Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:37 27.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Резонният въпрос енови [re: Amitaba]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано21.07.09 21:37



Брег е умрял (загинал) на 90 или повече

Лъжат бе.



Говорим да ядат, а кой, колко, не знам. Ти мани другото, ми и пият...


Да гледаме интервюта, от време на време ги показват по телевизията.




Тема Re: Резонният въпрос енови [re: Amitaba]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано21.07.09 21:38



Замисли се, ако се окаже, че и 300 годишните йоги всъщност са били на 50...






Тема Re: Резонният въпрос енови [re: huanji]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано21.07.09 21:40



300 годишен йога си е жива историческа енциклопедия. При нас като гимназисти идваше един чичко, дето се правеше на йога и разказваше подобни врели некипели, ама нямаше кой да му се върже на приказките.





Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано22.07.09 10:36



Ако родителят е безотговорен към себе си, ще е безотговорен и към детето си. Децата копират поведението на родителите си, включително и хранителните навици.

Моите родители никога не са ми забранявали да ям какво и да било, в това число сладолед и газирани напитки. В последствие, сам ограничих някои храни, като пържени храни, прекалено сладко, салами и кренвирши, които са тъпкани с боклуци, а не с месо и т.н. и т.н.
Нито пък са ме тъпкали насила с каквото и да било. Сега мога да ям всичко, като единствените 2 неща, които избягвам, са такива, с които са ме тъпкали насила в детската градина. Ама в казармата ги проядох отново.

Храната е само една малка част от възпитанието. По-важно е едно дете да бъде научено да мисли и да осъзнава нещата само. Да го научат да слуша тялото си, което ще му каже каже какво е най-полезно за него в различните моменти от живота му. Както и за всичко останало.

Ограничава ли се едно дете, само заради прищевките на родителя, значи се осакатява. Познавам вегетарианци, които все отрови виждат в храната и все токсини изкарват от тялото си. Егати живота! Че те са с отровени съзнания, та няма значение дори и да ядат от най-чистата храна.

___________



Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано22.07.09 10:39



Ти познаваш ли здрав мръвкар над 60-те? Аз не.

Чакай, де, за какво му е на човек да си умре жив и здрав, това тяло после ще му трябва ли за нещо? Този човешки материал иначе защо ни е даден?!





Тема Re: Резонният въпрос енови [re: huanji]  
Автор Amitaba ()
Публикувано22.07.09 11:39




Не се впечатлявам кой знае колко от това, че някой е живял 300 или повече години, така че няма да се разочаровам. За безкрайно дълголетие мечтаят тези, които вярват, че с физическия край всичко свършва. Пък и да свършва, нали всяка вечер умираме. Не ми се струва страшно. Ако някой може да не спи, вероятно може и без да умира, т.е. няма нужда от такова рефрешване, ще рече - рефрешва се нонстоп.



Тема Re: статиянови [re: Roxy]  
Автор Amitaba ()
Публикувано22.07.09 11:56



Чакай, де, за какво му е на човек да си умре жив и здрав, това тяло после ще му трябва ли за нещо? Този човешки материал иначе защо ни е даден?

Нима искаш да кажеш, че тялото ни е дадено, за да го съсипем?
Аз лично предпочитам да съм здрав, ти не знам как ги виждаш нещата.
Като станеш на 50-60, дали ще ти е все едно дали си здрава и колко си здрава? Ами ако живееш до 80? Би ли съсипала тялото си за 40-50 години, за да преживееш следващите 20-30 в болно тяло?



Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано22.07.09 14:16



Аз познавам сравнително здрави хора над 80 - всеки ден работят по полето и от мръвка не се отказват. На практика достатъчно е човек да изкара до 60-70. Дори сега има проблеми със застаряващото население.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор Kaлoмaин. (същата)
Публикувано22.07.09 14:18



Познавах човек, който от дете се е отвращавал от месото и го е повръщал. Дори и когато са се опитвали да му го пробутат тайно.



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор Kaлoмaин. (същата)
Публикувано22.07.09 14:22



Мисля, че децата по-скоро пробват всичко. И решават кое им е вкусно. Като малка мразех прясно мляко и яйца. Но нагъвах кюфтета и пържени картофи. Когато ми пробутваха здравословен спанак, грах или зелен фасул просто гладувах. Сега е обратното. Вкусовете се променят.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.