Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:45 27.04.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Храната ни съдържа ГМО, а никой не ни информира занови  
Автор mian ()
Публикувано28.12.09 19:29



една статия
"Храната ни съдържа ГМО, а никой не ни информира за това"



и петиция:

ако не сте безразлични към качеството на храната ни, моля, подпишете петицията!



Тема Re: Храната ни съдържа ГМО, а никой не ни информира занови [re: mian]  
Автор mo32 (I_see_you)
Публикувано28.12.09 19:56



Соя (т.е. соеви продукти), салам, в който няма месо, а различни боклуци, снакс, различни 'диетични' храни и брашна и всякаква друга химия отдавна не ям.

Все още се намират естествени продукти, в това число и месо.

___________



Тема Re: Храната ни съдържа ГМО, а никой не ни информира занови [re: mo32]  
Автор mian ()
Публикувано28.12.09 23:38



не знам до кога ще се намира все още добра храна:



най-добре ще е ГМО да бъде далеч от Б-я, а това зависи от всеки един от нас!



Тема Re: Храната ни съдържа ГМО, а никой не ни информирнови [re: mian]  
Автор Изyмeн (Магистър)
Публикувано29.12.09 15:07



Аз пък си ги хапвам, засега съм жив.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Храната ни съдържа ГМО, а никой не ни информира занови [re: mian]  
Автор mo32 (I_see_you)
Публикувано29.12.09 15:29



Да, зависи от всеки от нас - като не се купуват боклуци като соеви сурогати, салами, 'диетични' брашна, снаксове и т.н. няма да ги внасят.

Предпочитам икономическия механизъм, пред подписки и прочие. Щото и без ГМО, това не са храни и си остават пак боклуци.

___________



Тема Re: Храната ни съдържа ГМО, а никой не ни информира занови [re: mian]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано30.12.09 09:36



Зависи от търсенето. Глупаво е да стоварваме вината за това, че ядем буклуци, на държавата. Ако никой не ги купува, няма и да се продават. Доколкото съм забелязала малко магазини за "диетични" храни, които продават най-вече соеви екстри, ръжени макарони и китайски подправки, оцеляват повече от половин година.

Въпреки, че когато някой 75 годишен пенсионер си купува народен салам - разбирам го човека, вредно или не, но и той иска да се наслади на нещо, а това му е по джоба.



Тема Re: Храната ни съдържа ГМО, а никой не ни информира занови [re: Kaлoмaин]  
Автор mo32 (I_see_you)
Публикувано30.12.09 16:48



Не съм съгласен, че държавата не трябва да контролира. Плащаме си данъците за да си вършат работата и трябва да я вършат. Има си норми, които трябва да се спазват.

Друг е въпросът, че институциите са създадени за да поемат личната отговорност и кой какво направи, все те са виновни. Само дето институция в болница не съм видял и е очеизвадно, че последствията винаги са лични.

Съгласен съм обаче, че не може да се разчита само на държавата. Всеки си има глава на раменете и сам може да прецени дали да яде или да не яде някоя новопоявила се, изкуствено създадена храна.

Според мен отговорът е очевиден, но наред със соята и саламите, хората масово се тъпчат с маргарин, примерно. Същото е положението и с изкуствените подсладители.
Не зная кой може да си представи, че изкуствено създаден боклук, ще е по-полезен от естествената храна. Да не ядем месо, щото е вредно и пълно с токсини, а да гъцаме маргарин и соеви продукти, щото са карциногенни и организмът, не може да ги разгражда.



___________



Тема Re: Храната ни съдържа ГМО, а никой не ни информира занови [re: mo32]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано31.12.09 03:52



Това е велико


- Страхотна логика!



Тема Re: Храната ни съдържа ГМО, а никой не ни информира занови [re: mian]  
Автор mian ()
Публикувано09.01.10 17:11



И още една петиция - за промените в закона за ГМО!



Предстои и ПРОТЕСТ, официално организиран от БНАП (Българската национална асоциация на потребителите) на 13.01.2010 г., от 11.30ч. до 13ч.

Място: До северния вход на Народното събрание, в западния край на градинката между Ректората на СУ „Св. Климент Охридски”, Националната художествена академия и Народното събрание – извън охраняемата зона на Народното събрание.

Съорганизатори са : „Инициативен комитет на родители от портал bg-mamma”, "Агролинк", "За земята", "Коалиция „За да остане природа в България””.

Допълвам със статията "Генетично-модифицирано бъдеще"



и с доклад "ИЗСЛЕДВАНЕ НА ГЕНЕТИЧНО МОДИФИЦИРАНИ ХРАНИ В БЪЛГАРИЯ В ПЕРИОДА 2004-2009 г.




Нека бъдем будни и осъзнати за произхода на храната, която купуваме!





Тема Re: Храната ни съдържа ГМО, а никой не ни информира занови [re: mian]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано09.01.10 19:00



абе това да ни е проблемът.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.