Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:23 26.09.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: статиянови [re: Moд (вere)]  
Автор lila_va ()
Публикувано19.07.09 12:52



Второ – вегетарианството е напълно в хармония с една от божиите заповеди – Не убивай! Не случайно много духовни учения наблягат на огромната важност за съдбата на всеки човек да не отнема живот. Защото всеки живот е безценен, а ние сме негови създатели, за да си позволим да го отнемаме някому. Всяко убийство, каквото и да е то, ще тежи на съвестта на човека, извършил подобно деяние.
За да стане, трябва да спрем да се храним въобще?





Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано19.07.09 13:06



Вегетарианството няма нищо общо с Библията. Да си припомним чии дарове е предпочел Бог. На агресивния фермер Каин или на добрия ловец Авел.





Тема Re: статиянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор lila_va ()
Публикувано19.07.09 13:24



Именно
За мен е странно да се търси някаква корелация между вегетарианството и морала у хората.

Това добре, но има ли значение какво убиваме, за да се нахраним?



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано19.07.09 17:44



Лично мен въпросът какво става с животните в кланицата не ме интересува особено.


Но виж някой безделник, който си няма друга тема за размисли и вълнения, се захваща с подобни лицемерни глупости.



Тема Re: Резонният въпрос енови [re: huanji]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано20.07.09 22:58



По принцип веге-храненето намалява тестостерона, или по-точно го регулира. Това е индикация, че вегетарианците може да са по-хрисими, но не е непременно условие.

За пръв път чувам за това за суровоядството - ако може име да дадеш. Но затова пък има много други примери за столетници като Норман Уокър, Пол Брег и др..

За индивидуалността на организма си прав, аз мисля че с начина на живот не може да се повлияе и увеличи/намали с повече от 20-30% продължителността на живота (без крайностите като твърдите наркотици или разните там феномени).

Редактирано от Moд (вere) на 20.07.09 23:18.



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано20.07.09 23:02



Много пъти е писано тук, че има начин човек да се храни вегетариански без да убива организъм - не знам дали си чел(а). Такава храна е плодовата, плодовите зеленчуци, млечните храни, медът, върховете на листните зеленчици. Не че ще тръгна да издребнявам и твърдя че много хора се хранят така, просто показвам че е напълно възможно, практически. Но да се превърне в догма би било идиотско, просто трябва уважение към природата.



Тема Re: статиянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано20.07.09 23:03



Ти чел ли си Библията ? Аз мога да ти посоча към десет-двайсе места където в нея се изтъкват предимствата на вегетарианското хранене.



Тема Re: статиянови [re: Moд (вere)]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано20.07.09 23:05



Чел съм, Бруте. Мога да ти посоча и места, където Бог дава на хората правото да се разпорежда със всички живи същества на земята и никъде не обелва дума за вегетарианство. Ама всеки гледа от собствената си камбанария и с цитати, извадени от контекста нищо не се доказва.



Тема Re: статиянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано20.07.09 23:11



Предполагам че си Роман-ът :)
по тая тема "не вярвайте в буквата, защото може да умрете от печатна грешка"





Тема Re: статиянови [re: Moд (вere)]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано21.07.09 07:17



Без да се убива означава да се ядат само мляко и мед. Ако плодовете можеха да говорят щяхме да ги гледаме как умират бавно във фруктиерите или да ги захапваме още докато са живи.



Между другото масаите се хранят с мляко и кръв, която те смучат със сламки от вратовете на кравите си. Не убиват животното, но могат ли да минат за вегетарианци?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.