Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:24 24.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: статиянови [re: mo32]  
Автор Kaлoмaин. (същата)
Публикувано22.07.09 14:28



Да, казармата е голямо училище.

Комшийчето се жалваше на майка си, че ги хранели само със зелен фасул с медузи. Медузи наричали втвърдена овча лой, която е останала като са сготвили фасула с месо, но то не е стигнало до войниците.


Ограничава ли се едно дете, само заради прищевките на родителя, значи се осакатява. Познавам вегетарианци, които все отрови виждат в храната и все токсини изкарват от тялото си. Егати живота! Че те са с отровени съзнания, та няма значение дори и да ядат от най-чистата храна.


Абсолютно си прав! Една и съща храна може да се отрази различно в зависимост от съзнанието с което човек я приема. И съзнанието може да е отровено независимо от храната. Затова някои хора могат спокойно да си ядат месо и то да им се отразява добре, а други могат да се тровят с него.



Тема Re: статиянови [re: Kaлoмaин.]  
Автор lila_va ()
Публикувано22.07.09 15:54



Има логика. Променят се нуждите на организма с растежа, променят се и предпочитанията и вкусовете... Индивидуално е. Ама на мен и през ум не ми бе минало да влизам в спор на тема "Здравословно хранене при деца и подрастващи"


Познавам всеотдайни природозащитници, които не отказват гъска с кисело зеле, например, както и вегетарианци от суета... Та ме подразни идеята за моралното вегетарианство



Тема Re: статиянови [re: Kaлoмaин.]  
Автор lila_va ()
Публикувано22.07.09 15:57



И аз познавам такъв човек - себе си

Но окончателно го изключих от менюто си преди около пет години. Със сигурност обаче няма да лишавам децата си от него.



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор Kaлoмaин. (същата)
Публикувано22.07.09 15:57



В това си абсолютно права - вегетарианството не прави от никого по-добър човек.





Тема Re: статиянови [re: бeзпътeн]  
Автор lila_va ()
Публикувано22.07.09 16:09



Ех, безпътен, не отричам, че е възможно да израснат децата здрави и само на вегетарианска диета. Но аз лично не бих си направила подобен експеримент с моите... като му дойде времето ще му мисля

Само дето ми звучи малко като "абе има нелош процент оцелели хиндуисти вследствие на това, значи и моите чавета имат шанс" Ти би ли постъпил така със своите деца, би ли ги ограничавал в това отношение?



Тема Re: статиянови [re: Moд (вere)]  
Автор lila_va ()
Публикувано22.07.09 16:20



Ама ти така извъртя думите ми и ги извади от контекст, че цялата дискусия се обърна в посока "хранене при децата"

По този въпрос не черпя знания от никъде, нито пък се интересувам особено



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано22.07.09 16:26



При хиндуистите зависи от това дали родителите са имали пари за изхранване много повече, отколкото дали в диетата на детето има месо. Но те са друга тема.

Щом ти казвам, че аз лично съм свидетел на прекрасни деца, израснали изцяло на вегетарианска диета, значи няма никакъв риск в това.

Ако някога имам деца, ще израснат край мен сигурно на вегетарианска диета. Няма обаче да им натрапвам да не ядат месо, но няма и да им сервирам месо в никакъв случай, само защото някакви тъпи нашенски измислени доктори пърдят глупости, че месото било "задължително". Ако е до протеини, има си продукти като мляко, кисело мляко, кашкавал, сирене, яйца (в умерени количества), има също и растителни храни, съдържащи протеини, така че едва ли ще страдат от някаква протеинова или каквато и да било липса.

Не виждам къде е проблемът във вегетарианската диета за децата. А ти?

Ето ти пак един линк, който не веднъж е бил пускан в клуба, ако се съмняваш в нещо:





Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор lila_va ()
Публикувано22.07.09 16:30



Не си прав. Имаш някаква своя идея за здравословен начин на живот и отказваш да признаеш, че хората са различни и имат различни нужди. Задоволяването на тези потребности се нарича здравословен начин на живот. Насила хубост не става

Съвсем не само вегетарианците са здрави и дълголетни. В гените е разковничето... и като добавим по-малко нервно напрежение и стрес - ето ти столетник



Тема Re: статиянови [re: бeзпътeн]  
Автор lila_va ()
Публикувано22.07.09 16:38



Щом ти казвам, че аз лично съм свидетел на прекрасни деца, израснали изцяло на вегетарианска диета, значи няма никакъв риск в това.
Е, с това направо ме порази


Аз пък съм чела за здравословни проблеми вследствие на наложена вегетарианска диета на деца... Но както и да е.

Не че виждам проблем във вегетарианството при децата, стига да им се осигуряват всички необходими за растежа вещества... Но не го смятам за нужно. Аз лично бих хранила децата си разнообразно, а като пораснат, сами да избират



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано22.07.09 16:45



Може да си чела за здравословни проблеми в следствие на наложена вегетарианска диета, но това може и да са тенденциозно поднесени "следствия".

Човек трябва да е пряк свидетел на такъв "проблем" и тогава да говори. Аз съм пряк свидетел на деца, израснали от малки вегетарианци и нямащи никакви здравословни проблеми.

А колко са случаите на здравословни проблеми в следствие на наложена месна диета...

Аз не бих хранил деца с мърша, за да не им извращавам вкусовите рецептори.

Човек е по природа растителноядно, не месоядно, дори не всеядно. Следователно вегетарианската диета не крие сама по себе си никакви рискове, точно обратното - дава огромни ползи!



Чети, дообразовай се и се освободи от наложените от нашите пишман-соц-дофтори предразсъдъци.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.