Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:40 26.09.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано23.07.09 11:11



Че какво по-нормално от това да убиеш? Ако ме ухапе комар - ще го убия. Ако в градината ми расте плевел - ще го изскубя. Никой не иска да ходи на война не защото ще трябва да убива, а защото може и него да убият. Имам двама познати, които отидоха в Афганистан. Единият не се върна, другият е тук. Ама тоя, дето умря там не ми беше симпатичен, така че не ми пука особено. Каквото повикало - такова се обадило.

Като цяло войните са безполезни за войниците. От друга страна има убийства, които много лесно могат да бъдат разбрани.
Ако се прибера вкъщи и видя жена ми в леглото със съседа - няма по-нормална реакция от това да убия някого.
1: Съседа. Не му е работата там, явно е, че ще ми създава проблеми. Ако мога да се отърва от него ще е по-добре. Лошото е, че няма да ми се размине безнаказано. Това ме спира и не го убивам.
2: Жената. Ако случайно се окаже, че и децата са от съседа - може и тях да убия. Развъждането на съседи и * като жена ми не е в моя полза, целта е моите гени да се предадат нататък. Тук пак опираме до закона, поради което и на жената и на децата им се разминава.

Изводът - наемам адвокат, развеждам се, намирам си нова жена и се местя в по-хубав квартал. Ако нямаше закон - убивам жената и съседа, вземам апартамента на съседа, вземам жена му, вземам си още една жена и си живея спокойно и щастливо.
Надявам се да не е в конфликт с римските закони или теорията на Дарвин?

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Въпросче -нови [re: Amitaba]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано23.07.09 11:18



аз какво трябва да ям, за да приемем не просто високочестотни вибрации, ами направо радиовълни, хм?





Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано23.07.09 11:21



И все пак идиотите с подобни разбирания са много по-малко.

Не съм сигурна дали наистина са по-малко, или просто са задоволени. Сега отново е въпрос на чест и достойнство да съсипеш човека с който се развеждаш или да пребиеш този, който те е погледнал накриво в бара. Сега хората се бият и убиват без да се видят един друг. И сега държавата може да си позволи да убива свои поданици. Сега положението с морала е същото, но вече агресията е насочена повече към душата и разума, отколкото към тялото.



Тема Re: статиянови [re: Moд (вere)]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано23.07.09 11:28



Гладиаторския бой и изяждането от лъвовете не би трябвало да се сравняват с бокса и джудото, а с боевете с кучета или петли, и с войните за нефта или в Близкия Изток. Реакциите на съвременните хора при победа и загуба са същите. Припомни си какво стана в Палестина когато паднаха кулите. Държаха се като български фенове през 1994.

Играта е същата. Само играчите се сменят.



Тема Re: статиянови [re: Moд (вere)]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано23.07.09 11:29



Те са вече ВИП и ходят само на избрани места.





Тема Re: статиянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано23.07.09 11:40



И между другото защо да се свързва "еволюцията" на морала с вегетарианството? Да не би хората преди да са яли повече месо отколкото нашите съвременици? Яли са месо през определени периоди - през другото време са карали на хляб и зъби. Или на лапад и лук.

Вибрации или не - преди хората са яли по-малко месо, значи вибрациите им са били по-високи и от тази гледна точка за какъв евоюлирал морал можем да говорим?



Тема Re: статиянови [re: Изyмeн]  
Автор Amitaba ()
Публикувано23.07.09 11:45



Добре, че не всички са като теб.



Тема Re: Въпросче -нови [re: Roxy]  
Автор Amitaba ()
Публикувано23.07.09 11:46



Продължавай със свинските ребра. Успех!





Тема Re: статиянови [re: Kaлoмaин]  
Автор Amitaba ()
Публикувано23.07.09 11:52



Сега отново е въпрос на чест и достойнство да съсипеш човека с който се развеждаш или да пребиеш този, който те е погледнал накриво в бара.

Не бих казал, че е въпрос на чест и достойнство, но сигурно има и толкова нещастни хора.



Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано23.07.09 12:12



"Добре, че не всички са като теб."

Че какво пък ми е на мен? Аз и буболечка не убивам, ако не се налага.

Най-важното е невидимо за очите.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.