и винаги 6те се врь6там в моя роден Видин, zа6тото там са корените ми и аz се гордея с това, а ти мила си дьрво беz корен, няма от каде да 4ерпи6 енергия. Сажалявам ако сам те наранила, но така стоят не6тата zа сега.



Тема нито си ме нараниланови [re: Fifi]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано02.01.06 21:26



нито така стоят нещата. Заблудила си се относно почти всичко. Очевидно е че не ме познаваш и ме сравняваш с други българки покрай теб. Ще се наложи да приемеш факта, че аз съм по-различна.
И начинът ти на мислене е типично български, видински. Какво значи безплатна прислужница? Аз съм му съпруга душа, а не прислужница. Не съм се оженила по сметка както може би твоите познати БГ емигранти по Европа и не ми се налага нито да бъда прислужница за да ме държат нито да правя каквото и да било понеже НЕ съм сключила сделка. Приеми, че има хора на тоа свет, които са се оженили по любов и бракът им е истински. Съжалявам ако ти не си от тях и явно не си. Иначе никога не би казала това което каза по-горе. Такива изказвания правят хора, които не са имали щастието да създадат щастливо семейство, евентуално с чужденец или поне не познават щастливо оженена за чужденец, което е доста тъжно.
Освен това корен си имам. Но съм не е той който ме прави щастлива и не завися от него по никакъв начин.



Тема Re: ?!нови [re: ФинHиkи]  
Автор Mapтин (някой си...)
Публикувано02.01.06 22:02



кой си ти, "ентелегенте" непознатий?!
регистрирай се, та да видим откъде си и за какво се бориш.....

и не ми е ясно що се глождите! тя просто поднесе един факт, а вече всеки може да си го тълкува както иска, но истината е една:
срам и позор за Видин!

Готино е да си важен, но по-важно е да си готин...


Тема Re: защо не разбирашнови [re: NikiFin]  
АвторФинHиkи (Нерегистриран)
Публикувано03.01.06 09:51



Нема ли почивка за вас?.....

Първо, Честита Нова Година на всички!

иначе ето гледам още двама се намесили междувременно в диалога между ФинНики и НикиФин.....

Да продължа докъдето бяхме стигнали, таман ренегата NikiFin беше казал, че:

....."защо не разбираш какво ти пиша?"...
_______________________________________

Защото отсъства всякаква логика в писанията ти, и на нейно место има само брътвежи, едвам свързани, точно като като по-долния например:


....."Казах, че в БГ почти не съм работила заради ниските заплати, а не че съм работила за ниска заплата.".....
__________________________________________________________________

Където под 'БГ' следва да се разбира Родината България. А от това, че не си работила заради ниските заплати следва да се разбира, че тук сме 'останали' 7 и нещо милиона будали, които ето, задоволяват се с ниски заплати, вместо всички да запрашат нанякъде....откъдето(според теб) ще бъдат още по-полезни на Родината, дори най-много?!?




...."Не съм казала, че заслужавам по-големи социални помощи и не се оплаквам от нищо,"....
__________________________________________________________________

Айде бе, а ние сме слепци можеби, я иди по-нагоре един-два поста да видиш какво си написала ти самата!





...."Ако не си наясно, в БГ почти няма инженер, които да работи по специалността си и да взема нормална заплата."....
__________________________________________________________________

Ма нема начин ти да не знаеш това по-добре от мен, който съм ТУК?!? Значи всичките инженери, които познавам са изглежда според теб ненормални, щом взимат 'ненормална' заплата? А само ти, както и обикновено си права?





...."Понеже същите тези в по-нормална държава спокойно си намират работа по специалността и живеят като бели хора.".....
__________________________________________________________________

Така де, а ние тук сме негри.....още едно поредно ренегатско изказване...аз лично никога не бих отишъл в чужбина за някое евро повече да си продам душата, и то само и само да стана 'бял човек'?




