Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:29 25.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Или си вегетарианец или не си!  
Автор rashi (непознат )
Публикувано01.07.09 15:51



Не разбирам въпросите от сорта "Да стана ли вегетарианец?", "Опасно ли е?", "Да проям ли пак месо?", "Ами ако проям месо ще ми стане ли нещо?". Имаше тук един пост на момиче, което "полага усилия" да спре да яде месо, но 'нещо я "спира"! Ами, мило момиче, за какво ти е да ставаш вегетарианка, като ти се налага да полагаш усилия? Това не става насила. Вегетарианството е нещо повече от безмесна диета - не ги бъркайте! Човек става вегетарианец, защото поради редица причини, не желае да яде месо, а не въпреки афинитета си към боб с ребра!

Много е просто! Или си вегетарианец и си убеден в това или не си! Започнеш ли да си задаваш въпроси дали така трябва и да ти пука от коментарите на близките ти месоядни, по-добре не се прави, ами си хапвай Макдоналдс и да си жив и здрав!



Тема упростяваш нещатанови [re: rashi]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано02.07.09 14:00



повечето вегетарианци са такива щото им е жал за малките сладки агънца, заклани от бездушните касапи пред очите на жално блеещите си майчици

, а не щото не им се яде месо.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Или си вегетарианец или не си!нови [re: rashi]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано02.07.09 19:45



Да, напълно прав/а си. И това важи не само за вегетарианството но за всяко друго нещо.





Тема Re: упростяваш нещатанови [re: zaphod]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано03.07.09 20:12



Аз станах вегетарианец за известно време, след като гледах по телевизията как разпраха едно теле и вътрешностите му се разсипаха. Иначе съм виждал и как се коли прасе от некадърни касапи - прасето заклано, ама още живо. 5 минути поне не умря това прасе, с половин отрязана глава беше. Накрая един от касапите го стисна за трахеята и го удуши. Чувал съм и за по-некадърни - прасето заклано, започва голямото пърлене и тогава то побягва.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Или си вегетарианец или не си!нови [re: rashi]  
Автор Дeшeв (Муслон)
Публикувано03.07.09 22:53



Раши, не си прав(а). Аз спрях месото, защото вярвах, че е по-здравословно (а ми харесваше). После развих състраданието към живите същества.

Сега не бих си и помислил да ям месо. Просто ми се струва... неправилно.

Моят съвет към всички хора, които се чудят дали да пробват Х или У е да си обещаят, че стриктно ще се придържат към Х или към У за 30 дни. След това, да си направят равносметката и да решат дали да продължат, да спрат или да изкарат още 30 дни.



Тема Re: упростяваш нещатанови [re: Изyмeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано04.07.09 20:01



Леле, леле...






Тема Re: упростяваш нещатанови [re: Изyмeн]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано05.07.09 18:04



ужас.


аз бих станала канибалка и бих изяла тези, които са недоклали горкото прасе.



Тема Re: упростяваш нещатанови [re: Пъpпъл]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано05.07.09 18:05



Винаги съм казвал, че вегетарианците са по- агресивни към хората...






Тема Re: упростяваш нещатанови [re: huanji]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано05.07.09 18:06



там е работата, че не съм вегетарианка. (но не казвай на никой;)))))



Тема Re: упростяваш нещатанови [re: zaphod]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано05.07.09 18:10



е не, какъв е този свят, в който живеят вегетарианците?:))
свят на заклани агънца пред жално блеещи майки?!





Тема Re: упростяваш нещатанови [re: Пъpпъл]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано05.07.09 18:38



Отиде ми идеята на кино.



Можеш да рзчиташ, ще мълча.




Тема Re: Или си вегетарианец или не си!нови [re: Дeшeв]  
Автор lila_va ()
Публикувано06.07.09 11:09



Сега не бих си и помислил да ям месо. Просто ми се струва... неправилно.
И защо да е неправилно??? Може би, ако проследя логиката ти до край, ще излезе, че е неправилно да се храним въобще? Защото независимо с каква храна се храним /растителна или месна/, ние ядем други живи същества, неизбежно е, не неправилно...
Насила хубост не става, са казали хората. Ако ти се яде месо - ядеш, защото обратното би било мъчение, а то е неправилно





Тема Re: упростяваш нещатанови [re: zaphod]  
Автор Amitaba ()
Публикувано06.07.09 12:37



повечето вегетарианци са такива щото им е жал за малките сладки агънца, заклани от бездушните касапи пред очите на жално блеещите си майчици , а не щото не им се яде месо.

Някои племена в Африка си похапват и човешко. Дали ще са прави, ако (подобно на теб) твърдят, че белите не канибалстват само поради етични съображения, а иначе си им се яде човешко? А опитай се да излезеш малко от решетките на собствената гледна точка!

Аз не бих твърдял за себе си, че съм вегетарианец, въпреки че менюто ми включва месо по изключение. Но почнеш ли да се опитваш с усилие да бъдеш вегетарианец, наистина може и да ти се дояде месо. Чисто психологически феномен.



Тема Re: упростяваш нещатанови [re: Изyмeн]  
Автор Amitaba ()
Публикувано06.07.09 12:41



Чувал съм и за по-некадърни - прасето заклано, започва голямото пърлене и тогава то побягва.

Е то тва си е класика в касапския фолклор. Или прасето със забит нож тича из двора.





Тема Re: Или си вегетарианец или не си!нови [re: lila_va]  
Автор Дeшeв (Муслон)
Публикувано06.07.09 17:19



Може би не съм се изразил добре. Струва ми се неправилно за мен. Ти си яж, каквото си поискаш. Нищо не ти налагам.

Не съм съгласен, че е неизбежно да вредим на останалите живи същества, но няма да влизам в дискусии. Всеки може сам да си прецени.



Тема Re: упростяваш нещатанови [re: Пъpпъл]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано06.07.09 17:34



Направо ти е бедна фантазията ...

Познавам хора, които плачат като си купуват живи животни за да ги колят или когато някоя зайка почне да си яде децата, но все пак не са вегетарианци. Аз това не разбирам - защо си го причиняват, щом ги измъчва.



Тема Re: упростяваш нещатанови [re: Amitaba]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано06.07.09 18:13



ами прави ще са - белите са вегетарианци по изцяло етични причини, не защото човешкото има гаден вкус. един приятел негър разправяше че най-вкусно било кожичката дето е между палеца и показалеца. той не бил канибал, ама само така бил чувал






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Или си вегетарианец или не си!нови [re: Дeшeв]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано06.07.09 18:16



Не съм съгласен, че е неизбежно да вредим на останалите живи същества, но няма да влизам в дискусии. Всеки може сам да си прецени. ебаваш се нали?






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: упростяваш нещатанови [re: Amitaba]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано06.07.09 20:59



Дядо ми ми е разказвал как веднъж липсвал главният касапин, всички неопитни, а и доста пийнали докато го чакат. Накрая най-смелият казал:
-Аз ще го заколя, вие го дръжте.

Възседнал прасето и забил ножа където попадне. Останалите касапи изпуснали прасето и то тръгнало да бяга заедно с човека отгоре, малко останало да падне в някакво дере.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: упростяваш нещатанови [re: zaphod]  
Автор Amitaba ()
Публикувано07.07.09 15:59



ами прави ще са - белите са вегетарианци по изцяло етични причини, не защото човешкото има гаден вкус

Е айде сега! На теб някога яло ли ти се е човешко? Едва ли. Защо тогава смяташ, че на милионите вегетарианци по света, които никога не са вкусвали месо, все пак им се яде такова?


ами прави ще са - белите са вегетарианци по изцяло етични причини, не защото човешкото има гаден вкус

Да не бъркаш вегетарианци с не-канибали...



Аз пък съм чувал, че месото от дланите било най-вкусно. Сигурно защото са предимно мускули и няма много мас - бяло месце. Като аналогия - мечите лапи са били смятани за деликатес в Северна Америка преди няколко века, когато хората са яли мечки.



Тема Re: Или си вегетарианец или не си!нови [re: Дeшeв]  
Автор lila_va ()
Публикувано08.07.09 22:21



Не съм съгласен, че е неизбежно да вредим на останалите живи същества, но няма да влизам в дискусии. Всеки може сам да си прецени.

Аз пък си мислех, че форумите са за то ва - за дискусии


А за горното, ако ти се влиза в дискусия, ще ми е интересно да чуя някакво обяснение. Ако се окаже, че имаш такова, то ще е революционно, споделяй



Тема Re: упростяваш нещатанови [re: Amitaba]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.07.09 08:19



Малко встрани, познавам хора у нас, които са яли меча лапа и не само в Канада е деликатес.



А канибалите от някакво племе в Папуа-Нова Гвинея определили като на- вкусни японците, след собствените им жени обаче. Европйците им се видли кисели и солени ако не се лъжа.




Тема Re: упростяваш нещатанови [re: huanji]  
Автор Amitaba ()
Публикувано09.07.09 13:40



Щото японците ядат морски дарове и ориз, а не свинско и кисело зеле.


Извод: най-вкусно е месото на вегетарианците. Ама ние си го знаем и без това; само някои особи от Югоизточна Азия си падат по по-"пикантните" кучешки мръвки.



Тема Re: упростяваш нещатанови [re: Amitaba]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.07.09 13:45



Нямам нужната опитност и не мога да кажа. Доверявам се на "пробвалите".



Викаш, ако ходя в Папуа да си нося сертификат, че съм кисел и солен. Но те дали ще могат да го прочетат и да не ида в казаната залудо...




Тема статиянови [re: rashi]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано18.07.09 05:35






Някои учени казват, че вегетарианството е 100% здраве и 100% живот. Те отдавна са доказали и това, че начина на хранене има отношение към това какви сме като хора: добри или лоши, алчни или скрамни, спокойни или агресивни, високомерни или благородни, великодушни или себични.

Наблюденията показват, че ако хората искат да бъдат по-добри не само с думи, но и дела, трябва да предпочетем вегетарианството. Те посочват и пет причини, които ни правят такива:

Първо – вегетарианството гарантира отлично здраве. Този начин на хранене определено се отразява добре на хора със сериозни здравословни проблеми, които могат да бъдат частично отстранени с един разумен режим на хранене, включващ например само млечни продукти.

Второ – вегетарианството е напълно в хармония с една от божиите заповеди – Не убивай! Не случайно много духовни учения наблягат на огромната важност за съдбата на всеки човек да не отнема живот. Защото всеки живот е безценен, а ние сме негови създатели, за да си позволим да го отнемаме някому. Всяко убийство, каквото и да е то, ще тежи на съвестта на човека, извършил подобно деяние.

Трето – вегетарианството е прощъпулникът на щастието и любовта. Съзнателният избор да си вегетарианец те прави съпричастен към идеята на състраданието към всяко живо същество на земята и уважението към живота във всичките му форми.

Четвърто – вегетарианството е ключът към човешкото дълголетие, виталност и младост. Ако човек се лиши от животинските продукти, цигарите, алкохола и наркотиците, той е в състояние да поддържа жизнено своето тяло и витално своето съзнание и дух. Нещо повече – това ще го предпази и от излишното наднормено тегло, което все повече е една от най-сериозните причини за редица заболявания у нас и по света.

