Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:05 17.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: упростяваш нещатанови [re: Пъpпъл]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано05.07.09 18:38



Отиде ми идеята на кино.



Можеш да рзчиташ, ще мълча.




Тема Re: Или си вегетарианец или не си!нови [re: Дeшeв]  
Автор lila_va ()
Публикувано06.07.09 11:09



Сега не бих си и помислил да ям месо. Просто ми се струва... неправилно.
И защо да е неправилно??? Може би, ако проследя логиката ти до край, ще излезе, че е неправилно да се храним въобще? Защото независимо с каква храна се храним /растителна или месна/, ние ядем други живи същества, неизбежно е, не неправилно...
Насила хубост не става, са казали хората. Ако ти се яде месо - ядеш, защото обратното би било мъчение, а то е неправилно





Тема Re: упростяваш нещатанови [re: zaphod]  
Автор Amitaba ()
Публикувано06.07.09 12:37



повечето вегетарианци са такива щото им е жал за малките сладки агънца, заклани от бездушните касапи пред очите на жално блеещите си майчици , а не щото не им се яде месо.

Някои племена в Африка си похапват и човешко. Дали ще са прави, ако (подобно на теб) твърдят, че белите не канибалстват само поради етични съображения, а иначе си им се яде човешко? А опитай се да излезеш малко от решетките на собствената гледна точка!

Аз не бих твърдял за себе си, че съм вегетарианец, въпреки че менюто ми включва месо по изключение. Но почнеш ли да се опитваш с усилие да бъдеш вегетарианец, наистина може и да ти се дояде месо. Чисто психологически феномен.



Тема Re: упростяваш нещатанови [re: Изyмeн]  
Автор Amitaba ()
Публикувано06.07.09 12:41



Чувал съм и за по-некадърни - прасето заклано, започва голямото пърлене и тогава то побягва.

Е то тва си е класика в касапския фолклор. Или прасето със забит нож тича из двора.





Тема Re: Или си вегетарианец или не си!нови [re: lila_va]  
Автор Дeшeв (Муслон)
Публикувано06.07.09 17:19



Може би не съм се изразил добре. Струва ми се неправилно за мен. Ти си яж, каквото си поискаш. Нищо не ти налагам.

Не съм съгласен, че е неизбежно да вредим на останалите живи същества, но няма да влизам в дискусии. Всеки може сам да си прецени.



Тема Re: упростяваш нещатанови [re: Пъpпъл]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано06.07.09 17:34



Направо ти е бедна фантазията ...

Познавам хора, които плачат като си купуват живи животни за да ги колят или когато някоя зайка почне да си яде децата, но все пак не са вегетарианци. Аз това не разбирам - защо си го причиняват, щом ги измъчва.



Тема Re: упростяваш нещатанови [re: Amitaba]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано06.07.09 18:13



ами прави ще са - белите са вегетарианци по изцяло етични причини, не защото човешкото има гаден вкус. един приятел негър разправяше че най-вкусно било кожичката дето е между палеца и показалеца. той не бил канибал, ама само така бил чувал






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Или си вегетарианец или не си!нови [re: Дeшeв]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано06.07.09 18:16



Не съм съгласен, че е неизбежно да вредим на останалите живи същества, но няма да влизам в дискусии. Всеки може сам да си прецени. ебаваш се нали?






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: упростяваш нещатанови [re: Amitaba]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано06.07.09 20:59



Дядо ми ми е разказвал как веднъж липсвал главният касапин, всички неопитни, а и доста пийнали докато го чакат. Накрая най-смелият казал:
-Аз ще го заколя, вие го дръжте.

Възседнал прасето и забил ножа където попадне. Останалите касапи изпуснали прасето и то тръгнало да бяга заедно с човека отгоре, малко останало да падне в някакво дере.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: упростяваш нещатанови [re: zaphod]  
Автор Amitaba ()
Публикувано07.07.09 15:59



ами прави ще са - белите са вегетарианци по изцяло етични причини, не защото човешкото има гаден вкус

Е айде сега! На теб някога яло ли ти се е човешко? Едва ли. Защо тогава смяташ, че на милионите вегетарианци по света, които никога не са вкусвали месо, все пак им се яде такова?


ами прави ще са - белите са вегетарианци по изцяло етични причини, не защото човешкото има гаден вкус

Да не бъркаш вегетарианци с не-канибали...



Аз пък съм чувал, че месото от дланите било най-вкусно. Сигурно защото са предимно мускули и няма много мас - бяло месце. Като аналогия - мечите лапи са били смятани за деликатес в Северна Америка преди няколко века, когато хората са яли мечки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.