Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:22 15.06.24 
Градове
   >> Видин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Самодивите в Шишенци  
Автор Olmek (consignori)
Публикувано26.11.02 01:25



Шишенци - нали така се казва?Както и да е.Айде някой да разкаже малко повече за това,което става при пълнолуние край село Шишенци.



Тема Re: Самодивите в Шишенцинови [re: Olmek]  
АвторMapmuH (Нерегистриран)
Публикувано04.12.02 19:15



za 6i6enci neznam.............. ama kakvoto i da stava - si stava



Тема Re: Самодивите в Шишенцинови [re: Olmek]  
АвторTpakTopuCTa (Нерегистриран)
Публикувано14.12.02 12:33



Abe kvi samodivi vi gonat be:)Tam u Shishenci samo vlasi ima.Ama ako sa zasedi6 pove4e u kry4mata moje i samodivi da vidi6 kato se pribira6...



Тема Re: Самодивите в Шишенцинови [re: TpakTopuCTa]  
АвторШишeнчeнин (Нерегистриран)
Публикувано04.02.03 15:01



Абе пич! В Шишенци има 2-3 влашки фамилии и това е! Останалите сме чисти българи, преселници от Тетевенско. А ти май си кулченин - ега ти града.



Тема Re: Самодивите в Шишенцинови [re: Шишeнчeнин]  
АвторBARY59 (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 23:09



А бе кви самодиви, там са само торлаци/Онуи с цървеното ванелу ока така/ е така си говорят у Шишенци. Самодиви ще видиш през крив макарон. Оди у Видин у Карибите там е пълно с 16г. самодиви, свят че ти се извие. Сами идват, само ти требе здрав кур да ги наказваш.



Тема Re: Самодивите в Шишенцинови [re: BARY59]  
АвторШишeнчeнин (Нерегистриран)
Публикувано07.02.03 10:00



Абе, вие сте големи неграмотници !!! У Шишенци нема и турлаци - турлаците живеят в Балкана - от Белоградчик до Петрохан. Как може да не си познавате окръга бе, чалгари !



Тема Re: Самодивите в Шишенцинови [re: Шишeнчeнин]  
АвторTpakTopucTa (Нерегистриран)
Публикувано07.02.03 15:49



Aре бе чича ми ти кво па толкова се засегаш сега!?целия ни край сме си едни и същи дудуци и тва си е!Ако не верваш питай другите....



Тема Re: Самодивите в Шишенцинови [re: Olmek]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 10:33



nenormalni ne6ta ela i 6e vidi6 imame organizirani hora za da razbereme!kato se vurna 6e ti kaja!a i NE HODI!!!!!!!!!!



Тема Re: Самодивите в Шишенцинови [re: Шишeнчeнин]  
Автор kaprizno (позната)
Публикувано05.05.05 21:55



Ма и смислен спор подкарахте не е истина....Неам думи просто...



Тема Re: Самодивите в Шишенцинови [re: kaprizno]  
Автор Valentino® (TheOne)
Публикувано06.05.05 03:50



е как така немаш думи , значи ти е беден речника

Ако не беше последната секунда... никога нямаше да свършваме нищо


Тема Re: Самодивите в Шишенцинови [re: Valentino®]  
Автор kaprizno (позната)
Публикувано07.05.05 11:18



Е ти какво очакваш аз съм малка само на тли годинки :Р



Тема Re: Самодивите в Шишенцинови [re: kaprizno]  
Автор Valentino® (TheOne)
Публикувано07.05.05 17:20



е тук не е за малки

Ако не беше последната секунда... никога нямаше да свършваме нищо


Тема Re: Самодивите в Шишенцинови [re: Valentino®]  
Автор kaprizno (позната)
Публикувано07.05.05 17:28



Лош батииии

ПС Ай стига че модератора ше ни бие вече :)



Тема Re: Самодивите в Шишенцинови [re: Eмo]  
АвторRAMMSTElN (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 04:18



abe hora kvi samodivi v 6i6enci bre vijte gi sabota sutrin oniq deto se pribirat ot sky da vidite kvo sa samodivi hodqt kato helikopteri i posle vikat 4e ne sa pili ni6to ili 4e ne sa hodili nikade



Тема Re: Самодивите в Шишенцинови [re: Valentino®]  
АвторTpakToPuCTa (Нерегистриран)
Публикувано16.07.05 11:45



Абе обесни им на тия ора за Кулския панир а не да викат че града не е убав!!Ялате да видите кво праат кулските затри от 19 Авгус натам!!Има ора от 99 држави и ча от Полетковци даждат:)



Тема Re: Самодивите в Шишенцинови [re: TpakToPuCTa]  
Автор Valentino® (TheOne)
Публикувано19.07.05 14:06



Е немога да им обесня.... това требва да се види !!!

Ако не беше последната секунда... никога нямаше да свършваме нищо


Тема Re: Самодивите в Шишенцинови [re: RAMMSTElN]  
Автор devilgirl666 (az)
Публикувано25.07.05 00:08



a btw kade po dqvolite e tova Shishenci?

if winter comes, can spring be far behind...?!


Тема Re: Самодивите в Шишенцинови [re: devilgirl666]  
АвторAroganten (Нерегистриран)
Публикувано28.07.05 21:15



Devil girl if winter comes.can spring be far behind niakav deviz li ti e shoto super me nakefi!



Тема Re: Самодивите в Шишенцинови [re: Aroganten]  
АвторШишeнчeнka (Нерегистриран)
Публикувано19.09.07 14:44



В Шишенци няма нито власи, нито турлаци. Самодиви също няма.