Петто – вегетарианството е голямата надежда да спасим нашата планета. Намалявайки експлоатацията на нейните богатства, спестяването на огромно количество вода и електроенергия, запазването на дърветата и гората – белите дробове на Земята, ще намали парниковите газове, които са причина за глобалното затопляне, както и рисковете от други природни катаклизми, с непредсказуеми последици на нашата цивилизация. Ще кажем стоп на безогледната експлоатация на природата, на нейното замърсяване и унищожаване, в резултат на алчност и егоцентрични амбиции, обхванали огромна част от човечеството, за да не се отзовем отново в каменната ера.

___

АЛБЕРТ АЙНЩАЙН:
“Нищо няма да допринесе за човешкото здраве и да повиши шансовете за оцеляване живота на земята толкова, колкото еволюцията на вегетарианското хранене.”



Тема Резонният въпрос енови [re: Moд (вere)]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано18.07.09 08:20



къде са тези добри и хрисими вегетарианци да се запознаем с тях.



Както и столетниците вегетарианци, да ги видим на живо.

Но иронията е съвсем друга, създателят на суровоядството почина от рак...




Тема Re: Резонният въпрос енови [re: huanji]  
Автор Amitaba ()
Публикувано18.07.09 15:12



Всяка крайност е вредна, особено ако нещата се разглеждат едностранчиво и непълно. Ние не сме само физически тела, така че суровоядство или вегетарианство само на физическо ниво не може да е панацея.



Тема Re: Резонният въпрос енови [re: Amitaba]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано18.07.09 15:19



Напълно вярно.



Тук се сещам за Панчатантра дето казва: "Парите, дните, занаята, са предрешени от съдбата".




Тема Re: Резонният въпрос енови [re: huanji]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано19.07.09 08:52



Как е възможно това


Кой е 'основателя' на суровоядстото?



Тема Re: Резонният въпрос енови [re: kambam]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано19.07.09 09:31



Срещал съм го в две киниги като пример, но не се сещам в момента кои са. Ще го има предвид ако ми попадне да ти го прехвърля.






Тема Re: статиянови [re: Moд (вere)]  
Автор lila_va ()
Публикувано19.07.09 12:52



Второ – вегетарианството е напълно в хармония с една от божиите заповеди – Не убивай! Не случайно много духовни учения наблягат на огромната важност за съдбата на всеки човек да не отнема живот. Защото всеки живот е безценен, а ние сме негови създатели, за да си позволим да го отнемаме някому. Всяко убийство, каквото и да е то, ще тежи на съвестта на човека, извършил подобно деяние.
За да стане, трябва да спрем да се храним въобще?





Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано19.07.09 13:06



Вегетарианството няма нищо общо с Библията. Да си припомним чии дарове е предпочел Бог. На агресивния фермер Каин или на добрия ловец Авел.





Тема Re: статиянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор lila_va ()
Публикувано19.07.09 13:24



Именно
За мен е странно да се търси някаква корелация между вегетарианството и морала у хората.

Това добре, но има ли значение какво убиваме, за да се нахраним?



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано19.07.09 17:44



Лично мен въпросът какво става с животните в кланицата не ме интересува особено.


Но виж някой безделник, който си няма друга тема за размисли и вълнения, се захваща с подобни лицемерни глупости.



Тема Re: Резонният въпрос енови [re: huanji]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано20.07.09 22:58



По принцип веге-храненето намалява тестостерона, или по-точно го регулира. Това е индикация, че вегетарианците може да са по-хрисими, но не е непременно условие.

За пръв път чувам за това за суровоядството - ако може име да дадеш. Но затова пък има много други примери за столетници като Норман Уокър, Пол Брег и др..

За индивидуалността на организма си прав, аз мисля че с начина на живот не може да се повлияе и увеличи/намали с повече от 20-30% продължителността на живота (без крайностите като твърдите наркотици или разните там феномени).

Редактирано от Moд (вere) на 20.07.09 23:18.



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано20.07.09 23:02



Много пъти е писано тук, че има начин човек да се храни вегетариански без да убива организъм - не знам дали си чел(а). Такава храна е плодовата, плодовите зеленчуци, млечните храни, медът, върховете на листните зеленчици. Не че ще тръгна да издребнявам и твърдя че много хора се хранят така, просто показвам че е напълно възможно, практически. Но да се превърне в догма би било идиотско, просто трябва уважение към природата.



Тема Re: статиянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано20.07.09 23:03



Ти чел ли си Библията ? Аз мога да ти посоча към десет-двайсе места където в нея се изтъкват предимствата на вегетарианското хранене.



Тема Re: статиянови [re: Moд (вere)]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано20.07.09 23:05



Чел съм, Бруте. Мога да ти посоча и места, където Бог дава на хората правото да се разпорежда със всички живи същества на земята и никъде не обелва дума за вегетарианство. Ама всеки гледа от собствената си камбанария и с цитати, извадени от контекста нищо не се доказва.



Тема Re: статиянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано20.07.09 23:11



Предполагам че си Роман-ът :)
по тая тема "не вярвайте в буквата, защото може да умрете от печатна грешка"





Тема Re: статиянови [re: Moд (вere)]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано21.07.09 07:17



Без да се убива означава да се ядат само мляко и мед. Ако плодовете можеха да говорят щяхме да ги гледаме как умират бавно във фруктиерите или да ги захапваме още докато са живи.



Между другото масаите се хранят с мляко и кръв, която те смучат със сламки от вратовете на кравите си. Не убиват животното, но могат ли да минат за вегетарианци?



Тема Re: статиянови [re: Kaлoмaин]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано21.07.09 08:32



Плодовете също са живи, но служат само за храна, иначе изгниват. Не са вид, който да се развива и да дава поколение.

Масаите имат уважение към животните си, а не ги тъпчат в клетки и с хормони като в интензивното животновъдство. За мен те са почти вегетарианци в този смисъл че не убиват животните си





Тема Re: статиянови [re: Moд (вere)]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано21.07.09 08:47



Затова в развитието си масаите са останали на едно доста примитивно общество.





Тема Re: статиянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано21.07.09 09:05



Съъщото може да се каже и за народ като ескимосите, нали знаеш...



Тема Re: статиянови [re: Kaлoмaин]  
Автор Amitaba ()
Публикувано21.07.09 11:56



Плодовете са предназначени да дадат живот на нови растения и е предвидено, че с голяма част от тях това няма да се случи. Например една ябълка ражда стотици ябълки всяка година. След 100 години, когато тази ябълка изсъхне, ще я замести средно 1 ново ябълково дърво (от десетките хиляди плодове с по няколко семки вътре, родени през целия живот на дървото). Всички останали ще изгният за броени дни, ако не бъдат изядени. Освен това, нищо не пречи, когато ябълката бъде изядена, семите да бъдат хвърлени някъде, където имат шанс да поникнат, колкото биха имали и ако биха били оставени на дървото. А едно теленце на няколко месеца или 1 година, го чакат поне 10-15 години живот, ако не бъде заклано и овесено на ченгела на невръстна възраст. Узрелият плод сам пада от дървото, за да изгние и/или даде храна, докато теленцето иска да живее, иска да тича, иска да суче, иска да се радва на слънцето и вятъра, иска да даде потомство, да го отгледа, просто иска да живее.



Тема Re: статиянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Amitaba ()
Публикувано21.07.09 11:59



Затова в развитието си масаите са останали на едно доста примитивно общество.

От духовна или от технологична гледна точка?



Тема Re: Резонният въпрос енови [re: Moд (вere)]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано21.07.09 12:36



Регулира по- става, че намалява не е добра реклама.



Столетници дето ядат месо има с хиляди, но никой не им обръща внимание, защото са правило. А Пол Брег не ми се вижда столетник на седемдесетина години дето е умрял. Който знае историята нека я разкаже, че забравих на колко точно беше.

Но както и да е, то и Брахмачари умря на 120 години при навършени само шейсет и нещо си, а Дев Мурти и сега при 85 реални е на 108 рекламни.




Тема Re: Резонният въпрос енови [re: huanji]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано21.07.09 15:30



Брег е умрял при злополука със сърф, според едни данни на 81г. според други на 95, вероятно е вторите да са по-скоро рекламни години



Редактирано от Moд (вere) на 21.07.09 15:31.



Тема Re: Резонният въпрос енови [re: huanji]  
Автор Amitaba ()
Публикувано21.07.09 15:57



Брег е умрял (загинал) на 90 или повече, карайки сърф.
А тия хиляди столетници, дето ядат месо, къде са? То има разлика дали хапват месо един-два дни в месеца, когато се случи да заколят някое пиле, или секи ден маат свински пържоли и купешки луканки къде не стават за нищо - само подправки, сол, нитрити, сланина и сухожилия.





Тема Re: Резонният въпрос енови [re: huanji]  
Автор Amitaba ()
Публикувано21.07.09 16:02



В отговор на:

а Дев Мурти и сега при 85 реални е на 108 рекламни



Не бих повярвал, че има такива идиоти, които да лъжат за възрастта му, ако не бях прочел едно интервю, където сам казва, че е роден 1924 г. Това ме накара да се замисля.

Редактирано от Amitaba на 21.07.09 16:02.



Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано21.07.09 17:47



И от двете гледни точки. Дайте ми пример за развита вегецивилизация.





Тема Re: статиянови [re: Moд (вere)]  
Автор lila_va ()
Публикувано21.07.09 17:50



Прав си - възможно е за определен период от живота си човек да се храни така. Може и хич да не се храни, както видяхме

Но ти би ли хранил детето си по този начин, например? Няма ли да му осигуриш необходимата храна, докато расте /а това включва и месо/? Това ще те направи ли неморален? Аз това имах предвид - че не съм съгласна да се наричат вегетарианците по-морални, по-уважаващи природата... Както се изрази безпътен, не е важно дали ядеш яйца, а как си отглеждаш пилетата. С това вече съм съгласна.



Тема Re: статиянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано21.07.09 18:02



Аз съм една развита веге-цивилизация...

Има също и развити веге-цицилизации.



Тема Re: статиянови [re: бeзпътeн]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано21.07.09 18:03



Тебе те знаеме.





Тема Re: Резонният въпрос енови [re: Amitaba]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано21.07.09 18:06



Дори това че сигурно има някой и друг месоядец, доживял и прехвърлил 100-те (е, едва ли всички тези дълголетници са прекалявали с мазните холестеролни храни и с месото въобще), то каква част са те от общия брой преждевременно пукясали в следствие на прекаляване с месо. Сигурно доста под 0.1 %...



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано21.07.09 18:16



Необходимата храна за подрастващите спокойно може да не включва месо.



Тема Re: статиянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Amitaba ()
Публикувано21.07.09 18:17



Предстои.





Тема Re: статиянови [re: бeзпътeн]  
Автор lila_va ()
Публикувано21.07.09 18:17



Може, но не бива





Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано21.07.09 18:18



Преди или след второто пришествие?





Тема Re: статиянови [re: бeзпътeн]  
Автор Amitaba ()
Публикувано21.07.09 18:18



И още как!





Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор Amitaba ()
Публикувано21.07.09 18:22



Аман от догми! Що за идиот е този, който насила тъпче детето си с месо, ако то не иска и сам той не би вкусил?
Познавам деца вегетарианци в отлично здраве, както и възрастни вегетарианци, някои от които поне 30-40 години не са вкусвали месо и са напълно здрави. Ти познаваш ли здрав мръвкар над 60-те? Аз не.



Тема Re: статиянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Amitaba ()
Публикувано21.07.09 18:27



Зависи какво имаш предвид под "второ пришествие".



Редактирано от Amitaba на 21.07.09 18:28.



Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор lila_va ()
Публикувано21.07.09 18:28



Познавам, естествено

Здравословният начин на живот е важен, но е по-скоро въпрос на гени.
Що за идиот е този, който насила тъпче детето си с месо, ако то не иска и сам той не би вкусил?
Очакваш дете на годинка да знае от какво има нужда ли? Естествено, че ти ще определяш менюто му и то ще зависи изцяло от твоята отговорност към него.



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор Amitaba ()
Публикувано21.07.09 18:33



Детето винаги усеща от какво има нужда. И не от годинка, а от самото си раждане. Може да не е теоретично подготвено (демек с промит мозък), но усеща кое е добро за него и кое не.



Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано21.07.09 18:35



аз до 4 годишна възраст не ядох месо. След това проядох, защото имах нужда. Така го чувствах.





Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор lila_va ()
Публикувано21.07.09 18:39



Усеща или не, няма да го оставиш да се храни само, нали? С много любов и търпение ще се опиташ да го приучиш към полезното и доброто за него, по твое усмотрение... Защото има и много деца, които не обичат плодове и зеленчуци, а само мръвка искат, други само вафли и филии... това усещат





Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано21.07.09 18:50



Бива, бива, не вервай много на некои наши дофтори, които ръсят глупости, че без мърша не може...





Тема Re: статиянови [re: бeзпътeн]  
Автор lila_va ()
Публикувано21.07.09 18:56



На никого не вервам аз, дори и на теб


Има начини всякакви, всеки да избира сам за децата си



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано21.07.09 19:49



А така, на никой не вервай, дори на себе си не вервай...



Що се отнася до децата - виждал съм не едно и две прекрасни деца, израснали на вегетарианство. Да не споменавам и близо милиард хиндуисти, които не ядат месо от малки.



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано21.07.09 20:35



Лили, не знам откъде черпиш знания, но днешната наука е на мнение че веге-храненето, ако се прави грамотно, не може да навреди на никого - вкл. на бебета и деца, дори може да има някои предимства (напр. Американската Диетоложка Асоциация - най-голямата организация от този род). Но определено съм съгласен и че някои организми може да живеят в отлично здраве и с месна храна, вкл. в отлично психично здраве, но месните продукти няма да са от днешното интензивно животновъдство където на животните се гледа като на стока а не като на живи организми !





Тема Re: Резонният въпрос енови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано21.07.09 21:34



Не вярвам да са прекалявали. Но и дума не споменах за прекаляване.






Тема Re: Резонният въпрос енови [re: Amitaba]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано21.07.09 21:37



Брег е умрял (загинал) на 90 или повече

Лъжат бе.



Говорим да ядат, а кой, колко, не знам. Ти мани другото, ми и пият...


Да гледаме интервюта, от време на време ги показват по телевизията.




Тема Re: Резонният въпрос енови [re: Amitaba]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано21.07.09 21:38



Замисли се, ако се окаже, че и 300 годишните йоги всъщност са били на 50...






Тема Re: Резонният въпрос енови [re: huanji]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано21.07.09 21:40



300 годишен йога си е жива историческа енциклопедия. При нас като гимназисти идваше един чичко, дето се правеше на йога и разказваше подобни врели некипели, ама нямаше кой да му се върже на приказките.





Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано22.07.09 10:36



Ако родителят е безотговорен към себе си, ще е безотговорен и към детето си. Децата копират поведението на родителите си, включително и хранителните навици.

Моите родители никога не са ми забранявали да ям какво и да било, в това число сладолед и газирани напитки. В последствие, сам ограничих някои храни, като пържени храни, прекалено сладко, салами и кренвирши, които са тъпкани с боклуци, а не с месо и т.н. и т.н.
Нито пък са ме тъпкали насила с каквото и да било. Сега мога да ям всичко, като единствените 2 неща, които избягвам, са такива, с които са ме тъпкали насила в детската градина. Ама в казармата ги проядох отново.

Храната е само една малка част от възпитанието. По-важно е едно дете да бъде научено да мисли и да осъзнава нещата само. Да го научат да слуша тялото си, което ще му каже каже какво е най-полезно за него в различните моменти от живота му. Както и за всичко останало.

Ограничава ли се едно дете, само заради прищевките на родителя, значи се осакатява. Познавам вегетарианци, които все отрови виждат в храната и все токсини изкарват от тялото си. Егати живота! Че те са с отровени съзнания, та няма значение дори и да ядат от най-чистата храна.

___________



Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано22.07.09 10:39



Ти познаваш ли здрав мръвкар над 60-те? Аз не.

Чакай, де, за какво му е на човек да си умре жив и здрав, това тяло после ще му трябва ли за нещо? Този човешки материал иначе защо ни е даден?!





Тема Re: Резонният въпрос енови [re: huanji]  
Автор Amitaba ()
Публикувано22.07.09 11:39




Не се впечатлявам кой знае колко от това, че някой е живял 300 или повече години, така че няма да се разочаровам. За безкрайно дълголетие мечтаят тези, които вярват, че с физическия край всичко свършва. Пък и да свършва, нали всяка вечер умираме. Не ми се струва страшно. Ако някой може да не спи, вероятно може и без да умира, т.е. няма нужда от такова рефрешване, ще рече - рефрешва се нонстоп.



Тема Re: статиянови [re: Roxy]  
Автор Amitaba ()
Публикувано22.07.09 11:56



Чакай, де, за какво му е на човек да си умре жив и здрав, това тяло после ще му трябва ли за нещо? Този човешки материал иначе защо ни е даден?

Нима искаш да кажеш, че тялото ни е дадено, за да го съсипем?
Аз лично предпочитам да съм здрав, ти не знам как ги виждаш нещата.
Като станеш на 50-60, дали ще ти е все едно дали си здрава и колко си здрава? Ами ако живееш до 80? Би ли съсипала тялото си за 40-50 години, за да преживееш следващите 20-30 в болно тяло?



Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано22.07.09 14:16



Аз познавам сравнително здрави хора над 80 - всеки ден работят по полето и от мръвка не се отказват. На практика достатъчно е човек да изкара до 60-70. Дори сега има проблеми със застаряващото население.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор Kaлoмaин. (същата)
Публикувано22.07.09 14:18



Познавах човек, който от дете се е отвращавал от месото и го е повръщал. Дори и когато са се опитвали да му го пробутат тайно.



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор Kaлoмaин. (същата)
Публикувано22.07.09 14:22



Мисля, че децата по-скоро пробват всичко. И решават кое им е вкусно. Като малка мразех прясно мляко и яйца. Но нагъвах кюфтета и пържени картофи. Когато ми пробутваха здравословен спанак, грах или зелен фасул просто гладувах. Сега е обратното. Вкусовете се променят.





Тема Re: статиянови [re: mo32]  
Автор Kaлoмaин. (същата)
Публикувано22.07.09 14:28



Да, казармата е голямо училище.

Комшийчето се жалваше на майка си, че ги хранели само със зелен фасул с медузи. Медузи наричали втвърдена овча лой, която е останала като са сготвили фасула с месо, но то не е стигнало до войниците.


Ограничава ли се едно дете, само заради прищевките на родителя, значи се осакатява. Познавам вегетарианци, които все отрови виждат в храната и все токсини изкарват от тялото си. Егати живота! Че те са с отровени съзнания, та няма значение дори и да ядат от най-чистата храна.


Абсолютно си прав! Една и съща храна може да се отрази различно в зависимост от съзнанието с което човек я приема. И съзнанието може да е отровено независимо от храната. Затова някои хора могат спокойно да си ядат месо и то да им се отразява добре, а други могат да се тровят с него.



Тема Re: статиянови [re: Kaлoмaин.]  
Автор lila_va ()
Публикувано22.07.09 15:54



Има логика. Променят се нуждите на организма с растежа, променят се и предпочитанията и вкусовете... Индивидуално е. Ама на мен и през ум не ми бе минало да влизам в спор на тема "Здравословно хранене при деца и подрастващи"


Познавам всеотдайни природозащитници, които не отказват гъска с кисело зеле, например, както и вегетарианци от суета... Та ме подразни идеята за моралното вегетарианство



Тема Re: статиянови [re: Kaлoмaин.]  
Автор lila_va ()
Публикувано22.07.09 15:57



И аз познавам такъв човек - себе си

Но окончателно го изключих от менюто си преди около пет години. Със сигурност обаче няма да лишавам децата си от него.



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор Kaлoмaин. (същата)
Публикувано22.07.09 15:57



В това си абсолютно права - вегетарианството не прави от никого по-добър човек.





Тема Re: статиянови [re: бeзпътeн]  
Автор lila_va ()
Публикувано22.07.09 16:09



Ех, безпътен, не отричам, че е възможно да израснат децата здрави и само на вегетарианска диета. Но аз лично не бих си направила подобен експеримент с моите... като му дойде времето ще му мисля

Само дето ми звучи малко като "абе има нелош процент оцелели хиндуисти вследствие на това, значи и моите чавета имат шанс" Ти би ли постъпил така със своите деца, би ли ги ограничавал в това отношение?



Тема Re: статиянови [re: Moд (вere)]  
Автор lila_va ()
Публикувано22.07.09 16:20



Ама ти така извъртя думите ми и ги извади от контекст, че цялата дискусия се обърна в посока "хранене при децата"

По този въпрос не черпя знания от никъде, нито пък се интересувам особено



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано22.07.09 16:26



При хиндуистите зависи от това дали родителите са имали пари за изхранване много повече, отколкото дали в диетата на детето има месо. Но те са друга тема.

Щом ти казвам, че аз лично съм свидетел на прекрасни деца, израснали изцяло на вегетарианска диета, значи няма никакъв риск в това.

Ако някога имам деца, ще израснат край мен сигурно на вегетарианска диета. Няма обаче да им натрапвам да не ядат месо, но няма и да им сервирам месо в никакъв случай, само защото някакви тъпи нашенски измислени доктори пърдят глупости, че месото било "задължително". Ако е до протеини, има си продукти като мляко, кисело мляко, кашкавал, сирене, яйца (в умерени количества), има също и растителни храни, съдържащи протеини, така че едва ли ще страдат от някаква протеинова или каквато и да било липса.

Не виждам къде е проблемът във вегетарианската диета за децата. А ти?

