Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:02 11.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Ставам веган суровояд,нови [re: huanji]  
Автор Nicca ()
Публикувано27.03.12 00:49



не е доказано все още
имаше филм и показаха един човек сам си прави експеримента и го чакат доколко ще доживее (но има поне 40г-50 до стоте)
обаче изглежда много измъчен и нещастен



Тема Re: Ставам веган суровояд,нови [re: Цар Изрод ХХ]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано27.03.12 03:41



Тва не съм го решил аз, а анатомията... А за треволяка... по-правилно значи е растителност... но тре-вол-як е значително по-благозвучно...



Тема Re: Ставам веган суровояд,нови [re: kambam]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано27.03.12 03:53



О. да! Разбира се че ОлИо... Аз пък, как успях да си въобразя, че я караш на крехки глухарчета... Също като слънцеядците... Денем хрупат слънце, а вечер..., е вечерта е ред на презряната материална храна... Иначе не е тайна, че олиото и килограмчетата са си изключително близки дружки...



Тема и вашата не е лесна...нови [re: kambam]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано27.03.12 12:15



Но вероятно нямате вина, че ви хапе щъркела.





Тема Re: Ставам веган суровояд,нови [re: Nicca]  
Автор kambam (татко)
Публикувано27.03.12 14:22



То идеята е да се мъчиш по-малко за да живееш повече


Това за недохранването го приемам на шега. Естественото хранене няма много общо с недохранването - при мен се получава недохранване защото трудно си намирам точно храната която ми трябва, все пак отсреща е магазина е не моята градина с дърветата храстите и тревите които обичам

Редактирано от kambam на 27.03.12 14:25.



Тема Re: Ставам веган суровояд,нови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор kambam (татко)
Публикувано27.03.12 15:05



С олиото и мазнините не е хубаво да се прекалява - това е доста трудна храна и освен това разваля микрофлората. Струва ми се че плода е идеална храна, но всеки сам да проверя и на тялото си да се доверява. Стремеж към вътрешна чистота на тялото е добро начало, няма нужда всички да си набавяме енергия от дишането и слънцето само - при това от днес за утре.

Редактирано от kambam на 27.03.12 15:09.



Тема Re: Ставам веган суровояд,нови [re: kambam]  
Автор jiven ()
Публикувано27.03.12 20:52



зависи от това какъв типаж си, но за слаби и сухи хора със суха кожа липсата на мазнини е доста противопоказна - стават едни такива призрачни

не съм съгласна че развалят микрофлората ама хич, просто зависи какви мазнини са ;)
редовно похапвам масло и всякакъв вид студено-пресовани олиа, както и ядки и втрещявам всички дет пазят диети особено с маслото - то нали горкото е нарочено че е вредно само ако можех да си намирам прясно масло от мандра някъдеее, щях да съм още по-доволна



Тема Re: Ставам веган суровояд,нови [re: jiven]  
Автор kambam (татко)
Публикувано27.03.12 23:44



Аз писах на хармоника да се опитат някое масло или сметана от сурово мляко да продават, ако искаш и ти им пиши какво ти трябва - сериозни хора изглеждат

Много се радвам че и хубава боза имат.

Това което писах за олиото и ядките е предимно за суровоядците(или само за мен :))). Готвената храна стимулира тялото да произведе много повече храносмилателни сокове и всичко протича по различен начин. При това маслото мисля че е с по-хубави бактерии от олиото

Кожата на ръцете ми е много суха през зимата - преди две години толкова зле беше че ми станаха рани и още имам белег на палеца. Не знаех какво да правя и мислех че ми липсват мазнини. Тази зима забелязах че плодовете и липсата на мазнина много ми помагат за сухата кожа, цяла зима ходих без ръкавици и без особени проблеми. Мисля че някак си тялото се научи да улавя и малкото мазнина в плодовете.
Наистина сигурно зависи и от вида мазнина. При мен най-много изсушава кожата ореха (не помня за пресните орехи), а най-благоприятно ми е мазнината от пресни слънчогледови поници



Тема Re: Ставам веган суровояд,нови [re: kambam]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R.)
Публикувано28.03.12 08:33



абе вие 'суровоядите' тормозите ли си децата като ги лишавате от разнообразна хранителна диета или на този етап експериментирате върху себе си? Питам във връзка със заключената тема по-долу.





Тема Re: Ставам веган суровояд, [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор kambam (татко)
Публикувано28.03.12 10:14



Аз не - жена ми яде стандартно и тя се грижи за прехраната на децата



Иначе по темата - имаше едно известно семейство в Русия с две деца - от години са суровоядци и се преместиха в Испания, вероятно новината да е лоша шега по техен адрес

Редактирано от kambam на 28.03.12 15:21.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.