..."На мен никой не ми пречи за нищо. Правя каквото си искам и където си искам и съм доволна от живота си. Дано и ти си доволен от твоя."...
__________________________________________________________________

.... = ?






..."И не се бъркай в Божийте дела и да съдиш кой си е продал душата и за какво."...
__________________________________________________________________

Какви Божий дела са те 'довели' па тебе в Дания? Тези 'Божий дела' утре могат да грабнат - и заведат право на - Марс?





...."Очевидно преценката ти основана единствено на негативното ти отношение към емигрантите което пък е резултат от предразсъдъци и недостатъчна информираност."....
__________________________________________________________________

Не, преценката ми за емигрантите е изградена от самите тези емигранти, които аз лично познавам, и те за щастие изобщо не са такива отродени типове като теб, напротив, те милеят за Родината си, и самите те със своето държание изграждат добър имидж за България в държавите, в които са в момента. И така и ще продължат и за в бъдеще, и за това винаги ще са мои приятели, независимо, че в момента не сме заедно. Но такива като теб етнически зомбита са срам за държавата, в която са се родили и отраснали. Но, има ги всекакви, нормално - Българската пословица казва, че във всяко стадо има и мърша....



Относно диалога ти с Фифи да те питам само едно нещо - ако не си от Видин, какво точно правиш тук?



@ Мартин,

благодаря ти за нетърсеното предложение за регистрация - обаче за сега мисля да се въздържа ако не възразяваш? А и нещо хич не ми харесва изказването ти..."но истината е една: срам и позор за Видин!".... чудя се - ти нещо мазохист ли си, та ти е кеф, когато се излива САМО кал и помия върху родния ти град, що ли...? Какво сега - да взема да се разровя и аз из Нет-а и аз да намеря нещо негативно за Копенхаген, да го 'пренеса' на некой техен датски форум и после да злорадствам??? Само че там едва ли някой ще каже "Срам и позор за Копенхаген" като тебе тук....



Тема бреееейнови [re: ФинHиkи]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано03.01.06 11:39



абе как пък не можах ни една верна дума да не кажа. Или май по-скоро на теб си ти е хоби да опонираш на всичко казано от мен. Извинявам се, но говориш глупости. Как се връзва напускането на родината с милеенето за нея. Който милее си седи в БГ и работи за нея, по възможност даром. Не ми гавари, че напусналите БГ милеят за нея. Аз ще ти кажа за какво милеят. Милеят за предишния си начин на живот на kойто са свикнали, милеят за приятелите си, милеят за сладките приказки, които на чужд език са по-скоро мъчение отколкото сладки, милеят за щуротиите, които са правили и които в чужбина не могат, милеят за семейството си, милеят за красотата на БГ, дори милеят за БГ простотията. За това милеят всички емигранти. Но като са сложили на везните спокойния и по-малко проблемен живот зад граница със всички гореизброени миления, явно е, че първото е натежало. Така че ми обяснявай кой за какво милее, понеже аз съм емигрантка и знам по-добре от теб.
За Божийте дела - нямам какво да кажа, освен че нищо не се случва без Божие разрешение. Така че и на Марс да ида търси обяснение от Него.
За Копенхаген не е нужно да правиш нищо. Ако много държиш самата аз мога да ти изброя една купчина плюсове и минуси на живота тук. Но това може да стане в друга тема, да не разводняваме тази. Не че вече не го направихме.
И наистина се радвам за твоите приятели инженери. Кой как се уредил все пак.
Пиша във Видин защото там съм прекарала по-голямата част от живота си по стечение на обстоятелствата.
Имаш ли други уточняващи въпроси?



Тема Бре ами!нови [re: NikiFin]  
АвторФинHиkи (Нерегистриран)
Публикувано03.01.06 21:12



..."абе как пък не можах ни една верна дума да не кажа."....
______________________________________________________

И аз на това се чудя през изминалите дни когато и да отворя този форум....







..."Или май по-скоро на теб си ти е хоби да опонираш на всичко казано от мен."...
_________________________________________________________________

Хоби ми е да опонирам на всички отродени типове, най-вече като на тебе.