Ето ти пак един линк, който не веднъж е бил пускан в клуба, ако се съмняваш в нещо:





Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор lila_va ()
Публикувано22.07.09 16:30



Не си прав. Имаш някаква своя идея за здравословен начин на живот и отказваш да признаеш, че хората са различни и имат различни нужди. Задоволяването на тези потребности се нарича здравословен начин на живот. Насила хубост не става

Съвсем не само вегетарианците са здрави и дълголетни. В гените е разковничето... и като добавим по-малко нервно напрежение и стрес - ето ти столетник



Тема Re: статиянови [re: бeзпътeн]  
Автор lila_va ()
Публикувано22.07.09 16:38



Щом ти казвам, че аз лично съм свидетел на прекрасни деца, израснали изцяло на вегетарианска диета, значи няма никакъв риск в това.
Е, с това направо ме порази


Аз пък съм чела за здравословни проблеми вследствие на наложена вегетарианска диета на деца... Но както и да е.

Не че виждам проблем във вегетарианството при децата, стига да им се осигуряват всички необходими за растежа вещества... Но не го смятам за нужно. Аз лично бих хранила децата си разнообразно, а като пораснат, сами да избират



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано22.07.09 16:45



Може да си чела за здравословни проблеми в следствие на наложена вегетарианска диета, но това може и да са тенденциозно поднесени "следствия".

Човек трябва да е пряк свидетел на такъв "проблем" и тогава да говори. Аз съм пряк свидетел на деца, израснали от малки вегетарианци и нямащи никакви здравословни проблеми.

А колко са случаите на здравословни проблеми в следствие на наложена месна диета...

Аз не бих хранил деца с мърша, за да не им извращавам вкусовите рецептори.

Човек е по природа растителноядно, не месоядно, дори не всеядно. Следователно вегетарианската диета не крие сама по себе си никакви рискове, точно обратното - дава огромни ползи!



Чети, дообразовай се и се освободи от наложените от нашите пишман-соц-дофтори предразсъдъци.



Тема Re: статиянови [re: Изyмeн]  
Автор Amitaba ()
Публикувано22.07.09 16:54



Ставаше дума не на колко ще умрем, а да сме здрави и да живеем пълноценно.



Тема Re: статиянови [re: бeзпътeн]  
Автор lila_va ()
Публикувано22.07.09 16:59



Човек е по природа растителноядно, не месоядно, дори не всеядно.
Ако беше така, още щяхме да висим по клоните с банан в ръка... ъъъ, лапа де

Сещаш ли се за ползите, които ни е дала месната диета?



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор Amitaba ()
Публикувано22.07.09 17:05



Ех, безпътен, не отричам, че е възможно да израснат децата здрави и само на вегетарианска диета. Но аз лично не бих си направила подобен експеримент с моите... като му дойде времето ще му мисля Само дето ми звучи малко като "абе има нелош процент оцелели хиндуисти вследствие на това, значи и моите чавета имат шанс" Ти би ли постъпил така със своите деца, би ли ги ограничавал в това отношение?

Не разбирам какво толкова му е странното на вегетарианството, че толкова да се обсъжда. Какво е това "нелош процент оцелели"? Никой не е умрял още от вегетарианския си начин на живот. Съвсем нормално нещо.



Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор lila_va ()
Публикувано22.07.09 17:10



Че кой е казал, че вегетарианството е странно? По-скоро обратното се опитвате да ни убедите





Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор Amitaba ()
Публикувано22.07.09 17:15



ОК, само че ние не говорим за миналото, а за СЕГА. Месоядството е свързано с по-нискочестотни вибрации и по-затъпено съзнание. Каквото е било, било е. Приеми, че някои гъсеници усещат, че вече не искат да ядат листа, защото е дошло време за промяна. Пеперудата не гризе листа.

Така че подобни препратки към миналото са безсмислени. Ние не сме диваци. Не сме ли еволюирали поне малко от ония времена досега?



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор Amitaba ()
Публикувано22.07.09 17:20



Не ми е интересно да си играем на "ние" и "вие". Това е клуб Вегетарианство и никой никого не насилва да чете и пише тук, или да го пре-убеждава.



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано22.07.09 17:30



Митовете, че мозъкът "пораснал" в следствие на плюскане на месо... Не коментирам тези хипотези, щото не съм бил жив тогава.

А че човек е растителноядно (и по-точно плодоядно) по природа - така е - прочети линка внимателно.



Всеядно животно е мечката, но тя е способна да яде например сурово месо, без да и се отрази зле на организма, способна е да пасе и трева. Човешкият организъм устроен ли е за такава храна, инстинктите му например привличат ли го да яде сурово месо, разкъсвайки го със зъби от току що убита плячка? Или пък да пасе трева и листа, подобно на тревопасните? Не, но по своята природа човек е плодоядно животно.



Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано22.07.09 17:48



Месоядството е свързано с по-нискочестотни вибрации и по-затъпено съзнание. Каквото е било, било е. Приеми, че някои гъсеници усещат, че вече не искат да ядат листа, защото е дошло време за промяна. Пеперудата не гризе листа.
Ама убийствено глупави аналогии се опитваш да правиш, пеперудчо.





Тема Re: статиянови [re: бeзпътeн]  
Автор lila_va ()
Публикувано22.07.09 17:57



Много повече предимства е донесла месната диета от "пораснал мозък"

Това беше само пример за ползите, които тази промяна е донесла на вида ни. Защото ей тъй да си еволюираме в растителноядни/плодоядни без особени ползи от това... По-скоро е въпрос на избор, въпрос на вкус, каква ти еволюция...

Прочетох линка и друг път е пускан тук. Много обширна тема си подхванал...

Аз месо не ям. Но не смятам, че това е тенденция, с която трябва да се съобрази целият човешки вид



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано22.07.09 18:43



И какви са според теб "ползите", които месото донесло на вида ни?

Не знам дали вегетарианството в един момент може да бъде прието, ако не от почти всички, то поне от повечето хора, но съм сигурен, че колкото повече вегетарианци, толкова по-добре.

Ориентирането към вегетарианство за човечеството е добър избор от здравословна, екологическа и икономическа гледна точка. Така че защо да не се разглежда и като стъпка напред в еволюцията.





Тема Re: статиянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Amitaba ()
Публикувано22.07.09 19:24



Кой е казал, че съм пеперудчо? Аз нямах предвид себе си. Говоря за нас, хората. Не сме ли еволюирали от времето на бананите и тоягите?



Тема Re: статиянови [re: бeзпътeн]  
Автор Amitaba ()
Публикувано22.07.09 19:25



То Е стъпка напред.





Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано22.07.09 20:34



Със сигурност обаче няма да лишавам децата си от него.


Ами да - ако не им понася сами ще го отхвърлят. Но там трябва много да се внимава за качеството - колбасите например не бих препоръчала на никого.

Въпреки, че същото може да се каже и за сиренето, кашкавала, киселото мляко, незрелите плодове, които узряват насилствено в складове или трюмове на кораби и т.н.



Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано22.07.09 22:16



Еволюирали сме дотолкова, доколкото сме измислили електричеството и произтичащите от него благинки, които са ни превърнали в консуматори и клатикурци. Угасне ли токът, връщаме се отново в каменната ера, а там хранителни добавки и витамини наготово няма, така че ще трябва сам да си копаш нивата и да садиш пиперо. С други думи - подобни дегенеративни течения като вегетарианството са продукт на скучаещи и презадоволени безделници.





Тема Re: статиянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано23.07.09 01:42



Еволюцията не е ли и морална? Наличието на права на жените, отпадането на диктатурите, по-малкото войни. Макар че като гледам, още много хляб трябва да ядем...

А това последното как ще го сместиш в биографиите на Питагор, Махатма Ганди, Сократ, Платон, Стивън Сегал, и пр., ми е интересно много.





Тема Re: статиянови [re: Moд (вere)]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано23.07.09 08:04



Моралната еволюция е измама. Жените таковаха мамата на мъжете и сега една трета са с обратна насоченост, а другат трета не знаят на кои хора са. Което показва, че в природата равенство няма, има само неравенсттво.

Диктатура сега има повече от всякога, макар и повече под икономическа форма.

А големите войни сега са заместени от локани, че по- лесно се разпалват и контролират. Но без войни, няма реализация на военна продукция и те
ще продължат да съществуват, защото това е икономика.






Тема Re: статиянови [re: Moд (вere)]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано23.07.09 08:23



Морална еволюция има само в главите на мечтателите.



Тема Re: статиянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Amitaba ()
Публикувано23.07.09 10:36



Всеки съди по себе си.

Шегувам се.

В миналото да убиеш човек е било нормално, ако нещо те ядоса; децата са работели здраво от малки; робството е било норма и да не изброявам още. И сега има робство, както каза хунаджи, но под друга форма. И все пак идиотите с подобни разбирания са много по-малко. Това, че амбицията, страхът и алчността ги тикат да се врат в политиката и да придобиват власт, която позволява да налагат волята си в огромни мащаби, не променя факта, че са много по-малко като процент от човешката популация. В миналото да отидеш на война и да сразиш врага е било въпрос на чест и достойнство, а сега никой не иска да се бие и да убива. Затова обучават наемни войници/убийци и ги тренират със симулатори, за да преодолеят отвращението си към убийството. Така че разликата е огромна, струва ми се.



Тема Re: статиянови [re: huanji]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано23.07.09 11:06



Е, хайде. Дори фактът че турбо-чалгата изчезна за 10 години в България е факт че еволюираме културно, макар и неусетно. Приматите с лошия поглед и проститутките изчезнаха от дискотеките, поне в големите градове.

На мен ми се струва че на капитализма му иде края, ама въпросът е кога...
Иначе по темите можем много да говорим, и с тебе определено би имало какво.



Тема Re: статиянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано23.07.09 11:10



Интересно така ли е или гледате през сиви очила...

Демокрацията според вас по-добра ли е от авторитарните режими ?
Хартата с правата на човека по-добра ли е от липсата на такава с такива ?
Гладиаторският бой и изяждането от лъвове по-добри ли са били от бокса и джудото с правила ?...



Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано23.07.09 11:11



Че какво по-нормално от това да убиеш? Ако ме ухапе комар - ще го убия. Ако в градината ми расте плевел - ще го изскубя. Никой не иска да ходи на война не защото ще трябва да убива, а защото може и него да убият. Имам двама познати, които отидоха в Афганистан. Единият не се върна, другият е тук. Ама тоя, дето умря там не ми беше симпатичен, така че не ми пука особено. Каквото повикало - такова се обадило.

Като цяло войните са безполезни за войниците. От друга страна има убийства, които много лесно могат да бъдат разбрани.
Ако се прибера вкъщи и видя жена ми в леглото със съседа - няма по-нормална реакция от това да убия някого.
1: Съседа. Не му е работата там, явно е, че ще ми създава проблеми. Ако мога да се отърва от него ще е по-добре. Лошото е, че няма да ми се размине безнаказано. Това ме спира и не го убивам.
2: Жената. Ако случайно се окаже, че и децата са от съседа - може и тях да убия. Развъждането на съседи и * като жена ми не е в моя полза, целта е моите гени да се предадат нататък. Тук пак опираме до закона, поради което и на жената и на децата им се разминава.

Изводът - наемам адвокат, развеждам се, намирам си нова жена и се местя в по-хубав квартал. Ако нямаше закон - убивам жената и съседа, вземам апартамента на съседа, вземам жена му, вземам си още една жена и си живея спокойно и щастливо.
Надявам се да не е в конфликт с римските закони или теорията на Дарвин?

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Въпросче -нови [re: Amitaba]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано23.07.09 11:18



аз какво трябва да ям, за да приемем не просто високочестотни вибрации, ами направо радиовълни, хм?





Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано23.07.09 11:21



И все пак идиотите с подобни разбирания са много по-малко.

Не съм сигурна дали наистина са по-малко, или просто са задоволени. Сега отново е въпрос на чест и достойнство да съсипеш човека с който се развеждаш или да пребиеш този, който те е погледнал накриво в бара. Сега хората се бият и убиват без да се видят един друг. И сега държавата може да си позволи да убива свои поданици. Сега положението с морала е същото, но вече агресията е насочена повече към душата и разума, отколкото към тялото.



Тема Re: статиянови [re: Moд (вere)]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано23.07.09 11:28



Гладиаторския бой и изяждането от лъвовете не би трябвало да се сравняват с бокса и джудото, а с боевете с кучета или петли, и с войните за нефта или в Близкия Изток. Реакциите на съвременните хора при победа и загуба са същите. Припомни си какво стана в Палестина когато паднаха кулите. Държаха се като български фенове през 1994.

Играта е същата. Само играчите се сменят.



Тема Re: статиянови [re: Moд (вere)]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано23.07.09 11:29



Те са вече ВИП и ходят само на избрани места.





Тема Re: статиянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано23.07.09 11:40



И между другото защо да се свързва "еволюцията" на морала с вегетарианството? Да не би хората преди да са яли повече месо отколкото нашите съвременици? Яли са месо през определени периоди - през другото време са карали на хляб и зъби. Или на лапад и лук.

Вибрации или не - преди хората са яли по-малко месо, значи вибрациите им са били по-високи и от тази гледна точка за какъв евоюлирал морал можем да говорим?



Тема Re: статиянови [re: Изyмeн]  
Автор Amitaba ()
Публикувано23.07.09 11:45



Добре, че не всички са като теб.



Тема Re: Въпросче -нови [re: Roxy]  
Автор Amitaba ()
Публикувано23.07.09 11:46



Продължавай със свинските ребра. Успех!





Тема Re: статиянови [re: Kaлoмaин]  
Автор Amitaba ()
Публикувано23.07.09 11:52



Сега отново е въпрос на чест и достойнство да съсипеш човека с който се развеждаш или да пребиеш този, който те е погледнал накриво в бара.

Не бих казал, че е въпрос на чест и достойнство, но сигурно има и толкова нещастни хора.



Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано23.07.09 12:12



"Добре, че не всички са като теб."

Че какво пък ми е на мен? Аз и буболечка не убивам, ако не се налага.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: статиянови [re: Изyмeн]  
Автор Amitaba ()
Публикувано23.07.09 12:56



Твои думи:

Ако се прибера вкъщи и видя жена ми в леглото със съседа - няма по-нормална реакция от това да убия някого.

Ако случайно се окаже, че и децата са от съседа - може и тях да убия.

Тук пак опираме до закона, поради което и на жената и на децата им се разминава.


Добре, че не всички са като теб.





Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано23.07.09 13:08



Като мене са, не се безпокой. Какво да се прави, инстинкт.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано23.07.09 13:10



Не съм искал да извъртам нищо, а посочих защо не съм съгласен с едно твое твърдение, темата си се развива иначе в най-различни посоки.





Тема Re: статиянови [re: Изyмeн]  
Автор Amitaba ()
Публикувано23.07.09 14:12



Ми айде излизай на улицата и почвай да убиваш деца, защото не са твои. Щом те влече. Само че не всички са като теб (и това е много добре), а да твърдиш обратното е меко казано глупаво.





Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано23.07.09 16:02



Не сме ли еволюирали от времето на бананите и тоягите?

Не. Най-хубавите неща у човека са от периода преди да се появи хилавия разум и Его.

___________



Тема Re: статиянови [re: Kaлoмaин]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано23.07.09 16:09



Вибрации или не - преди хората са яли по-малко месо, значи вибрациите им са били по-високи
Не зная дали знаеш, но средната продължителност на живот на човека, през по-голямата част от неговото съществуване е около 35 години. Съпътстван с лоша хигиена и болести.

Толкова по идеализирания образ на съвършените хора от 'едно време', когато са били мъдри и са живеели по 1000 години с високи вибрации.



___________



Тема Re: Въпросче -нови [re: Roxy]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано23.07.09 16:10



Логично е: нещо радио-активно.



___________



Тема Re: статиянови [re: бeзпътeн]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано23.07.09 16:13



Чели сме го линка - човекът е единственото плодоядно с кучески зъби и жлъчка и двайнайсетопръстник, които разграждат месо.

И понеже няма друго такова животно, то е очевидно, че сме извънземни!



___________



Тема Re: статиянови [re: mo32]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано23.07.09 16:33



Толкова по идеализирания образ на съвършените хора от 'едно време', когато са били мъдри и са живеели по 1000 години с високи вибрации.

Толкова и за зависимостта на вибрациите от месото.

Защото идеята, че моралът евоюлира към по-висш при почти вегетарианско хранене не съвпада с идеята, че нашият морал е по-"евоюлирал" от този на предшествениците ни.



Тема Re: статиянови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано23.07.09 16:35



Еманципацията на жените е нещо хубаво. Това е една стъпка напред и предизвикателство пред самите мъже - или да се развиват и те като способности и интелект, или да остават самотни, или пък да... изпедерастеят.

Но всъщност истинска "еманципация" на жените няма, доколкото и те, както и мъжете си остават всъщност все още роби на... капитализма. Изглежда, че има еманципация на едно повърхностно ниво, на ниво "конкуренция" за средноплатени наемни мениджърски длъжности. Там жените и мъжете уж се конкурират, но това не ги прави в никакъв случай икономически независими.

Що се отнася до пазара за секс, там нещата си следват друга логика. Преуспяват жените, които са най-добри в секса и стават примерно топ модели, поп певици, бизнес-дами и т.н. (може една жена да е много красива, но не е ли успяла, това е най-вероятно показател, че не я бива кой знае колко в секса) Това си е естествен подбор и в него не би трябвало да има нещо лошо, стига да си намират най-добрите партньори за генетичен материал на потомството.



Тема Re: статиянови [re: mo32]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано23.07.09 16:37



Е ти обори десетките доказателства в линка с едни кучешки зъби, жлъчка и дванайсетопръстник, пренебрегвайки всичко останало.

То и хипопотамът има огромни кучешки зъби (между другото виждал съм по телевизията и как яде, макар и в редки случаи, месо), но това не го прави нито месояден, нито всеяден.



Тема Re: статиянови [re: бeзпътeн]  
Автор lila_va ()
Публикувано23.07.09 16:51



Какъв идеалист!

Да спасим света чрез вегетарианство, а? Не ти ли е жал за десетки видове домашни животни, които ще изчезнат при това положение А колко ли горски площи още ще трябва да се превърнат в обработваеми, за да задоволим нуждите на нарастващото население? Не си забравил за демографския взрив, нали? Защото, ако принудим всяка циганка /без значение дали е индийска или българска/ да работи, вместо едва навършила 15 да се превръща във фабрика за деца, ще помогнем много повече на света от здравословна, екологическа и икономическа гледна точка



Тема Re: статиянови [re: бeзпътeн]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано23.07.09 16:52



В отговор на:

Преуспяват жените, които са най-добри в секса и стават примерно топ модели, поп певици, бизнес-дами и т.н.




Пропуснах да спомена най-най-най-красивите отвсякъде и разкрепостени в секса - порноактрисите.



Тема Re: статиянови [re: Kaлoмaин]  
Автор lila_va ()
Публикувано23.07.09 16:53



Е, не че насила ще ги тъпча с месо в името на разнообразното хранене


Опасностите дебнат отвсякъде...



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано23.07.09 16:57



Моля, въобще не съм имал предвид демографски взрив, някакви странни заключения правиш от постинга ми. Намаляването на разюзданото плодене е свързано с образование и по-добра сексуална култура (включваща и разпространение на порно разбира се), не с вегетарианство или не.

Какво би станало със сега съществуващите "домашни" животни (всъщност не "домашни", а индустриални) - ами така както хората няма да станат изведнъж вегетарианци, така и ако постепенно нараства относителният дял на вегетарианците, може и постепенно да намалява броят на индустриално "отглежданите" животни-меса. Има ли нещо лошо в това?

Не горски площи ще стават обработваеми, а тези, които сега се използват за отглеждане на култури за изхранване на индустриалните животни. Така че няма да има нужда да се секат гори, а сегашните земеделски площи ще се използват много по-пълноценно.

Ей, бъбрек, ей...





Тема Re: статиянови [re: бeзпътeн]  
Автор lila_va ()
Публикувано23.07.09 17:12



Изобщо не виждам смисъл в обсъждането на подобно илюзорно преминаване на цялото човечество към вегетариански режим на хранене, така че времето, отделено за изчисляване колко точно обработваеми площи ще са необходими, за мен е напразно изгубено. На теб щом ти харесва, изчислявай



И с демографския взрив само ти посочих колко по-важни проблеми има пред света, та ти си се захванал да мечтаеш за вегетарианска революция Връзка между вегетарианство и морал, между вегетарианство и екология, има само в главите на мечтателите

НО, за да поддържам добричкия имидж на жените вегетарианки, ще се съглася с теб за нещо - повече вегетарианци, по-малко ловци, голям кеф



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано23.07.09 17:16



Ами не съм писал за преминаване на цялото човечество към вегетарианство, а за постепенно увеличаване на относителния дял на вегетарианците, има разлика.

Когато му дойде времето, ще се правят и необходимите изчисления.

И съвсем не мисля за някаква "вегетарианска революция" единствено, просто в клуба и в тази тема за това става дума. Има наистина много много по-важни проблеми, които стоят пред човечеството.

Повече вегетарианци, повече секс между вегетарианци, няма лошо нали.





Тема Re: статиянови [re: бeзпътeн]  
Автор lila_va ()
Публикувано23.07.09 17:23



Ами ето този, например, ако беше на здравословна вегетарианска диета, съвсем друга съдба щеше да го сполети, ама той...






Тема Re: статиянови [re: Moд (вere)]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано23.07.09 17:24



Демокрацията, драги, е само за народи, която я заслужават и оценяват. Тук на тези ширини подобно животно не вирее.





Тема Re: статиянови [re: Kaлoмaин]  
Автор Amitaba ()
Публикувано23.07.09 17:48



В отговор на:

Защото идеята, че моралът евоюлира към по-висш при почти вегетарианско хранене не съвпада с идеята, че нашият морал е по-"евоюлирал" от този на предшествениците ни.




Нали предшествениците ни били мършояди и благодарение на това им бил еволюирал мозъка? Ама не разбрах СЕГА защо да плющим мърша...




Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор Amitaba ()
Публикувано23.07.09 17:56



За кое точно да му е жал - че няма да ги има животните-роби и затворници ли, чието детство бива удавено в кърви? Или за майките, които са превърнати в машини за раждане в клетка и слънце не виждат през краткия си живот? Ако можеш да видиш мъките от неестетвения живот на всяко животно, чието месо ядеш, едва ли ще ти се стори вкусно. Да не говорим за негативните последици за собственото ти тяло и психика от подобен акт (на месопоглъщане

).



