Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:38 22.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Драги ми "суровояде"!нови [re: kambam]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано20.04.12 10:12



Драги ми "суровояде"! Явно е необходимо да доизясня вметката си... Олиото което ползваш е рафинирано... И рафинирано съвсем не означава само пресовано и прецедено... То преминава през утаяване в концентриран алкален разтвор... тоест готви се... и в добавка се нагрява, за да се получи чудесният златисто-искрящ цвят... и то се нагрява при температури в сравнение с които пастьоризацията изглежда като освежителна, хладка баня... Та толкова относно суровоядството ти... Полу-суровояд може би е по-адекватно понятие...



Тема Re: Драги ми "суровояде"!нови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор huanji ()
Публикувано20.04.12 12:48



Алканият разтвор е сода каустик.





Тема Re: Драги ми "суровояде"!нови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор Kossoman ()
Публикувано20.04.12 12:50




Много интересно и поучително четиво.



Тема Re: Драги ми "суровояде"!нови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор kambam (татко)
Публикувано21.04.12 00:24



Не искам да бъда 'суровояд', човек съм като теб.
Олио купувам студено пресовано, но мисля че не е натурален продукт. Знам и за кашуто, макадамиата че не са сурови, тахана и т.н.
Като направя равносметка от моя опит дали си 95% или 100% суровояд не е най-важното. Т.е. състава на храната е много важен, но по-важното е да ядеш точно това което ти се яде в точното количество. Това може да стане когато оставиш тялото да определя кога и какво да яде. Най-добър режим е огладняваш, ядеш продукта който те привлича най-много, изчакваш пак да огладнееш и т.н. Така тялото разбира точно кой продукт какво носи. Такъв режим дава и голяма чистота на тялото, което е основната ползва от суровоядството. Към това е по-добре да се стреми човек, вместо на всяка цена да стои на сурови неща и да яде това което не му се яде (ако не ти се яде нищо от асортимента, по-добре да изчакаш още ).
В този ред на мисли пощипвам жена ми като гони децата с лъжицата

- няма нужда излишна важност да се придава, да се бравосва и едно за мама и тати

Сънят е много важен, да си легнеш на почти празен стомах е много хубаво, а да спиш колкото искаш е още по-хубаво . Изобщо само със спане, човек може много да си подобри здравето И дори да спазваш това и да си в пъти по-издържлив и жизнен, пак може да си вложиш всичката енергия за някоя щуротия и да изцедиш тялото.

Има и друг момент - готвената храна е голяма зависимост по много параграфи - трябва да се сменят много приоритети за да може да се откажеш.
При мен не се е получавало за дълъг период, но за щастие или не тялото ми се е пренастроило и вече мога да пълнея и само на плодове и треви

'Суровояд' е по-скоро модна дума, обществата идват и заминават а природата все така има всичко необходимо за човека. Стремеж да опозная природата и да я почуствам имам, а да ям каквото дава е част от него.

Редактирано от kambam на 21.04.12 00:27.



Тема Re: Ставам веган суровояд,нови [re: huanji]  
Автор Цар Изрод ХХ ()
Публикувано14.05.12 14:46



На катерицата колко е?



Тема Re: Ставам веган суровояд,нови [re: Caра]  
Автор Naturalist (татко+)
Публикувано21.02.14 14:20



Охо, я виж Кристина суровоядката как изглежда:





Тема Re: Ставам веган суровояд,нови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Naturalist (татко+)
Публикувано21.02.14 14:21



В отговор на:

лили иванова изглежда по-добре, на повече от 70 е и не е тревопасно доколкото знам



Ами не знаеш правилно,



Тема Re: Ставам веган суровояд,нови [re: Naturalist]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано21.02.14 18:02



егати лъжците сте това вегетата, като пускаш линк, поне го прочети

В отговор на:

По принцип Лили Иванова не яде месо, но не защото е вегетарианка, а защото не е сигурна в произхода на месото.






