Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:29 21.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: а ако сащ, австралия и канада единодушно признаят,нови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Moд (вere)Модератор (пристрастен)
Публикувано15.07.13 05:28



Да, вегетарианството е вече признато световно (вкл. в БГ), но за веганството има време още. Това ли имаш предвид ? Много неясно си се изразил.



Тема Re: Здравословното хранене подобрява умствените способнови [re: бeз ycилиe]  
Автор Moд (вere)Модератор (пристрастен)
Публикувано15.07.13 08:12



Според мен много важна е мотивацията а и талантът. Храната също е важна, но чак пък 55%..





Тема Re: Тайни общества от години крият лечение срещу рак!нови [re: бeз ycилиe]  
Автор Moд (вere)Модератор (пристрастен)
Публикувано15.07.13 08:14



За рака има много теории (макар и да не съм спец по темата), това за вит. Б17 само една от многото (като изключим конспиративната част).



Има и интересна теория и за връзката емоции-заболявания..



Тема Re: Здравословното хранене подобрява умствените способнови [re: Moд (вere)]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано15.07.13 12:45



Това тепърва ще се установява от науката - отражението на храната върху съзнанието, със сигурност има такова!





Тема Re: Тайни общества от години крият лечение срещу рак!нови [re: Moд (вere)]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано15.07.13 12:48



По принцип най-важната част в борбата срещу рака са превантивните мерки - водене на здравословен начин на живот, приемане на по-здравословна храна, което ще рече също така и повече вегетарианска храна в менюто ни.



Тема Re: а ако сащ, австралия и канада единодушно признаят,нови [re: Moд (вere)]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано15.07.13 18:28



Съвсем ясен съм, физическата реалност има неприятния навик да не се съобраьява с това дали е приета с гласуване или не



Тема Re: а ако сащ, австралия и канада единодушно признаят,нови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Измн (Премъдър)
Публикувано15.07.13 21:38



Аз пък не вярвам на много неща, независимо колко много хора ги твърдят или вярват в тях.
Не вярвам, че хората не са всеядни.
Не вярвам, че Земята е посещавана от извънземни и още по-малко вярвам, че те са общували с когото и да било тук.
Не вярвам, че хората имат еднакви възможности и способности по пол, раса, че и дори в рамките на едно семейство.
Не вярвам в хомеопатията.
Не вярвам в богове, духове, вещици и във всичко свръхестествено без изключение (извънземните не се броят, лично според мен е изключително вероятно да съществуват).

Това, че милиони, а понякога и милиарди хора вярват в нещо, означава само, че и милиард човека могат да грешат. Аз, както и много (надявам се) разумни хора се доверяваме на науката.
Науката не вярва - ако нещо противоречи на науката, а е доказан факт - то науката не отрича факта, а търси обяснение за неговото съществуване.

Доколкото си спомням радиоактивността е била открита случайно - някакъв учен оставя фотографските си плаки върху уран, (кратка справка с Уикипедия - Бекерел), а те се осветяват. Човекът естествено не казал "- Това е невъзможно, щом в науката няма такова нещо, няма защо да го търся.", не обявил станалото за чудо, а съвестно започнал да търси причината. Днес никой не отрича радиоактивността, но мнозина вярват в какви ли не глупости, например в спускането на свещения огън. Да, хитрите лисици имат опит - фосфор разтворен в серовъглерод... Има и други хитрини.

Истината винаги е само една, а пътят към нея се нарича наука.

За съжаление и в науката има "науки" - литературата (аз лично съм магистър филолог, та знам какво говоря), психологията, философията, стъкмистиката...

Искрено се нядявам разумните хора да се умножават, а не да намаляват. Считам за свой дълг на човек да се боря с всяка неистина, да разнищвам всяка лъжа и да просвещавам според силите си хората, които имат потенциал рано или късно да разкрият още няколко загадки от реалността. Мен критиките не ме притесняват, не ме притеснява, че се изказвам нетолерантно - за най-висша ценност смятам истината.

И като ценител на истината ще споделя още нещо, пък нека остане за поколенията - най-вероятно жив човек няма да излезе от границите на слънчевата система - нито сега, нито когато и да било.

Толкоз бъгав форум няма нийде.


Тема Re: а ако сащ, австралия и канада единодушно признаят,нови [re: Измн]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано15.07.13 22:22



Това е невъзможно, щом в науката няма такова нещо, няма защо да го търся.", не обявил станалото за чудо, а съвестно започнал да търси причината.

Бай ти Кейнс преди време е казал, че когато фактите се променят, той променя мнението си. (When the facts change, I change my mind. What do you do, sir?)

За съжаление, конспиралниците нямат нужда от факти, те, горките, си въобразяват че всичко е вярно, до доказване на противното :)

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: космосът - последната границанови [re: Измн]  
Автор kambam (татко)
Публикувано16.07.13 13:55



И като ценител на истината ще споделя още нещо, пък нека остане за поколенията - най-вероятно жив човек няма да излезе от границите на слънчевата система - нито сега, нито когато и да било.

Човек не може да предвиди какъв ще бъде света след 50 години, да не говорим за след 1000 или милион...
Това което движи света са мечтите на хората и рано или късно стават реалност, така че най-вероятно някой ден ще излезе извън границите на слънчевата система а и много по-далече


Нека използваме науката за да разширяваме възможното, а не да му слагаме граници.

Редактирано от kambam на 16.07.13 14:00.



Тема Монсанто-царевица идва в Европа ?нови [re: Moд (вere)]  
Автор Moд (вere)Модератор (пристрастен)
Публикувано18.07.13 01:00



Генетично модифицираната царевица сорт "SmartStax" е пред одобрението си за храни и фуражи в ЕС.

. Сега Комисията ще трябва да реши.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.