Тема Re: статиянови [re: бeзпътeн]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано23.07.09 17:58



Е ти обори десетките доказателства в линка с едни кучешки зъби, жлъчка и дванайсетопръстник, пренебрегвайки всичко останало. То и хипопотамът има огромни кучешки зъби (между другото виждал съм по телевизията и как яде, макар и в редки случаи, месо), но това не го прави нито месояден, нито всеяден.

Тоя разговор сме го водили вече. Спомняш ли си за примера, коио тогава даде с горилата. Аз пък ти разказах за един наш изчезнал братовчед, който се е хранил с подобна на горилата храна и когато тръстиката изчезнала, изчезнала и праистоирическата "горила". Говорихме, че горилата яде личинки на насекоми, които са чист протеин; обсъждали сме почти всяка една точка от написаното. Не виждам това да ти е повлияло много.

Щом ти харесва, вярвай на някое урбанизирано M.D., което приказва глупости. Очевидно е, че плодоядните животни са ограничени по своето естествено разпространение, защото зависят от растенията в менюто си. Ако човекът беше плодоядно, нямаше да може да живее на места, на които менюто му е съставено главно от месо (ескимоси, тибетци и т.н.)



___________

Редактирано от mo32 на 23.07.09 18:02.



Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано23.07.09 17:59



Много фантастика четеш, драги. Само че идва краят на цивилизацията и бъдещето няма да е точно блажената утопия, която си представяш.



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор Amitaba ()
Публикувано23.07.09 18:01



Не разбрах какво общо имат ловците тук. Нима сравняваш болнавото и пълно с химия и стрес месо по месарските щандове с месото от прясно убит дивеч?

В отговор на:

Изобщо не виждам смисъл в обсъждането на подобно илюзорно преминаване на цялото човечество към вегетариански режим на хранене.



Само ще кажа, че не е илюзорно, ама никак.



Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор lila_va ()
Публикувано23.07.09 18:06



Ако някога човечеството се е прехранвало с лов, то сега ловът е просто... спорт, хоби

Да, за мен е много по-противно да отстреляш диво, свободно животно, независимо дали е за храна, кожи, "вреден дивеч"... За това оправдание няма.

За останалото - ще поживеем, ще видим



Тема Re: статиянови [re: mo32]  
Автор Amitaba ()
Публикувано23.07.09 18:07



Не бих казал, че личинките са чист протеин. Поне 70-80 процента вода... И освен това са живи, а не убити преди седмица-две или дори ден-два. И най-важното - нямат това съзнание, което имат свинята, овцата, кравата; освен това живеят естествено и щастливо (доколкото имат съзнанието да са щастливи или нещастни) до момента на смъртта си, а не в тъмна клета и с изкуствена храна, пълна с добавени химикали. Разликата е от земята до небето.

Редактирано от Amitaba на 23.07.09 18:15.



Тема Re: статиянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Amitaba ()
Публикувано23.07.09 18:14



В отговор на:

Само че идва краят на цивилизацията и бъдещето няма да е точно блажената утопия, която си представяш.



Може би някъде ще е много по-хубаво от това, което имаш предвид под "блажена утопия", а другаде - не. И може би всеки ще е там, където са го отвели собствените му действия, желания и представи, както е и сега. Кой знае?...



Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано23.07.09 18:19



Всички насекоми живеят на инстинкти. Било то личинки или пеперуди.



Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано23.07.09 18:20



Айде кажи ми каква точно трева пушиш и откъде си я намираш, че искам да пробвам и аз.





Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор lila_va ()
Публикувано23.07.09 18:20



Ей, ама много насериозно се взимаш - животни-роби, машини за раждане... Това е реалността. За да живееш ти, някой друг умира. Стига с тези връхчета на клонки и т.н. За да уважаваш живота като цяло, първо трябва да се научиш да уважаваш и цениш своя


И аз месо не ям, но преди малко една краставичка се прости с живота си, за да ме нахрани



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано23.07.09 18:22



Мир на семката й.
Краставичкоядка такава.
Яж банани.





Тема Re: статиянови [re: mo32]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано23.07.09 18:30



Някак да се сложи в кюпа "всеядно" заедно с мечката не е съвсем коректно. Нито горилата, нито орангутана, нито дори шимпанзето са толкова "всеядни" - основната част (което ще рече над 90% от менюто им) е от растителен произход.

И при човека е така, а примерно ескимосите са изключение и са се приспособили към доста по-голям процент месо (всъщност ядат и доста риба, а океанската риба все пак е полезна за организма) заради условията. И въпреки това при тях, ако не се лъжа, средната продължителност на живота е най-ниска.

Днес все повече ескимоси, които знаят, че на юг е по-топло и има повече и по-хубава храна, искат да се местят на юг. Четох една статия в списание, че в някои северни части на Канада им давали доста големи социални помощи само и само да си стоят на север.

Заключението, че човек е растителноядно, клонящо към плодоядните, идва както от наблюдение върху организма му, така и от процента растителна храна в менюто му.



Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано23.07.09 18:30



Аз имам далеч по-важни грижи от щастието на животните. Едва когато реша по-важните за мен проблеми - тогава мога да се замисля и за кравите, овцете, конете и кърлежите. Животното си е животно, създадено е за храна на човека. Ако хората не ядяха кокошки, досега кокошките да бяха изчезнали. Да, ама не. Напук на всичко кокошките са в най-доброто си положение от началото на еволюцията до днес. Не са застрашени от изчезване, разпространени са навсякъде и за тях се грижат. В естествената си среда никога не биха достигнали такава численост.

Току-що изядох 3 яйца, които ми осигуриха вечерната доза протеини и мазнини, и добре се комбинират с обяда ми (соев протеин с мляко и какао). Освен това ядох домати и краставици с двете основни хранения, като закуската ми беше кафе с грозде.

В момента съм на диета, тъй като свалям килограмите натрупани по времето, когато ядях по-малко животни и повече растения. Растителната храна не може да ми осигури качествен протеин на достъпна цена и в оптимално за диетата ми съотношение на хранителните вещества.

Не изпитвам угризения за трите неизлюпени пиленца (не че яйцата бяха оплодени), нито за растенията, които ми послужиха за храна. Не вярвам кравата да има нещо против това, че пия мляко. Кравата живее на село, не ходи да пасе, но всеки ден получава порцията си от поне един чувал свежа трева, гарантирана с порядъчно количество сух фураж. Млякото е със забележителните 8% масленост, такова просто няма как да се купи в града.

Трябва ли да се чувствам виновен, че следвам инстинкта и разума си да ям животни?

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано23.07.09 18:31



Е, да де, много хубаво не е на хубаво, ама животинката все пак от хубаво се споминала.





Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор Amitaba ()
Публикувано23.07.09 18:35



Това беше в отговор на въпроса ти към безпътен дали не му е жал за "домашните" животни, които няма да ги има, ако всички станат вегетарианци. Аз предложих друг вариант, ако искаш да ти е жал за нещо. Така че това го кажи на себе си.





Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано23.07.09 18:38



Безпътния яде риба - бичувайте го!





Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор lila_va ()
Публикувано23.07.09 18:38



Е, ако стигна дотам да разговарям сама със себе си, ще означава, че съм прекалила с вегетарианството


Не ми харесва, че животни се отглеждат при такива условия. Но това е реалността. Ако всички кокошки пасяха навън, нямаше да има място за нас



Тема Re: статиянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор lila_va ()
Публикувано23.07.09 18:43



Шшшшт, прасковояд такъв... мир на костилките им





Тема Re: статиянови [re: Изyмeн]  
Автор Amitaba ()
Публикувано23.07.09 18:51



Странна представа за здравословно хранене имаш. Дневната нужда от протеин е 20-25 грама на ден. Айде 50 да е. Всичко, което е в повече, се изхвърля с урината, отнемайки и калций от тялото.

Под вегетарианство разбирам неядене на месо, а не неядене на животински продукти изобщо. И съм ЗА такова вегетарианство. Нямам нищо против яденето на месо, но мисля, че яденето на месо от съзнателни животни като бозайниците е свързано с повече проблеми, отколкото ползи.

Не, не се чувствай виновен. Това би било глупаво.



Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано23.07.09 18:55



Ти па кат' набиваш по цял ден магнезий с хлорофила от марулите, да не си прокопсал?
Всичко с мяра, драги.
Никой не говори за чисто месояден режим. Тук пишещите 'мършояди' сме привърженици на всеядното и пълноценно хранене. Защо да се вкарваме в тесни рамки, при положение, че природата ни е направила с разнообразен хранителен режим? Тясно специализираните видове са еволюционно уязвими.





Тема Re: тематанови [re: lila_va]  
Автор Amitaba ()
Публикувано23.07.09 18:56



Добре си почесахме езиците.


Като се върнем към началното мнение и заглавието на темата, няма какво повече да добавим май.



Тема Re: статиянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Amitaba ()
Публикувано23.07.09 18:59



И аз не съм краен вегетарианец, принципно си говоря. Никой от пишещите тук не е "мършояд", просто понякога някои от нас консумират части от умрели животни в съвсем начален стадий на разлагане (мършясване). Прясно е само топлото още, кърваво месо. То не е мърша.



Тема Re: статиянови [re: Moд (вere)]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано23.07.09 20:26



Е да, за чалгата и мутрите си прав.



И аз като всеки човек си мечтая за равенство и братство, но сме много далеч...




Тема Re: статиянови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано23.07.09 20:31



Ако говорим за професионална реализиция и участие в общественият живот, това е хубаво. По- скоро имам предвид , че жените взеха инициативата и сега те са агресивните, което е малко прекалено.



Която е получила дар от Бога да е красива си използва даденостите, но винаги е било така.




Тема Re: статиянови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано23.07.09 20:32



Що не споделям за порноактрисите.



На мен ми изглеждат скучни и не много хубави с отделни изключения.




Тема Re: статиянови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано23.07.09 21:22



По повод на "разкрепостените жени" мой много добър приятел ми каза нещо, което събира всичко в едно изречение: Кур хваща, работа не хваща.

___________



Тема Re: статиянови [re: бeзпътeн]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано23.07.09 21:48



Някак да се сложи в кюпа "всеядно" заедно с мечката не е съвсем коректно. Нито горилата, нито орангутана, нито дори шимпанзето са толкова "всеядни" - основната част (което ще рече над 90% от менюто им) е от растителен произход.
Точно поради ограничеността в менюто, нито шимпанзето, нито, орангутана, нито горилата са се разпространили повсеместно, докато мечката и човека са го направили, тъй като ядат каквото има.




Заключението, че човек е растителноядно, клонящо към плодоядните, идва както от наблюдение върху организма му, така и от процента растителна храна в менюто му.


Това в какво да вярва човек е лично негово право. Щом ти помага и се чувстваш добре от това, О.К., човекът е плодоядно. Обаче от анатомична и физиологична гледна точка, по начин на живот и т.н. човекът не е плодоядно.

Ще излезна малко от темата, тъй като сме я дъвкали много и полза няма. На лекцията на Дев Мурти (или в книгата) казаха, че било доказано, че човекът бил месояден от ледниковата епоха насам. Някакъв учен (вегетарианец?) го бил доказал. Супер, ама не точно.