Тема Re: Ставам веган суровояд,нови [re: Caра]  
Автор Pink (<>)
Публикувано28.02.14 23:52



Чудомир
Вегетарианец

Баща му беше в положение човек, имотен беше и гледаше съответно на живота, а то какво прави, какво струва, не зная, ама замина момче младо и хубаво, като цъфнал гюл, наука да учи в София, стоя колкото стоя, току се върна един ден смачкано, рошаво, мършаво, гаче ли като свети Ивана се е хранило със скакалци и див мед само. Заряза и наука, и всичко и започна със земята да се бори като нас. Питам го веднъж:
— Стефко бе, че какво, такова, си отпаднал в телосложението и бузите ти залесени тук-там на участъци?
— Аз — кай, — бай Димо, тъй си живея, такова ми е — кай — убеждението. По природата се водя — кай.
— Ама не се ли храниш — думам, — не похапнуваш ли си повечко, та си се източил като бобена вейка?
— Храня се, похапвам си, ама месо не ям и каквото взема — сурово го вземам. С плодове — кай, — със зеленчуци, с ядки и сокове поддържам живота. Орехи ям — казва — много, защото те са четири пъти по-хранителни от месото, четири пъти — от яйцата и повече от десет пъти — от млякото. Имат си — кай — и тлъстините, и захарите, и белтъците.
Ха сега де! Орех с белтък!
— Е, хубаво — казвам, — сурови ги ядеш, ама боб суров може ли да се яде? Картофи ядат ли се? Сурови тикви, да речем, само прасетата, да прощаваш, такова…
— Тъй — казва, — сурови си ги ям, защото огънят — кай — ги разваля. Променя им — кай — химическия и енергическия състав и ги прави — кай — по-мъчно смилаеми.
И това не бях чувал, и това научих! Бря, пуста наука, бря! Побърка ни хубавите момчета и вер селям!
Питам после поп Еня вярно ли е, дето го разправя.
— Вярно е — кай. — Не му знам — кай — каква вяра изповядва, съботник ли е, от жълтото братство ли е, ама и хляб не яде, а кълве житото като мисирек. Леля му Райна разправяла на попадията. Сурово го кълвял, или пък го топял в студена вода и го джвакал като дъвка, песоглавецът му с песоглавец! Сохрани боже!
Кръсти се попът и разправя, а аз се пуля насреща му и се чудя и мая.
— А бе какво се чудиш — обажда се Лъжлив Съби, — и бъзуняк яде момъкът, и млечък, и капикоса, и каквото му попадне. На моята нива — кай, — до гробищата, синора го е опасал като магаре до дъно. Ами! И тръне имаше тук-там, и тях ги няма.
Един ден — кай, — като гледал как сладко пасат конете люцерната в хаджи Дончовата ливада, да вземе да се намъкне и той, че да нагъва люцерна, да нагъва, додето му се издул коремът като на малко циганче, кога яде варени тикви. Щял да се пукне момъкът и да експлодира без малко.
Разтривали го, церили го, хеле му преминало.
— А бре, майка — думала му кака Деля, — ами че може ли тъй като добитъка?… Ами че хайде, да речем, прияло ти се е люцерна, ами че посоли си я малко, полей си я с оцет отгоре, че тогава! А то тъй на какво прилича?
Оттогава — кай — не е хапвал вече люцерна. Кощрава почна да нагъва и по-добре му е на момчето, заглади му се косъмът и брадата му по-честа стана.
— Ех, Събко — думам му, — смеем се ние и се подиграваме, ама знам ли? Както ми е тръгнало и на мене толкова време без работа, дали няма да се пиша и аз в неговата партия, че да тръгнем кооперативно да пасем по синорите. А?!

There's someone in my head but it's not me


Тема Re: Ставам веган суровояд,нови [re: Pink]  
Автор Pink (<>)
Публикувано28.02.14 23:55



— А бре, майка — думала му кака Деля, — ами че може ли тъй като добитъка?… Ами че хайде, да речем, прияло ти се е люцерна, ами че посоли си я малко, полей си я с оцет отгоре, че тогава! А то тъй на какво прилича?

There's someone in my head but it's not me



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.