Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:25 27.04.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Глобалното затопляне  
Автор Cirrus (минаващ)
Публикувано04.12.09 23:36





Какво е вашето становище?

Редактирано от huanji на 05.12.09 08:32.



Тема Re: Глобалното затопляненови [re: Cirrus]  
Автор lilava (sol )
Публикувано05.12.09 10:36



Мнението ми до голяма степен съвпада с това на Карлин






Тема Re: Глобалното затопляненови [re: lilava]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано05.12.09 16:25



Ами, бива си го пича.






Тема Re: Глобалното затопляненови [re: Cirrus]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Praefectus N.R.)
Публикувано05.12.09 16:38



пак ли ще разтягате локуми, че глобалното затопляне' е причинено от кравешки пърдежи?





Тема Re: Глобалното затопляненови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор mo32 (изотзадзе)
Публикувано05.12.09 21:22



Кравите са виновни, мръсните говеда. За назидание трябва да се заколят и изядат



-------------------

Тия дни съм на гости и съм принуден да гледам телевизия, щото домакините гледат. Днес някакъв педал се плюнчеше да обяснява как трябвало да се храни префинения човек. В знак на протест и като доказателство, че всеки простак заслужава да яде префърцузени ястия, вечерта си поръчах салата с риба тон и крем супа от сьомга и скариди.

Крави ли? Добре че се разходихме след вечеря, че тоя газ-гризу дето го изпусках в продължения на два часа, щеше да вземе жертви.
Баш си е вярно, че педалът трябва да е фокусник, че да не се изпърди ни веднъж, след такова ястие!

Извод: Ще разбием озона с тая култура! Да живеят простите селски ястия и чесънът!



___________



Тема Re: Глобалното затопляненови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано05.12.09 21:30



Трябваше и една глава чесън да добавиш и да поостанеш в ресторанта. Като нищо можеше да те обявят за атентатор.






Тема Re: Глобалното затопляненови [re: lilava]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано06.12.09 09:55



Нещата в едно шоу се представят емоционално, едностранчиво и разбира се не-научно.

Не защитавам никаква теза относно т.нар. "глобално затопляне", защото самият аз нямам директни научни наблюдения върху процеса, доколкото съществува, но що се отнася до застрашените видове, нещата са различни и не толкова едностранчиви, колкото ги представя шоуменът. Например жестокото бракониерско избиване на тигри, леопарди, в т.ч. и прекрасните снежни леопарди - заради кожите им... Ето за премахването на това нещо е нужна постоянна борба - негативното въздействие на човечеството върху природата, екосистемите, в т.ч. и застрашените видове, в следствие на човешка намеса. Точно това въздействие на човека върху природата трябва да бъде свеждано до минимум до пълното му изчезване.



Тема Re: Глобалното затопляненови [re: бeзпътeн]  
Автор lilava (sol )
Публикувано06.12.09 10:40



Затова казах, че мнението ми до голяма степен съвпада с това на Карлин, но не и напълно. Защото какво значи да не се меси човека в работите на природата и да остави видовете да си изчезват? Та човекът достатъчно се меси в негативен план. Редно е някой да се намеси и за да оправи бъркотията. Но тук е тънкият момент - колко точно да се месим? Затова има специалисти, разбира се, но има и шарлатани, които се възползват от тези обстоятелства, за да всяват паника и да извличат някаква изгода от това. Именно това осмива Карлин

Видове така или иначе си изчезват, но нужно ли е да им помагаме да изчезват? И аз бих искала децата ми да могат да се радват един ден на най-прекрасната от всички котки - снежния леопард - не само на картинки и филмчета... Но точно тези, от които зависи това, да не се избива този така застрашен вид, си внасят отстреляни екземпляри за препариране



Тема Re: Глобалното затопляненови [re: lilava]  
Автор mo32 (изотзадзе)
Публикувано06.12.09 11:41



И аз бих искала децата ми да могат да се радват един ден на най-прекрасната от всички котки - снежния леопард - не само на картинки и филмчета...

Друго си е в зоологическата градина! Такова щастие и спокойствие за животните...
А точно с големите котки, надали би искала децата ти да ги видят на живо и от близо, в дивата природа.



___________



Тема Re: Глобалното затопляненови [re: mo32]  
Автор lilava (sol )
Публикувано06.12.09 11:48



А точно с големите котки, надали би искала децата ти да ги видят на живо и от близо, в дивата природа.
Напротив, точно това искам! Трябва да се сблъскаш с толкова красота отблизо и на точното място, за да я оцениш. Специално с барсовете е трудно, но за другите големи котки малко ли сафарита се организират?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.