..."Който милее си седи в БГ и работи за нея, по възможност даром."...
________________________________________________________________

И от толкова работа иди на google.earth да видиш в южните квартали на София например какви вили са басейни имат хората, а какви коли и др. - всичко това е от работа даром изглежда....






...."Не ми гавари, че напусналите БГ милеят за нея. ---------- Аз ще ти кажа за какво милеят.Милеят за предишния си начин на живот на kойто са свикнали, милеят за приятелите си, милеят за сладките приказки, които на чужд език са по-скоро мъчение отколкото сладки, милеят за щуротиите, които са правили и които в чужбина не могат, милеят за семейството си, милеят за красотата на БГ, дори милеят за БГ простотията. За това милеят всички емигранти."....
_________________________________________________________________

Но това, казваш - не е България. Сигурно е Турция тогава?





...."За Копенхаген не е нужно да правиш нищо. Ако много държиш самата аз мога да ти изброя една купчина плюсове и минуси на живота тук. Но това може да стане в друга тема, да не разводняваме тази.".....
________________________________________________________________

Защо да я 'разводняваме' - срам те е да кажеш как същите работи ги има и там, в "спокойния живот"?





...."Имаш ли други уточняващи въпроси?"...
__________________________________________

Имам - какво правиш тук при форума на диваците, с тежък живот, и, както ти самата каза преди - "типични българи-страхливци" и "деформирани психически"? Защо не си отидеш на некой 'по-спокоен и по-малко проблемен' датски форум?



Тема Re: ахааа...нови [re: ФинHиkи]  
Автор Mapтин (някой си...)
Публикувано03.01.06 22:07



чакай само да не си оплетем конците...
до 18 годишен и аз съм живял във Видин и хората от "видинското интернет общество" ме познават, дори и Ивелина (NikiFin).
не можеш да ми забраниш да си затварям очите за нещата около НАШИЯТ град!
те са факт и мнооооооооого, ама мноооооого започват да излизат наяве, когато напуснеш и гледаш отстрани, започнеш да се интересуваш какво става там от един различен поглед.
имам пресен пример за "срам и позор" преди новата година от видински магазин и ако държиш, ще ти го разкажа!
но ако не започнеш да плюеш и да съжаляваш, че това става в родния ти град, значи мноооооого ти хлопа дъската и само си чешаш езика тук!

и накрая пропуснах да кажа, че не защитавам NikiFin, а изказвам собственото си мнение!!!


Готино е да си важен, но по-важно е да си готин...

Редактирано от Mapтин на 03.01.06 22:14.



Тема Re: ахааа...нови [re: Mapтин]  
АвторФинHиkи (Нерегистриран)
Публикувано04.01.06 09:14



Още един бивш видинец се появява....:



....."чакай само да не си оплетем конците"...
_____________________________________________

...Чакам....





...."до 18 годишен и аз съм живял във Видин и хората от "видинското интернет общество" ме познават, дори и Ивелина (NikiFin)."....
_____________________________________________________________

На кого това требва да значи нещо изобщо?





....."не можеш да ми забраниш да си затварям очите за нещата около НАШИЯТ град!"....
_______________________________________________________________

Айде сега цитирай КЪДЕ ТОЧНО съм ти забранил нещо?





...."когато напуснеш и гледаш отстрани, започнеш да се интересуваш какво става там от един различен поглед."....
_________________________________________________________________

Като се интересуваш какво става там защо изобщо требва да "напускаш" и после да "гледаш отстрани" и с "различен поглед"?
....'Логика' и само чиста 'логика'....





...."имам пресен пример за "срам и позор" преди новата година от видински магазин и ако държиш, ще ти го разкажа!"....
_________________________________________________________________

Не, държа да ми разкажеш нещо позитивно. Ако можеш. Благодаря отнапред.