Винаги съм казвал, че вегетарианството е хубава кауза, но с много лъжи и неистини, разказвани от некомпетентни хора. Както вече споменах, за лично ползване това е добре, но съм чел такива изумителни глупости, че направо се чудя тия хора как не им е минало през ума, че много лесно могат да се проверят нещата?

___________



Тема Re: Рапамициннови [re: Moд (вere)]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано23.07.09 22:19



38%






Тема Re: статиянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано24.07.09 06:38



Споко, България няма накъде да бяга - тя е в Европа, друг въпрос е колко време ще трае докато се образува стабилно гражданско общество и демократично съзнание...



Тема Re: статиянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано24.07.09 06:40



Как ще настъпи този край ? Кои варвари ще дойдат ?





Тема Re: статиянови [re: Изyмeн]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано24.07.09 06:48



"Животното си е животно, създадено е за храна на човека."

Предполагам че си вярващ християнин, щото това от другаде иначе не може да произлезе...

Протеин от растителен произход има достатъчно вече по магазините, на сносна цена. Е, в България сигурно по-трудно се намира, но напр. сега в САЩ един шампион по смесени бойни изкуства (Маг Данциг) е веган. А м/у другото обядът ти е бил вегетариански

Редактирано от Moд (вere) на 24.07.09 07:05.



Тема Re: Рапамициннови [re: kambam]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано24.07.09 06:58



Мерси

. Може и над 50% да са, но това ще е след някакви новаторски открития.



Тема Re: статиянови [re: huanji]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано24.07.09 07:01



А относно военната индустрия - е най-мръсната и печеливша икономика. Все пак се предполага че скоро влиянието на USA ще запада защото ще има други силни страни, с което и няма да има кой да им купува оръжията...

Редактирано от Moд (вere) на 24.07.09 07:02.



Тема Re: статиянови [re: Moд (вere)]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано24.07.09 07:13



Пропуснал съм да спомена и гъбите (гъбите са плодовите тела на живящите под земята същински гъби, доколкото знам).



Тема Re: статиянови [re: Moд (вere)]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано24.07.09 07:46



"Предполагам че си вярващ християнин, щото това от другаде иначе не може да произлезе... "

Не винаги е нужно да вярваш в един аргумент, за да го използваш в спор. Достатъчно е противникът да вярва в него.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: статиянови [re: Moд (вere)]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано24.07.09 08:24



Ей ги жълтурите вече идват.


Колкото до стабилно гражданско общество - нали казах кога. След второто пришествие.



Тема Re: статиянови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано24.07.09 08:58



Това се казва, сгъстяване на информацията.






Тема Re: статиянови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.07.09 10:19



О, аз имам предвид най-елитните - сред тях има такива, които дори само визуално спират дъха....



Тема Re: статиянови [re: mo32]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.07.09 10:20



Е, ся пък - да не би и това да не е работа бе, ти пък, нали имаше една приказка - "Срамна работа няма..."





Тема Re: статиянови [re: mo32]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.07.09 10:37



Мечката си определя менюто спрямо инстинктите и устройството на организма и не прибягва като човека до разни прийоми (като притопляне, подправки, гарнитури и т.н.), които да придадат на месото на вкус, мирис и т.н. Тялото на мечката е устроено така, че да може да консумира най-разнообразно меню - от трева, плодове, корени, да лови риба, насекоми, дребни и понякога едри бозайници като елени, лосове, бизони.

Просто няма как да приравниш човека към мечката, човек не е чак толкова "всеяден", а неговото "всеядство" идва с изкуствени средства, не от организма му. Както и да е, ако не искаш да приемеш фактите относно организма на човек, че принадлежи повече към растителноядните, отколкото към всеядните, твое право на мнение. За мен тези факти, заедно с много други, свързани с възможните последствия, които месната храна може да окаже и оказва върху здравето на хората, просто насочват към извода каква трябва да е диетата от здравословна гледна точка. Но всеки сам за себе си прави изводите, трябва ли да ограничава месото в диетата си и до колко.

Редактирано от бeзпътeн на 24.07.09 11:27.



Тема Re: статиянови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано24.07.09 11:17



Аха, ти за изключенията говориш.



Все ми се струва, че прикритата голота е по- възбуждаща и затова най- желаните жени са от филмите. Макар, не всякога да са най- красивите.




Тема Re: статиянови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.07.09 11:26



Прикритата голота е по-възбуждаща от самата голота. Разбира се, съвсем не е задължително голотата да е винаги възбуждаща, но това, че днес порното се радва на такава популярност, се дължи на потискането на голотата, а това дава също и материал за прикрита голота, която донякъде да е вкарана в някакви рамки на "приличие"...

Ако хората си ходеха голи без задръжки, порното едва ли би било толкова популярно и голотата едва ли би се продавала чак толкова. Но този бизнес се създава от криво разбрания "морал", иницииран от християнството.



Тема Re: статиянови [re: Изyмeн]  
Автор Amitaba ()
Публикувано24.07.09 12:14



Не винаги е нужно да вярваш в един аргумент, за да го използваш в спор. Достатъчно е противникът да вярва в него.


Това значи да убеждаваш някого в нещо, в което ти самият не вярваш. Предполагам, че ти самият, като човек, когото (както сподели) единствено законите и страхът от наказание го възпират от извършването на всевъзможни престъпления, вкл. убийства на деца, не би имал морални проблеми и с това.





Тема Re: статиянови [re: бeзпътeн]  
Автор Amitaba ()
Публикувано24.07.09 12:24



В подобен спор, случил се в клуб йога през декември 2007 (темата хунаджи своевременно изтри), бях пуснал линк с информация за мечката.

Да видим какво яде "всеядната" мечка:

"Храни се с корени, жълъди и млади треви. Обича горски ягоди, малини и боровинки, диви ябълки, сливи, круши, дини и мравки. През лятото кафявите мечки прекарват значително време в хранене, като имат нужда от 14 килограма храна на ден. По-голямата част от зимата прекарват в сън в леговищата си. Живеят от натрупаните през лятото тлъстини, но ако огладнеят, излизат навън. Когато храната не стига, мечките убиват по-дребни от тях животни. Мечката има добре раэвити лапи, благодарение на които убива плячката си."

Източник:



Оказва се, че е предимно растителноядна, въпреки острите си нокти и зъби, а до месо, и то прясно и непреработено, прибягва само, когато растителната храна не стига.



Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.07.09 13:00



И в крайна сметка може да се оспорва и до колко удачно е въобще определението "всеяден".

Мечката също клони още повече към растителноядните, но поне що се отнася до месото - улавяне и консумиране на сурово месо, организмът и е устроен много по-удачно от човешкия.



Тема Re: статиянови [re: бeзпътeн]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано24.07.09 15:16



И кое точно е по-удачното на мечката? Ако в гората видя мечка - почти сигурно е, че мечката ще избяга доста преди да стане време да ме изяде. Хищниците нападащи хора се броят на пръсти, а причината определено не е в това, че хората не са вкусни. Хората са станали доста по-слаби от преди, а зъбите им са станали по-малки, не защото не могат да убиват, а защото са намерили по-ефикасни начини за това. Виждал съм как по дискавъри сам човек разгони цяла глутница лъвове в тъмнината. Лъвовете можеше и да го изядат, но явно нещо в човека ги плаши - по същата причина днес доста голяма част от хората се плашат от мишки, змии и паяци. Познавам и доста хора, които с удоволствие си хапват както сурово месо, така и сурова риба (нещо, което лично на мен ми е противно, но явно е въпрос на навик). Аз преди съм изял доста сурови яйца - когато бях малък пробивах яйцето с игла и го изпивах.

Моето мнение разбира се не е крайно, може да погледнеш какво мислят

.

Най-важното е невидимо за очите.

Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор lila_va ()
Публикувано24.07.09 16:49



Не са ти верни данните, дневната нужда от протеини /и не само/ зависи от килограмите, възрастта, начина на живот...



но мисля, че яденето на месо от съзнателни животни като бозайниците е свързано с повече проблеми, отколкото ползи.
Стига де, майтапиш се



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор Amitaba ()
Публикувано24.07.09 19:22



О, не. Не се майтапя.



Редактирано от Amitaba на 24.07.09 19:23.



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор Amitaba ()
Публикувано24.07.09 19:25



Количеството приети протеини няма нищо общо с вегетарианско или невегетарианско хранене. Пълна простотия, насаждана от дебили.



Тема Re: статиянови [re: бeзпътeн]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано27.07.09 09:36



човек не е чак толкова "всеяден", а неговото "всеядство" идва с изкуствени средства, не от организма му.

Изкуствените цици нямат отношение към храненето.

Виж, всички останали органи(жлъчка, дванайсетопръстник, черва), отговарящи за смилането и усвояването на месото са си вградени и си идват естествено инсталирани в бебето.

Това, което наричаш "факти", просто не са такива. Няма плодоядно животно, което да яде месо, защото няма съответните органи. В природата органите не се появяват просто ей така. А спре ли има полза от тях, те закърняват и изчезват. Положението с органите, които отговарят за яденето на месо е далеч от закърняване.

А що се отнася до здравето, повечето вегетарианци стават такива именно поради проблеми с храносмилането.

___________



Тема Re: статиянови [re: mo32]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано27.07.09 12:35



Факти са, но не искаш да ги признаеш (за тебе е "факт", че Кастанеда е "велик шаман" и всичките щуротии, за които е писал и лъгал, са 1 към 1, но изследванията на учени не са въобще факти, браво, наистина внимателно подбираш "фактите"). Организмът на човек е устроен в много по-голяма степен като на плодоядно животно, отколкото на месоядно или на всеядно.

Функциите на жлъчката, дванайсетопръстника, червата не са да смилат специално месото, а храната въобще. И месото се явява такъв тип храна, който натоварва тези органи, задръства организма, а също и запушва кръвоносните съдове в следствие на повишения холестерол.

Тези проблеми с храносмилането не са случайни - просто месото е по-трудносмилаема храна и натоварва организма. Влияе в много отношения вредно на организма, много по-вредно, отколкото полезно. Не се води статистика на умрелите в следствие на прекаляване с месна диета по най-различни причини, например да вземем само повишения холестерол, инфарктите, инсултите, артеросклерозата... Да не споменаваме и другите многобройни болести, получаващи се в следствие на консумация на месо.

Някак ти упорито отказваш да погледнеш фактите, признаеш, че месото не е естествена храна за човек. Не искаш да признаеш, че са ти инсталирали погрешна информация - излъгал те е някой нашенски селски измислен доктор, или пък някой друг пишман "специалист" ти е втълпил някакви глупости, що "трябва задължително" да има месо в менюто. А може и да се водиш по акъла на някои псевдо-"шамани" като Кастанеда, че месото "давало сила". Все едно, трябва да подложиш вярванията си на безпристрастен преглед.





Тема Re: статиянови [re: Изyмeн]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано27.07.09 12:53



И сега достатъчно огромен брой хора страдат и умират, приемайки притоплено и поднесено с подправки и гарнитури месо, за да излъжат сетивата си (но здравето си естествено не могат да излъжат); а я си представи какво би станало, ако ядяха сурово месо със съдържащите се в него всякакви възможни паразити, тении и т.н. Ужас.

