Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:20 23.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Храната ни съдържа ГМО, а никой не ни информира занови [re: Amitaba]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано11.01.10 18:53



Не е платена измишльотина, а въпрос на култивиране. Сливата как мислиш, че се е получила. А полиплоидната пшеница?
Айде още за царевичока:





Тема Re: Храната ни съдържа ГМО, а никой не ни информира занови [re: Amitaba]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано11.01.10 20:01



И едните и другите са готови да скрият истината според мен, затова най-лесно е да има големи етикети на всички храни с гмо, подобни на сирената с растителна мазнина та човек по-лесно да избира





Тема Re: Храната ни съдържа ГМО, а никой не ни информира занови [re: kambam]  
Автор mo32 (I_see_you)
Публикувано12.01.10 08:50



Съгласен съм. Това е разумно решение, но надали ще стана, защото малцна ще купуват, ма може и да греша.

___________



Тема Re: Храната ни съдържа ГМО, а никой не ни информира занови [re: mo32]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано12.01.10 14:16



И аз си мисля че никой няма да купува


Само някой ден да не стане както с био нещата - човек като купи чипс от нормални картофи и олио и да се радва че е полезен



Тема Re: Храната ни съдържа ГМО, а никой не ни информира занови [re: kambam]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано12.01.10 16:05



И аз мисля, че това ще е достатъчно.



Тема Re: Храната ни съдържа ГМО, а никой не ни информира занови [re: kambam]  
Автор Amitaba (изобилие)
Публикувано13.01.10 00:40



В отговор на:

затова най-лесно е да има големи етикети на всички храни с гмо, подобни на сирената с растителна мазнина та човек по-лесно да избира



Така би било добре, но (засега в Америка) се води битка именно за това на етикетите да НЕ се пише нищо за ГМО, защото било нямало разлика и хората само щели да се объркват. Освен това, ГМО са създадени да са генетично доминантни по отношение на нормалните култури, така че ако не се забранят изцяло, скоро няма да има не-ГМО сред храните, които са подлагани на манипулации. Проблемът изобщо не е малък. Това не е маргарин, който ако искаш си купуваш, ако искаш - не. Първо, не ти казват какво ти продават и второ, дори да ти казват, ако изобщо се допусне отглеждането на ГМО, няма спиране - дори и в районите, където са забранени, ще проникнат след време. А нашите корумпирани и заспали хора искат да махнат всички забрани за отглеждането на ГМО в България. Това е лудост. За това е и утрешният протест.

_________


БОГ Е ЛЮБОВ

Тема За полезността на тематанови [re: mian]  
Автор mo32 (I_see_you)
Публикувано13.01.10 09:12



Вчера гледам в магазина един хляб, прилича на домашна питка. Засилих се и гледам, че пише, че е с царевично брашно. Сетих се за тукашната тема и за вноса на царевично брашно от ГМО царевица и се отказах да го купувам. Като зная каква липса на контрол върху храните в БГ има и как се внасят евтини боклуци, от които хората се чудят как да се отърват...

Чипс и други подобни отдавна не съм купувал, за соя да не говорим.

___________



Тема Re: Храната ни съдържа ГМО, а никой не ни информира занови [re: Amitaba]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано13.01.10 23:03



Все пак има противоречие - как може да причиняват безплодие а самите ГМО да са доминантни?



Тема Re: Храната ни съдържа ГМО, а никой не ни информира занови [re: kambam]  
Автор mian ()
Публикувано13.01.10 23:52







Тема Re: Храната ни съдържа ГМО, а никой не ни информирнови [re: mian]  
Автор Изyмeн (Магистър)
Публикувано14.01.10 00:04



Добре де, как може да вярвате на тия глупости не ми е ясно? Човек и нормален домат да яде - пак може да се задави и да пукне.

Най-важното е невидимо за очите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.