..."но ако не започнеш да плюеш и да съжаляваш, че това става в родния ти град, значи мноооооого ти хлопа дъската и само си чешаш езика тук!"....
_________________________________________________________________

Ето, според съвета ти - започнах да плюя и да се разкайвам - комшиите се чудят какво ми е от сутринта.....






...."и накрая пропуснах да кажа, че не защитавам NikiFin, а изказвам собственото си мнение!!! "...
_________________________________________________________________

Ма нема проблем - добре си дошъл


Поздрав!



Тема Re: ахааа...нови [re: ФинHиkи]  
Автор Mapтин (някой си...)
Публикувано04.01.06 09:56



веселяк си!
вземи се регистрирай, та да вдигнем малко нивото на тоя форум, че и той като града ни - западнал отвсякъде!

Готино е да си важен, но по-важно е да си готин...


Тема Re: Бре ами!нови [re: ФинHиkи]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано04.01.06 13:07



заяждаш се това е ясно.
От какво да ме е срам бе душа? Да не съм аз населила Копенхаген с турци, араби и т.н. Факт е че ги има много, дори прекалено. Аз затова и избягвам да ходя там. Никъде не е перфектно, дори и тук. Но сигурно ми е по-добре при положение, че съм предпочела тук да седя нали? Никой не бяга от добро. А теб щом те устройва Видин, против нямам. Начи и на мен и теб ти е е добре. No problem



Тема Re: ахааа...нови [re: Mapтин]  
АвторФинHиkи (Нерегистриран)
Публикувано05.01.06 22:30



..."вземи се регистрирай, та да вдигнем малко нивото на тоя форум"...
____________________________________________________________

Нема проблем, и това ще стане, само първо кажи каква е връзката между едното и другото (регистрацията и вдигане нивото)....



Тема Re: Бре ами!нови [re: NikiFin]  
АвторФинHиkи (Нерегистриран)
Публикувано05.01.06 23:06



заяждаш се това е ясно.
_________________________

Така е - да не мислиш, че ще минеш метър с антибългарските си изказвания? Или можеби си очаквала да им радваме ли, що ли...? Ако в Дания минават - тук ще ти е доста трудно, само гледай.




....."От какво да ме е срам бе душа? Да не съм аз населила Копенхаген с турци, араби и т.н. Факт е че ги има много, дори прекалено. Аз затова и избягвам да ходя там."....
_________________________________________________________________

Айде не се прави пак на 3 и 1/2, ако обичаш.
Всеизвестно е, че никой нищо не е разселвал - нито аз циганите във Видин, нито ти арабелите в Копенхаген, става СЪВСЕМ ЯСНО въпрос за това, че това, което уж го има само тук се оказва, че го има и то до голяма степен и в DK. Ясно?





...."Но сигурно ми е по-добре при положение, че съм предпочела тук да седя нали? Никой не бяга от добро.
_________________________________________________________________

Предпочела си да седиш там от мързел и от нищо друго - повече от очевидно е. За хлеба, без мотика, както казват Сърбите. "Причините", поради които ти си се отрекла от корена си за некой лев повече ги имат и всички останали 7 и нещо милиона Българи, но не са си продали душата като теб. Нито възнамеряват. А ако не си 'избягала от добро', какво мислиш да правиш, ако хипотетично утре станат размирици, предизвикани от араби, кюрди или други такива, и положението в DK стане нетърпимо - ще бягаш някъде другаде? И так цял живот?





...."А теб щом те устройва Видин, против нямам. Начи и на мен и теб ти е е добре. No problem"...
________________________________________________________________

Оставаше па да имаш...! Но аз имам против това тебе да те устройва DK и да плюеш същевременно по държавата, заради която те има. Никак не ти прави чест като последна (квази)Българка в датския ти род(мъж&деца - всички датчани) да имаш такова отношение към Родината си. Но, разбира ти можеш да си продължиш и по-нататък с досегашата гнусна дейност - изборът си само твой. Само бъди сигурна, че тук ще намериш доста сериозен отпор от моя страна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.