Киселинността в стомаха на хищните (а също и на всеядните животни като мечката) е много по-голяма и това позволява на телата им да възприемат много по-добре сурово месо, отколкото тялото на човек.

Самият факт, че човешкото тяло не е пригодено да консумира сурово месо и още повече - инстинктите му не го влекат към сурово месо - е достатъчно доказателство за това, че месото е неестествена храна за човек.

Не знам какви записи си гледал, но не е никак препоръчително да приближаваш лъвове - виждал съм запис например (мисля, че го има в ютуб, но сега не ми се търси) как един човек в резерват допусна грешката да излезе за малко от колата, само с камера в ръката. За нула време две-три лъвици го разкъсаха буквално на две и го изядоха пред пищящите му близки. Но това е малко офтопик, не знам какво общо има с темата.



Тема Re: статиянови [re: бeзпътeн]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано27.07.09 20:42



Абе всички до един сте заблудени психопати.



Току-що там обяснявах защо човекът не е хищник. Тук обяснявам защо не е тревопасно.
Истина е, човекът е ОСНОВНО ПЛОДОЯДНО. Ама основно не значи "само". Както казах, вече съм писал, може да погледнете най-дългия ми пост, счупих си пръстите от писане там.

Най-важното е невидимо за очите.

Тема Re: статиянови [re: Изyмeн]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано27.07.09 22:50



От няколко дни съм в по-строг вариант (да се има предвид), та вчера за закуска пих кафе и ядох морков. Бях на гората, брах гъби.

Истина е, човекът е ОСНОВНО ПЛОДОЯДНО.

Нисковъглехидратната диета не е подходяща за продължително интензивно физическо натоварване.

Разцепи ме от смях с тия моркови, кафе и гъби!

___________



Тема Re: статиянови [re: mo32]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано28.07.09 00:09



Ето от същия сайт, към който даваш линк:

Какъв тип тренировки ще бъде най-ефективен при спазване на режим от този тип?
Поради настъпилата кетоза и умерено до ниско ниво на гликоза в кръвта, най-резултатни тренировки са онези със средна продължителност от 30 до 45 минути, в които се влага относително големи количества енергия (в спектъра на силовата издръжливост). Добър пример за такива тренировки са дългите Тае-Бо тренировки, както и тренировките в силовия спектър по системите на Павел Цацулин. Дълги тренировки с подчертан аеробен характер бързо водят до така опасната при бедна на въглехидрати диета хипоглекимия (ниска кръвна захар). Спирайки тренировка, преди умората да Ви е завладяла цялостно ще избегнете това опасно за живота състояние. Ако все пак усетите прилошаване ще се наложи да изядете 100 гр. диабетичен шоколад с фруктоза. Стигне ли се до такова състояние, не тренирайте повече в този ден.


За тренировките, които правя в момента (поне три часа дневно), подобен тип хранене е недопустим за мен. Дори съвсем естествено усещам необходимост от доста богато на въглехидрати хранене.



Тема Re: статиянови [re: mo32]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано28.07.09 00:11



Това е за закуска, иначе цял живот 100 кила.
Много въглехидрати ли има е вдин морков?

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: статиянови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано28.07.09 08:13



Киселинността в стомаха на хищните (а също и на всеядните животни като мечката) е много по-голяма и това позволява на телата им да възприемат много по-добре сурово месо, отколкото тялото на човек.

Би ли пуснал конкретните стойности на pH при различните животни и човека. Прилагането на факти е много по- надежден метод.






Тема Re: статиянови [re: huanji]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано28.07.09 08:20



Плюс разяснения защо зъбният апарат и храносмилателната система на хората не са сходни с тези на тревопасните.





Тема Re: статиянови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано28.07.09 09:12



В статията на гениалното M.D. няма такива стойности. Макар че, не са и необходими, за да се види с невъоръжено око, че пише врели некипели.

Хората така и не могат да се усетят, че се задава световен глад и поради това, малко по малко ги приучават да ядат веге-боклуци като изкуствени деривати, заместители на естествената храна. Пример: "соевите" продукти. Толкова цитираната американска асоциация на диетолозите, която била най-голямата асоциация в световен мащаб, какво препоръчва, след като оплюва месото(генно модифицирано, разбира се, пак от американци)? Препоръчват веге-хамбургери, веге-хотдоци и веге-пици.



Ай нЕма нужда!

Докато мога, ще се храня качествено и пълноценно (от моя гледна точка). Пък ако доживея големия зор и почнем да се храним с разни изкуствени каши, няма де да мърдам. Другият вариант е да почнем да се самоизяждаме, ама не е хуманен, тъй като вегетарианците ще изчезнат, пък и трябва да си търся нова приятелка...

___________



Тема Re: статиянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Amitaba ()
Публикувано28.07.09 12:00



Човекът има кътници с плоска повърхност, които позволяват механичното преработване на зърнени храни и храни с високо целулозно съдържание. Хищниците нямат такива кътници. Те разкъсват и гълтат.

Човекът може да движи челюстта си не само нагоре и надолу, но и встрани, а също и напред и назад. Хищниците не могат.

Човешката слюнка е алкална и съдържа ензими, разграждащи въглехидратите. Това не важи за хищниците.

Човекът не може да усвоява холестерола, влизащ в тялото с животинските мазнини. При хищниците този проблем не съществува.

За разликата в киселинността на стомашния сок вече стана дума. Хищниците разграждат дори кости в стомаха си.

За дължината на червата също е говорено.

Вероятно има и още съществени разлики, за които в момента не се сещам. Ако някой иска, може да допълни.



Тема Re: статиянови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано28.07.09 13:06



Не мога да ги пусна, нямам информацията за това. Не разполагам с точни конкретни стойности.



Тема Re: статиянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано28.07.09 13:07



Не с тези на тревопасните, а с тези на плодоядните. Човек не е тревопасно, а плодоядно (което пак значи, че е растителноядно).



Тема Re: статиянови [re: mo32]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано28.07.09 13:11



Да бе, щото Кастанеда ги е писал едни врели, та прекипели, хахаха.

Вервай-невервай, както ти изнася.



Тема Re: статиянови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано28.07.09 13:45



Добре, нека ако някой разполага с подобни стойности или ако намери да ги пусне тук.



Сам разбираш, че в момента твърдиш нещо, което не си проверил. Поне доколкото знам, пепсина, който разлага белтъчините действа при pH 1.5, което е безумно кисело. Организма си наглася отделянето според храната. Примерно при някои храни би отделял по- малко. А при човека по спомени е някъде около 1.5-2.0.




Тема Re: статиянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано28.07.09 13:46



Ще стане дълго, но бих пуснал отделна тема. Проблема е, че учебниците ми са много затрупани, а фактите са там...






Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано28.07.09 13:48



Е, Сир, вече успешно прие някои не до толкова истини по други теми, вярвам ще приемеш и още нещо, ако се наложи...



Надявам се да извадим повече факти някой ден, че иначе все ги пишем едни и същи.




Тема Re: статиянови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано28.07.09 13:52



Манипулацията е голяма работа.



Но все пак не отричам, че месопроизводството спомага за повишаването на парниковирви газове и ако се оставят всички домашни животни да измрат, ще се облекчи доста атмосферата. Друг е въпроса, че това все пак си е непредумишлено убийство, а проблемите с екологията биха могли да се решат на базата на по- добрите техлогии в заводите.




Тема Re: статиянови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано28.07.09 14:08



В случая няма кой знае каква нужда да се проверява, за да се твърди, че киселинността в стомаха на хищниците е много по-голяма от тази в човешкия стомах.

Можеш ли да пробваш да хапваш не само прясно сурово месо, ами дори и мърша, престояла ден-два, че и повече?





Тема Re: статиянови [re: бeзпътeн]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано28.07.09 14:13



Разбрах и от предния ти пост, че си изчерпил аргументите и си минал на любимият ми "аргумент" - argumentum ad hominem.

Говорим за човекът като такъв. Кастанеда е умряло магаре, така че нека не го намесваме в темата.

___________



Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано28.07.09 14:32



А бе на вас не ви ли стана ясно, че човекът има свободна воля и е снабден с комплект инструменти да поглъща и да усвоява всяка храна, която реши, че му е необходима?





Тема Re: статиянови [re: huanji]  
Автор Amitaba ()
Публикувано28.07.09 14:43



Непредумишленото убийство може да бъде много лесно избегнато. Вместо да ги оставим да умрат - да ги доизядем. Оставени на естествено размножаване, ще се стопят за нула време.





Тема Re: статиянови [re: Kaлoмaин]  
Автор Amitaba ()
Публикувано28.07.09 14:47



Затова яде предимно добре рекламирани боклуци.





Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано28.07.09 15:01



Разбира се.

Реклама му е майката.



Тема Re: статиянови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано28.07.09 15:58



И все пак, нека проверим.



Не само солната киселина може да предпазва, но имунитета на организма. Клошарите примерно са свикнали да се хранят с какво ли не, все гъмжащо от патогени, но се справят...

Ако е за пробата, поне да участвам в "Страх"...да не ходи зян идиотщината.




Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано28.07.09 17:26



Глупости.





Тема Re: статиянови [re: бeзпътeн]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано28.07.09 17:28



Човекът е всеядно. Яде месо, плодове, зеленчуци и пр.



Тема Re: статиянови [re: mo32]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано28.07.09 18:51



Е, твоите аргументи си бяха същите - "ад хоминем" - без да си специалист в съответните области, оплюваш съответните учени, щото това, което казват, не съответства на това, което си чул от някой много по-неук български псевдо-специалист.

Та се зачудих как набързо отхвърляш техните твърдения и как набързо си приел далеч по-абсурдното учение на Кастанеда.





Тема Re: статиянови [re: mo32]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано28.07.09 20:32



Как пък ти хрумна

Световен глад ?

Редактирано от kambam на 28.07.09 20:33.



Тема Re: статиянови [re: Kaлoмaин]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано29.07.09 16:37



Млякото е на практика смелена трева





Тема Re: статиянови [re: kambam]  
Автор Amitaba ()
Публикувано29.07.09 17:57



Не бих казал...





Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано29.07.09 20:48



Добре де, сок от трева плюс малко екстри


Важното е че не е "безплатна" храна, с която не се причинява 'вреда' на никого. Очевидно без трева няма мляко
Малко теоретично отклонение за философстване

Редактирано от kambam на 29.07.09 20:49.



Тема Re: И в крайна сметка,нови [re: kambam]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано30.07.09 10:31



всички сме протони + неутрони + електорни, така че не разбирам къф е проблемът?





Тема Re: статиянови [re: kambam]  
Автор Amitaba ()
Публикувано30.07.09 11:34



Млякото е сок от трева, колкото кръвта ти е сок от това, което ядеш.





Тема Re: статиянови [re: бeзпътeн]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано31.07.09 08:59



Кога пък от едно M.D. станаха специалисти? Има много глупости изписани по веге сайтовете.

___________



Тема Re: статиянови [re: mo32]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано31.07.09 10:02



Ами специалисти са и разбират много повече от теб. А ти нищо не разбираш по въпроса. Поне като не знаеш нещо, си трай и не се излагай.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.