Тема Re: Самодивите в Шишенцинови [re: MapmuH]  
Автор lorchicaaa (непознат )
Публикувано08.09.09 00:38



ami kato tolkova ne vqrvate ela i se ubedete sami





Тема а самодивитенови [re: lorchicaaa]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.09.09 12:20



не ползват ли кирилица?





Тема Re: Самодивите в Шишенцинови [re: Шишeнчeнka]  
Автор Пламен Прездолски (непознат )
Публикувано07.05.12 11:30



Ходихме с приятели на това пълнолуние до Шишенци с надежда да чуем звуците, за които се говори. Първата вечер пристигнахме късно, около 1:30 през нощта и стояхме до 4:30, но не чухме нищо. На следващият ден се разходихме из селото, за да разпитаме местните хора и чухме най-различни истории и версии. Една баба до чиято къща (край старата воденица) бяхме разпънали палатките, упорито казваше, че това са чакали, а няйния братовчед, с който също говорихме разказа няколко теории.
Както говорехме пред воденицата, около 21:20 вечерта в събота, тъкмо беше изгряла огромната луна, и отдолу, в посока сръбската граница, се чуха звуците. Веднага след това от срещуположната посока, откъм гробището се включиха още звуци. Не мога да обясня какво е това, което чухме, но го чухме. Приличаше на народно надпяване от 20-30 жени. Разнасяше се силно. Веднага след като започнаха първите, другите все едно отговориха и се включиха към тях. След това първите спряха, тези откъм гробищата продължиха още малко и спряха също. Цялото нещо продължи 30-40 секунди, може би и минута.
По-късно вечерта времето се развали и заваля дъжд с гръмотевици. След като дъжда отмина, към 2 часа след полунощ звуците се чуха отново, но този път само откъм границата. Не знам какво е това, чухме много и най-различни версии, но според мен определено не са чакали, не е и вятър (както твърди една от версиите). Скоро ще отидем пак и се надявам вторият път да ги чуем още по-ясно.



Тема Re: Самодивите в Шишенцинови [re: Пламен Прездолски]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано07.05.12 11:38



Супер! : )))



Тема Re: Самодивите в Шишенцинови [re: Пламен Прездолски]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано07.05.12 11:56



Това, ако някой местен раздвижен и инициативен тип го подхване и популяризира, ще стане много прилична дестинация. Все едно дали става дума за оцелели от Шишманово или Траяново дори, време, самодиви или природен феномен.





Тема Re: Самодивите в Шишенцинови [re: Киро]  
Автор Пламен Прездолски (непознат )
Публикувано07.05.12 12:04



Местните се страхуват много от звуците. Разказваха и за други странни истории, например един дядо чул през нощта, че конят е неспокоен и тропа в конюшната, на сутринта конят бил потен, а гривата и опашката му били сплетени на плитки. Разказваха, че в някои къщи се чуват стъпки и тропане. Голяма част от местните към 18:30 - 19:00 часа се заключват вкъщи и не излизат навън, защото ги е страх. Разказваха, че звуците понякога се чуват и в дворовете, около кладенците тревата била отъпкана след това, но ние такова нещо не видяхме. Ходихме до гробището на другия ден, да търсим отъпкана трева, не го обиколихме цялото, но така и не видяхме никъде отъпкана трева. Не знам какво чухме, но беше интересно и със сигурност пак ще отидем да го чуем.



Тема Re: Самодивите в Шишенцинови [re: Пламен Прездолски]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано07.05.12 12:09



Жалко, че на село няма такива неща! Иначе щях да наслагам интернет-камери навсякъде, мам.а му!))
Не знам, за мен това звучи много очарователно, но може би защото по душа съм езичник-атеист.


Жалко, че ги няма наистина. И все пак е очарователно. А представяш ли си на Еньовден какво става???
А дали има хотелче или поне някоя къща за гости в селото? Моето, където съм всеки уикенд лете, е на не повече от 20-30 мин. път с кола...ама за всеки случай! Ако ми сторят нещо да не мога да шофирам после. Примерно да ми сплетат опашката на плитки.



Тема Re: Самодивите в Шишенцинови [re: Киро]  
Автор Пламен Прездолски (непознат )
Публикувано07.05.12 13:38



Казваш, че си езичник-атеист - две понятие, които взаимно се изключват едно друго. Езичник или атеист си? Хотелчета в селото няма, има празни къщи, има една, за която се разправят едни истории, ако решиш да ходиш към селото ще ти кажа коя е, може да отидеш да спиш там :) Иначе, аз лично предпочитам да нощувам на открито сред Природата.

П. С. Езичник-атеист, използващ християнско име на стар езически празник (Еньовден). Предпочитам да го наричаме "Средилето", както е според Българския фолклор. Иначе следващото ми ходене до Шишенци ще е точно на Средилето :)



Тема Re: Самодивите в Шишенцинови [re: Пламен Прездолски]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано07.05.12 14:07



Това за атеиста се илюстрира най-добре с един брадат виц, който ще напиша след обяд, че сега трябва да тичам, лек ден.



Тема Re: Самодивите в Шишенцинови [re: Пламен Прездолски]  
Автор danes (лелеее)
Публикувано09.06.12 23:35



Абе не знам дали има самодивш в Шишенци, ама аз такъв убав медец имам от там- всяка събота го ям с порезаници направени с домашни яйца.
Май пчелите са го сбИрали баш по Еньовден




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.